Jump to content

" Razbojnistvo "


nicci22

Preporučene objave

Nova sam ovdje pa se unaprijed ispricavam ako sam fulala temu ili nesto. Ne razumijem se uopce u zakone i ovo mi je iskreno prva ovakva situacija,pa ako mozete,imajte razumjevanja.

 

Situacija je ovakva,moj nevjencani suprug nalazii se u istraznom zatvoru u Remetincu,bio je na produljenju jos mjesec dana.

Nema osobnu,adresu itd. i optuzen je za "razbojnistvo" pod navodnicima jer nije nikoga napao,ukrao je i izasao van,to je ono sto se vidi isto tako i na kamerama.Priznao je djelo al ne u cjelosti zbog toga sto ga se tereti za nesto sto zapravo nije napravio. E sada,odvjetnica po sluzbenoj duznosti niti jednom nije bila u posjeti u ovih mjesec dana i prvi put ju je vidio kad je isao na produljenje istrage,gdje ga je ona pitala s cim se on bavi u zivotu.Po mom misljenju to nije ispravno postupanje nekoga kog drzava placa da bude branitelj.

Kaznjavan je kao maloljetnik,i proveo je par mjeseci u istraznom,nikada nije imao pravomocnu presudu,vec samo uvjet na dvije godine zatvora.

Prvo pitanje je,sta napraviti vezano za odvjetnicu,dali moze zatraziti novu po sluzbenoj duznosti,i kako se to radi?

Drugo,koja su moja prava kao nevjencana supruga,dali ja mogu ista napraviti?

I trece koji su moguci ishodi ove situacije,i

dali bi mu sud dozvolio da napravi osobnu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nova ili stara odvjetnica,privata ili državna svodi se na isto.nema dokumente,nema adrese i postoji debela mogućnost bijega i zato je tamo gdje je.

Državni branitelj pazi da sve bude po zakonu.

za razbojništvo ne treba nikoga "fizički" napasta,dovoljna je prijetnja riječima.

 

postoje uvjeti za "napravit osobnu".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nova ili stara odvjetnica,privata ili državna svodi se na isto.nema dokumente,nema adrese i postoji debela mogućnost bijega i zato je tamo gdje je.

Državni branitelj pazi da sve bude po zakonu.

za razbojništvo ne treba nikoga "fizički" napasta,dovoljna je prijetnja riječima.

 

postoje uvjeti za "napravit osobnu".

 

 

Kao sto sam gore napisala na kamerama se vidi da se nikome nije obratio,znaci ne postoji prijetnja itd.

Znam da postoje uvjeti za "napraviti osobnu"

 

:vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš je napravit kad prvo prijaviš prebivalište i na osnovu njega se dobije osobna a sve se radi osobno u MUP-u do kojeg ovaj ne može.

 

A sud mu neće dozvolit da to napravi pa da traži da ga puste iz pritvora i da poslije pobjegne jer je očigledno da osoba nema prebivališta niti ga je briga za njega kao i za osobnu.

 

To što on želi osobnu je njegov problem.

 

A za ono prije,ti si vidjela snimak kamera?Inače snimaju sliku ali ne i govor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam ja upoznata sa svime,na takve stvari se ide uz pratnju,pogotovo iz zatvora,logicno.

Nisam vidjela snimku ali da je drugacije rekao bi meni kao nevjencanoj supruzi.

Nisam trazila nicije misljenje vec konkretne odgovore,ako i zasto,jer kao sto sam napomenula ne razumijem se u zakone,ovo je prva takva situacija unazad par godina.

Nema osobnu iz drugih razloga,al ne vidim potrebu to ovdje pisati

:cita:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema potrebe, ali isto tako možeš dobiti i odgovore koji ti se ne sviđaju. Sad kad je unutra može obaviti i sistematski, jel da? Stvar je u tome da to može i sada obaviti, ali ovisi o sustavu, dok je prije to mogao obaviti kad god. Ima li adresu na kojoj se može prijaviti?

 

Što se tiče toga rekao ili ne, vjerujem da bi ti rekao, ali stvar je u tome da niti on možda ne pamti događaj onako kako se dogodio, nego onako kako ga on vidi, tj. ublaženo. Možda je on nastupao i pričao kako inače priča i bez neke namjere, ali je druga strana shvatila to prijeteće jer je podigao glas, bio grub, uporabio neke riječi i sl. Malo karikiram, ali te priče uvijek imaju 2 strane... A ako je tom radnjom protupravno dobio novac, onda vaga ipak preteže na drugu stranu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo pitanje je,sta napraviti vezano za odvjetnicu, da li moze zatraziti novu po sluzbenoj duznosti, i kako se to radi?

 

Umjesto postavljenog branitelja ex offo, može se angažirati vlastiti tzv. izabrani branitelj, nakon čega se postavljeni branitelj razrješuje dužnosti. Branitelja mu možete angažirati i vi.

 

Drugo, koja su moja prava kao nevjencana supruga, da li ja mogu ista napraviti?

 

Osim ovog gore - ništa.

 

I trece koji su moguci ishodi ove situacije?

 

Očito će ići optuženje, a o dokaznim sredstvima zavisi hoće li osuda biti za razbojništvo ili (tešku) krađu. Također, vi se fokusirate samo na snimku, a tu postoji i nešto mnogo važnije - iskaz osobe na blagajni.

 

...i da li bi mu sud dozvolio da napravi osobnu?

 

Odgovoreno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija