Jump to content

Otkaz ugovora još prije početka rada


robertl

Preporučene objave

Dobra večer,

molim dvije informacije:

- Ako sklopim ugovor o radu s novim poslodavcem, s početkom npr. za mjesec ili dva, mogu li taj ugovor još prije početka rada jednostavno otkazati? A poslodavac?

- Ako pak počnem raditi kod novog poslodavca, koji mi je otkazni rok u probnom roku? Iz ZOR ne vidim jasno...

hvala unaprijed i srdačan pozdrav.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Zanimalo bi me nastavno za ovo gore....

 

 Naime, ako potpišem ugovor o radu recimo danas, te je u ugovor o radu naznačeno da ću početi raditi, npr. za dva mjeseca. 

Dal' mogu otkazati taj ugovor prije početka rada, a da me Poslodavac ne može tužiti?

 

Odnosno, znam da svatko može svakoga tužiti, al' bi me zanimalo dal' Poslodavac može mene tužiti za neku štetu. Recimo da mi  kod takve jedne situacije prijeti da sam mu prouzorčio financijsku štetu, jer eto iako sam potpisao Ugovor nisam došao raditi, a njemu su propali neki poslovi ili ima primjerice neka obuka za koju je već rezervirao sredstva.

Dal' bi takvo nešto prošlo u sudskoj praksi da sam dužan poslodavcu finacijski vratiti, ono što je bio spreman uložiti u mene?

Mislim toga nema u ugovoru, nego samo standarni ugovor o radu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija