Jump to content

Kako se obraniti od roditelja koji ne plaćaju račune?


Fierce_25

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Molim Vas za savjet kako najbolje postupiti. Obiteljska situacija je izrazito teška. Nas je troje djece. Živjeli smo do nedavno sa roditeljima, međutim svi su lagano pucali i pobjegli od kuće. Naime, mama je alkoholičar, liječi se svake godine u psihijatarskoj bolnici. Njezina su primanja cca 1000 kn mjesečno od invalidske mirovine koju ima. Otac zanemaruje obitelj, ne znamo gdje radi i kolika su mu primanja, spava na balkonu.

 

Stan glasi na mamu. Najveći problem je što se njih dvoje ne žele rastati, jer se time stan mora prodati i podijeliti na pola, a nemaju kud otići. Nažalost, ovdje se poteže pitanje neplaćenih računa. Računi nisu plaćani unazad 20 godina, ne znam koliko točno iznosi dug i da li je prodajom stana oni uopće mogu namiriti.

 

Nas troje djece smo konačno smogli snage da im se možemo suprostaviti i da se zaposlimo. Moramo plaćati stanarinu i režije u podstanarskom stanu, a kod kuće se režije i dalje ne plaćaju.

 

Moje pitanje je: postoji li ikakva mogućnost odricanja od roditelja? Tj kako nabolje postupiti, a da se nakon 20-30 godina kad oni umru ne izvrši ovrha i naplata moje imovine koji ću kroz svoj rad steći?

Molim Vas pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postoji li ikakva mogućnost odricanja od roditelja? Tj kako nabolje postupiti, a da se nakon 20-30 godina kad oni umru ne izvrši ovrha i naplata moje imovine koji ću kroz svoj rad steći?

 

Nakon smrti roditelja, na ostavinskim raspravama iza majke i oca, svi ćete se odreći nasljedstva.

 

Ako se odreknete nasljedstva, vjerovnici ne mogu od vas zahtijevati plaćanje njihovih dugova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Računi nisu plaćani unazad 20 godina, ne znam koliko točno iznosi dug i da li je prodajom stana oni uopće mogu namiriti.

 

kako im nisu obustavili isporuku struje, vode plina ?

kako nisu dobili ovrhu za dugove? možda na stanu postoji založno pravo.

provjeri vlasnički list. možda postoji teret.

 

nema potrebe odricati se roditelj (a to zakonski ni ne možeš).

nasljednik nasljeđuje i dugove ostavitelja.

odreci se nasljedstva (ako bude pokrenuta ostavinska rasprava). tada nisi nasljednik i nisi obvezan vračati dugove roditelja.

nasljednik vrača dugove ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija