Jump to content

alimentacija - kredit - egzistencija


api

Preporučene objave

Imam dvoje djece, plaću od 6000 kn i plaćam alimentaciju za dvoje djece.

Zajedno sa suprugom sam uzeo kredit za stan. Razveli smo se i dogovorili da stan ostane meni, a ja da plaćam cjelokupan iznos kredita.

Rata je 2000 kn.

Kad platim kredit i alimentaciju, u materijalnoj sam oskudici.

 

Zanima me, s obzirom da mi djeca dolaze u stan i drugoga nemam, može li barem ona polovica iznosa kredita uzeti kao olakšica prilikom utvršivanja iznosa alimentacije, a koju sam preuzeo kao obvezu kada sam zajedno sa bivšom suprugom uzimao kredit, dakle barem pola od 2000 kn?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam dvoje djece, plaću od 6000 kn i plaćam alimentaciju za dvoje djece.

Zajedno sa suprugom sam uzeo kredit za stan. Razveli smo se i dogovorili da stan ostane meni, a ja da plaćam cjelokupan iznos kredita.

Rata je 2000 kn.

Kad platim kredit i alimentaciju, u materijalnoj sam oskudici.

 

Zanima me, s obzirom da mi djeca dolaze u stan i drugoga nemam, može li barem ona polovica iznosa kredita uzeti kao olakšica prilikom utvršivanja iznosa alimentacije, a koju sam preuzeo kao obvezu kada sam zajedno sa bivšom suprugom uzimao kredit, dakle barem pola od 2000 kn?

 

 

Razvidno se radi o bračnoj stečevini, e sada, da li je bio pokrenut postupak utvrđivanja i podjele bračne stečevine, te ste se u istom dogovovorili, kako navodite, da stan ostane Vama i kredit da Vi otplaćujete, da li je to (taj Vaš dogovor) negdje pismeno sročen i potpisan ili samo postoji usmeni dogovor?

 

Probajte se, ako je moguće, dogovoriti sa bivšom suprugom oko svega toga (naći kompromis), mada ne vidim idealan izlaz po Vas, jer Vam taj kredit nije olakotna okolnost za određivanja iznosa uzdržavanja djece (alimentacija), uzdržavanje djece je na prvom mjestu bez obzira na sve...

 

Iskreno, nezavidna situacija po Vas..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji pismeno potpisan i sročen ugovor i to je u redu.

 

Jasno je da ne plaćam kredit, morao bih unajmljivati stan, a da bih mogao boraviti s djecom, omogućiti im da budu samnom, takav taj bi mjesečno opet koštao. Za godinu dan mi se rata smanjuje za 50 eura, pa sam tako računao ...

 

Nije pravedno, jer je žena otišla od mene, sa djecom, 400 km daleko, moram plaćati i put i alimentaciju i osigurati sebi egzistenciju i minimalan boravak i vrijeme s djecom. Od svega su uvaženi mi troškovi puta.

Egzistencija djece nije ugrožena, što se mogu složiti da je najvažnija stvar, no raspodjela troškova ne bi smjela ugroziti moju egzistenciju. Ni djeca ni majka, a ni ja nemamo ništa od toga da materijalno kolapsiram, prestanem plaćati kredit (koji bi tada došao na naplatu majci, pa bi ona morala tužiti mene za takaj iznos) i izgubim posao zbog očaja, gladi i dugova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji pismeno potpisan i sročen ugovor i to je u redu.

 

Jasno je da ne plaćam kredit, morao bih unajmljivati stan, a da bih mogao boraviti s djecom, omogućiti im da budu samnom, takav taj bi mjesečno opet koštao. Za godinu dan mi se rata smanjuje za 50 eura, pa sam tako računao ...

 

Nije pravedno, jer je žena otišla od mene, sa djecom, 400 km daleko, moram plaćati i put i alimentaciju i osigurati sebi egzistenciju i minimalan boravak i vrijeme s djecom. Od svega su uvaženi mi troškovi puta.

Egzistencija djece nije ugrožena, što se mogu složiti da je najvažnija stvar, no raspodjela troškova ne bi smjela ugroziti moju egzistenciju. Ni djeca ni majka, a ni ja nemamo ništa od toga da materijalno kolapsiram, prestanem plaćati kredit (koji bi tada došao na naplatu majci, pa bi ona morala tužiti mene za takaj iznos) i izgubim posao zbog očaja, gladi i dugova.

Poštovani, sve sam to uvidio iz Vašeg prethodnog posta, zato sam i napisao da se radi o nimalo ugodnoj situaciji, bilo bi najbolje, ako je to ikako moguće, da se sa bivšom dogovorite, kao što ste se već i dogovarali, i da nađene neki kompromis, tj. da bude, kako naš narod kaže "vuk sit, a ovce na broju", a uvjerenja sam da bi to bilo najbolje i za Vašu zajedničku djecu...

Sretno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Zanima me otkuda je onda tumačenje u novinama da se kredit ipak oduzima od primanja pri izračunu alimentacije:

"Ako obveznik plaćanja alimentacije ima samo primanja, a ona su opterećena stambenim kreditom, kao osnovica za izračun uzimat će se plaća od koje je oduzeta rata kredita"

 

Jutarnji: https://goo.gl/1T7JEK

24 sata: https://goo.gl/byxGrX

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija