Jump to content

Dug Visa Pbz


Koka79

Preporučene objave

, marincica13 je napisao:

Ako je plaća 6700 i na njoj obustave kredita od 2900,može li se od preostalog iznosa 3800 teretiti trećina za ovrhu?

Ako je zadužnica ovjerena kod javnog bilježnika ona dobiva snagu rješenja o ovrsi, a ostale tražbine koje dolaze na naplatu čekaju u redu za naplatu. Tako da se ovaj preostali dio plaće ne može dodatno teretiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

tražim iskustva i savjete i nadu da mogu izbjeći ovrhu. Imam dug na premium visa kartici 43000kn, nalazim se na komplikacijama. Dobila sam opomenu pred utuženje od odvjetničkog društva po kojoj sam ih odmah kontaktirala. Savjetovali su mi da uplaćujem koliko mogu. Nakon uplate, opet sam ih kontaktirala. Rekli su mi da je poslan prijedlog za ovrhu i da bi uskoro trebala stići. Nisam ju još dobila. Zvala sam pbz card i pokušala se s njima dogovoriti oko obročne otplate, ali kažu da to nije moguće. Potom sam im poslala i mail o eventualnom sklapanju izvansudske nagodbe, čekam odgovor. Koliko sam shvatila ovrhu nikako ne mogu izbjeći, zanima me, redovnim uplatama mogu li odugovlačiti provođenje? Mislim da mi i sjednu na račun ne mogu se naplatiti jer su komplikacije i porodiljni izuzeti iz ovrhe, ali ako mogu izbjeći dok se dug ne otplati vrijedi pokušati. Najviše mi je zbog kredita jer kad opet počnem raditi imam jedan koji mi se skida administrativnom zabranom s plaće (to je bio uvjet za dobivanje kradita). Može li se administrativna zabrana i dalje odvijati ukoliko eventualno dođe do ovrhe? Trebam li pokušati ponuditi sklapanje izvansudske nagodbe i odvjetničkom društvu? Je li to uopće još moguće ostvariti? Jednostavno mi je teško povjerovati da ni sa kim nema dogovora. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , LILI86 je napisao:

zanima me, redovnim uplatama mogu li odugovlačiti provođenje?

Uplata ne spriječava provedbu ovrhe, samo umanjuju potraživanje za te uplaćene iznose.

prije 12 sati , LILI86 je napisao:

Mislim da mi i sjednu na račun ne mogu se naplatiti jer su komplikacije i porodiljni izuzeti iz ovrhe,

Mogu pokušati ovrhu na bilo kojem drugom predmetu ovrhe.

prije 12 sati , LILI86 je napisao:

Može li se administrativna zabrana i dalje odvijati ukoliko eventualno dođe do ovrhe?

Da, druga ovrha čeka u redu za naplatu, osim ako nakon zapljene dijela za naplatu kredita, ostaje dio potraživanja koji nije izuzet od ovrhe, tada se s tim dijelom naplaćuje ovrha koja je prva u redu čekanja na Fini.

prije 12 sati , LILI86 je napisao:

Trebam li pokušati ponuditi sklapanje izvansudske nagodbe i odvjetničkom društvu?

Možete pokušati dogovoriti sporazumnu otplatu duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovorima. Ne mogu provoditi ovrhu na drugim predmetima jer nemam pokretninu ni nekretninu u vlasništvu. Samo mi nije jasno vezano za kredit. On mi nije pod ovrhom, redovno uplaćujem rate i nema kašnjenja. Dogovor je s bankom takav da mi se rata skida s plaće. Sad kad sam na komplikacijama redovito sama uplaćujem rate. Ukoliko nastupi ovrha od pbz carda, postoji li mogućnost raskida kredita pa da mi i on završi na ovrsi? Znate li možda kada je dugovanje vidljivo u DOR-u i HROK-u da eventualno znam mogu li pokušati realizirati neki kredit u drugoj banci (da nije pbz)? pa da se to dugovanje podmiri? Iz prakse, znate li koliko je potrebno od primitka Prijedloga za ovrhu do same blokade računa? Dobije li se kakva obavijest kad će nastupiti blokada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, LILI86 je napisao:

Ne mogu provoditi ovrhu na drugim predmetima jer nemam pokretninu ni nekretninu u vlasništvu.

Moguće je predložiti ovrhu na pokretninama.

Prije 10 minuta, LILI86 je napisao:

On mi nije pod ovrhom, redovno uplaćujem rate i nema kašnjenja.

Rekli ste da je kredit po administrativnom zabranom, a ona ima učinak rješenja o ovrsi.

Prije 12 minuta, LILI86 je napisao:

Iz prakse, znate li koliko je potrebno od primitka Prijedloga za ovrhu do same blokade računa?

Nema pravila, dobijete obavijest Fine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam puno na odgovorima. Po svemu ovo je gotov slučaj kako se čini. Još mi preostaje moliti bilo kakav dogovor. Vjerujem da od toga ništa, ali vrijedi pokušati i truditi se čim prije riješiti dugovanje kako bi mi računi po blokadi bili čim prije odblokirani. Nadam se samo da sudski troškovi neće biti enormno veliki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

Moj slučaj je sljedeći kasnim s jednim računom za visa karticu u pbz-u, trenutno kasnim 24 dana, nakon koliko tj koliko često šalju opomene.

I kako to da šalju prvu opomenu nakon deset dana kašnjenja.

Također napisli su da mi je kartica pred otkazom.

 iznos duga je 7200,00 kn, dug ću uplatiti 10.05., no zanima me dal ću u međuvrmenu dobit još kakvu opomenu, voljela bih to izbjeć zbog ukućana koji ne znaju za dug pa da znam što me čeka.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, smk je napisao:

Pozdrav,

Moj slučaj je sljedeći kasnim s jednim računom za visa karticu u pbz-u, trenutno kasnim 24 dana, nakon koliko tj koliko često šalju opomene.

I kako to da šalju prvu opomenu nakon deset dana kašnjenja.

Također napisli su da mi je kartica pred otkazom.

 iznos duga je 7200,00 kn, dug ću uplatiti 10.05., no zanima me dal ću u međuvrmenu dobit još kakvu opomenu, voljela bih to izbjeć zbog ukućana koji ne znaju za dug pa da znam što me čeka.

Hvala

pa zovite njihovu naplatu i pitajte njih .... oni će vam najbolje reći ....

 

a moj savjet je nemojte od obitelji skrivati .... to vas pojede iznutra i narušite odnose radi skrivanja ... govorim vam iz vlastitog iskustva ... svakome se desi ...... samo nemojte skrivati ... to čovjeka jede iznutra

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Saravili je napisao:

pa zovite njihovu naplatu i pitajte njih .... oni će vam najbolje reći ....

 

a moj savjet je nemojte od obitelji skrivati .... to vas pojede iznutra i narušite odnose radi skrivanja ... govorim vam iz vlastitog iskustva ... svakome se desi ...... samo nemojte skrivati ... to čovjeka jede iznutra

Da slažem se i hvala na podršci, ali lakše mi je da samo mene to izjeda nego i druge..

Zvala sam naplatu i rekli su mi samo da bih trebala to uplatiti čim prije ništa drugo konkretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prva opomena stiže ili nekoliko dana prije formiranja sljedećeg računa ili nekoliko dana nakon formiranja sljedećeg računa.

No, kako kasnite 24 dana s tim računom a napisali su Vam da je kartica pred opozivom? 

Jesu li računi prije ovoga ostali neplaćeni? 

Kartica Vam se otkazuje točno na dan formiranja 5. neplaćenog računa. 

Kad Vam je formiranje sljedećeg računa? 

 

uređeno: od Analitichar
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 30. 04. 2021. at 16:25, Analitichar je napisao:

Prva opomena stiže ili nekoliko dana prije formiranja sljedećeg računa ili nekoliko dana nakon formiranja sljedećeg računa.

No, kako kasnite 24 dana s tim računom a napisali su Vam da je kartica pred opozivom? 

Jesu li računi prije ovoga ostali neplaćeni? 

Kartica Vam se otkazuje točno na dan formiranja 5. neplaćenog računa. 

Kad Vam je formiranje sljedećeg računa? 

 

06.04. sam trebala platiti račun i 16. su mi već poslali opomenu.

Svi prethodni računi su plaćeni.

Na novom računu koji se formirao 26.04. su mi napisali da je kartica pred opozivom.

Podmirit ću troškove 10.  kad mi sjedne plaća, ali me zanimalo kako je moguće da su mi slali opomenu nakon ni mjesec dana kašnjenja, tj voljela bi da mi do 10. ne stigne još koja opomena a nisam nigdje mogla saznati informacije o tome na kojem principu tj na temelju čega odnosno kada šalju opomene i ostalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

Poštovani,

Imam dug po po visa pbz kartici 56000 kuna (sracunali sve ujedno sto sam na 3 god kupovala). Ceka me utuzenje skoro, posto odjednom toliko nemogu platiti. Pitanje mi je do kojeg iznosa ne sjedaju na nekretninu ili auto, nego na placu? Imam na placi lufta cca 3000 hrk. Nije mi problem da to skidaju samo na nekretninu i auto da mi ne sjednu. Kredit nemogu dobiti..neuredan klijent..no na fini nisam trenutno blokirana i pazim da ne bude...da pbz card bude prvi na ocevidniku:/.  Hvala na odgovoru tko zna praksu njihovu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 12. 03. 2022. at 17:19, Borbena7 je napisao:

Ovo nije pitanje prakse već zakona. Ukoliko se mogu redovno namirivati preko plaće, tada nema prostora za ovrhu na nekretninu ili autu.

Hvala puno. Evo danas stigao prijedlog za ovrhu:/..piše na imovini općenito ..sredstva sukladnom Ovršnom zakonu. Da li bi trebalo pisati umjesto na "imovini općenito" na plaći, da ide preko plaće ili će to ići nekim automatizmom?:/..thanks

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Da se nadovežem na temu Vise Premium i povećeg duga; sve sam ovdje pročitala i nije mi jasno kada dođe do ovrhe - kada je moguće da daju prijedlog ovrhe na nekretninu a kada na plaću? Koliko shvaćam ovrha ide na plaću prvo a ako se ne mogu namiriti iz plaće ide prijedlog na nekretnine i pokretnine? Jer znam dosta ljudi koji kad im slijedi neka ovrha brzo svu imovinu prepisuju na nekoga iako im to bude jedina nekretnina ili jedina pokretnina a pritom rade te primaju plaću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 37 minuta, Dmeow je napisao:

Koliko shvaćam ovrha ide na plaću prvo a ako se ne mogu namiriti iz plaće ide prijedlog na nekretnine i pokretnine?

Tako je, prvo na novčanim sredstvima i plaći, a onda na ostalim predmetima ovrhe.

prije 37 minuta, Dmeow je napisao:

znam dosta ljudi koji kad im slijedi neka ovrha brzo svu imovinu prepisuju na nekoga iako im to bude jedina nekretnina ili jedina pokretnina a pritom rade te primaju plaću.

Zakon automatski ne izuzima od ovrhe nekretninu jer je jedina, a jedine pokretnine uopće ne izuzima. Također, bitno je da li je primanje već opterećeno ovrhom, kao i visina primanja, odnosno brzina otplate duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Kartica mi još nije otkazana ali na zadnjem računu mi piše da mi je kartica pred opozivom , na žalost neću stići uplatiti da sve spasim pa se polako pripremam na to što me sve čeka.Dug je oko 75 000 kn.Plaću primam redovno bez ovrha oko 4.500 kn neto. Možda se još može postići sporazum sa njima o otplati bez ovrhe ( kako mogu pokušati dogovoriti takav sporazum?)

Telefonski nisu bili za nikakvu otplatu na rate.Samo da imam šansu do 10.4. uplatiti 20 000 da onda imam još mjesec dana za ostatak da ne dođe do opoziva ali na žalost ne mogu skupiti toliko sada.Kredit nisam mogla dobiti zbog te kartice.

 

Koliko smo dugo u sustavu banke nakon opoziva kartice da se to vidi , tj. da li više ikada možemo dobiti neku karticu kreditnu ili kredit?

 

Hvala

uređeno: od Dmeow
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 39 minuta, Dmeow je napisao:

Možda se još može postići sporazum sa njima o otplati bez ovrhe ( kako mogu pokušati dogovoriti takav sporazum?)

Zbog visine iznosa teško da će ovo proći bez pokretanja ovršnog postupka, ako ne ništa bar će ishodovati ovršnu ispravu, a moguće je da je ne dostave na prisilnu naplatu na FINA-i ukoliko budete dobrovoljno otplaćivali dug.

prije 43 minuta, Dmeow je napisao:

Koliko smo dugo u sustavu banke nakon opoziva kartice da se to vidi , tj. da li više ikada možemo dobiti neku karticu kreditnu ili kredit?

4 godine računajući od kada ste podmirili dug po kojem ste prijavljeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Mozda je tema zamrla ali ne znam gdje da pitam,naime danas su mi javili da ce mi biti opozvana kartica ako ne platim 1000€ do 8.9 nazalost ne mogu toliko platiti do sada sam nekako hendlala ali spletom okolnosti ugl

Postoji li bilo kakva sansa da se dogovori otplata cijelog duga na neki nacin s njima prije ovrhe!? Nemam nikakve imovine,samo placu koja je pod kreditom i tu sam uredna. Sto bi znacilo mogu mi sjesti "samo" na placu ,a ni tu se nece namiriti jer velim pod kreditom sam itd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija