Jump to content

Parnicni troskovi


anna333

Preporučene objave

Molim Vas za pomoc.

Protiv mene i brata se vec 35 godina vodi postupak o podjeli imovine sa polusestom koja je rodjena nakon oceve smrti. Taj postupak jos nije zavrsen, i sad Odvjetnik od te polusestre trazi od mene i brata da platimo parnicne troskove od 80.000 kuna.

Ja sam nezaposlena i neudata bez djece, a brat je ozenjen i ima 3 maloljetne djece ( i solidnu placu).

Imamo zajednicku kucu na selu i nesto bezvrijedne zemlje.

Mozemo li ikako izbjeci placanje tih troskova?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ana.Z.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je li postupak pravomoćno okončan? Što presuda kaže o troškovima postupka - tko ih snosi?

Postupak nije okoncan.

Najvjerovatnije odvjetnik od polusestre nema vise kontakta s njom( a mi ne znamo kako da to dokazemo) i trazi da mi platimo te troskove i da ce pistupak biti zavrsen.

Inace taj pistupak i traje 35 g. Jer mi fokazujemo da nam nije ostalo novaca nakon oceve smrti a tuziteljica je trazila od nas 100.000 eura.

Rekao nam je jedan idvjetnik da je ovo jedinstvrni slucaj na podrucju bivse Jugoslavije.

Hvala na odhovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Da li prvostupanjski sud može svoje procesno rješenje u jednoj parnici povuči ili ukinuti nakon sto je stranka u parnici uložila žalbu za drugostupanjski sud na to rješenje?

 

Znači može li ga ukinuti bez da žalbu šalje na drugostupanjski sud, ako prvostupanjski sud i sam uvidi da je donio pogrešno rješenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o rješenju o mjesnoj nenadležnosti?
zanimljiva situacija,budući da sud koji se oglasi mjesno nenadležnim treba ustupiti predmet nadležnom sudu,a što ovaj sasvim izvjesno nije učinio več je faktički odlučivao po žalbi na svoje doneseno rješenje.

Sad se u konkretnom slučaju javlja pitanje da li je sud u konkretnom slučaju vezan donesenim rješenjem,ili se ono pak odnosi na upravljanje parnicom.

Osobnog sam mišljenja da se radi o upravljanju parnicom iz razloga što takva odluka suda ni jednu stranku u postupku nedovodi u nepovoljan položaj glede osnovanosti,odnosno neosnovanosti tužbenog zahtjeva,a što npr nije slučaj kad sud rješenjem odbija izvođenje određenih dokaza,ili pak rješenjem dopušta ili odbija preinaku tužbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
zanimljiva situacija,budući da sud koji se oglasi mjesno nenadležnim treba ustupiti predmet nadležnom sudu,a što ovaj sasvim izvjesno nije učinio več je faktički odlučivao po žalbi na svoje doneseno rješenje.

.

 

po kome osnovu može prvostupanjski sud odlučivati o žalbi na svoje rješenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postupak nije okoncan.

Najvjerovatnije odvjetnik od polusestre nema vise kontakta s njom( a mi ne znamo kako da to dokazemo) i trazi da mi platimo te troskove i da ce pistupak biti zavrsen.

smatram da bi bilo korisno izvršiti uvid u spis.

možda je sestra otkazala punomoć odvjetniku ?

 

Ažurirano

 

Joj izvinjavam se , sad mi je brat rekao- to odvjetnik trazi odstetni zahtjev da mi platimo .

 

dali je sestra umrla pa smatra da ste vi nasljednici?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

niko nije rekao da može

 

A da li može svoje procesno rješenje ukinuti i proglasiti se mjesno nadležnim, ukoliko se već radi o rješenju o upravljanju parnicom za koje prvostupanjski sud nije vezan, bez obzira što mu je već dostavljena žalba na to rješenje za drugostupanjski sud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija