Jump to content

Hrt- Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka -240 kn


sale22

Preporučene objave

Posjedujem dvije kuće, na jednoj adresi plaćam, za drugu adresu ne plaćam,

Međutim dolazi mi Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka

na drugu adresu i da moram plačati pristojbu i za drugu kuću..

 

Bio je kontolor i zatekao sina (nešto smo radili) , ali nitko ne živi u toj kući,

Sin ga je izbacio van. i nakon mjesec dana dolazi obavijest.

 

Da li ja moram plaćati dvije pristojbe , u razgovoru sa HRT su mi rekli

ako ne platim 240 da ide ovrha , a kasnije ću dobivat 80 kn..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjedujem dvije kuće, na jednoj adresi plaćam, za drugu adresu ne plaćam,

Međutim dolazi mi Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka

na drugu adresu i da moram plačati pristojbu i za drugu kuću..

 

Bio je kontolor i zatekao sina (nešto smo radili) , ali nitko ne živi u toj kući,

Sin ga je izbacio van. i nakon mjesec dana dolazi obavijest.

 

Da li ja moram plaćati dvije pristojbe , u razgovoru sa HRT su mi rekli

ako ne platim 240 da ide ovrha , a kasnije ću dobivat 80 kn..

 

pročitaj.

http://www.zakon.hr/z/392/Zakon-o-Hrvatskoj-radioteleviziji

 

čl.34.st.2.

 

ja bi čekao rješenje o ovrsi . angažiro odvjetnika da piše žalbu i za zastupanje pred sudom. kad budu dobili trošak neće ponoviti istu grešku.

ali prehodno bi ih obavjestio da plaćam pristojbu (pismeno preporučeno i sa povratnicom,što čuvaš sa kopijom pismena, a ne telefonom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pročitaj.

http://www.zakon.hr/z/392/Zakon-o-Hrvatskoj-radioteleviziji

 

čl.34.st.2.

 

ja bi čekao rješenje o ovrsi . angažiro odvjetnika da piše žalbu i za zastupanje pred sudom. kad budu dobili trošak neće ponoviti istu grešku.

ali prehodno bi ih obavjestio da plaćam pristojbu (pismeno preporučeno i sa povratnicom,što čuvaš sa kopijom pismena, a ne telefonom).

 

 

A što ako nebudu izgubili ...

Uglavnom radi se o dvije kuće, gdje sam vlasnik..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@sale22,

Ako kontrolor nije vidio prijemnik i dobio potpis, teško će išta dokazati.

 

No, pretpostavimo da postoji prijemnik i da sin tamo povremeno boravi; kontrolor je vidio prijemnik, a sin je potpisao zapisnik.

 

Ako je tako, onda sve ovisi o definiciji kućanstva (čl. 34 st. 6 Zakona).

 

Mišljenje u jednoj udruzi potrošača (huzp):

"Poštovani g. Ratko,

ako živite u zajedničkom kućanstvu s osobom koja plaća HRT pristojbu, mišljenja smo da ne morate plaćati u svom apartmanu gdje povremeno dolazite npr. s Vašom suprugom."

 

Vidjeti i prvu bold rečenicu jednog (starijeg) HRT odgovora:

"U Zakonu ne piše da bez obzira što vlasnik ima više prijamnika na različitim adresama ... plaća samo jedan prijamnik ali smatramo da to proizlazi iz Zakona"

ili rečenicu na drugoj strani odgovora:

"Dakle ako netko ima vikendicu, apartman i slično ... ne podliježe plaćanju ... u tim objektima, pod uvjetom da plaća pristojbu za svoje kućanstvo."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@bobo3

Kontolor nije ništa vidio, sin nije ništa potpisao.. već ga je iz dvorišta ispratio na ulicu,

(da sin živi , ali nitko nije prijavljen na tu adresu)

 

Računi (struja, voda ...) sve je na moje ime i moju adresu ,

sin nema ništa...

 

Da li sam obavezan plačat i dali mi mogu poslati ovrhu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hanžeković ne ide okolo...

HRT gubi parnice, međutim ne plaća nikakve troškove drugoj strani, kao što je bovu naveo...

 

I kad kontrolor nema dokaza da postoji prijamnik, neki ljudi ne znaju za što se plaća pristojba, pa sami kažu: Ja ne gledam HRT, ili Ja već plaćam MaxTv, ili Koristim samo laptop... a to im ne pomaže.

 

Ne znam koliko je maksimalni gubitak, možda 2000kn(?) ako izgubite na sudu...

Ni kad će stići ovrha - par mjeseci ili godina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hanžeković ne ide okolo...

HRT gubi parnice, međutim ne plaća nikakve troškove drugoj strani, kao što je bovu naveo...

 

I kad kontrolor nema dokaza da postoji prijamnik, neki ljudi ne znaju za što se plaća pristojba, pa sami kažu: Ja ne gledam HRT, ili Ja već plaćam MaxTv, ili Koristim samo laptop... a to im ne pomaže.

 

Ne znam koliko je maksimalni gubitak, možda 2000kn(?) ako izgubite na sudu...

Ni kad će stići ovrha - par mjeseci ili godina...

 

 

 

 

Ovako zvao HRT.. za njih je situacija čista, moram plaćat, jer postoji prijemnik koji je kao kontrolor utvrdio, a utvrdio je moj kur... u zapisniku piše da je bio izbačen i onemogućen u utvrđivanju..

HRT tvrdi da moram plačaj jer oni po novom vežu pretplatu uz kućni broj ..

 

Bio kod odvjetnika. i on kaže da moram plaćat, kao imam tv....

 

 

Imam i vikendicu .. ako mi tamo dođe kontrolor.. budem ga xxxxxxx...

mislim da je to jeftinije a i imal budem zatvor kako dokaz da više nitko ne stanuje..

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odluka je na vama. Mislim da postoje dvije osnove

1) već plaćate pretplatu;

2) nije utvrđeno da posjedujete prijamnik - treba biti baš prijamnik (ne antena, ili pretplata) - znači televizor, laptop, tablet, smartphone, radio ili auto-radio

 

A to što je kontrolora trebalo izbaciti jer je narušavao nepovredivost doma bi trebalo prijaviti. Bez naloga ne smiju ulaziti... ne smije čak ni policija ako nema jako dobre razloge.

 

Moguće da odvjetnik ima više podataka, a sigurno je da ne može garantirati ishod.

Ako još uvijek niste sigurni možete pitati i u nekom drugom društvu potrošača...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako zvao HRT.. za njih je situacija čista, moram plaćat,

Neće vam valjda oni reć da plaćate!

 

jer postoji prijemnik koji je kao kontrolor utvrdio, a utvrdio je moj kur... u zapisniku piše da je bio izbačen i onemogućen u utvrđivanju..

HRT tvrdi da moram plačaj jer oni po novom vežu pretplatu uz kućni broj ..

Sin ima istu adresu na osobnij kao i vi, na onu drugu kuću? Za koju plaćate pretplatu?

Fotokopirajte svoju i sinovu osobnu, i jednu uplatnicu od pretplate.

 

Jeste li u gruntovnici upisan kao vlasnik ove kuće?

Isprintajte vlasnički list iz e-knjige za tu kuću u koju vam je došao kontrolor.

 

Sve to priložite dopisu koji ćete urudžbirati HRT-u , donesite dba primjerka pa jedan urudžbirajte ana drugi da vam potvrde prijem.

 

Napišite da se druga kuća ne koristi,tj. koristite ju povremeno , te da je vaše vlasništvo. A vi plaćate pretplatu.

Kontrolor je lažno prijavio da je vidio prijemnik. Ta prijava je krivotvorena isprava. To je kazneno djelo iz čl. 279. kaznenog zakona. Ako ta isprava dođe na sud, a i kontrolor bude na sudu lagao, počinit će i kazneno djelo lažnog iskaza iz čl. 305. KZ.

 

Tražite u dopisu da vam dostave ime, prezime , OIB i adresu kontrolora da možete podnijeti optužni prijedlog protiv kontrolora na državno odvjetništvo, a ako oni to ne dostave onda ćete isti podnijeti protiv osobe koja je potpisala to što ste dobili.

 

Pozvati se na čl. zakona koji je sponenuo bovu.

 

 

 

Bio kod odvjetnika. i on kaže da moram plaćat, kao imam tv....

 

Jel taj radi ovrhe za HRT?

 

Imam i vikendicu .. ako mi tamo dođe kontrolor.. budem ga xxxxxx...

mislim da je to jeftinije a i imal budem zatvor kako dokaz da više nitko ne stanuje..

 

Ustavni sud je odlučio da čak ni građani koji iznajmljuju apartmane na moru ne moraju plaćati dodatnu pretplatu.

I na to ih podsjetite u dopisu.

 

Ja imam tri kuće i poslovni prostor, i uredno mi svakih godinu - dvije uleti kontrolor. I uredno ode isfrustriran nakon što ga legitimiram i zapišem podatke, uslikam, naredim da isprazni džepove ili otvori gepek na autu...(što on naravno ne učini , a ja mu objasnim da ima jednako pravo pregledavati mi kuću kao i ja njemu auto). I obećam mu ove kaznene prijave ako mi dođe kakva čestitka.

Što da kažem? Nikad mi ništa ne dođe...

:frajer:

 

 

Javite nam rezultat.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako zvao HRT.. za njih je situacija čista, moram plaćat, jer postoji prijemnik koji je kao kontrolor utvrdio, a utvrdio je moj kur... u zapisniku piše da je bio izbačen i onemogućen u utvrđivanju..

HRT tvrdi da moram plačaj jer oni po novom vežu pretplatu uz kućni broj ..

 

Bio kod odvjetnika. i on kaže da moram plaćat, kao imam tv....

 

 

Imam i vikendicu .. ako mi tamo dođe kontrolor.. budem ga xxxxxx...

mislim da je to jeftinije a i imal budem zatvor kako dokaz da više nitko ne stanuje..

 

šta nisi razumio iz čl.34.st.2. ? koji glasi:(2) Kućanstva koja u vlasništvu ili posjedu imaju dva ili više prijamnika plaćaju mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona kao da imaju jedan prijamnik.

možeš imati 100-injak kuć/stanova i u njima isto toliko rtv uređaja plaćaš samo jednu pristojbu.

ali ako neko ko nije član tvog kućanstva koristi neki stan/kući i uređaj u njoj dužan je plaćati pristojbu.

plaćaš jedu pristojbu pa čekaj ovrhu i problem riješi uz pomoć odvjetnika.

dali je sin prijavlje sa prebivalištem na adrese gdje si i ti prijavljen?

dali je sin potpisao prijavu pristojbe za rtv prijemnike u kući?

 

od HRT-a traži pismeno očitovanje o obvezi plaćanja dvije i više pristojbi za prijemnike koje p0osjeduješ. dostavi im kopiju uplatnica (par)za rtv pristojbu. na pismeni upit ti trebaju pismeno odgovoriti s pozivom na zakonske odredbe.

 

u telefoskom blablablabla ne znaš s kime razgovaraš (možda sa portirom ili spremačicom koji nisu zadrženi za davanje istinitih informacija.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

šta nisi razumio iz čl.34.st.2. ? koji glasi:(2) Kućanstva koja u vlasništvu ili posjedu imaju dva ili više prijamnika plaćaju mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona kao da imaju jedan prijamnik.

možeš imati 100-injak kuć/stanova i u njima isto toliko rtv uređaja plaćaš samo jednu pristojbu.

 

Da li sti siguran da to točno, nigdje u zokonu ne piše, tako me odvjetnik

savjetovao i isto tako su rekli iz HRT.. jedna kuća jedno kućanstvo.

 

dali je sin prijavlje sa prebivalištem na adrese gdje si i ti prijavljen?

Prijavljen je na moje prebivališta ...

Nitko nije prijavljen na tu adresu .. Nitko ...

dali je sin potpisao prijavu pristojbe za rtv prijemnike u kući?

 

Kako sam rekao nitko nije ništa potpisivao , već je kontolor izbačen iz dvorišta.

 

Uglavnom odvjetnik me savjetovao da je jefitnije plaćat još jednu pristojbu nego se borit na sudu i izgubit..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Našao sam sličnu presudu (biće brisana za par dana s e-oglasna). Presuda je da HRT tuženoj nadoknadi 100kn trošak sudske pristojbe.

 

... Protiv tog rješenja o ovrsi tužena je izjavila prigovor koji sada predstavlja odgovor na tužbu navodeći da u stanu na adresi u Puli ne živi nitko, već se stan koristi povremeno za kraći boravak članova obitelji ili prijatelja pa da stoga se u stanu nikada nije nalazi radio ili TV prijemnik. Tužena navodi da sa tužiteljem nije nikada zasnovala pretplatnički odnos, a da je do "zasnivanja" pretplatničkog odnosa došlo pod zakonski upitnim okolnostima jer u vrijeme kada je u predmetnom stanu boravio njezin prijatelj inače strani državljanin koji ne razumije i ne govori hrvatski jezik, djelatnici HRT-a podnijeli su na potpis neke isprave ..."

 

 

Još jedna, potvrđuje da HRT gubi (u ovom sl. nema valjane prijave prijamnika), a ne mora platiti ništa drugoj strani.

i još jedna, ista stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija