Jump to content

Prolazak kroz crveno


Jaja63

Preporučene objave

Danas predvečer sam vozila prema Glavnom kolodvoru, i prošla kroz crveno, kako je padala ledena kiša, na kolniku se nisu vidjele crte, tako sam bila koncentrirana na kolnik i uopće nisam skuzila da se upalilo crveno. Vozila sam negdje 30-40 km/h.policija me zaustavila i uručila mi prekršajni postupak, 2000 kn i 3 mjeseca oduzimanja dozvole. Vozim od svoje 18 godine , sad mi je 55 i nikad nisam napravila nikakav prekršaj.Ima li smisla pisati prigovor na visinu kazne i smanjenje vremena oduzimanja dozvole jer mi dozvola treba za posao. Molim da mi netko pomogne jer još uvijek ne mogu vjerovati da se to meni dogodilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li  u prigovoru prvo napišem da priznajem i da sam svjesna prekršaja i opasnosti od takvog prekrasaja, pa da onda opisem situaciju zbog koje je došlo do prekršaja. Radim u knjigovodstvenon servisu, samo kolegica i ja smo zaposlene i relativno često trebam s autom ići u firme koje vodimo, a razbacane se po gradu, da li i to negdje navodim,što dajem da to potkrijepim? Primanja su mi mala, ali vozačka mi je puno bitnija, ima li nade da mi ukinu zabranu oduzimanja dozvole? Koliko sam u komi još sam i baš tužna jer je murija od Branimirovog placa do pošte na Glavnom kolodvoru vozila iza mene, znači prošla sam još 3 semafora gdje sam uredno stala na crveno, i pridrzavala se svih propisa, i prilagodbe vožnje  na cestu koja je bila potpuno bijela, neočišćena od snijega i solike. Prigovor šaljem , koliko sam vidjela iz prethodnih objava, na Pu, da li dobijem in poziv za sud nakon toga ili ne? 

uređeno: od Jaja63
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Jaja63 je napisao:

Da li  u prigovoru prvo napišem da priznajem i da sam svjesna prekršaja i opasnosti od takvog prekrasaja, pa da onda opisem situaciju zbog koje je došlo do prekršaja. Radim u knjigovodstvenon servisu, samo kolegica i ja smo zaposlene i relativno često trebam s autom ići u firme koje vodimo..

Napišeš prigovor i sve lijepo sročiš što si već napisala.

U opisu dgađaja opišeš ekstremne vremenske uvjete na cesti, da si prilikom približavanja raskrižju vidjela zeleno na semaforu a nakon toga si bila koncentrirana na vožnju kroz snijegom zametenu cestu i pazila da se u križanju netko ne zaleti i udari te. Ne znaš kakvo je svjetlo bilo na semaforu, možda je u trentuku kada si prošla zaustavnu liniju već bilo žuto ili čak crveno. Ali nisi bezobzirno vozila, nego zapravo vrlo oprezno.  U prilog tome ide i da se svakodnevno voziš autom za potrebe posla i nemaš nikakvih (bar ne ozbiljnijih) kazni u 37 - godišnjem vozačkom stažu.

Vozačka ti je potrebna za obavljanje posla. 

Prigovor šalješ PU, dobiješ poziv na sud. Vrlo vjerojatan ishod je da će se kazna smanjti na cca 700 kn i da će se maknuti zabrana upravljanja vozilom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Evo prigovora, pa molim pomoć da li je to sve ok sročeno. Danas mi mje frendica rekla da ne priznajem krivicu, da su murjaci krivo vidjeli, jer me nisu odmah zaustavili, ali ja ne znam što dalje povlači nepriznavanje krivnje. BTW, ja zaista nisam ziher da je bilo crveno, jer auto ispred mene je ležerno prošao, ja sam bila odmah iza njega, ali kad nisam ziher ne mogu ni osporavati jel tak?

 

 

Jasna xxxxxx

xxxxxxxxxx

10000 Zagreb

                                                           PREKRŠAJNI SUD U ZAGREBU

AVENIJA DUBROVNIK 8

10000 ZAGREB

Putem

POLICIJSKA UPRAVA ZAGREBAČKA

1.POSTAJA PROMETNE POLICIJE ZAGREB

Heinzelova 98,Zagreb

PREDMET:      xxxxxxxxxxxx

                        Prigovor na Prekršajni nalog

VEZA: Prekršajni nalog PU Zagrebačke, 1.PPP Zagreb, br. xxxxxxx

Poštovani,

Ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Prekršajni nalog kojim mi se stavlja na teret da sam dana 03.03.2018. počinila prekršaj kažnjiv po čl.59.st.1 Zakona o sigurnosi prometa na cestama.

Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu.

 Napominjem da sam prilikom približavanja semaforu na križanju Branimirove i Kružićeve ulice vidjela zeleno svjetlo. Kako je te večeri kolnik bio potpuno prekriven ugaženim snijegom,  i padala je solika ja sam se koncentrirala na vožnju da se prilikom ulaska na križanje ne bi neki auto ili tramvaj zaletio u mene,  i kad sam prošla zaustavnu liniju  nisam primjetila promjenu svetla na semaforu, još sam  dodatno samanjila brzinu jer taj dio kolnika prelazi preko tramvajske pruge. Moja brzina kretanja je bila prilagođena uvjetima na cesti, vozila sam do 40 km/h. Nastavila sam dalje voziti prema Glavnom kolodvoru i kod Glavne pošte me je policijski auto sa rotirajućem svjetlom isključio iz prometa da bi mi rekli da sam 3 semafora prije prošla kroz crveno.

Dalje navodim da sam vozač 36 godina i u tom vremenskom periodu nikada  nisam počinila niti jedan prometni prekršaj, te da mi je vozačka dozvola neophodna za posao.

Molim vas da mi ukinete zaštitnu mjeru oduzimanja vozačke dozvole,jer mi je ista zaista potrebna za posao,  te vas molim da mi zbog malih primanja smanjite iznos kazne, sa sigurnošću mogu tvrditi da ovakav prekršaj više neću činiti.

 

S poštovanjem

xxxxxxx

 

 

PRILOG:          Potvrda poslodavca

                        PK Kartica za 2017

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro si napisala.

 

Prije 32 minuta, Jaja63 je napisao:

Evo prigovora, pa molim pomoć da li je to sve ok sročeno. Danas mi mje frendica rekla da ne priznajem krivicu, da su murjaci krivo vidjeli, jer me nisu odmah zaustavili, ali ja ne znam što dalje povlači nepriznavanje krivnje. BTW, ja zaista nisam ziher da je bilo crveno, jer auto ispred mene je ležerno prošao, ja sam bila odmah iza njega, ali kad nisam ziher ne mogu ni osporavati jel tak? 

Čuj, možeš se žaliti kako god želiš, ali priznanje je uvjet za ublažavanje kazne. Ako ti negiraš, dođu policajci i potvrde da si prošla kroz crveno, sud će smo potvrditi tih 2000 kn i 3 mjeseca zabrane. Jedina šansa je da ti negiraš, oni ne dođu niti na više poziva, pa sud odbaci prijavu, a za to su šanse u promilima, praktički nepostojeće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ok, znači šaljem ovakav prigovor gdje priznajem krivicu i nadam se da će uzeti u obzir olakotne okolnosti ...vremenski uvjeti... dug vozački staž bez ijednog prekršaja i neophodnost vozačke za posao. 

 

 

 

Jasna xxxxxx

xxxxxxxxxx

10000 Zagreb

                                                           PREKRŠAJNI SUD U ZAGREBU

AVENIJA DUBROVNIK 8

10000 ZAGREB

Putem

POLICIJSKA UPRAVA ZAGREBAČKA

1.POSTAJA PROMETNE POLICIJE ZAGREB

Heinzelova 98,Zagreb

PREDMET:      xxxxxxxxxxxx

                        Prigovor na Prekršajni nalog

VEZA: Prekršajni nalog PU Zagrebačke, 1.PPP Zagreb, br. xxxxxxx

Poštovani,

Ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Prekršajni nalog kojim mi se stavlja na teret da sam dana 03.03.2018. počinila prekršaj kažnjiv po čl.59.st.1 Zakona o sigurnosi prometa na cestama.

Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu.

 Napominjem da sam prilikom približavanja semaforu na križanju Branimirove i Kružićeve ulice vidjela zeleno svjetlo. Kako je te večeri kolnik bio potpuno prekriven ugaženim snijegom,  i padala je solika ja sam se koncentrirala na vožnju da se prilikom ulaska na križanje ne bi neki auto ili tramvaj zaletio u mene,  i kad sam prošla zaustavnu liniju  nisam primjetila promjenu svetla na semaforu, još sam  dodatno samanjila brzinu jer taj dio kolnika prelazi preko tramvajske pruge. Moja brzina kretanja je bila prilagođena uvjetima na cesti, vozila sam do 40 km/h. Nastavila sam dalje voziti prema Glavnom kolodvoru i kod Glavne pošte me je policijski auto sa rotirajućem svjetlom isključio iz prometa da bi mi rekli da sam 3 semafora prije prošla kroz crveno.

Dalje navodim da sam vozač 36 godina i u tom vremenskom periodu nikada  nisam počinila niti jedan prometni prekršaj, te da mi je vozačka dozvola neophodna za posao.

Molim vas da mi ukinete zaštitnu mjeru oduzimanja vozačke dozvole,jer mi je ista zaista potrebna za posao,  te vas molim da mi zbog malih primanja smanjite iznos kazne, sa sigurnošću mogu tvrditi da ovakav prekršaj više neću činiti.

 

S poštovanjem

xxxxxxx

 

 

PRILOG:          Potvrda poslodavca

                        PK Kartica za 2017

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priložit ću pk karticu za 2017 godinu, i dopis firme. radim u knjigovodstvenom servisu, samo samo nas dvije, kolegica i ja ,  a firme su nam raštrkane po gradu i auto mi treba zbog odlaska u te firme, da im zatreba imam i obrazac korištenja privatnog automobila u službene svrhe.

 

 

uređeno: od Jaja63
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni se dogodila ista stvar. U Dubrovniku , veljača, pada kiša zima nigdje nikoga na cesti .. negdje oko 5-6 predvečer. Prođem za kolonom na semaforu kad iza mene rotacija :D Stanem i pitam aaaa ??? nisam imala pojma o čemu se radi.. Oni meni da sam prošla crveno. Ja se nasmijala, ma kao 'da da sigurno jesam opaka.. ' Na to mi jedan odgovara - prolazak kroz crveno svjetlo 3000 kn vozačka dozvola 3 ili 6 mjeseci. Ja još uvijek ne vjerujem gledam u čovjeka izgubljeno očekujem neku šalu ali ništa. Već me panika oprala pa se sjetim napomenuti ih da sam u posjedu vozačke dozvole već 10 godina i da nemam niti jedan prekršaj u tom razdoblju pa nebih nikada tako ugrozila sebe ili ostale u prometu da prođem kroz crveno svjetlo ! Makakvi šarm 0 bodova,. Svakako nakon par mjeseci sam pozvana na očitovanje na sud. I ja mrtva hladna govorim sutkinji : Ma mislim to je smješno, pa da su mi pisali pojas ili neznam što mobitel dok vozim , ali da sam prošla kroz crveno svjetlo na semaforu to je smiješno. Vozila sam u koloni par auta i mi smo bili jedini na cesti daj hladni kišni dan. Uz kolege prometne policajce. Žena se smije , kaže a stvarno čime se mi moramo bavit...I presudi meni u korist. :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo hrabro kod suca i sa stavom - 'Pa što vi mislite da bih ja na takav način ugrozila sebe i ostale sudionike u prometu. Da prođem kroz crveno svjetlo ?! dodajte da je to nečuveno, vozili ste 30-40 na sat jer se nije ništa vidjelo' Ja ne bih savjetovala priznavanje krivnje.. Ok možda se upalilo crveno ali.... vi niste osoba koja prolazi radi adrenalina kroz crveno svjetlo imate 55 i slabo ste vidjeli ! Eto meni je upalilo.. i to je sutkinja baš pogledala u mene značajno kad sam to ispalilai rekla kakvim se glupostima oni bave. Svakako sretno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na podršci, ali mislim da ću poslušati prethodne savjete, uputiti prigovor i nadati se da će mi smanjiti kaznu temeljem uvjeta na cesti i dugogodišnjeg vozačkog staza bez ijednog prekršaja. Bojim se da bi nepriznavanjrm mogla dobiti još veću kaznu , pitanje je gdje će me sudac pozvati, da li u Zgb ili možda neki drugi sud u Zagrebačkoj županiji, i pitanje je hoće li me uopće pozvati, ili će rješavati po prigovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko, gdje da to naveden, odmah na početku prigovora ili na kraju

 

Jasna xxxxxx

xxxxxxxxxx

10000 Zagreb

                                                           PREKRŠAJNI SUD U ZAGREBU

AVENIJA DUBROVNIK 8

10000 ZAGREB

Putem

POLICIJSKA UPRAVA ZAGREBAČKA

1.POSTAJA PROMETNE POLICIJE ZAGREB

Heinzelova 98,Zagreb

PREDMET:      xxxxxxxxxxxx

                        Prigovor na Prekršajni nalog

VEZA: Prekršajni nalog PU Zagrebačke, 1.PPP Zagreb, br. xxxxxxx

Poštovani,

Ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Prekršajni nalog kojim mi se stavlja na teret da sam dana 03.03.2018. počinila prekršaj kažnjiv po čl.59.st.1 Zakona o sigurnosi prometa na cestama.

Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu, te molim saslušanje kod Suda.

 Napominjem da sam prilikom približavanja semaforu na križanju Branimirove i Kružićeve ulice vidjela zeleno svjetlo. Kako je te večeri kolnik bio potpuno prekriven ugaženim snijegom,  i padala je solika ja sam se koncentrirala na vožnju da se prilikom ulaska na križanje ne bi neki auto ili tramvaj zaletio u mene,  i kad sam prošla zaustavnu liniju  nisam primjetila promjenu svetla na semaforu, još sam  dodatno samanjila brzinu jer taj dio kolnika prelazi preko tramvajske pruge. Moja brzina kretanja je bila prilagođena uvjetima na cesti, vozila sam do 40 km/h. Nastavila sam dalje voziti prema Glavnom kolodvoru i kod Glavne pošte me je policijski auto sa rotirajućem svjetlom isključio iz prometa da bi mi rekli da sam 3 semafora prije prošla kroz crveno.

Dalje navodim da sam vozač 36 godina i u tom vremenskom periodu nikada  nisam počinila niti jedan prometni prekršaj, te da mi je vozačka dozvola neophodna za posao.

Molim vas da mi ukinete zaštitnu mjeru oduzimanja vozačke dozvole,jer mi je ista zaista potrebna za posao,  te vas molim da mi zbog malih primanja smanjite iznos kazne, sa sigurnošću mogu tvrditi da ovakav prekršaj više neću činiti.

 

S poštovanjem

xxxxxxx

 

 

PRILOG:          Potvrda poslodavca

                        PK Kartica za 2017

uređeno: od Jaja63
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija