Jump to content

Darovnica i dugovi.


Svnin88

Preporučene objave

Pozdrav, unaprijed se ispricavam ako sam falila podrucje. 

Pokisat cu ukratko objasniti stvar. Roditelji od muza imaju kucu u Hr na kredit. Isto tako nisu placali porez u Njemackoj dok su imali kuću i restoran. Isto to im ke oduzeto te koliko znam ostalo je još neplacenog poreza koji se odbija mali dio od oceve mirovine koju prima u njemackoj. E sad pitanje, što u slučaju da jedan ili oba roditelja umru. Što se događa sa porezom u Njemačkoj? 4 je djece  i njih 3 rade u njemačkoj a samo moj muž u hr.  Oni su se raspitali i kao jedino rješenje da taj porez ne dira nekretninu u hr je da se prepiše na mog muža prije smrti, darovnicom il tako nešto (također me zanima koji je postupak te koliki su troškovi??) E sad meni to nikako ne drži vodu te vas molim za savjet, te da li uopće postoji kakav način da se zaštiti nekretnina u hr??? 

uređeno: od Svnin88
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Svnin88 je napisao:

Vec kad se nasljeđuju krediti i dugovi, nekako mi je bilo logično da ce se naaljediti i taj porez. 

Hvala na odgovoru

zašto ne idete na sklapanje ugovora o dosmrtnom uzdržavanju (dobije nekretnine  za uzdržavanje i to odmah po potpisivanju ugovora. treba  podnijeti prijedlog za upis vlasništva).

dug i vračanje duga  ne navodite u ugovoru.

nema nasljednika i nema ko preuzeti dug.nemaju koga teretiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija