Jump to content

Javni prolaz za pješake


Athlon

Preporučene objave

Dobar dan, 

Ne znam pod što spada ovaj problem, odlučila sam se ovdje pitati. Radi se o tome da određena osoba svakodnevno vodi svog psa da vrši nuždu u javni prolaz koji se nalazi između naših kuća. Prolaz je širine oko 2m i spaja dvije ulice. Udaljenost mog balkona i prozora je doslovno pola metra od prolaza. Ta šporkica i smrad su odmah pored mojih dvorišnih vrata i imamo problem ne samo estetski gledajući to, nego i problem smrada i nehigijene. Osoba to radi ciljano i namjerno. Moje pitanje glasi smije li se izvoditi psa na  javni prolaz između dviju kuća da vrši nuždu i kome se sve mogu obratiti. Radi se o gradu Zadru.  Hvala i pozdrav.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ta osoba vodi psa na povodcu i pokupi izmet za svojim psom, onda komunalni redar nema osnova da mu napise kaznu, nalazi se na javnoj povrsini. Mozete u Jedinici lokalne samouprave zatraziti da taj prostor oznace sa znakom zabrane za pse, ali je pitanje da li ce to odobriti, to obicno odobravaju za travnate povrsine, ali posto se tu radi o prolazu ne znam koju bi oni odluku donijeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , wrritteer je napisao:

A što recimo da imate kuću a ispred kuće metar zelenog pojasa/javne površine pa nogostup pa cesta.

I sad, netko uredno šeće psa koji obavlja malu nuždu na tom zelenom pojasu i jasno, osjeti se smrad mokraće

u ljetnim danima.

Nema pravnog lijeka ?

To navedete kao razlog u zahtjevu za postavljanje znaka zabrane za pse na toj zelenoj povrsini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , wrritteer je napisao:

A što recimo da imate kuću a ispred kuće metar zelenog pojasa/javne površine pa nogostup pa cesta.

I sad, netko uredno šeće psa koji obavlja malu nuždu na tom zelenom pojasu i jasno, osjeti se smrad mokraće

u ljetnim danima.

Nema pravnog lijeka ?

Mala nužda se nigdje ne spominje.Ako pas vrši malu komunalac ga može kaznit samo ako nije na uzici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Mala nužda se nigdje ne spominje.Ako pas vrši malu komunalac ga može kaznit samo ako nije na uzici.

Što poduzeti ako od te male nužde svakog dana nekoliko puta u javnom prolazu ciljano, namjerno od strane vlasnika koji izvodi tog psa, budu neugodni mirisi na mom balkonu, ulazu u kuću. Vlasnik te površine je grad. Mislim da imam pravo na život bez tuđeg smrada u svom dvorištu i svojoj kući. Koji je lijek za to? Jer ja ga moram i hoću pronaći.

 

prije 2 sati , sivko je napisao:

Mala nužda se nigdje ne spominje.Ako pas vrši malu komunalac ga može kaznit samo ako nije na uzici.

To znači u Hrvatskoj nikad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Athlon je napisao:

Što poduzeti ako od te male nužde svakog dana nekoliko puta u javnom prolazu ciljano, namjerno od strane vlasnika koji izvodi tog psa, budu neugodni mirisi na mom balkonu, ulazu u kuću. Vlasnik te površine je grad. Mislim da imam pravo na život bez tuđeg smrada u svom dvorištu i svojoj kući. Koji je lijek za to? Jer ja ga moram i hoću pronaći.

 

 

Postoje repelenti za to. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija