Jump to content

Upit za testiranjem prilikom povratka s godišnjeg odmora zaposlenika u sustavu socijalne skrbi


Ksaralic

Preporučene objave

Poštovani/a,

Radim u Centru za odgoj i obrazovanje Dubrava te me zanima sljedeće;

Prema uputama HZJZ-a nije navedeno da se ja kao djelatnik Centra, prilikom povratka s godišnjeg odmora, moram testirati ako nemam simptome COVID-19, ni respiratorne simptome, te da niti jedan član moga kućanstva nije u samoizolaciji niti je bio u kontaktu s osobom koja boluje od COVID-19.

Navedeno je  da se testiranje provodi u slučaju da sam razvila respiratorne simptome ili kod povišene tjelesne temperature sukladno odluci izabranog liječnika obiteljske medicine.  

https://mdomsp.gov.hr/UserDocsImages/Vijesti2020/Izvaninstitcionalni_smjestaj_29_05.pdf

Ovdje je navedeno da ,,zdravstveni radnici i osoblje u Domovima u sustavu socijalne skrbi koji su upućeni u samoizolaciju kao bliski kontakti oboljelih, a koji tijekom samoizolacije nisu razvili niti jedan simptom COVID-19 bolesti (asimptomatski tijekom samoizolacije), na svoje radno mjesto mogu se vratiti nakon provedenog testiranja 14.-tog dana samoizolacije i zaprimanja negativnog rezultata testiranja’’

https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Prioriteti_za_testiranje_24_07.pdf

S obzirom da ja nisam bila niti jesam u samoizolaciji već na godišnjem odmoru kako se ova informacija odnosi na mene osobno?

Zanima me po kojem zakonu je navedeno da je testiranje prilikom povratka s godišnjeg odmora obavezno? Također bi mi trebalo biti omogućeno potpisivanje izjave što nije slučaj, pa me zanima što mi je činiti?

Karalić Sara

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Ksaralic je napisao:

S obzirom da ja nisam bila niti jesam u samoizolaciji već na godišnjem odmoru kako se ova informacija odnosi na mene osobno?

Pa nikako, ne obvezuje Vas na ništa.

prije 2 sati , Ksaralic je napisao:

Zanima me po kojem zakonu je navedeno da je testiranje prilikom povratka s godišnjeg odmora obavezno?

Nigdje ne piše da je obavezno, radi se objedinjenoj revidiranoj preporuci o prioritetima za testiranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

Pa nikako, ne obvezuje Vas na ništa.

Nigdje ne piše da je obavezno, radi se objedinjenoj revidiranoj preporuci o prioritetima za testiranje.

Znači li to da se od mene u nikojem slučaju ne može zahtjevati testiranje prilikom povratka na posao s godišnjeg odmora ili prijetiti otkazom ako se ne testiram? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija