Jump to content

Izracun invalidske mirovine


Tonsic

Preporučene objave

Postovani zanima me gdje bi se mogao dobit nekakav uvid o visini invalidske mirovine s obzirom da sam na bolovanju zbog ozljede na radu. Naime sa mirovinskog su mi predlozili za poc u mirovinu ali neznam dal da podem za tim ili da jos vucem bolovanje jer nemam puno staza (18 godina sa beneficijama) pa neznam kako bi se radia izracun posto je ozljeda priznata kao Ozljeda na radu. I vezano uz ovo, da li se moze dobit profesionalna nesposobnost za radi i primat umanjena invalidska mirovina a istodobno radit na nekom drugom mjestu i primat placa. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Tonsic,

 

Koristite tablicu u privitku za informativni izračun Vaše invalidske mirovine po općem propisu ZOMO.

 

Umjesto upisanog nadnevka rođenja upišite svoj, nadnevak umirovljenja zamijenite sa nekim nadnevkom kad očekujete umirovljenje a radni staž sa Vašim očekivanim u trenutku umirovljenja.

Još Vam nedostaje prosječni vrijednosni bod tijekom Vašeg ukupnog radnog staža.

 

Za njega u FINI morate otvoriti zahtjev za e-građanin (trebate imati preslik osobne), tek kad od njih dobijete lozinku i zaporku možete u HZMO pregledati svoje uplate i ako je sve u redu, dobiti svoj prosječni vrijednosni bod za dosadašnje uplate.

Nebitan je Vaš radni staž (18.g.) ako Vam komisija vještaka prizna: invalidnost nastala zbog ozljede na radu ili profesionalne bolesti, izračun Vaše mirovine je sa 40.g. mirovinskog staža (temeljem zakona, radi sama tablica).

 

Vještaci također donose zaključak, jeli je Vaša nesposobnost profesionalna ili opća.

 

Pod brojem 5. je iznos mirovine za profesionalnu nesposobnost a

 

Pod brojem 6. je iznos mirovine za opću nesposobnost

 

 

Ako budete korisnik iznosa mirovine pod brojem 5., možete se zaposliti i primati 5/8 tog iznosa uz plaću.

 

Lijep pozdrav

Invalidska ili starosna po općem propisu - ZOMO - 18.02.2017.xls

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u nadležnom HZMO tražite izračun mirovine.

 

Poštovani Tonsic,

 

Savjet uvaženog bovu nije moguće realizirati u nadležnom HZMO, oni ne znaju izračunati invalidske mirovine za nas koji uplaćujemo u mirovinski fond, oni za to nisu nadležni ???

 

Trenutno na internetskoj stranici HZMO (e-građanin) znaju i mogu izračunati samo prijevremenu starosnu, starosnu mirovinu i mirovinu bez uvjeta.

 

Samo na stranicama Legalisa moguć je izračun invalidskih mirovina po općem propisu - ZOMO (bravo za Legalis).

 

Slobodno pitajte što Vam je nejasno.

 

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani prof, nemojte me krivo shvatiti ne branim HZMO, oni su spori, tvrdi i cesto neuncikoviti ali itekako su nadlezni ako im platis 70 kn da ti izracunaju mirovinu, proces izracuna traje cak i do par tjedana.

Na ovaj nacin preko ovog vaseg obrasca za izracun (nakon sto izvadite u Fini "korisnicko ime" i "lozinku") izracun je odmah pred vama.

Nisam znao za postojanje ovog vaseg obrasca, sad znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani malicovjek,

 

Nema šanse da Vas krivo shvatim (dobrotvoru jedan), moja opaska se odnosi na njihovu internetsku stranicu na e-građanin.

 

Upravo zbog njihovog odnosa prema potencijalnim korisnicima invalidskih mirovina po općem propisu ZOMO razvio sam tablicu Invalidska ili starosna mirovina po općem propisu – ZOMO.

 

Potencijalni korisnici neke od invalidskih mirovina mogu jednostavno doći do informativnog izračuna svojih budućih mirovina u izabranom trenutku (ili zadanom), kao i njihov odnos prema iznosu starosne mirovine kad se za nju ispune svi zakonom propisani uvjeti.

 

Koju će od svih invalidsku mirovinu primati određuju vještaci u svom zaključku ali je budućim korisnicima unaprijed poznat bar njihov iznos i međusobni odnos.

 

 

Lijep pozdrav

 

 

PS

 

Poštovani malicovjek,

 

Mislite da bi u područnom HZMO napravili izračune za bar dva iznosa alternativnih invalidskih mirovina za 70 kn ?

 

Na Legalisu ima izračun za sve moguće invalidske mirovine, njih četiri (4) za 0 kn, plus gratis iznos starosne mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na odgovorima, imam 18 godina staza ali koliko vidim posto je ozljeda na radu racunat ce mi se kao da sam odradia svih 40 godina. Zato mi je i sve nepoznanica za izracunat otprilike mirovinu kad neznam kako bi se vodilo i racunalo ove ostale godine. Da li bi se ostatak staza od 28 godina amo rec koliko mi nedostaje do mirovine racunao sa visinom place koju sam imao kad sam nastradao ili se uzima neki prosjek svih godina skupa ili kako vec . hvala

 

Ažurirano

 

I ako na mirovinskom nece mi moc izracunat dali mozete mi ovde nekoga preporucit ko bi mi mogao izracunat to i rec jer ja sam po ovim tablicama se necu moc snac i izracunat a nebi htio da falijem u izracunu itd..ipak to nije za zafrkavat se. Uz naknadu naravno nije problem, hvala vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Koristite tablicu u privitku za informativni izračun Vaše invalidske mirovine po općem propisu ZOMO.

 

Umjesto upisanog nadnevka rođenja upišite svoj,

nadnevak umirovljenja zamijenite sa nekim nadnevkom kad očekujete umirovljenje a radni staž sa Vašim očekivanim u trenutku umirovljenja.

 

Poštovani Tonsic,

 

Potpuno razumijem Vaš strah oko mirovine, tako sam se i sam osjećao.

 

Za informativni izračun mirovine pomoću ponuđene tablice samo Vam nedostaje prosječni vrijednosni bod tijekom ukupnog radnog staža.

 

Za njega u FINI morate otvoriti zahtjev za e-građanin (trebate imati preslik osobne), tek kad od njih dobijete lozinku i zaporku možete u HZMO pregledati svoje uplate i ako je sve u redu, dobiti svoj prosječni vrijednosni bod za dosadašnje uplate.

 

Posjetite FINU i kad nakon podnesenog zahtjeva za e-građanin dobijete lozinku i zaporku za pristup internetskoj stranici HZMO, javite se pa možemo riješiti i prosječni vrijednosni bod za ukupni radni staž.

 

Njegovim upisom u ovu tablicu na Legalisu, dobijete informativni izračun Vaših potencijalnih invalidskih mirovina besplatno.

 

Lijep pozdrav

 

 

PS

 

Prosječnim vrijednosnim bodom dobivenim za 18 godina rada u Vašem slučaju, računa se svih 40.g. mirovinskog staža za invalidsku mirovinu kada na komisiji vještaci odrede da je invalidnost nastala zbog ozljede na radu ili profesionalne bolesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali cim saznam to sve i bodove javit cu vam se za pomoc u izracunu, hvala vam jos jednom

 

Ažurirano

 

Poštovani Tonsic,

 

Potpuno razumijem Vaš strah oko mirovine, tako sam se i sam osjećao.

 

Za informativni izračun mirovine pomoću ponuđene tablice samo Vam nedostaje prosječni vrijednosni bod tijekom ukupnog radnog staža.

 

Za njega u FINI morate otvoriti zahtjev za e-građanin (trebate imati preslik osobne), tek kad od njih dobijete lozinku i zaporku možete u HZMO pregledati svoje uplate i ako je sve u redu, dobiti svoj prosječni vrijednosni bod za dosadašnje uplate.

 

Posjetite FINU i kad nakon podnesenog zahtjeva za e-građanin dobijete lozinku i zaporku za pristup internetskoj stranici HZMO, javite se pa možemo riješiti i prosječni vrijednosni bod za ukupni radni staž.

 

Njegovim upisom u ovu tablicu na Legalisu, dobijete informativni izračun Vaših potencijalnih invalidskih mirovina besplatno.

 

Lijep pozdrav

 

 

PS

 

Prosječnim vrijednosnim bodom dobivenim za 18 godina rada u Vašem slučaju, računa se svih 40.g. mirovinskog staža za invalidsku mirovinu kada na komisiji vještaci odrede da je invalidnost nastala zbog ozljede na radu ili profesionalne bolesti.

 

 

Hvala vam od srca, malo mi je problem jer nemogu jos bas stepenice svladat a u fini ih je poprilicno, cim saznam javim se ..hvala vam jos jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos jedna info. Na mom primjeru vezano za otpremninu, ja imam 7 godina uovoj firmi i na to jos 3 godine beneficija. Znaci 10 godina staza, pretpostavljam da ce se dupla otpremnina racunat za ovo stvarno vrjeme rada od 7 godina? Ili mozda grjesim pa se racuna na 10 godina. I da li sad dok sam na bolovanju mi ide normalan staz ili beneficirani. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
ako sam na bolovanju 2,5 godine da li se dobije isplata i za to vrijeme .

Poštovani grand1,

 

Izračun iznosa svih invalidskih mirovina po općem propisu – ZOMO nalazi se u privitku.

 

Ponuđene nadnevke u bijelim poljima, rođenja, očekivanoga umirovljenja, mirovinskog staža na očekivani nadnevak umirovljenja kao i prosječni vrijednosni bod za ukupni radni staž zamijenite osobnim.

 

Nakon upisa osobnih podataka imate izračun svih svojih potencijalnih invalidskih mirovina na neki izabrani nadnevak.

 

Nadležni vještaci odlučuju na koju će te invalidsku mirovinu imati pravo korištenja.

 

 

Lijep pozdrav

 

 

PS

 

Oprostite, što Vam znači „ako sam na bolovanju 2,5 godine da li se dobije isplata i za to vrijeme“ ?

Invalidska ili starosna po općem propisu - ZOMO - 14.03.2017.xls

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru ,a za ovo pitanje sam u dilemi .Naime zanima me od kojeg se datuma isplacuje invalidska mirovina jer sam na bolovanju 2,5 godine Pozvali su me na komisiju i rekli da imam sve uvjete za opcu invalidsku mirovinu .Negdje sam procitala da se isplacuje od dana nastanka invalidnosti mirovina tj sest mjeseci nakon bolovanja kad je podnijela doktorica zahtjev za utvrdivanje invaliditeta.jJa sam cekala 2 godine da me pozovu na komisiju .Eto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Iz osobnog iskustva - sve se računa, bez obzira tko je isplaćivao plaće, naknade BO i sl.

 

Pitanje samo posto kazete da imate iskustva ACMILAN zanima me da li isto se odnosi na otpremnine u slucaju Profesionalne nesposobnosti i Opce nesposobnosti za rad, da li u oba slucaja posto je ozljeda na radu imam pravo na zakonnsku otpremninu koja iznos prosjek 1/3 prosjecne place x godina staza ..hvala vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako me pitate za staz koji se uzima u obzir, uzima se isto cijelo to razdoblje. Tako je meni bilo. Ja sam imala vise srece pa sam s poslodavcem dogovorila neoporezivi dio i prosla puno bolje. Mislim da je.neoporezivi oko 6.000 po godini staza.

 

Ažurirano

 

Mislim da na zakonsku imate pravo u oba slucaja, pitanje je samo da li imate pravo i vise. Takodjer ovisi i da li je otpremnina navedena u kolektivnom ugovoru za pojedine slucajeve.ili u nekom unutarnjem pravilniku o radu. Kod nas je bila samo redovna otpremnina navedena, a ne moj slucaj. Malo sam razgovarala s poslodavcem i kako sam bila vrijedan radnik, nije bilo problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala oboma na odgovoru, neoporezivi dio za mene posto je ozljeda na radu je 8000kn za svaku godinu staza, mene je samo zanimalo da li cu imat pravo ma nju ako dobijem Opcu nesposobnost jer kao takva onda ne sklapam sa firmom osobno uvjetovani otkaz pa me zato i zanimalo da li imam pravo na otpremninu ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani Tonsic ,

 

Poštovani malicovjek Vam je točno napisao što morate upisati (zamijeniti ponuđeno).

 

Dugo sam izvan radnog odnosa ali mislim da Vam se beneficirani staž ne računa dok ste na bolovanju.

 

Upisujete svoj stvarni mirovinski staž u trenutku umirovljenja a sve ostalo odrađuju formule same pa i 40.g. mirovinskog staža temeljem invalidnosti zbog povrede na radu.

 

 

Lijep pozdrav

Invalidska po općem propisu - ZOMO - Tonsic .xls

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Poštovani,

 

moj tata je bio dva puta na komisiji za invalidsku mirovinu. Radio je cijeli život na poljoprivredi i njemu je pala puna prikolica kukuruza na desnu nogu. Sposoban je zasad hodati, ali tesko. Kraljeznica mu je ostecena do te mjere da mu ništa ne može pomoći i to je isto nastalo uslijed rada. Imao je doktoricu koja nije bila odgovarajuća i zakinula ga je u tom smislu. E sad mene zanima kako bi on mogao tražiti ponovnu procjenu invaliditeta uz odgovarajućeg liječnika i kako bi mogli pokrenuti postupak?

Zahvaljujem unaprijed za odgovor i svako dobro vam zelim.

Lijep pozdrav,

Marina

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija