Jump to content

Tužba protiv T-coma


vukovar

Preporučene objave

Poštovani!

Razmišljam da pokrenem tužbu protiv T-coma kao odgovorne osobe,a u pitanju je slijedeće:

Već duže vrijeme (10 mjeseci ) me netko noću (u pravilnim razmacima od 5-6 dana) naziva na fiksni telefon sa skrivenim brojem ,pozivi se dešavaju u pravilu od 01,00 sat do 05,00 sati,u početku sam se dizao da vidim tko je ,ali taj spusti slušalicu.Napominjem da nikada nisam uspio ostvariti nikakav dijalog s tom osobom.Poslije tri mjeseca uputio sam Podnesak o prijamu zlonamjernih ili uznemiravajućih poziva sjedištu t-coma u mom mjestu,obavijestili su me da su poslali na policiju i da kontaktiram njih ,što sam i napravio,prvo nisu znali što da rade,drugo došao je policajac kod mene i napravio je informativni razgovor i to je sve.

Poslije je sve bilo isto noćni pozivi su se nastavili ,a ja sam smanjio telefon na minimalno da ga ne ćujem ,kad se nisam javljao na telefon noću uslijedili su i pozivi danju ,nazove, šuti,poklopi slušalicu.Opet odem do T-com oni opet naprave podnesak ,opet dođe isti policajac i ništa se ne pokreće,osim što su rekli da promijenim tel.broj i da ga stavim da bude tajan.Što je meni pre komplicirano zbog mog posla jer opet ću morati podijeliti broj s drugima.Zatim sam mailom kontaktirao T-com u ZG,oni su sve prebacili na policiju.

Zanima me da li mogu tužiti t-com za ovo što mi se događa jer njihov sam klijent i njima masno plaćam račune ,a oni nisu u stanju da me zaštite od neželjenih poziva.

Postoji li kakva sudska praksa o ovome ili iskustvo ,što da radim.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako i prema policiji ide izjava da te pozivaju i samo šute ništa neće poduzeti.

izjavi da te vrijeđa, prijeti smrću, kad ga uhvate neka dokazuje da nije prijetio.

sud daje nalog za pračenje tf.broja. ti svakako nebi dobio informaciju ko te uznemirava.

kad vidiš da nema ispisa broja (pozivatelj anoniman) nemoj se javljati.

 

temeljem čega bi tužio HT. što neko zlorabi telefon ?

ali od HT-a možeš tražiti uslugu prikaza i skrivenih brojeva. što platiš jedan mjesec.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me da li mogu tužiti t-com za ovo što mi se događa jer njihov sam klijent i njima masno plaćam račune ,a oni nisu u stanju da me zaštite od neželjenih poziva.

 

Ovo nije problem T-coma. Oni vam jedino mogu blokirati dolazne pozive, ako vi to zatražite. I što ćete onda? Ili odite u središnjicu T-coma u ZG i zatražite izlist dolaznih poziva, ali ako je pozivatelj skriven kao što velite, nećete ništa saznati. Ovo praćenje koje Bovu spominje, u ovom se slučaju definitivno neće primijeniti.

 

Po noći isključite telefon. Po danu, ako vidite da je poziv anoniman, ne javljajte se. A najjednostavnije - promijenite broj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izlist poziva nije moguć ukoliko je skriveni broj. Bez obzira radi li se o uznemiravajućim pozivima sa šutnjom ili sa prijetnjama, postupak je isti. To ste i napravili, otišli na policiju i prijavili. Naredni korak vam je angažirati odvjetnika koji će putem suda ishodovati nalog. Putem naloga Hrvatski Telekom će pronaći tko vas uznemiruje i ometa u normalnom životu. Ovo vam ne pišem kao pravnik već kao bivši zaposlenik telekomunikacijskih tvrtki (većina u hr). Ovo je "procedura" u ovim slučajevima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izlist poziva nije moguć ukoliko je skriveni broj. Bez obzira radi li se o uznemiravajućim pozivima sa šutnjom ili sa prijetnjama, postupak je isti. To ste i napravili, otišli na policiju i prijavili. Naredni korak vam je angažirati odvjetnika koji će putem suda ishodovati nalog. Putem naloga Hrvatski Telekom će pronaći tko vas uznemiruje i ometa u normalnom životu. Ovo vam ne pišem kao pravnik već kao bivši zaposlenik telekomunikacijskih tvrtki (većina u hr). Ovo je "procedura" u ovim slučajevima.

ali on neće dobiti informaciju ko ga uznemirava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija