Jump to content

Ovrha HT nakon 16 godina


kovamirj

Preporučene objave

Poštovanje! MOLIM VAS ZA POMOC !

RADI SE O SLUČAJU IZ 2002 god.

Dobio sam ponudu od odvjetnickog društva da jednokratnom uplatom uplatim 19.400kn i da podmirim dugovanje u roku od 30 dana ili ce mi u protivnom naplatiti 52.000kn! 

Pismo su mi poslali običnim putem.

 Prošle godine (u roku od 8 dana) sam im odgovorio na to pismo prigovorom te ih pitao otkud sad to nakon 15god i da mi dokazu taj dug i jos nesto je nadodala (koliko se sjećam). Taj mi je prigovor napisala poznanica (sutkinja) jos prije 1god ali mi se dan danas nitko nije javio.. Niti odgovarao na moje pozive upućene njima.

ŠTO MISLITE DA BI BILO NAJBOLJE DA NAPRAVIM DOK MI NISU SJELI NA FINU??

HVALA VAM NA POMOĆI !.... :(

 

mč.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Ovrha HT nakon 16 godina

Zvao sam sud u Rijeci ali su ga oni prebacili na Lošinj pa na Cres ili obrnuto.  Sutkinja mi je rekla da je sve kako treba biti sa njihove strane i da su me redovno obavještavali (NIJE ISTINA! JER SVIH 15god ŽIVIM NA ISTOJ ADRESI I NIIKADAA NISAM DOBIO BILO KAKVA UPOZORENJA OD NJIH).

Rekla mi je da su sudu slali sve na vrijeme,kako nebi doslo do zastare..

STO MI JE SLJEDEĆE ČINITI?...

 

Zvao sam odvjetničko društvo ali se javljala sekretarica ili naučnica koja je rekla da ce mi se javiti ali nisu već 1god...

Na fini su mi rekli da to riješim sa tim odvjetničkim društvom dok nije došlo do fine jer mi je tada kasno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako napraviti uvid u spis. Provjeriti je li rjesenje o ovrsi pravomoćno i ovršno, zatim na kojim predmetima je ovrha do sada pokušana, na kojima predmetima je kao neuspjela do sada obustavljena, ima li u spisu već dostavljen novi prijedlog za promjenu predmeta i sredstva ovrhe, ako ima kakav je iznos u njemu naznačen i na koji predmet/sredstvo ovrhe se odnosi.

 

I to što će vam protivna strana usmenim putem reći, nikada nemojte uzimati kao mjerodavno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trenutno sam u drugom gradu,na sezonskom poslu.

Mogu li telefonski nazvati sutkinju i pitati ju sve to? Posto su taj predmet i onako prebacili vec na treći sud...

 

Joj,to je previše pravnih riječi koje ja ne razumijem.... :( Brzo se izgubim u svemu tome..

Bio sam uzeo odvjetnicu odmah nakon njihovog pisma ali mi se niti ona nije javila 1god te mi nije nista javila od tada i NE ODGOVARA NA MOJE POZIVE ILI EMAIL KOJ SAM JOJ NEKI DAN POSLAO,A KOD NJE MI JE TO NJIHOVO PISMO ! NE RAZUMIJEM...O.o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud ne bi smio telefonski davati informacije. Tako može bilo tko zvati za vaš predmet i informirati se o vašim dugovanjima.

 

prije 12 sati , kovamirj je napisao:

Joj,to je previše pravnih riječi koje ja ne razumijem.... :( Brzo se izgubim u svemu tome..

Tih godina od kada datira vaša ovrha, najčešće su ovrhe bile pokrenute na pokretninama i plaći ovršenika. Pa ako je u vašem predmetu ovrha pokrenuta između ostaloga i na plaći, a vi ste sada zaposleni. Onda ovrhovoditelj nema opravdanu osnovu za promjenu predmeta/sredstva ovrhe na novčanim računima odnosno da vam izvrši blokadu na Fini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Rješenjem suda kojim se obustavlja postupak ovrhe pokrenut pred istim i ukidaju sve provedene ovršne radnje, nakon pravomoćnosti (isteka roka za žalbu), da. 

Naravno da ćete čuvati svu papirologiju vezano za dug i slučaj, te se u nekom nebuloznom (rijetko, no ne i isključeno) pokušaju ponovne ovrhe istog duga pozvati na ovo rješenje, zastaru ili što već.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija