Jump to content

očajnički molim za savijet.


acmilan1899

Preporučene objave

Bok, tek sAM napravio profil ovdje, nadam se da cete me razumijeti za eventualne greške...

Prije neki dan jedan decko je pao s 2g trave, da skratim priču, dok je taj dečko vodio razgovor s inspektorima, upitali su ga za jednog drugog decka vjerovatno za kojeg sumljaju da se bavi dilanjem, sad meene zanima dali se moze pokreuti postupak s protiv dotičnog za dilanje, i dali mu mogu nešto napraviti tj. optuziti ga za prodaju trave iako kod njega ne pronađu ama basš ništa???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U apsolutnom smislu - nikako, obzirom je to izvan njegove domene. Ako štogod dođe od policije ili DORH-a, opreza radi neka angažira branitelja.

 

Teško je sada unaprijed predviđati što će se desiti, to valjda shvaćate. Ako nema apsolutno nikakva drugog dokaza doli riječi ovog lika koji ga "optužuje", samo na temelju te riječi teško da će se ići u postupak. No, ako postoji još štogod drugo, tipa neki novi svjedoci ili "kupci" njegove robe ili pak se uspije ishoditi nalog za pretragu, pa se pretragom štogod pronađe - e, onda će se definitivno ići u postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Bok, da pojasnim ishod, ovaj decko koji je pao s cca2g trave policijskim sluzbenicima je rekao da ta trava potice od mene, tj da sam mu je ja prodao, prodavao sam ja njemu i samo njemu 1.put mjesecno po 3g. Ali tocno taj put nisam, nakon mjesec dana od toga, dolazi mi poziv na kucni telefon s pozivom na razgovor u policiju.

Prvo sam negirao radnju (preprodaju?) ali ipak sam priznao da sam tom decku prodao ali zadnji put prije 2mj i to kroz 3mj, 3puta..

Medutim od tog lika od kojeg sam ja kupovao 2mj unatrag, prodao je tom decku travu s kojom je ovaj pao i mene recimo ni krivog ni duznog stavio u probleme,

Ugl. Policijskim sluzbenicima sam rekao ime i prezime te osobe od koje potjece moja i trava s kojom je pao. Kod mene nisu vrsili pretres niti je nađeno išta. Sto mi je ciniti? Iz postaje mi nisu dali niti jedan papir.

 

Ažurirano

 

Rekli su mi da ce me mozda samo nazvati DO i da im kazem da je to bilo za osobne upotrebe, i trazili su od mene da ce me kroz nekoliko dana dali imam jos kakvih saznanja o tom tipu? Sta da radim?

 

Ažurirano

 

Dali cu dobiti koje kakvu kaznu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko treba cekati da stigne poziv s DORH-a?

Dali da angaziram odvijetnika i konzultiram s njime prije poziva s DORH-a?

Ako se kod tog decka ne pronade nista, kakve kazne mi sljede? Da napomenem kod mene nije pronadeno droge, vec sam sve dobrovoljno priznao, radim, bavim se sportom, nikad nisam kaznjavan, loseg imovinskog stanja, 21godina..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko treba cekati da stigne poziv s DORH-a?

 

Nema pravila, a brzina ovisi i o zatrpanosti predmetima konkretnog DORH-a.

 

Dali da angaziram odvijetnika i konzultiram s njime prije poziva s DORH-a?

 

Ako dođe poziv, tada ga svakako angažirati, u ovom stadiju kad se još ništa ne zna, ne vidim smisao, jer vam neće moći dati nikakav konkretan savjet.

 

Ako se kod tog decka ne pronade nista, kakve kazne mi sljede? Da napomenem kod mene nije pronadeno droge, vec sam sve dobrovoljno priznao, radim, bavim se sportom, nikad nisam kaznjavan, loseg imovinskog stanja, 21godina..

 

Ako će se vas teretiti za prodaju, propisana kazna je u rasponu od 1 do 12 godina, no obzirom na detalje, išla bi 99,99999% uvjetna osuda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo sam negirao radnju (preprodaju?) ali ipak sam priznao da sam tom decku prodao ali zadnji put prije 2mj i to kroz 3mj, 3puta..

 

Medutim od tog lika od kojeg sam ja kupovao 2mj unatrag, prodao je tom decku travu s kojom je ovaj pao i mene recimo ni krivog ni duznog stavio u probleme,

Pa dakako da si ni kriv ni dužan.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dali ima veze ono sto sam rekao na policiji, da kazem nesto drugo u DO?

 

Ako se radilo o čistom obavijesnom razgovoru, ne i dokaznoj radnji - to se tretira doslovce kao da niste ni rekli.

 

No, ova strategija odvjetnika, po mom mišljenju nije dovoljno dobra, jer se svodi na riječ protiv riječi, a to je uvijek lutrija. No, odluka je samo vaša.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se radilo o čistom obavijesnom razgovoru, ne i dokaznoj radnji - to se tretira doslovce kao da niste ni rekli.

 

No, ova strategija odvjetnika, po mom mišljenju nije dovoljno dobra, jer se svodi na riječ protiv riječi, a to je uvijek lutrija. No, odluka je samo vaša.

 

Ozbiljno?

 

Znači Đuru uhvate s travom i on iz bilo kojih razloga kaže da mu je Pero prodao travu i temeljem toga je moguće da Pero bude optužen i osuđen?

 

Jesam li ja jedini kome se ovu čini umobolno, nakazno i nakaradno???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da je ovaj decko rekao odakle je zapravo kupio travu, nebi doslo do mene, a on se nalajao i eto ti problema.

Pa i ti si se nalajao protiv dilera kojeg si uvalio u probleme. S tim da se on valjda htio izvući jer je uhvaćen s tim, a ti nisi uhvaćen ni s čim. Ne znam što si uopće išao govoriti to da si mu ranije prodavao, potpuno nepotrebno, "nemam ništa za izjaviti" i bok.

 

A baš me zanima jesi li se uopće bio dužan i odazvati na taj poziv na razgovor, rekao bih da ne, ali me u ovoj državi ništa ne čudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači Đuru uhvate s travom i on iz bilo kojih razloga kaže da mu je Pero prodao travu i temeljem toga je moguće da Pero bude optužen i osuđen?

 

Napisao sam da je to lutrija, ne da će automatizmom čovjek biti osuđen. Ide riječ protiv riječi, nešto slično kao i kod prijetnji.

 

A ukoliko je ovo na policiji bila dokazna radnja (a ne obavijesni), onda će definitivno biti osuđen, jer je ista dokaz u postupku.

 

A baš me zanima jesi li se uopće bio dužan i odazvati na taj poziv na razgovor, rekao bih da ne, ali me u ovoj državi ništa ne čudi.

 

Ako je bio obavijesni razgovor dužnost odazivanja postoji samo ako je pozvan u svojstvu osumnjičenika, u protivnom slijedi dovođenje po policiji (ali tu opciju moraju jasno istaknuti u pozivu).

 

Ako je bila dokazna radnja - dužnost odaziva uvijek postoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija