Jump to content

Stipendije ucenicima i studentima


taipan

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

mene zanimaju stipendije preko fonda za stip.hrvatskih branitelja za srednjoškolce...vidim da su izišli rezultati " hrvatska za djecu"

Mrljavac je napisao:

o kojim stipendijama je rijec? Ima vise kategorija stipendija-braniteljkse, sportske, redovni odlicni srednjoskolci i studenti...i razni nizvori financiranja.

 

Klikni ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

paukovi je napisao:

mene zanimaju stipendije preko fonda za stip.hrvatskih branitelja za srednjoškolce...vidim da su izišli rezultati zaklade " hrvatska za djecu"

Mrljavac je napisao:

o kojim stipendijama je rijec? Ima vise kategorija stipendija-braniteljkse, sportske, redovni odlicni srednjoskolci i studenti...i razni nizvori financiranja.

 

Klikni ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

student_321 je napisao:

da, mislila sam na ovo prvo, Fond za stipendiranje HB. samo nisam bila sigurna gdje oni misle objaviti rezultate natječaja.. hvala.. :)

to i mene mući... piše Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti prestalo je s radom, a njegove poslove preuzimaju Ministarstvo branitelja te Ministarstvo socijalne politike i mladih.... stranice su im u izradi pun kufer a kako napreduju i neće uskoro... ako ko slučajno di nađe nek vamo javi... još fali da dobijem a da ni nevidim...a svako malo po netu gledam... treba kuna a oni odugovlaće..eh da je za njihovu guzicu kako bi to sve išlo brzo.. :-x
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kupusarka je napisala:

to i mene mući... piše Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti prestalo je s radom, a njegove poslove preuzimaju Ministarstvo branitelja te Ministarstvo socijalne politike i mladih.... stranice su im u izradi pun kufer a kako napreduju i neće uskoro... ako ko slučajno di nađe nek vamo javi... još fali da dobijem a da ni nevidim...a svako malo po netu gledam... treba kuna a oni odugovlaće..eh da je za njihovu guzicu kako bi to sve išlo brzo..

 

Zanimljiv i konstruktivan komentar (pogotovo rječnik na kraju).

 

I ovako i onako, ako i bude objavljeno u rezlutatima natječaja da si dobila stipendiju, nakon toga ćeš od Fonda za stipendiranje HB dobiti obrasce ugovora koje moraš potpisati i poslati njima.

 

A novac, prije lipnja ne očekuj.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste dobili stipendiju, dobit ćete na kućnu adresu ugovor koji morate potpisati i sve im opet poslati poštom.

 

A kad će objaviti rezultate na netu, vjerujem da niti oni ne znaju.

 

Većini branitelja su prazni novčanici i mnogi jedva čekaju novac za stipendije, ali...........

 

Tko zna kako će biti iduće školske godine.

 

Najveća nepravda se nanosi djeci jer ne dobivaju redovno mjesečnu stipendiju dok se školuju tj. novac dobiju na kraju školske godine.

 

A i besmisleno je to što ukoliko nedostaje nekakav beznačajni dokument, niti ne razmatraju vaš predmet kao da i niste sudjelovali u natječaju.

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dajanapetrina je napisao:

Ovo je već smješno..iz tjedna u tjedan prodaju maglu da će objaviti rezultate..žalosno da ni ne znamo jesmo li zadovoljili kriterije i možemo li se nadat stipendiji...do sada sve bilo u redu i na vrijeme, a ove godine se mulja..

baš me zanima hoće li uopće biti išta :S

 

 

da presmješno je a kad najave poskupljnje plina i svega ostalog i kad uvedu nove namete nema čekanja.....žalosno da djeca skoro završavaju školsku godinu a ni rezultati nisu objavljeni :)ma svi se nadamo....u nadi je spas..prošli ponedjeljak su rekli objavit na internetskim stranicama ministarstva branitelja najdalje do 10.04 a danas je 13.04 nadam se još uvjek

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dajanapetrina je napisao:

evo, kaže ministar da prve isplate krajem mjeseca..

 

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/djeci-branitelja-upola-manje-sredstava-nego-prosle-godine.html

 

 

 

da tako kaže gospodin matić......a vjerojatno će isplatit sve zaostatke od početka školske godine...nadam se al opet znači kome ne sjednu novci- nije dobio stipendiju::=? a i prošlih godina su čini mi se išli novi računi....mi smo predali prvi put pa se nadamo da će sjest na račun gdje muž prima mirovinu i invalidninu naravno u hpb-banci,,,aj budemo vidjeli....djete je 1.srednje i iskreno se nadamo...

pozdrav svima

hvala ministru na informaciji.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja se duboko nadam stipendiji za studenta.Do sada nisam imao pravo ali me zanima pošto ima manje sredstava za stipendije da bi mogli otpasti učenici s manjim prosjekom tj. koji budu pri dnu popisa. Da li sam u pravu ?? Moj đak je imao 3.6 prosjek iz srednje i svakim danom sve više gubim nadu da ću je dobiti. Manje novaca manje stipendija po nekoj logici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darac_69 je napisao:

i ja se duboko nadam stipendiji za studenta.Do sada nisam imao pravo ali me zanima pošto ima manje sredstava za stipendije da bi mogli otpasti učenici s manjim prosjekom tj. koji budu pri dnu popisa. Da li sam u pravu ?? Moj đak je imao 3.6 prosjek iz srednje i svakim danom sve više gubim nadu da ću je dobiti. Manje novaca manje stipendija po nekoj logici.

 

 

hmm...nazalost ako bude prosjek za učenike stvarno 3,7 onda bi mogao otpast.. ja sam prosle godine ispala jer sam imala 3,1 za studente a trebalo je 3,19 nadam se da ove godine prag neće ići iznad 3,6 :S

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rekao je 3.7 za učenike. studente nije spominjao. prošle godine su kod rezultata napisali da su zbog prevelikog broja kandidata koji su ostvarili uvjete podigli prag (za studente) na 3.19. tada sam prosla. nadam se da ove godine nece ici iznad toga. ili bar iznad 3.46 :)

malo mi je čudno da smiju mijenjati natječaj samo tako, ali kod nas je očito sve moguće.

samo ne znam kako misle da će prve isplate biti krajem ovog mjeseca.. očito ministar nije svjestan cijele procedure ili je utopist. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

nešto me buni u ovome svemu...nije mi jasno hoce li oni nama poslat ugovore i tu nam rec d odemo u banku otvorit račun ili da im pošaljemo broj računa...ili će oni automatski slat na onaj račun koji smo dosada koristili za stipendiju...pitam zato jer prošle godine nisam primala, pa ne znam jeli se šta mijenjalo?

unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prošle godine nismo morali koristiti račune koje su nam otvorili nego smo im uz ugovor morali poslati kopiju kartice ili kopiju ugovora o žiro računu. Ili jednostavno kopiju kartice koju smo do sada koristili za stipendiju. Ja osobno veze sa Poštanskom bankom imam samo zbog stipendije. Nadam se da ćemo tu vezu nastaviti i ove godine :)

Pretpostavljam da će tako biti i ove godine.. Uglavnom, nemaš brige oko računa. Sve upute će doći s ugovorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kety_022 je napisao:

Prošle godine nismo morali koristiti račune koje su nam otvorili nego smo im uz ugovor morali poslati kopiju kartice ili kopiju ugovora o žiro računu. Ili jednostavno kopiju kartice koju smo do sada koristili za stipendiju. Ja osobno veze sa Poštanskom bankom imam samo zbog stipendije. Nadam se da ćemo tu vezu nastaviti i ove godine :)

Pretpostavljam da će tako biti i ove godine.. Uglavnom, nemaš brige oko računa. Sve upute će doći s ugovorom.

 

Hvala puno! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ovo piše na stranici studentskog centra u Splitu

http://www.scst.hr/

 

Kontaktirali smo Fond za stipendiranje djece hrvatskih branitelja, te smo dobili informaciju da će isti objaviti rezultate stipendista krajem mjeseca ožujka. Međutim kako se to nije dogodilo, a Studentski centar je svoj posao oko subvencija obavio u mjesecu studenom 2011.g., nazvali smo ponovno, u nekoliko navrata, Fond za stipendiranje djece hrvatskih branitelja, te smo zatražili kada će obraditi podatke o korisnicima stipendija ? Dobili smo odgovor da će to biti krajem četvrtog mjeseca.

 

eto dragi moji, rezultati natječaja tek krajem 4. mjeseca (ako i tad)

a ne kako kaže naš ministar da će isplate kreniti krajem 4. mjeseca... :palacdolje::palacdolje::palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni samo nije jasno kako nasa vlada sebi dopusta da mijenja kriterije za primanje stipendije nakon sto su vec svi poslali zahtjeve za stipendiju...mogli su odmah reci tko ima pravo, odnosno koji je prosjek potreban da bi se primala stipendija, a ne nakon sto je natjecaj zavrsen....na kraju krajeva, zar nije to protuzakonito..? i jos kazu da nece dirati u iznos stipendije nego ce smanjiti broj stipendista...a ako se ne varam, prosle godine su stipendije bile vece od 300 i 700kn...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi prijatelji,

Ovaj Fond odnosno zaklada je kukavičje jaje koje nam je podmetnula tadašnja vlast.

Tadašnja vlast se obvezala ZOPHBDR na isplatu stipendija.

Ako s eobvezala Zakonom to je trebalo ići na teret Proračuna ministrastv branitelja.Međutim oni kao dodjeljuju udjelče braniteljima s kojima nismo mogli slobodno raspolagati čak tri godine i Zakonom o fondu prisiiljavaju branitelje da se iz Fonda isplaćuje i u Zakladu za pomoć braniteljima i u Zaklada za stipendiranje.

Dakle sve ispalte su u stavri na teret nas samih.

Druga nebuloza je ta što se iz tog Fonda isplaćuju prava (pomoć i stipendije) onima braniteljima (odnosno njihovoj djeci) koji nisu članovi fonda tj prodali su svoje udjele.

Pa to nema veze s pameću.To su mogli smisliti samo debili.

 

I sad umjesto da barem isprave neku od tih nepravdi i gluposti oni rješavaju problem podizanjem prosjeka ocjena što je protivno uvjetima iz natječaja.

Što će ond anatječaj ,to je sve farsa i ko da se mala djeca igraju.

Koja ne ozbiljna država pa to je za nevjerovat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odraz ovih marifetluka novih u ministarstvu su i ovakvi komentari o tomu da onaj tko nema dionice u fondu ne bi trebao imati ni pravo da mu djeca dobiju stipendiju,fond je i osnovan na način da se iz dobiti solidarno financiraju i djeca branitelja kroz stipendije.kad netko proda svoj udjel on ga mora prodati samom fondu koji će tim raspolagati po svom nahođenju znači udjeli ostaju u fondu dok se ne odluči drugaćije,zatim nitko nije dužan prodati sve svoje udjele,npr ostaviš jedan udio i dalje si u fondu,nitko nije prodao svoje udjele zbog toga što mu je dobro(mada ih ima koji jesu po obrascu što je sigurno sigurno je jer kako je krenulo odoše i dionice u propast).Zatim onaj tko ima udjele u fondu ima znać i nekakvu rezervu za nedaj bože pravo na dividendu kao i njegova djeca na stipendiju,koliko branitelja s malom vrijednosti udjela nemaju nikakva ili jadna primanja,zaboravlja se i imovinski cenzus za stipendije koji je čak i nepravedan jer netko zbog dvije kune izgubi pravo na stipendiju za dvoje djece.Fred lukavo obećavajući isplatu izbjegava objavu rezultata ,slijedeće je objava pa malo mira zatim opet nekakvo opravdanje zatim greške u papirima koji su predavani pa tko još zna što .Mislim da više politika ne smije birati našeg predstavnika on bi morao biti čovjek bez polit.diktata na neki način da ga biramo sami ,mada ni Fred nije loš ali bojim se da su ga uvukli u mrežu iz koje će teško isplivati.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pisao sam preko fejsa Vladi RH i evo odgovora :

Vlada Republike Hrvatske: Ministar Predrag Matić Fred izjavio je kako se čekalo na izvješće o dividendi i imenovanje privremenog direktora te kako je to razlog kašnjenja. Također je najavio kako će prve stipendije biti isplaćene već početkom mjeseca. Čim budemo imali rezultate, isti će biti objavljeni u dnevnim novinama kao i na webu ministarstva branitelja.

Ove godine smanjena je količina sredstava namijenjena stipendijama, pa će se kriteriji povisiti.

Prije 10 sata/i ·

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sramota je ovo što se dešava u vezi stipendija, Fred je rekao da su samo čekali izvješće erste banke, da vide s koliko novaca raspolažu, i sad mogu krenuti sa isplatama, (s korigiranim prosjekom ocjena) najkasnije do kraja 4. mjeseca, evo i kraja 4. mjeseca, a nisu još ni objavljeni rezultati natječaja, a kamoli isplate

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali mogu dobiti stipendiju djeca HB koji je u mirovini i rastavljen a roditelj koji bih možda ostvario pravo nije skrbnik djeci nego majka a otac je umirovljeni HB i dragovoljac domovinskog rat s HRVI 40% i trajnom nesposobnošću (u mirovljen u mirovini opća nesposobnost) a djeca pohađaju osnovnu, srednju školu i fakultet, hvala ako nisam bio jasan pojasniti ću, hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li se može žaliti na rezultate i kome jer ako ne dobije učenik sa prosjekom 5,0 a predali smo sve dokumente,a dobiju oni sa nižim prosjekom koji su to onda kritriji za dodjelu stipendija i gdje je tu pravda.Dali ima netko da je već imao takav slučaj pa je predavao žalbu...što da napravim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ni mene nema na spisku, vec 2. godinu zaredom. al paradoks je taj sta je stipendiju dobila zenska iz razreda, a nije mi jasno na koju foru... I stari i stara joj rade, imao sam bolji prosjek od nje... moj stari nije radio kad se vadio izvjestaj o prosjeku place, i pouzdano znam da ista ta niti jedan dan se u skoli nije pojavila bez 100kn u novcaniku i da nije potrosila manje od 50kn, svaki #OOPS#ni dan.

 

nije meni do para... nisu to ni tolki novci kad ja odavde gledam. ali stvarno mi je zao vas koji recimo isto perfektno zadovoljavate uvjete a niste je dobili tko zna zbog cega (a svi znamo zbog cega).

 

pa i mene zanima cisto iz nekog principa, zasto ja nisam dobio, a netko drugi je (ali ne bilo tko drugi nego onaj za kog znam da nije trebao dobiti) :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno ste zaboravili poslati neki dokument, a u natječaju su precizno napisali što se sve treba poslati, inače neće ni razmatrati zahtjev.

 

Nema žalbe. Nisu dovoljne samo iznadprosječne ocjene ako niste odradili svoj posao kako treba i poslali svu potrebnu dokumentaciju ili ako vam prosjek primanja po čl. obitelji prelazi iznos od 1.995,60 kuna.

 

Probajte nazvati MOBMS na tel. 01 2308 888 pa se raspitati o vašem predmetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da sam sebe demantiram, naime pronašao sam dijete na spisku, problem je bio u tome što su je upisali: prvo ime a onda prezime (ne znam zašto, ima normalno ime i prezime, ne'moš fulat)

 

Možda i vama koji se isto niste u prvi mah pronašli na spisku pomogne ova informacija, znači pogledajte abecednim redom i pod: prvo ime, a onda prezime

 

evo preletio spisak i naišao na još par takvih slučajeva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Eto, bar si se načitao. :-D

 

 

Sad čekaj ugovore, potpiši i oba primjerka im pošalji poštom (obavezno sa povratnicom).

Ako do sada u banci nisi otvarao račun za dijete morat ćeš otvoriti i poslati im presliku ali prvo sačekaj ugovor i pročitaj što piše u ugovoru.

pa da, prst mi se zapalio od skrolanja na laptopu

:-)

znači čekat ugovor i slijediti daljnje upute, ok. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

 

Ja sam danas bila u Ministarstvu i ispostavilo se da mi je netko pogrešno izračunao cenzus pa se zato nisma našla na popisu.

dakle, faktor ljudske pogreške je vrlo moguć. predlažem svima koji mogu, neka odu u Ministarstvo i vide o čemu se radi.

sad se samo nadam da će se eve riješiti u moju korist :-):-):-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

revizor je napisao:

Ima li negdje službeno napisano da je potreban prosjek 3,7 za stipendiju srednju školu.

odlično pitanje, stvarno gdje je tu transparentnost, objava: koji točno prosjek je bio u igri jel 3,7 ili 3,75 ili 3,72431 :-?

 

podsjećam da je natječaj postavljen na 3,52 i da su ljudi vadili papire (rodne listove, koje kakve potvrde, plaćali takse, potvrde kod javnog bilježnika itd...) da bi na kraju p.....li, i šta sad, pojeo vuk magare, država i javni bilježnici se namazali taksama, a roditelji i djeca sa prosjekom do (nezna se točno koji) tužno gledaju u spisak stipendija

 

zašto to,

 

ako je fond ograničen novcima,(izvješće erste banke obavještava s koliko novaca raspolaže fond) poštenije je onda neka objave natječaj, i ne postavljaju uvjet prosjek, pa nek se svatko nađe u tome, da li će trošiti novce na dokumentaciju za takvu neizvjesnost

 

tako će na godinu staviti uvjet za natječaj prosjek 3.75, a kad se ljudi istroše na papire i pošalju zahtjeve oni će opet dignuti prosjek na 4,3

:blabla:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kandidat za stipendiju predao svu potrebnu dokumentaciju ima prosjek ocijena međutim nema ga na listi.kontaktira min.branitelja i dobiva malo čudan odgovor najprije djeca poginulih pa djeca branitelja koji imaju 100 dana borbenog sektora pa što ostane.sad nije jasno izjava ministra povečali smo prosjek ocjena jer nema dovoljno srestava a na kraju ni oni koji imaju prosjek nisu uspjeli proći.postavlja se pitanje čemu onda natječaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio informaciju da je Upravni odbor fonda donio odluku o tome da prosjek bude 3,7.

Ali kako to već ide u našoj državi nigdje nema zvanični dokument o ničemu niti o tome ,niti rješenje o dodjeli stipendije. Po mom zaključku upravo zato da se izbjegnu ne željeni budući postupci.

Što se tiče Ugovora ,svim je stiska za lovu ,kriza je i to je jasno.Međutim ne vrijedi biti u napetosti i nervirati se ništa nećete ubrzati ,a sebi ćete naštetiti .Ostaje nam da čekamo, kad se smiluju poslati će.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Instaliraj si OVAJ PROGRAM KLINI NA OVAJ I NA TA VELIKA SLOVA. Sačekaj da se pojavi ona opcija za download (2-3-7 sekundi)

 

To ti je PDF reader koji otvara datoteke koje su dolje u prilogu.

 

Kad budeš downloadao "skinuo" taj program, moraš ga i instalirati.

 

Klikni na instal.........

 

A dolje u prilogu ti je popis (za srednju školu i faks) djece koja su dobila stipendiju.

 

Klikni dolje u prilogu.

 

Sve ti je "servirano" na tacni.

 

Ako to ne budeš znao "otvoriti"..... :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koristim mozzilu,...i radi sve,..sve sve sve stranice,..ddokumenti,..download speed mi je 4MB i upload speed 1MB ,...znam sve o kompovima,..iii znam da link nevalja jer i mom frendu nece,..all ovaj koji je jucer stavio pdf doc link,..taj radi,..al na stranici branitelja tam mi nece,..gotova stvar :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

josa52 je napisao:

koristim mozzilu,...i radi sve,..sve sve sve stranice,..ddokumenti,..download speed mi je 4MB i upload speed 1MB ,...znam sve o kompovima,..iii znam da link nevalja jer i mom frendu nece,..all ovaj koji je jucer stavio pdf doc link,..taj radi,..al na stranici branitelja tam mi nece,..gotova stvar :zao:

evo ti u wordu, ako to ne moš otvoriti, onda ne znam, ruši windows :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...u natječaju za stipendiranje za šk.god.2011/12.stoji da stipendije za srednjoškolce koji zadovolje uvjete iz istog bude 300,ookn/mj....

...dakle smanjili su iz navodno kako su rekli opravdanih razloga(manja dividenda fonda HB a preko 15000 zahtjeva)mogli ste pratiti u subotu na htv-u 1 u 12,30h emisiju VETERANI MIRA,upravo na tu temu! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vinkovci je napisao:

josa52 je napisao:

koristim mozzilu,...i radi sve,..sve sve sve stranice,..ddokumenti,..download speed mi je 4MB i upload speed 1MB ,...znam sve o kompovima,..iii znam da link nevalja jer i mom frendu nece,..all ovaj koji je jucer stavio pdf doc link,..taj radi,..al na stranici branitelja tam mi nece,..gotova stvar :zao:

evo ti u wordu, ako to ne moš otvoriti, onda ne znam, ruši windows :)

 

pokrenio sam pdf dokument,..al mi nece otvoriti stranicu www.branitelji.hr sam to kazem,..radi mni sve na kompu,..nelaga nist,..sve pokrece,..al nece da ucita tu stranicu,..sve drugo oce,..nema problema u tome,..sta ste zapeli oko moga kompa toliko -.-

 

PS. dobio sam stipendiju :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija