Jump to content

Rjesenjevo nasljed.


anton887

Preporučene objave

Moli se savjet. Nakon smrti oca JB je donio rjesenje kojim sve pokretne i nepokretne stvari pripadaju mojoj majci. To je bilo prije godinu dana. Danas bi majka darovala tatin auto meni kao sinu, no u rjesenju nije precizno naveden auto vec samo pokretnine. Da li je to zapreka da mi daruje auto ili je trebalo pisati tocno koji auto?

Takodjer majka je gotovo nepokretna pa je li se zove biljeznik u stan ili ona moze dati odvjetniku punomoc da u njeno ime idemo kod JB da ovjeri ugovor o darovanju?

Puno vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , anton887 je napisao:

Moli se savjet. Nakon smrti oca JB je donio rjesenje kojim sve pokretne i nepokretne stvari pripadaju mojoj majci. To je bilo prije godinu dana. Danas bi majka darovala tatin auto meni kao sinu, no u rjesenju nije precizno naveden auto vec samo pokretnine. Da li je to zapreka da mi daruje auto ili je trebalo pisati tocno koji auto?

Takodjer majka je gotovo nepokretna pa je li se zove biljeznik u stan ili ona moze dati odvjetniku punomoc da u njeno ime idemo kod JB da ovjeri ugovor o darovanju?

Puno vam hvala

auto je pokretnina. zašto nioje prpisan na majku?. jvni bilježnik može doći u stan.  ali  to košta (manje nego usluga odvjetnika).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

U rješenjima o nasljeđivanju javni bilježnik je obvezan navesti marku i tip vozila te broj šasije. Naravno, on to može učiniti ako mu nasljednici na raspravu donesu popis vozila te knjižicu vozila. Možda u trenutku ostavinske rasprave nitko nije znao gdje je knjižica vozila.

Također savjetujem prvo na MUP sa knjižicom vozila ( gdje se vide svi važni podaci), da oni provjere status vozila. Zatim javnom bilježniku radi donošenja rješenja o nasljeđivanju za naknadno pronađenu imovinu.

Navodite da su sve pokretnine tako općenito navedene u rješenju. Ukoliko je tako, trebate popisati sve te pokretnine, provjeriti na koga trenutno glase, gdje su, što su, te nakon provjere i za tu pokretnu imovinu zatražiti rješenje o naknadno pronađenoj imovini.

Iza umrle osobe, bilo kakav imovina koja je glasila na nju, može se prenijeti na nasljednike samo i isključivo temeljem pravomoćnog rješenja o nasljeđivanju. Nebitno radi li se o vrijednosnim papirima, plovilima, vozilima, oružju, neisplaćenoj mirovini i td.

 

S poštovanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija