Jump to content

Prvostupanjsko povjerenstvo


Šime2

Preporučene objave

Dragi forumaši, konačno sam doznao kada idem na prvostupanjsko vještačenje za ocjenu radne sposobnosti a vezano za mirovinu HRVI!

Molim vas koji imate to pitanje riješeno da mi odgovorite, što slijedi dalje? Naime, prvostupanjsko rješenje ide na reviziju! Da li revizija podrazumijeva drugostupanjsko ili je to nešto između?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Šime2 je napisao:

Dragi forumaši, konačno sam doznao kada idem na prvostupanjsko vještačenje za ocjenu radne sposobnosti a vezano za mirovinu HRVI!

Molim vas koji imate to pitanje riješeno da mi odgovorite, što slijedi dalje? Naime, prvostupanjsko rješenje ide na reviziju! Da li revizija podrazumijeva drugostupanjsko ili je to nešto između?

Zar nitko nije prošao ovaj postupak ili ste već zaboravili? Mislio sam da ovdje pomažemo jedni drugima, savjetima, informacijama, saznanjima! Koliko vidim jedino prof strpljivo pomaže svima!

 

prije 5 sati , Šime2 je napisao:

Dragi forumaši, konačno sam doznao kada idem na prvostupanjsko vještačenje za ocjenu radne sposobnosti a vezano za mirovinu HRVI!

Molim vas koji imate to pitanje riješeno da mi odgovorite, što slijedi dalje? Naime, prvostupanjsko rješenje ide na reviziju! Da li revizija podrazumijeva drugostupanjsko ili je to nešto između?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Šime2 je napisao:

Dragi forumaši, konačno sam doznao kada idem na prvostupanjsko vještačenje za ocjenu radne sposobnosti a vezano za mirovinu HRVI!

Molim vas koji imate to pitanje riješeno da mi odgovorite, što slijedi dalje? Naime, prvostupanjsko rješenje ide na reviziju! Da li revizija podrazumijeva drugostupanjsko ili je to nešto između?

  Ja sam to davno prošao pa ne znam hoće li ti moje iskustvo vezano za isto pomoći. 

Nakon prvostupanjske komisije , predmet je išao na drugostupanjsku koja je potvrdila prvostupanjsku, što je mogla a nije morala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Šime2 je napisao:

Dragi forumaši, konačno sam doznao kada idem na prvostupanjsko vještačenje za ocjenu radne sposobnosti a vezano za mirovinu HRVI!

Molim vas koji imate to pitanje riješeno da mi odgovorite, što slijedi dalje? Naime, prvostupanjsko rješenje ide na reviziju! Da li revizija podrazumijeva drugostupanjsko ili je to nešto između?

Poslije prvostupanjske predmet šalju u Zg na drugostupanjsku komisiju. Ako dobijete RVI i drugostupanjska potvrdi imat ćete privremenu invalidnost koju bi po zakonu u roku od 3 godine trebali prevesti u trajnu.  Tek kad postane trajna možete ostvariti benefite koje donosi status HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , buda2 je napisao:

Zašto bi se sada to moralo mijenjati ? Ostaje po starome.

Hvala ti, Buda2, na komentaru! Nejasno mi je jer su mi rekli da prvostupanjsko rješenje ide na reviziju! Da li to znači da revizija, zapravo, podrazumijeva drugostupanjsko?

 

prije 1 sat, Dinko73 je napisao:

Poslije prvostupanjske predmet šalju u Zg na drugostupanjsku komisiju. Ako dobijete RVI i drugostupanjska potvrdi imat ćete privremenu invalidnost koju bi po zakonu u roku od 3 godine trebali prevesti u trajnu.  Tek kad postane trajna možete ostvariti benefite koje donosi status HRVI.

Dinko73, radi se o mirovini a ne o RVI! To imam trajno od 96. godine!

 

Prije 9 minuta, Kompa je napisao:

Zakoni su se mijenjali od tada. 

O tome se radi Kompa! Zato sam mislio da ima nekog tko je friško bio na vještačenju za mirovinu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šime i ja sam isto u postupku po novom zakonu. Koliko sam shvatio nakon prvostupne komisije predmet ide u ministarstvo branitelja koje je revizorno tijelo u ovom upravnom postupku, koje može potvrditi mišljenje prvostupne komisije ili ga promijeniti. Neke moje kolege su prošle to prije mjesec, dva i njima je potvrđeno mišljenje prvostupne komisije. Eto toliko koliko znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, Skywalker007 je napisao:

Šime i ja sam isto u postupku po novom zakonu. Koliko sam shvatio nakon prvostupne komisije predmet ide u ministarstvo branitelja koje je revizorno tijelo u ovom upravnom postupku, koje može potvrditi mišljenje prvostupne komisije ili ga promijeniti. Neke moje kolege su prošle to prije mjesec, dva i njima je potvrđeno mišljenje prvostupne komisije. Eto toliko koliko znam.

I ako se potvrdi jel onda ima drugostupanjsko ili je to to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Šime2 je napisao:

I ako se potvrdi jel onda ima drugostupanjsko ili je to to?

Za HRVI na osnovu oboljenja od PTSP-a mora se ići najmanje 3 puta na na prvostupanjsku komisiju ! A  to znači, toliko isto puta i drugostupanjsku reviziju koja potvrđuje ili ne potvrđuje prvostupanjsku.

Za svaki puta od ta tri puta se mora imati nova medicinska dokumentacija o kontinuitetu liječenja od prošlog vještačenja. 

Jednostavno.

Sretno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Skywalker007 je napisao:

Šime i ja sam isto u postupku po novom zakonu. Koliko sam shvatio nakon prvostupne komisije predmet ide u ministarstvo branitelja koje je revizorno tijelo u ovom upravnom postupku, koje može potvrditi mišljenje prvostupne komisije ili ga promijeniti. Neke moje kolege su prošle to prije mjesec, dva i njima je potvrđeno mišljenje prvostupne komisije. Eto toliko koliko znam.

Da li se dobije kakvo rješenje od prvostupanjske ili nakon prvostupanjske ide direktno u Ministarstvo pa se nakon revizije dobije rješenje?

I da li postoji način da saznam gdje se nalaze moji papiri pošto su prema Tvrtkovoj krenuli početkom studenog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , OJ Branitelj je napisao:

Da li se dobije kakvo rješenje od prvostupanjske ili nakon prvostupanjske ide direktno u Ministarstvo pa se nakon revizije dobije rješenje?

I da li postoji način da saznam gdje se nalaze moji papiri pošto su prema Tvrtkovoj krenuli početkom studenog.

Ako si na e građani, možeš poslati upit na HZMO! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , OJ Branitelj je napisao:

Da li se dobije kakvo rješenje od prvostupanjske ili nakon prvostupanjske ide direktno u Ministarstvo pa se nakon revizije dobije rješenje?

I da li postoji način da saznam gdje se nalaze moji papiri pošto su prema Tvrtkovoj krenuli početkom studenog.

Poslije prvostupne komisije nisu dobili rješenje nego je predmet išao direktno u ministarstvo te su ih nakon mjesec,dva,tri zvali iz Državne uprave - Ureda za branitelje da dođu po rješenje. Što se tiče provjere gdje ti je predmet to ne znam kako bi mogao provjeriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Šime2 je napisao:

Ako si na e građani, možeš poslati upit na HZMO! 

 

prije 14 sati , Skywalker007 je napisao:

Poslije prvostupne komisije nisu dobili rješenje nego je predmet išao direktno u ministarstvo te su ih nakon mjesec,dva,tri zvali iz Državne uprave - Ureda za branitelje da dođu po rješenje. Što se tiče provjere gdje ti je predmet to ne znam kako bi mogao provjeriti.

Hvala!

Jesam na e-građani, al još ću onda malo pričekati, papiri su onda valjda još u Tvrtkovoj pošto još nisam bio tamo.

Ali ako se to sve oduži...krenut ću istraživati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija