Jump to content

Amex


KiaraM

Preporučene objave

Poštovani!

Zanima me dobila sam od Amexa opomenu za placanje racuna i uredno me zovu svaki mjesec jer ja svaki mjesec uplaćujem 3000 kn i čula sam se s njihovim odjelom naplate i rekli mi da prije formiranje 4 fakture sto će biti 08.07. Moram uplatiti 12000 kn i toga se držim da mi ne pokrenu ovrhu. Sad mene zanima koliko ću ja tako moći uplaćivati , a da oni ne pokrenu ovrhu i ako dobim utuzenje od odvjetnika da li se njima može dogovoriti obročna otplata da ne pokrenu ovrhu i ako nemaš primanja na tekućem da li možeš uplacivati određeni iznos koji dogovoris ako ti blokiraju račun. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani!

Ja svaki mjesec Amexu plaćam oko 4000 kn, toliko za sad mogu, oni svaki mjesec zovu, šalju opomene, ja svaki mjesec nešto uplatim i nikad nije ispod 3000 kn, zanima me da li će pokretati ovrhu jer imam dojam da svaki mjesec povećavaju koliko bi trebala platiti da mi ne pokrenu ovrhu, što Vi mislite, još se nisam zaposlila da bih im mogla vise plaćati? Kako da izbjegnem ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, KiaraM je napisao:

Imam 1/3 kuće koju sam nasljedila i to je sve, da li da darujem djeci taj dio nekretnine i u kojem roku pokreću ovrhu?

Da li prvo blokiraju račune ili odmah kreću na nekretninu?

Nema točne definicije kad će tko protiv Vas pokrenuti ovrhu i hoće li je uopće pokrenuti. Kako se radi o iznosu preko 20.000,00 kn, sigurno neće propustiti pokušaj namirenja putem ovrhe na nekretnini, tako da napravite što prije sve što možete da se zaštitite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, KiaraM je napisao:

Imam 1/3 kuće koju sam nasljedila i to je sve, da li da darujem djeci taj dio nekretnine i u kojem roku pokreću ovrhu?

Da li prvo blokiraju račune ili odmah kreću na nekretninu?

Osobno iskustvo: Amex je pokrenuo ovrhu nakon cca 7-8 mjeseci bez ikakvih uplata sa moje strane za to vrijeme.

Ovrha je pokrenuta na novčana sredstva. Dug mi je bio oko 17.000,00 Kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Marta01 je napisao:

Osobno iskustvo: Amex je pokrenuo ovrhu nakon cca 7-8 mjeseci bez ikakvih uplata sa moje strane za to vrijeme.

Ovrha je pokrenuta na novčana sredstva. Dug mi je bio oko 17.000,00 Kn.

Sve ovisi o dužniku i njegovom financijskom statusu npr. je li već blokiran, ako je blokiran po kolikom dugu, je li zaposlen i ima li redovna primanja, kolika su ta primanja, ima li u vlasništvu/suvlasništvu nekretninu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otac je većinski vlasnik, nakon smrti majke kuća je išla na 3 dijela, a tatin dio je ostao samo njemu, sad mi je umro i brat i tata je nasljedio njegov dio jer sam se ja odrekla svega tako da imam samo 1/3 ili 1/8 moram točno vidjeti, a sto ako ću im ja i dalje plaćati svaki mjesec bez obzira ako me blokiraju sa zaštićenog racuna ću im plaćati dok se dug ne smanji, kako gleda sud na to, da im plaćaš i pokušavaš vratiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Unatoč eventualnoj blokadi računa, Vi uvijek možete dodatno podmirivati dug.

Ukoliko dođe do ovrhe na nekretnini, također uvijek se možete pokušati dogovoriti da u određenom roku podmirite dug i predložiti da za to vrijeme sud odgodi postupka. Znači da za to vrijeme sud ne postupa i tako sve dok, ne izvršite to što ste se dogovorili sa ovrhovoditeljem ili dok ne prekršite taj sporazum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Sve ovisi o dužniku i njegovom financijskom statusu npr. je li već blokiran, ako je blokiran po kolikom dugu, je li zaposlen i ima li redovna primanja, kolika su ta primanja, ima li u vlasništvu/suvlasništvu nekretninu...

Istina i dolazimo do zaključka da KiaraM ne bi trebala biti u grču od ovrhe, iz razloga jer nema redovna mjesečna primanja na tekući, a vrši svakomjesečne uplate u poprilično velikim iznosima za tako mali dug!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani!

Zvali me iz Pbz da do 08.08. moram platiti 10000 kn ili mi predmet ide na utuzenje, ja sam im rekla da mogu samo 5000 kn, ali ne odustaju. U kojem roku odvjetničko šalje prijedlog za ovrhu, ona je rekla već u 9 mjesecu?

 

Još moram 01.08. Javiti koliko ću moći pa će onda vidjeti, sto da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, KiaraM je napisao:

Zvali me iz Pbz da do 08.08. moram platiti 10000 kn ili mi predmet ide na utuzenje, ja sam im rekla da mogu samo 5000 kn, ali ne odustaju. U kojem roku odvjetničko šalje prijedlog za ovrhu, ona je rekla već u 9 mjesecu?

Platite koliko možete i to je sve. Morate shvatiti da jednostavno nema pravila, niti kada će oni ovlastiti odvjetničko društvo, a niti koliko će odvjetničkom društvu trebati vremena da sastavi ovršni prijedlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, KiaraM je napisao:

A tek kad odvjetničko društvo pošalje prijedlog da li se s njim može dogovarati otplata i postoji mogućnost da te ne blokira?

U ovršnom postupku uvijek postoji mogućnost dogovora i povlačenja ovrhe ukoliko se dogovorite. Međutim, svaka daljnja radnja u postupku dovodi do dodatnih troškova, pa tako košta npr. sastav ovršnog prijedloga, izdavanje rješenja o ovrsi javnog bilježnika, pristojba na prigovor...

uređeno: od Borbena7
Dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, KiaraM je napisao:

Koliko su otprilike ti troškovi

Troškovi ovise o visini vrijednosti duga, znači o tome koliko budete dugovali na dan pokretanja postupka.

Prije 7 minuta, KiaraM je napisao:

Znaci nema blokade dok ne prođe rok u prijedlogu ili ako se dogovoriš obročno plaćati?

Po donošenju rješenja o ovrsi uvijek mora postojati rok za dobrovoljno ispunjenje, a ako se ne uloži prigovor tada rješenje postaje pravomoćno i može se koristiti dalje postupku.

Prije 9 minuta, KiaraM je napisao:

A kako odvjetničko gleda na to da sam ja svaki mjesec placala i Nastavit ću koliko mogu bez obzira na raskid, jel mogu tako?

Njih ne zanima što je bilo prije, već od kada su oni preuzeli postupka. Jer u protivnom ne bi imalo smisla da ih vjerovnik opunomoći za postupanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, KiaraM je napisao:

 

A od kad onda oni mogu blokirati račun,

 

Blokirati račune mogu kad je rješenje o ovrsi pravomoćno.

Prije 33 minuta, KiaraM je napisao:

kakve su šanse da s odvjetničkim dogovoriš otplatu na rate?

Ponovno Vam kažem da nema pravila - ovisi o odvjetničkom društvu, o visini duga, o visini i broju rata...

Prije 32 minuta, KiaraM je napisao:

I ako nakon raskida nastavim plaćati, da li to mogu?

Uvijek Vi možete nastavit podmirivati svoj dug, a oni ga onda umanjenog daju na naplatu.

Prije 33 minuta, KiaraM je napisao:

zaštitili 1/3 nekretnine ugovorom o darovanju na djecu ili ne?

Ovo ste već više puta pitali i na pitanje ste dobili odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, KiaraM je napisao:

Još da pitam, blokirati mogu samo račun gdje sam ja vlasnik jer sam i na neke opunomoćena?

Tako je. Ta sredstva ne mogu biti predmet ovrhe koja je određena protiv Vas.

Punomoć kojom ste ovlašteni za raspolaganje po računu, omogućuje Vam da u ime i za račun te osobe koja Vas je opunomoćila poduzimate određene radnje po računu. Znači ta sredstva su i dalje u vlasništvu te osobe, a Vi ste samo ovlašteni dati banci nalog što se s njima treba raditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, čim dobim nešto konkretno od odvjetnika ili bilježnika Vas kontaktiram, hvala!

 

Znaci još samo da pitam, rekla mi je raskid ugovora ide s 08.08. i da bi predmet na utuzenje išao u 9 mjesecu, znaci još u 8 mjesecu mogu napraviti uknjižbu i da pitam nekretnina se ne može ovršiti prije nego ja dobim prijedlog i prođe pravomoćnost, jesam dobro shvatila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, KiaraM je napisao:

Znaci još samo da pitam, rekla mi je raskid ugovora ide s 08.08. i da bi predmet na utuzenje išao u 9 mjesecu, znaci još u 8 mjesecu mogu napraviti uknjižbu i da pitam nekretnina se ne može ovršiti prije nego ja dobim prijedlog i prođe pravomoćnost, jesam dobro shvatila?

Dosta općenito pitanje. Nije nužno da je rješenje o ovrsi pravomoćno da bi se u zemljišnim knjigama izvršila zabilježba spora.

Ovisi na temelju čega bi se pokrenuo ovršni postupak na nekretnini? Koliki je dug u pitanju? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato jer ja ne radim i nemam primanja na tekući pa zato mislim da će ići na 1/3 nekretnine, moram biti spremna na sve, ali još početkom 8 mjeseca moram zvati Amex koliko ću moći platiti pa da vidimo, obično svi čekaju par mjeseci da se napravi ovrha i obični prvo blokiraju račun. 

 

I još da pitam ako ću ja smanjivati dug mjesečnim plaćanjem neće ići u prodaju nekretnine bar mislim i onda kad otplatom makne se zabilježba jel tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, KiaraM je napisao:

obično svi čekaju par mjeseci da se napravi ovrha i obični prvo blokiraju račun. 

Realno, odvjetnik za sat vremena može napraviti ovršni prijedlog, a javni bilježnici na njih stave rješenja o ovrsi doslovno isti dan.

Kako naprave ovršni prijedlog tako mogu postupati po njemu. Ako glasni na nekretninu, onda ne idu na račune, a opet da bi glasio na nekretninu tada moraju ispunjavati strogo propisane uvjete i uz to ta nekretnina im mora biti zanimljiva, a 1/3 suvlasništva kao prvo sredstvo osiguranja duga i nije baš najzanimljivija. 

Prije 4 minuta, KiaraM je napisao:

I još da pitam ako ću ja smanjivati dug mjesečnim plaćanjem neće ići u prodaju nekretnine bar mislim i onda kad otplatom makne se zabilježba jel tako?

Ima puno radnji koje treba provesti prije prodaje nekretnine, a ako u međuvremenu otplatite dug u cijelosti, sud donosi obustavu postupka i takvo pravomoćno rješenje o obustavi postupka dostavlja zemljišno-knjižnom odjelu koji na temelju njega briše zabilježbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, KiaraM je napisao:

Znaci, ja neka samo plaćam koliko mogu?da li prvo blokiraju račune ili odmah idu na nekretninu ako nemaš primanja ili imaš još prostora da dogovoriš obročnu otplatu?

Plaćajte koliko možete. Vjerujem da će ići sa rješenjem o ovrsi općenito na imovini, pa da će se pokušati namiriti preko novčanih sredstava, a ako ne bi bilo uspjeha onda preko nekretnine.

Prije 1 minutu, KiaraM je napisao:

A iskreno još nisam čula da su nekome pokrenuli ovrhu u mjesec dana, svi čekaju par mjeseci?

Iskreno, mislim da nema smisla da se više ponavljam sa tvrdnjom da nema pravila u postupanju, jer je svaki ovršni postupak poseban - od visine dugovanja, sredstava osiguranja koja su na raspolaganju, prijašnjim opterećenima dužnika, volji za suradnju dužnika itd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija