Jump to content

Državni inspektorat i policija haraju okolo


pravdoje

Preporučene objave

Opisali ste svoj problem u 2 retka, a sigurno j estvar kompleksnija.

 

Sigurno nisu upali u 3.00 ujutro bez razloga. Ako ste radili prekršaj i postojao je razlog sumnjati da će se pružati otpor, imali su pravo upasti na Vaš posjed.

 

To što je prijava odbačena ne znači još uvijek da su neosnovano upali na Vaš posjed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Državni inspektori mogu zatražiti od policije da im policija pruži asistenciju prilikom obavljanja njihova posla, što bi u praksi bilo da državni inspektori namjeravaju sprovesti svoj dio posla na određenom mjestu ali se s razlogom boje da im je ugrožena njihova sigurnost.

 

U tim slućajevima policija pruža asistenciju inspektorima ( prema njihovim zahtjevima i nalozima prema nadležnoj PU za asistencijom policije ).

 

Znači oni rade svoj posao a policija ih samo štiti, odnosno omogučava da obave svoj posao.

 

Iz prakse znam da će inspektori zatražiti asistenciju policije samo u onim slućajevima kada su već na određenom mjestu bili i pokušali napraviti svoj posao ali su od strane određenih osoba u tome bili spriječeni ( npr. da im je ta osoba prijetila ili im je onemogućavala njihov rad na bilo koji naćin ).

Zato drugi puta kada idu obaviti isti posao sa sobom povedu policiju, odnosno kako sam već napisao-od policije zatraže asistenciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprosti, čitao sam malo zakone po internetu i naišao sam na upravo suprotno, brani se ulaz s nalogom ili bez njega na privatni posjed u vremenu od 21.00 navečer do 7 ujutro. Naravno radi se o nalogu za pretres stana. A vi mi tvrdite upravo suprotno, pa me zanima ima li još neka stavka koju mora da sam preskočio gdje je to dopušteno. I dakako, kad kažete da je stvar kompliciranija,....komplicirana je do bola, zato i jesam tu. Evo odlučio sam izići sa temom polako i recimo od nekog početka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Mogu oni i u to doba ako postoji opasnost od odgode ili se prekršaji ili kaznena djal vrše baš u tom vremenskom periodu.

 

To Vam piše u zakonu

 

Prakticira se da se pretraga stana i drugih prostorija ne radi od 22,00 do 06,00 sati, ponajviše zbog danjeg svijetla jer se bolje vidi po danu nego po noći uz baterije ili drugu rasvjetu.

 

Kažem prakticira se da bi policiji bilo lakše vidjeti ono što traži, ali kako je napisao Utjerivaczakona to stoji 100 %.

 

Vi se ne morate sekirati ako je policija kod vas pronašla nešto ilegalno što bi moglo biti dokaz na sudu, a dokaže se da je istu stvar pronašla suprotno zakonima ista stvar koja je pronađena neće se uzeti kao dokaz na sudu ( za sud to ne postoji, pa makar se radilo i o 10 kg droge ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi se ne morate sekirati ako je policija kod vas pronašla nešto ilegalno što bi moglo biti dokaz na sudu, a dokaže se da je istu stvar pronašla suprotno zakonima ista stvar koja je pronađena neće se uzeti kao dokaz na sudu ( za sud to ne postoji, pa makar se radilo i o 10 kg droge ).

Kompa je napisao:

 

 

točno, ali ovdje je policija izgleda imala sudski nalog i postupala je suklado tome, pa prema tome vjerovatno se radi o zakonski pribavljenim dokazima. ili možda ima i nešto više što nije napisano?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo ću rezimirati... Ako Državni inspektor uz asistenciju policije dolazi na točno određeno mjesto u kasnim noćnim satima znaći da je njhova akcija unaprijed dogovorena i isplanirana te da treba postojati sudski nalog kao temelj njihovog postupanja.

Nadalje, iz vaših odgovora zaključujem...Ako je postojao sudski nalog (a nije), pečaćenje objekta je legalno i skidanje pečata podliježe kaznenoj odgovornosti sukladno zakonu.

Zato vas sad pitam, u ovom slučaju nije bilo sudskog naloga, dali skidanje takvog pečata podliježe kaznenoj odgovornosti?

 

Znači, kao što se može naslutiti iz mojih prethodnih pitanja dogodilo se to da sam skinuo državni pečat, za ispektorat i policiju kazneno djelo, za mene revolt prema kaubojskom postupanju.

Novo pitanje: Može li izlazak na očevid skidanja nelegalnog pečata biti razlog za ponovni dolazak i inspektora i policije?(ponovo u 3:00 noću)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravdoje je napisao:

 

Znači, kao što se može naslutiti iz mojih prethodnih pitanja dogodilo se to da sam skinuo državni pečat, za ispektorat i policiju kazneno djelo, za mene revolt prema kaubojskom postupanju.

 

Novo pitanje: Može li izlazak na očevid skidanja nelegalnog pečata biti razlog za ponovni dolazak i inspektora i policije?(ponovo u 3:00 noću)

 

Ako mislite ili ste mislili da su policija i državni inspektori postupili protivno zakonu, trebali ste se žaliti na njihovo postupanje ( uložiti pravni lijek na rješenje jer ako su Vam stavili pečat sigurno ste dobili rješenje vezano za isto ), ali nikako niste samovoljno smjeli skinuti pečat !

 

Mogu vam doći ponovno i napraviti isto kao i prvi puta 24 sata dnevno ako procjene da za to ima zakonske osnove i potrebe. A sigurno će Vam doći kada saznaju za pećat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policiji je potreban sudski nalog radi pretrage stana( osim par slućajeva kada ne treba) ali državnom inspektoratu nije potreban sudski nalog da bi radili posao iz svog djelokruga rada. državni inspektorat je vjerovatno imao saznanja da se postupa nezakonito pa je i djelovao u skladu sa svojim ovlastima, a policija je sa istima bila samo u slućaju da netko pokuša spriječiti inspektora u obavljanju svog posla i to je uobičajena praksa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darkoh je napisao:

policiji je potreban sudski nalog radi pretrage stana( osim par slućajeva kada ne treba) ali državnom inspektoratu nije potreban sudski nalog da bi radili posao iz svog djelokruga rada. državni inspektorat je vjerovatno imao saznanja da se postupa nezakonito pa je i djelovao u skladu sa svojim ovlastima, a policija je sa istima bila samo u slućaju da netko pokuša spriječiti inspektora u obavljanju svog posla i to je uobičajena praksa.

 

Državnom inspektoru ne treba kad obilazi registrirane ugostiteljske objekte, a kad dolazi u privatnu kuću?

(Koliko me sjećanje služi, iz novina znam da kad je bila afera s apartmanima u Rogoznici za svaki apartman bio je potreban sudski nalog)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirno spavajte i ne brinite se ništa ako znate da ste u pravu i da je zakon na Vašoj strani, a da su državni inspektori i policija u krivu.

 

Tako bi barem ja postupio. I još bi mi bilo drago da su upali na moj privatni posjed protivno zakonu jer bi u tom slućaju mogao tužiti državu i dobiti koju kunu.

Pa neka plaćaju kada ne znaju raditi svoj posao.

 

A Vi najbolje znate jeste li u pravu ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma znaš što, meni ovdi nitko nije odgovorio na jednostavno pitanje, htio sam iznjeti cijeli slučaj, ali nikako da se maknemo od početka, 10 ljudi 10 odgovora.

Oni su dolazili kod mene bar jedno 5-6 puta, jednom su čak i donjeli nalog, dolaze noću, kad smatraju da kršim zakon, tada inspektor zapečati vikendicu a policija obavi očevid od prošlog skidanja pečata. I nemogu vjerovati da mi nitko nemože reći smije li se noću sa ili bez naloga upadati u privatne kuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma odgovoreno ti je, imaju pravo u određenim slućajevima postupati i bez sudskog naloga, sa tim što se to naknadno riješi sa istražnim sucem.

za nejasnoće si sam djelomično krivm jer si šturo opisao razloge zbog čega su policija i ins.upali. ti stalno pišeš privatna vikendica ali se može zaključiti da je ta vikendcica služila kao kafić, klub ili slićno pa to onda više nije privatna kuća nego se koristi za određene nezakonite djelatnosti pa policija i inspektorat ne da mogu postupati nego moraju, ukoliko imaju takva saznanja. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači ovako, očeš ti biti inspektor Drž. inspektorata, a ja ču biti državni neprijatelj br.1. I ti sad dobiješ 20 anonimnih prijava da ja u svojoj vikendici držim ilegalni klub za odbranu klijentelu svaki dan od 02:00h pa do 06:00h ujutro. Što ti treba da bi ti banuo kod mene i zapečatio prostorije i dignuo prekršajnu prijavu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravdoje je napisao:

Hello! zanima me, kad ti državni inspektorat skupa sa interventnom policijom upade u vikedicu u 3:00h ujutro bez naloga za pretres stana i zapečati je na jednu godinu, jer je ustanovio da se radi o ilegalnom klubu, a prekršajna prijava je odbačena, jel to legalno?

 

Moje osobno mišljenje, ovdje se postupalo po čl. 22 Zakona o javnom okupljanju.

 

Tužite sve oko sebe - DI i MUP će opet po svom. Niste jedini slučaj po kojem ovako postupaju, takvih ima na obali svakih stotinjak kilometara i polako ih zatvaraju.

 

Jedini način da legalizirate vaše "poslovanje" je da se organizirate u udrugu građana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala bogu više i tebi petpetica...to je odgovor koji sam čekao.

E sad, neću tužiti nikoga za nelegalan upad, ali trbao bih za nešto drugo...

Naime kao što sam već naveo nakon svakog pečaćenja ja bi taj pećat skinuo i zaradio prijavu, al ni to me nije briga jer niti sam priznao niti ima dokaza...nego pri jednom od nočnih upada policija mi je zapljenila laptop uz potvrdu o oduzimanju stvari.

Taj laptop je poslje u jednoj od kaznenih prijava za skidanje pečata naveden kao predmet počinjenja i trajno je oduzet prvostupanjskom presudom, ja sam se normalno žalio.

Jer šta se dogodilo, laptop je bio u zapečaćenoj kući, tako da ga ni David Coperfield nebi mogao izvući vani i s njime skidat selotejp, ustvari niti se to radi s laptopom, već je po mom mišljenju to bila nečija direktna naredba.

Stvar se dalje komplicira...Pošto sam ja apsolvent elektrotehnike i planirao sam završiti prošle godine a u laptopu su mi uz privatne dokumente bili i svi materijali u svezi s faksom i pošto ja plačam studij i smještaj u drugom gradu, dogodila se nepopravljiva šteta da sam morao produljivati apsolventski status i svi novci utrošeni u toj godini išli su u vjetar, a poslje upisa svi izdatci ponovo, izgubio sam zdravstveno osig. nisam bio u mogučnosti raspolagati sa svojim stvarima i dokumentima, a kako mi se čini sve zbog nečijeg hira...

Kako da saznam tko je naredio oduzimanje laptopa?

(predmet je na županijskom)

Dali ima osnove za tužbu (protiv koga) i odštetu?

Na kome je teret dokazivanja, kakvi bi to dokazi morali biti, jedini su svjedoci najbliža rodbina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi moji ja te presude imam doma, evo danas su mi uručili kaznu od ovog ljeta za parkiranje na privatnoj parceli...

Ali imate pravo nešto sam izostavio, kad su maznuli laptop nisu mi tu većer htjeli reći zašto... nego sam ja otišao za par dana u PP i tražio da mi to vrate a oni su me uputili na ODO, tamo dakako ni o čem nisu imali pojma...

E sad bi to sve bilo dobro da ja njih svih nisam snimio kako mi lažu i to objavio na YouTubeu i zaradio kaznenu prijavu za nezakonito snimanje.

PITAJTE ŠTO VAS ZANIMA, NAPISATI ĆU BEZ PROBLEMA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi moji ako neko želi da vidi pesudu u ime RH za neovlašteno skidanje drž pečata, bez gl. rasprave i dokaza i kaznu od 25.000Kn gdje je laptop naveden kao sredstvo počinjenja neka digne ruku, dobit će je na mail.

Sad bi trebalo promjeniti naslov ove teme u "Ovo je zamlja mojih snova", ja ne kažem da sam je anđel božji ali neka bar organi gonjenja rade po zakonima koje sami donose.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija