Jump to content

Podjela bracne stecevine


dadoboy

Preporučene objave

Molim za pomoc.Nedugo smo pokrenuli potupak sporazumnog razvoda braka.E sad....u tom braku je uzet jedan kredit od 100000 kn koji stoji na mene,i jos jedan kredit koji stoji na ženu isto od 100000 kn,a po kome je moja majka suduznik.rijec je o nenamjenskom kreditu.Taj suprugin kredit mislim ja dalje otplacivati jos 8 god,(2 god su placene dosad)uz moj trajni nalog na njenu partiju kredita.krediti su uzeti za adaptaciju potkrovlja kuce mojih roditelja,gdje smo do sad zivjeli.ona otisla kod mame i odnjela sa sobom neke stvari iz tog stana,na koje smo se dogovorili.e sad nakon rastave braka,da li ima pravo jos kakva potrazivanja stecevinom ako ja preuzimam taj njezin kredit.ako se uspijemo dogovoriti bez suda jeli dovoljno da se sve ovjeri kod javnog biljeznika?molim za pomoc.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To ste se mogli, naravno, ako je bilo moguće, dogovoriti prije podnošenja Prijedloga za sporazumni razvod braka, te u istom navesti da nemate  bračne stečevine ili da ste se dogovorili oko podjele iste, te da više nemate, jedno naspram drugog, nikakva potraživanja temeljem bračne stečevine i bilo bi Vam riješeno sve zajedno u jednom postupku....

Ako je samo to što navodite, najbolje Vam se dogovoriti i dogovorno to riješiti, napraviti ugovor o podjeli bračne stečevine, ovjeriti kod javnog bilježnika, naravno, u istom navesti da, temeljem bračne stečevine, jedno od drugog nemate više nikakva potraživanja i to je to....

Jedino ona može, tužbom, od Vaših roditelja, potraživati uložena sredstva u adaptaciju potkrovlja kuće koja je vlasništvo Vaših roditelja, a oni, opet, od nje najamninu, zato Vam sugeriram, ako je ikako moguć sporazum, najbolje da i to sve riješite sporazumno kad ste se već uspjeli dogovorilti oko sporazumnog razvoda braka....

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , dadoboy je napisao:

...te idemo na tzv mirenje.jel moguce jos uvijek dodati taj ugovor koji bi bio ovjeren kod javnog biljeznika.

Nema više tzv. mirenje, taj pojam se koristio u bivšem (starom) Obiteljskom zakonu, sada je to obvezno savjetovanje prije razvoda braka....

Jel imate zajedničku mld. djecu?

Moguće je da ga naknadno dostavite Prijedlogu za sporazumni razvod braka, sa naznakom da je bračna stečevina riješena, pa i na samom ročištu (parnici) brakorazvodnog postupka..

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E onda se sve mijenja, morate proći obvezno savjetovanje prije razvoda braka i medijaciju pri nadležnom CZZS (zato Vas sada i pozivaju iz CZSS), što Vam je temelj za podnošenje Prijedloga za zajednički razvod braka, naravno, i potpisati Plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi nad zajedničkim mld. djetetom (ako je dogovor moguć...) sukladno čl. 106. ObZ, a koji će biti sastavni dio Prijedloga za sporazumni razvod braka...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče bračne stečevine, ako je sve što imate dva kredita, od kojih drugi Vi preuzimate (nemate automobil koji ste zajedno stekli?), onda ono što ste utanačili samo možete staviti na papir i ovjeriti svoje potpise kod javnog bilježnika, mislim da je to dovoljno, i to više za supruginu sigurnost nego za Vašu, da bude sigurna da ste se Vi obvezali vraćati njezin kredit).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, dadoboy je napisao:

Nemamo automobil samo krediti...hvala puno

Onda učinite tako kako Vam savjetuje poštovana Ruby...

Što se tiče skrbništva nad djetetom, to ćete morati riješavati u postupku pri nadležnom CZSS, potpisivanjem Plana o zajedničkoj roditeljskoj skrbi (čl. 106. ObZ), a ako se ne uspijete dogovoriti i potpisati plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi, onda sudskim putem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

E sad pitanje...buduci da idemo sporazumno....jer ne zelim da djete bude bez mame...al isto tako nije mi svejedno radi njega...a sutra idemo na czss...ona je povremeno znala imati ispade bijesa nad djetetom,tipa p.ti m. budes jeo ili ne,ko je kome gazda itd,pa vrijeđanja,mene i mojih roditelja,prijatelja,sestre....te jednom prilikom rekla malome kad vidis svoju tetu reci joj u lice da je k....da li tam uzimaju to u obzir....mislim malimkad bu joj digao zivce....a ona pukne....neznam...kak bu se opet ponasala.hvala na odg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško ćete Vi to sporazumno riješiti kad je takav prijepor između Vas, bračnu stečevinu možda, ali ostalo hm..., možda se i varam, možda se urazumi i pristane na sačinjavanje i potpisivanje plana o zajedničkoj roditeljskoj skrbi u CZSS, no vidjet ćete, ako ga ne sastavite i potpišete sud je taj koji će donijeti odluku o skrbništvu nad djecom/djetetom, sagledavajući sve činjenice koje idu u pravcu dobrobiti djeteta i štiteći, prvenstveno, pravo djeteta...

Sretno i držite se...!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija