Jump to content

Policijska mirovina 2020/21.


BBD

Preporučene objave

Pozdrav svima, imam par pitanja! 31.12.2021. imat ću sveukupno 39 godina i 3 mjeseca staža u policiji. Sav staž je ostvaren u MUP-u koji je započeo polovicom 1993. godine. Dao sam izraditi izračun i sa tim datumom mi skidaju iznos mirovine dva puta i to 10 posto po čl. 9a mirovinskog zakona i 10 posto zakona o smanjenju. 

Ako bi išao u mirovinu sljedeće godine po čl. 6. Zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba. Odnosno  najmanje 30 godina ukupnog mirovinskog staža (efektivni staž + radni staž + beneficirani radni staž), bez obzira na godine starosti tj. odlazak u punu starosnu mirovinu temeljem odluke ministra zbog potreba službe.  Dali imam pravo na otpremninu i koliko bi ona bila ? Koliko bi se mirovina povečala ili smanjila ako bi radio još koju godinu, dali se to u stvarnosti isplati uopće ?Dali ima tko od kolega ovdje da je otišao u ovu mirovinu unazad godinu dvije ? 

hvala 

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani BBD,

uvijek se isplati raditi što dulje. Pretpostavljam da ste još mladi i moja preporuka je radite najmanje dok ne ostvarite pravo na priznavanje i starosnih mirovina po ZOMO i Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata.

Spomenuta smanjenja su samo za mirovine po Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS, kod drugih starosnih mirovina, po ostalim zakonima ta umanjenja ne postoje.

PS

Sviđa mi se što se pravovremeno raspitujete o pravima i iznosima starosnih mirovina.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani BBD,

prilažem sliku tablice u privitku uz koju se sami možete igrati podacima iz izračuna mirovine koji ste dali napraviti.

Zamijenite ponuđene podatke u bijelim poljima sa svojima i imate izračun mirovine koji ste dobili, koliko se razlikuju iznosi mirovina po članku 6. ?

Dodajte najprije 5. godina (+ beneficiranin staž) a zatim 10. godina (+ beneficirani staž), ima li kakvih promjena u iznosu vaših starosnih mirovina ? 

Molim vas javite se sa vašim zapažanjima, unaprijed hvala.

BBD Izracun starosne mirovine.jpg

BBD Sve starosne mirovine.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , BBD je napisao:

Pozdrav svima, imam par pitanja! 31.12.2021. imat ću sveukupno 39 godina i 3 mjeseca staža u policiji. Sav staž je ostvaren u MUP-u koji je započeo polovicom 1993. godine. Dao sam izraditi izračun i sa tim datumom mi skidaju iznos mirovine dva puta i to 10 posto po čl. 9a mirovinskog zakona i 10 posto zakona o smanjenju. 

Ako bi išao u mirovinu sljedeće godine po čl. 6. Zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba. Odnosno  najmanje 30 godina ukupnog mirovinskog staža (efektivni staž + radni staž + beneficirani radni staž), bez obzira na godine starosti tj. odlazak u punu starosnu mirovinu temeljem odluke ministra zbog potreba službe.  Dali imam pravo na otpremninu i koliko bi ona bila ? Koliko bi se mirovina povečala ili smanjila ako bi radio još koju godinu, dali se to u stvarnosti isplati uopće ?Dali ima tko od kolega ovdje da je otišao u ovu mirovinu unazad godinu dvije ? 

hvala 

Lp

 

Poštovani BBD, ja sam otišao u mirovinu po čl.6 s preko 40 god. radnog staža. Upravo tako skidaju ti po čl. 9a i još 10% po Kosorici. Ako ideš prema čl. 6 u mirovinu imaš pravo na otpremninu oko 60.000 kn i slijedeće godine dobiješ još povrata poreza oko 6000 kn sve zavisi koje olakšice imaš. Svaka godina rada u policiji ti donosi oko 100 kn veću neto mirovinu. Svakako ti se isplti raditi što duže kao što ti je rekao poštovani Prof. jer ti se najviše isplati starosna mirovina prema zakonu o ZOMO jer nemaš toliko penalizacija kao prema zakonu o DVO i PS. Pretpostavljam da si mlađi ako si u policiju došao 1993. pa samim time imaš manje dana u borbenom sektoru pa mislim da  za tebe zakon o braniteljia nije najbolja opcija. Dostavi potrebne podatke poštovanom Profu pa će ti on okvirno izračunati trenutno stanje s mirovinama, ali kao što je rekao svaka godina ti nosi puno više jer je mirovina oko 55% primanja ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , BBD je napisao:

Dao sam izraditi izračun i sa tim datumom mi skidaju iznos mirovine dva puta i to 10 posto po čl. 9a mirovinskog zakona i 10 posto zakona o smanjenju. 

Ako bi išao u mirovinu sljedeće godine po čl. 6. 

I što kažu oni a što kažeš ti na to?I drugima je Jaca kaznila dodatnih 10%.

Jedno od dva glavna pitanja je da li će ti dozvoliti mirovinu?Drugo pitanje je što ćeš raditi u mirovini?

10 prosječnih plaća ti je preko 70 000 kn otpremnine.

Pošto plaće u zadnjih god-dvije rastu bit će i mirovina veća.

U tablicu poštovanog Profa ubaci prosječni bod za zadnjih najpovoljnijih godina (najvjerovatnije zadnje) i kako bi kuhari rekli to je to u lipu.

Kad god odeš mirovina (prihod) će bit manji od plaće.

Evo ja sam otišao prije 2 god i riješio papirologiju za zaštitara i jedno s drugim prihod super a mozak na pašu.Ali kako poštovani Prof kaže radi što duže možeš (ako klima u okruženju nije za podivljat).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@prof 

Hvala na vašim informacijama, prijedlozima i tabeli za izračun. Upisao sam svoje podatke i bodove koje sam dobio te je skoro u lipu točan vaš izračun sa dobivenim od HZZO-a. Pridodao sam nekih pet godina i dobio oko 500 kuna veći iznos mirovine. 

Mislim da bi i to trebalo biti još malo više jer se sa godinama mijenja vrijednost boda jel tako? 

Sve u svemu iznos mirovine koji sam dobio mi je čak OK, i ne mislim ostati raditi još 5 godina, možda max jednu godinu ili godinu i pola da mogu zaokružiti staž sa 30 godina efektivno i uzeti još jubilarku :)

cijenjeni Prof upravu ste da sam mlad. i po mojem planu ako Bog da išao bih sa nepunih 50 godina života u mirovinu. želja od početka škole i karijere mi je bila da odem ranije u penziju nego obično... jer zato i postoji ta famozna policijska benificija  :).

nisam htio ić sa onim prvim uvijetima (prijevremenim) pred nekih desetak godina, jer bi mi mirovina bila stvarno mala i morao bih debelo raditi jos sa strane. Nisam htio ić ganjat neke druge mogučnosti mirovine kao branitelj. Ali sada kad su mi djeca velika, volja za poslom zbog trenutne situacije slabi, sve je više posla, noćne su sve teže i zdravlje polako pokazuje znakove zamora .... :( mislim da je polako vrijeme da okačim kopačke o klin i prepustim novim generacijama radno mjesto a ja da se više posvetim sebi i svojoj familiji, hobijima ... dok me zdravlje služi 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Skywalker007

Hvala na informacijama i prijedlozima, kao što sam napisao profi nemam više volje za nekim dugogodisnjim radom u službi, zelim koliko toliko zdrav napustiti službu ako bude ikako moguće.

Jedino mi nije jasno, pitanje za vas i profu !?, što sam od nekoliko ljudi i kolega čuo neku cifru od 41 godine sveukupno mirovinskog da moram imati ...a ta cifra se nigdje u nijednom zakonu ne spominje ili je ja nisam pronašao. 

Čuo sam da mi kao policisjki službenici idemo po nekoliko zakona u mirovinu koji se spajaju i nakraju zajedno zbrajaju za naš konačan uvijet za mirovinu???

Hvala, i da poslat ću izračun profi da mi još pogleda ako nije problem ?!? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@sivko

Da, znam da je proteklih godina bilo velikih problema i puno zahtjeva za mirovinom, znam da kolege dugo čekaju a neki i po nekoliko puta predavaju zahtjeve koji budu odbijeni !?! 

svjestan sam da će biti teško  otići !?! 

Pitate sto ću raditi!? Pa ne mislim raditi u mirovini .... možda povremeno nešto .... ali uglavnom zelim uživati u životu mladog penzionera koliko to bude sto više moguće :)

pitanje!

Na iznos mirovine koji ste dobili, odbijaju se još i neka davanja jel ?!? Prirez, zdrastveno ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, BBD je napisao:

@Skywalker007

Hvala na informacijama i prijedlozima, kao što sam napisao profi nemam više volje za nekim dugogodisnjim radom u službi, zelim koliko toliko zdrav napustiti službu ako bude ikako moguće.

Jedino mi nije jasno, pitanje za vas i profu !?, što sam od nekoliko ljudi i kolega čuo neku cifru od 41 godine sveukupno mirovinskog da moram imati ...a ta cifra se nigdje u nijednom zakonu ne spominje ili je ja nisam pronašao. 

Čuo sam da mi kao policisjki službenici idemo po nekoliko zakona u mirovinu koji se spajaju i nakraju zajedno zbrajaju za naš konačan uvijet za mirovinu???

Hvala, i da poslat ću izračun profi da mi još pogleda ako nije problem ?!? 

Poštovani kolega, kao prvo da vam pojasnim naš PVB prema zakonu o DVO i PS a to je da vam se uzima najboljih 10 godina za redom i tako vam se za nas računa PVB a ne za cijeli staž. Recimo konkretno za mene je 2000-2009 bio najbolji prosijek godina pa tako i najbolji PVB bez obzira što sam 2018 i 2019 imao najveće plaće. Za nas nema određeno 41 godina staža tj. prema članku 66. ali bi bilo pametno imati taj staž jer postoji mogućnost prebaciivanja u starosnu mirovinu prema ZOMO ali kada budete imali godina starosti. Mi iz policije možemo samo u jednu mirovinu prije 60 godina starosti i to prema članku 6. koji je i najnepovoljniji od svih zakona možda i nešto ranije ali to ima veze sa benificiranim stažom koji se oduzima od godina starosti tj. 65 godina.. Kasnije možete tražiti i druge izračune mirovina ali morali bi ste imati još 1 godinu staža za vrijeme mirovine u punom radnom vremenu odnosno 2 godine u pola radnog vremena. Ima tu još nekih opcija sa braniteljskom i starosnom ali je poštovani Prof puno stručniji da to objasni ;-)

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani BBD,

nemam vam što posebno dodavati, skoro sve su vam napisali prethodnici a vaše kolege u mirovini.

Malo sam stariji od vas (20.g.) i znam da nema uživanja u mirovini sa budućih 500 EUR mirovine, zaboravite na to.

Mirovina do 4.000 kn je neoporeziva za poreznog samca, za uzdržavanog člana još i više. Nema poreza ni prireza, bruto je jednako i neto.

Tko je od 1993.g. bio na poslovima sa beneficiranim stažom 35.g. sa beneficijom 12/15 ima pravo na priznavanje starosnih mirovina po ZOMO i braniteljskom zakonu sa 58.g. života.

35 :  5  =  7.g.       65.g. -  7  =  58.g.

Tada mu je izračun prema tadašnjem stvarnom mirovinskom stažu, koji je u pravilu znatno veći od 41.g. mirovinskog staža.

Slobodno šaljite vaše podatke, može i preko poruka na Legalisu.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , BBD je napisao:

@sivko

Da, znam da je proteklih godina bilo velikih problema i puno zahtjeva za mirovinom, znam da kolege dugo čekaju a neki i po nekoliko puta predavaju zahtjeve koji budu odbijeni !?! 

svjestan sam da će biti teško  otići !?! 

Pitate sto ću raditi!? Pa ne mislim raditi u mirovini .... možda povremeno nešto .... ali uglavnom zelim uživati u životu mladog penzionera koliko to bude sto više moguće :)

pitanje!

Na iznos mirovine koji ste dobili, odbijaju se još i neka davanja jel ?!? Prirez, zdrastveno ....

Ne samo proteklih nego e se to nastaviti i u budućnosti.iz razloga jer se nema odakle upotpunit odlazećeg a i limit za otpremnine je ograničen.

Ako imaš tetka ili ujaka možeš dobit mirovinu i sa 30 g i 1 dan mirovinskog staža.

Kad idu povećanja uvijek više dobije onaj s većom mirovinom a na godinu još i više a love nikad dosta.

Raditi,čime se baviti jer je osnovno pravilo da se vrijeme koje je trošeno za rad u mirovini mora nečim upotpunit.Masa primjera je da ljudi propadaju brže ako nemaju cjelodnevne aktivnosti (fizičke i psihičke).Tu ne računam obilaske birtija,kladionica i gledanje TV-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Na 17. 09. 2021. at 13:31, prof je napisao:

Poštovani BBD,

prilažem sliku tablice u privitku uz koju se sami možete igrati podacima iz izračuna mirovine koji ste dali napraviti.

Zamijenite ponuđene podatke u bijelim poljima sa svojima i imate izračun mirovine koji ste dobili, koliko se razlikuju iznosi mirovina po članku 6. ?

Dodajte najprije 5. godina (+ beneficiranin staž) a zatim 10. godina (+ beneficirani staž), ima li kakvih promjena u iznosu vaših starosnih mirovina ? 

Molim vas javite se sa vašim zapažanjima, unaprijed hvala.

BBD Izracun starosne mirovine.jpg

BBD Sve starosne mirovine.makroenabled.xlsm 71 kB · 11 downloads

Poštovani profesore evo 1 put se javljam sa sl.slucajem. Zamolba za izračun mirovine po tablici ako vam nije teško. U Mup-u sam imam 28 g efektivno službe, 38 g sa benificijom. Za 2021 g sam u mirovinskom radio izračun, gdje mi je isto 2 x snižena oporezovana i kao info.iznosi 3500 kn na dan 01.01.2021 g. Prosječni vrijed bod mi iznosi 1,0055 i AVM 69,42, Osobni bodovi 52,9871. To je za razdoblje 2008-2017 g (10 g  Mup) Mene zanima invalidska braniteljska posto imam riješen status hrvi. Kako stvari stoje Mup salje odbijenice, gubi se otpremnina pa i ova mirovina po uplatama. Imam 725 dana neborbenog i 400 dana borbenog sektora, nemam dragovoljca jer sam 93 obukao uniformu i onda prešao u Mup. Godište sam 1973 g. Zanima me prof i opća po hrvi sa najmanjim iznosima 20-80  čisto da znam šta odokativno očekivati. Ako treba još koji podatak tu sam. Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Nixson,

temeljem vaših podataka uspio sam rekonstruirati iznose vaših potencijalnih mirovina. Nedostaje mi samo vaš točan pvb (prosječni vrijednosni bod) za ukupni radni staž, ako ga pronađete upišite ga umjesto 0,9228.

Također u donjoj tablici (gornja je samo slika) upišite sadašnji iznos aktualne vrijednosti mirovine (avm) od 71,53.

Izracun mirovine.jpg

Nixson Usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , prof je napisao:

Poštovani Nixson,

temeljem vaših podataka uspio sam rekonstruirati iznose vaših potencijalnih mirovina. Nedostaje mi samo vaš točan pvb (prosječni vrijednosni bod) za ukupni radni staž, ako ga pronađete upišite ga umjesto 0,9228.

Također u donjoj tablici (gornja je samo slika) upišite sadašnji iznos aktualne vrijednosti mirovine (avm) od 71,53.

Izracun mirovine.jpg

Nixson Usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm 71 kB · 4 downloads

Hvala najlipse prof. Na papiru mirovinskog stoji

Obracunsko razdoblje 2008-17 g

Prosjecni vrije bodovi- 1,0055

Mirovinski staz za izracun- 36,3446

Polazni faktor-1,000

AVM- 69,42

Info.svota mirovine na temelju podataka izračunava se:

Osobni bodovi (45%) 52,9871  x MF 1,000 x AVM 69,42= svota mirovine 3678 kn

Sad ona se smanjuje po 2 poreza i ostaje na 3500 kn jer bi se s 10% manje bila 3201 kn. Mene je samo zanimalo hrvi posto ga imam trajno najniže iznose znaci to su prof-3257 kn, opca-3664 kn ako sam dobro razumio. Sad borit ćemo se bolje omjere i opću pa kako dragi Bog da. Hvala još jednom

upravo sad, Nixon1973 je napisao:

Hvala najlipse prof. Na papiru mirovinskog stoji

Obracunsko razdoblje 2008-17 g

Prosjecni vrije bodovi- 1,0055

Mirovinski staz za izracun- 36,3446

Polazni faktor-1,000

AVM- 69,42

Info.svota mirovine na temelju podataka izračunava se:

Osobni bodovi (45%) 52,9871  x MF 1,000 x AVM 69,42= svota mirovine 3678 kn

Sad ona se smanjuje po 2 poreza i ostaje na 3500 kn jer bi se s 10% manje bila 3201 kn. Mene je samo zanimalo hrvi posto ga imam trajno najniže iznose znaci to su prof-3257 kn, opca-3664 kn ako sam dobro razumio. Sad borit ćemo se bolje omjere i opću pa kako dragi Bog da. Hvala još jednom

i pol.narednik sam po zvanju sad jel ista znaci ne znam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policajac – desetnik

viši policajac - narednik

policijski narednik - nadnarednik

viši policijski narednik - stožerni narednik

policijski inspektor - časnički namjesnik

viši policijski inspektor - satnik

samostalni policijski inspektor - bojnik

glavni policijski inspektor - pukovnik

policijski savjetnik - brigadir

glavni policijski savjetnik - general bojnik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , prof je napisao:

Zahvaljujem poštovani Sky,

evo malo igranja sa postocima vojni dio mirovine 20 i 30 %, poštovani Nixon, i dalje nedostaje vaš točan pvb (prosječni vrijednosni bod) za ukupni radni staž, ako ga pronađete upišite ga umjesto 0,9228.

20 % Izracun mirovine.jpg

30 % Izracun mirovine.jpg

Nixon Usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm 71 kB · 4 downloads

Puno hvala jos jednom na vašem trudu da nam pomognete okvirno oko ovih podataka. na žalost još čekam da mi žena iz mirovinskog to provjeri, vjerojatno ću dobit iduću sedmicu i taj podatak. Ali mislim da je samo faliven koef naglasio sam da nisam dragovoljac od 93' sam, znaci koef je 1,5 a ne 1,85 . A ovo za cin svi su mi rekli da su dobili 1 ili 2 čina vise koji su imali riješen status. Ja ću se naravno borit da dobijem povoljnije omjere i naravno opću sto će biti teško obzirom na trenutnu situaciju i stanje koje sad vlada. Ali eto bilo bi pošteno dobit opću, jer gubim otpremninu 70 tis kn  i pol.mirovinu, a po godinama staza i svemu sam sve to zasluzio. Ne može se po 2 zakona umirovit pa je njima lakše odbit zahtjev ili poslat u invalidsku. Svakako nepravedno za sve nas jer smo ipak stvarali ovu zemlju i pošteno odradili koliko smo mogli zdravstveno izdržati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 30. 10. 2021. at 13:59, Skywalker007 je napisao:

policajac – desetnik

viši policajac - narednik

policijski narednik - nadnarednik

viši policijski narednik - stožerni narednik

policijski inspektor - časnički namjesnik

viši policijski inspektor - satnik

samostalni policijski inspektor - bojnik

glavni policijski inspektor - pukovnik

policijski savjetnik - brigadir

glavni policijski savjetnik - general bojnik

Poštovani Skywalker prije je bilo, a i čovjek koji radi u HZMO mi je prije par mjeseci rekao da su činovi išli gore za 1 ili 2 čina zavisno od postrojbe. Po tome bi mi trebali priznati stožerni narednik. Naravno da su danas druga vremena, ali tako bi trebalo bit. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, Nixon1973 je napisao:

Poštovani Skywalker prije je bilo, a i čovjek koji radi u HZMO mi je prije par mjeseci rekao da su činovi išli gore za 1 ili 2 čina zavisno od postrojbe. Po tome bi mi trebali priznati stožerni narednik. Naravno da su danas druga vremena, ali tako bi trebalo bit. 

Poštovani kolega vrlo lako je moguće ali taj pravilnik nitko nije vidio svojim očima izvan MUP-a, već smo par puta službeno tražili od MUP-a da nam proslijede jer na što ćeš se žaliti ako ga nitko nije vidio a misliš da trebaš dobiti 2 čina više kao u vašem slučaju. Znači po meni ako imate HRVI za trajno prije umirovljenja onda bi trebali dobiti 2 čina više od onoga što sada imate a ja sam otišao u mirovinu i još nisam dobio HRVI trajno a kada ga dobijem ostaje mi zvanje s kojim sam otišao u mirovinu.

Ovo sam vam kopirao iz ranijih odgovora za druge kolege.

Poštovani all or, "Pravilnik o odnosu policijskih zvanja prema činovima pripadnika oružanih snaga Republike Hrvatske radi utvrđivanja vrijednosnog boda" broj pravilnika je 511-01-152-48743/3-2015. iz 06.07.2015. sigurno postoji ali samo u MUP Zagreb jer mi se javilo par kolega koji su sada nedavno dobili rješenja u kojima je baš tako navedeno znači 4 puta sam gledao dok sam prepisivao broj ;-) . I mene to isto čeka pa me zanima gdje se može vidjeti taj Pravilnik mada mislim da nema tamo nešto novo osim novih činova koje su ubacili. A kolege koji su bili u MUP Zagreb su mi objasnili kako oni tumače dobivanje HRVI i 2 čina gore, znači vijerovatno ništa bez žalbe.

Ovo je iz tog starog pravilnika članak 7.

Radi utvrđivanja vrijednosnog  boda iz članka 4. ovoga Pravilnika, Ministarstvo unutarnjih poslova će pripadniku Ministarstva sa statusom hrvatskog ratnog vojnog invalida kod kojeg je opća ili profesionalna  sposobnost za rad nastala kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolest,, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, uslijed čega mu je prestao radni odnos, a koji je stekao zvanje-

( za 2 čina gore) ako si ostvario HRVI prije odlaska u mirovinu pa si zbog toga otišao u mirovinu, a ako si otišao u mirovinu pa si sad ostvario HRVI onda ti ostaje čin koji si imao ili ako ti je povoljniji čin iz rata od 91-96. Tako sam ja to shvatio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovani kolega vrlo lako je moguće ali taj pravilnik nitko nije vidio svojim očima izvan MUP-a, već smo par puta službeno tražili od MUP-a da nam proslijede jer na što ćeš se žaliti ako ga nitko nije vidio a misliš da trebaš dobiti 2 čina više kao u vašem slučaju. Znači po meni ako imate HRVI za trajno prije umirovljenja onda bi trebali dobiti 2 čina više od onoga što sada imate a ja sam otišao u mirovinu i još nisam dobio HRVI trajno a kada ga dobijem ostaje mi zvanje s kojim sam otišao u mirovinu.

Ovo sam vam kopirao iz ranijih odgovora za druge kolege.

Poštovani all or, "Pravilnik o odnosu policijskih zvanja prema činovima pripadnika oružanih snaga Republike Hrvatske radi utvrđivanja vrijednosnog boda" broj pravilnika je 511-01-152-48743/3-2015. iz 06.07.2015. sigurno postoji ali samo u MUP Zagreb jer mi se javilo par kolega koji su sada nedavno dobili rješenja u kojima je baš tako navedeno znači 4 puta sam gledao dok sam prepisivao broj ;-) . I mene to isto čeka pa me zanima gdje se može vidjeti taj Pravilnik mada mislim da nema tamo nešto novo osim novih činova koje su ubacili. A kolege koji su bili u MUP Zagreb su mi objasnili kako oni tumače dobivanje HRVI i 2 čina gore, znači vijerovatno ništa bez žalbe.

Ovo je iz tog starog pravilnika članak 7.

Radi utvrđivanja vrijednosnog  boda iz članka 4. ovoga Pravilnika, Ministarstvo unutarnjih poslova će pripadniku Ministarstva sa statusom hrvatskog ratnog vojnog invalida kod kojeg je opća ili profesionalna  sposobnost za rad nastala kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolest,, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, uslijed čega mu je prestao radni odnos, a koji je stekao zvanje-

( za 2 čina gore) ako si ostvario HRVI prije odlaska u mirovinu pa si zbog toga otišao u mirovinu, a ako si otišao u mirovinu pa si sad ostvario HRVI onda ti ostaje čin koji si imao ili ako ti je povoljniji čin iz rata od 91-96. Tako sam ja to shvatio.

Hvala na infu postovani kolega Sky. dobro je sve to znati na vrijeme. Meni je to jedan čovjek iz Hzmo, koji je bas radio po tim pitanjima upravo tako rekao da su se dizali cinovi. Kolega iz Spec mi je kazao da su njemu postom poslali da mu dižu 2 cina. Ovo su oni sve dobro ukomponirali da zeznu ljude. Znaci privremeno rješenje Hrvi ne vridi moraš cekat 3 izlaska na komisiju. Prije su ljudima uvažili iz prve na Hzmo ta rjesenja, pa su ih odmah i umirovili po uvjetima o kojima govorite. Mup je ovako lakše, neće dati otpremninu 70 tis kn, jer eto tako ne žele, i onda te posalju na invalidsku , a tamo ti kažu to vam rješenje nije trajno pa ideš u običnu, ali gubis očito sve ovo o čemu pricamo ( čin-otpremnina). Ono covjek se mora stvarno dobro posavjetovat sta učinit, a i to je opet na klimavim nogama. Vidit ćemo sta ce na kraju ispast. To je tako danas, teško se izboriti za pošteniji odnos prema nama. Hvala kolegi Sky i naravno Profi na korisnim odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima. Išao bih nagodinu u mirovinu. Radim u Mup i ima 41 god staža, 48 godina života. Imam privremeni status HRVI 20 % koji bi nadam se trebao ostvariti nagodinu, 1360 dana borbenog sektora u specijalnoj policiji. Trenutni čin u policiji viši pol. narednik u sjp instruktor spec. obuke. Od Tuđmana sam dobio čin  zastavnika, ne znam dali to ima nekog značenje. Uglavnom zanima me dali je bolje ići u mirovinu po zakonu o hrvatskim braniteljima sa 20 % hrvi ili po čl. 6 o policijskim službenicima mislim da je taj čl. Ako je netko išao po sličnim uvjetima ako može odgovor. Nisam se dosad raspitivao pa se slabo razumjem u to. Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 26 minuta, marona5 je napisao:

Trebalo bi pisati "Gospodin predsjednik RH Franjo Tuđman". Zašto? Prosto kad se vidi što se događa i tko je sve vodio ovu državu, na koji način i kako, nevjerojatno je da je u takvom okruženju "žutih, crvenih i zelenih vragova", RH stvorena i opstala.

Drugo, budući sam i sam umirovljenik koji je otišao po čl.6,   za mene to bilo najpovoljnije, međutim poštovani profesor će svakako dati pravorijek i nećete pogriješiti.

Hvala na odgovoru. Što se tiče presjednika RH dr. Franje Tuđmana mislim da svi znaju na koga sam mislio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Vigivu,

temeljem napisanih podataka improvizirao sam izračun iznosa svih vaših mirovina. Niste spominjali iznos prosječnog vrijednosnog boda (pvb) za ukupni radni staž, najpovoljniji vrijednosni bod od 1998 do umirovljenja (bitan za nas korisnike mirovina po Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS) i jeli vam priznat status dragovoljca Domovinskog rata.

Izračun braniteljskih invalidskih mirovina je temeljen na priznatom trajnom statusu HRVI a odnos vojni i civilni dio mirovine odredio sam 20 : 80 %, što je za vas najnepovoljnije1108813186_Izracunmirovine.jpg.0ed516869de96f3073c885a5bd86152e.jpg

Vigivu izračun svih mirovina.makroenabled.xlsm

Najpovoljniji vrijednosni bod od 1998g. do umirovljenja.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, prof je napisao:

Poštovani Vigivu,

temeljem napisanih podataka improvizirao sam izračun iznosa svih vaših mirovina. Niste spominjali iznos prosječnog vrijednosnog boda (pvb) za ukupni radni staž, najpovoljniji vrijednosni bod od 1998 do umirovljenja (bitan za nas korisnike mirovina po Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS) i jeli vam priznat status dragovoljca Domovinskog rata.

Izračun braniteljskih invalidskih mirovina je temeljen na priznatom trajnom statusu HRVI a odnos vojni i civilni dio mirovine odredio sam 20 : 80 %, što je za vas najnepovoljnije1108813186_Izracunmirovine.jpg.0ed516869de96f3073c885a5bd86152e.jpg

Vigivu izračun svih mirovina.makroenabled.xlsm 71 kB · 2 downloads

Najpovoljniji vrijednosni bod od 1998g. do umirovljenja.makroenabled.xlsm 83 kB · 4 downloads

Hvala puno 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega Vigivu pošto sam i ja prošao sve isto kao i vi s 41 staža, morate sami sebe zapitati da li otići u starosnu mirovinu prema članku 6. prema zakonu o umirovljenju DVO i PS i tom prilikom dobiti oko 70.000 kn otpremnine i povrata poreza ili otići u kumuliranu braniteljsku mirovinu prema zakonu o braniteljima i tom prilikom ako dobijete profesionalnu nesposobnost biti će vam manja mirovina za oko 20 % nego što je opća nesposobnost. E sad moj je moto bio bolje vrabac u ruci nego golub na grani pa sam otišao u starosnu prema članku 6. i sada imam oko 4400 kn a prof. bi mi bila oko 4800 a opća oko 5600. Da bi vam poštovani Prof stvarno preciznije izračunao morate na e građani izvaditi PVB prosječni vrijednosni bod za cijeli radni staž a onda vi vidite za kojih 10 najpovoljnijih godina imate bod i sve to postavite ovdje. Meni je poštovani Prof prije odlaska u mirovinu sve izračunao  toliko točno da je pogriješio u zanemarivih 14 lipa ali naravno vi sve morate dostaviti super precizno onda će te moći kalkulirati pogotovo ako za vrijeme radnog odnosa dobijete HRVI za trajno. Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 28 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovani kolega Vigivu pošto sam i ja prošao sve isto kao i vi s 41 staža, morate sami sebe zapitati da li otići u starosnu mirovinu prema članku 6. prema zakonu o umirovljenju DVO i PS i tom prilikom dobiti oko 70.000 kn otpremnine i povrata poreza ili otići u kumuliranu braniteljsku mirovinu prema zakonu o braniteljima i tom prilikom ako dobijete profesionalnu nesposobnost biti će vam manja mirovina za oko 20 % nego što je opća nesposobnost. E sad moj je moto bio bolje vrabac u ruci nego golub na grani pa sam otišao u starosnu prema članku 6. i sada imam oko 4400 kn a prof. bi mi bila oko 4800 a opća oko 5600. Da bi vam poštovani Prof stvarno preciznije izračunao morate na e građani izvaditi PVB prosječni vrijednosni bod za cijeli radni staž a onda vi vidite za kojih 10 najpovoljnijih godina imate bod i sve to postavite ovdje. Meni je poštovani Prof prije odlaska u mirovinu sve izračunao  toliko točno da je pogriješio u zanemarivih 14 lipa ali naravno vi sve morate dostaviti super precizno onda će te moći kalkulirati pogotovo ako za vrijeme radnog odnosa dobijete HRVI za trajno. Sretno.

Planiram dobiti hrvi za stalno pa onda u mirovinu. Hvala vam na odgovoru probam skinuti pvb pa ćemo vidjeti. Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Vigivu je napisao:

Planiram dobiti hrvi za stalno pa onda u mirovinu. Hvala vam na odgovoru probam skinuti pvb pa ćemo vidjeti. Pozz

Upravo tako pametnije je dobiti HRVI za trajno za vrijeme službe pa onda u mirovinu jer se tom prilikom računa 2 zvanja više, što bi za vas značilo satnik ili bojnik pošto još novi pravilnik iz 2015. nitko nije vidio pa samo nagađamo :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Na 30. 10. 2021. at 17:55, prof je napisao:

Zahvaljujem poštovani Sky,

evo malo igranja sa postocima vojni dio mirovine 20 i 30 %, poštovani Nixon, i dalje nedostaje vaš točan pvb (prosječni vrijednosni bod) za ukupni radni staž, ako ga pronađete upišite ga umjesto 0,9228.

20 % Izracun mirovine.jpg

30 % Izracun mirovine.jpg

Nixon Usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm 71 kB · 5 downloads

Poštovani Profa i Sky evo sam uspio doci do pvb za ukupan radni staž. Bez izračuna  2020 i 2021 g iznosi 1,0237. Sta se cinova tiče to je uredski posao matične PU. Ono šta sam uspio saznati trebalo bi tko je već u mirovini dobiti svoj čin, a tko je još aktivno u službi vrlo vjerojatno ići 1 čin gore. Žena koja radi na tome u mojoj Pu rekla je da to još mora provjerit sa Zg. Po tome bi bio Stozerni narednik, ali pričekati ću dodatne info. Može se desiti da dobijem i najviše u SSS. To je dočasnicki čin Časnickog namjesnika, što bi značilo da je poštovani kolega Sky u pravu, za one koji idu sa stalnim statusom Rvi u mirovinu, a u službi su da idu 2 čina gore. Oni su dosta oprecnih odgovora oko toga, jer nisu išli za tim da će više bit uniformiranih sa trajnim statusom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 30. 10. 2021. at 17:55, prof je napisao:

Zahvaljujem poštovani Sky,

evo malo igranja sa postocima vojni dio mirovine 20 i 30 %, poštovani Nixon, i dalje nedostaje vaš točan pvb (prosječni vrijednosni bod) za ukupni radni staž, ako ga pronađete upišite ga umjesto 0,9228.

20 % Izracun mirovine.jpg

30 % Izracun mirovine.jpg

Nixon Usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm 71 kB · 6 downloads

Poštovani Profesore dobio sam PVB za ukupan staž 1,0237 i to je bez 2020 i 2021 god. Zamolba ako možete sad unijeti posto ne znam kako vi to unosite. Čin tkđ. bi trebao ići gore sad koliko 1 ili 2 ne znam, ali nek ostane kako je u tablici. Polazni faktor bi trebao biti 1.5 a ne 1.85. Drugi podaci su svi kako stoji. Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, prof je napisao:

Poštovani Sky,

svi iznosi u tablici su bruto iznosi mirovina ali iznosi mirovina do 4.000 kn su neoporezivi pa je do tog iznosa iskazan iznos mirovina BRUTO = NETO.

Jel to Znači Prof da npr. u drugoj tablici kako ste izracunali 30-70 opca, kako stoji 4.476 kn se onda oporeziva 10%. Ja sam tkd. Mislio da je to po tablici već odbijeno

uređeno: od Nixon1973
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Nihon,

4.000 je neoporezivo ako ste na poreznoj kartici (PK) samac.

Onda je oporezivo 400 kn sa 10 %, to jest vaša bi porezna obaveza bila 40 kn, međutim taj iznos se smanjuje za stupanj vašeg invaliditeta (na primjer imate priznatih 20 % HRVI), to jest za 8 kn. Tako bi vaša porezna obaveza smanjila mirovinu za 32 kn + na taj iznos (32 kn) lokalni prirez.

Ako na vašoj poreznoj kartici (PK) imate bar jednog bebača ili nezaposlenu suprugu bruto iznos mirovine od 4.400 kn za vas bi bio i neto iznos, to jest isplata svih 4.400 kn.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, prof je napisao:

Poštovani Nihon,

4.000 je neoporezivo ako ste na poreznoj kartici (PK) samac.

Onda je oporezivo 400 kn sa 10 %, to jest vaša bi porezna obaveza bila 40 kn, međutim taj iznos se smanjuje za stupanj vašeg invaliditeta (na primjer imate priznatih 20 % HRVI), to jest za 8 kn. Tako bi vaša porezna obaveza smanjila mirovinu za 32 kn + lokalni prirez.

Ako na vašoj poreznoj kartici imate bar jednog bebača ili nezaposlenu suprugu bruto iznos mirovine od 4.400 kn za vas bi bio i neto iznos, to jest isplata svih 4.400 kn.

Na žalost nisam oženjen. A ko to može više pratit njihove odbitke. Već su me zeznuli za otpremninu I 2 mir.stup pa zašto ne bi još malo tukli poreze. Najbolje se prepustit sudbini pa kako bude

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, prof je napisao:

Nisam zadovoljan vašom zadnjom rečenicom, kakvo prepuštanje sudbini, završite ovo oko mirovine pa tek onda puni elana krenite napred. Brate zanemarite pišljivih cca 35 kn poreza i prireza, pred vama je tek život.

Sretno.

Istina samo kad zbrojim sve skupa koliko mi je oduzeto ispada cca.500 tis kn da ne ulazim u detalje, ali zaista je tako. Zbog toga ne bi ni kn više prepustio. Još samo 1 pitanje pa vas više neću smetati, vezano je za mirovine iznad 5000 kn po tablici ne vidim da stoji porez, ili je isti princip. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani Ninaw mogu vam ja objasniti ali me zanima da li ste još uvijek u sustavu, da li je 35 godina ukupnog staža sa benificijama i koliko imate godina. Pitam jer ako imate profesionalnu nesposobnost kao policijski službenika onda a nemate HRVI i godina starosti za starosnu po ZOMO i braniteljima išli bi u invalidsku po čl. 11 gdje je koeficijent najniži 0.8 a i mirovina je najniža od svih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukupni staž s beneficijama i ratom je 35 godina , imam 49 godina , dragovoljac s preko 100 dana i branitelj 5 godina borbeni sektor, još u sustavu.Tamo u zakonu o braniteljima članak 35. stoji hrvatskom branitelju pripadniku borbenog sektora koji ostvari pravo na invalidsku mirovinu prema zakonu o mirovinskom osiguranju ( dakle ne HRVI) osobni bod se povećava...da li se to odnosi na na ovaj slučaj profesionalne nesposobnosti za rad , ide se u invalidsku uz povećanje osobnog boda prema tom članku iz zakona o branitejima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega, kao što sam i gore napisao ako idete u profesionalnu invalidsku mirovinu prema čl. 11 Zakona o mirovinskom osiguranju djelatnih vojnih osoba i policijskih službenika neće vam dati takozvani dragovoljački dodatak na dane u borbenom sektoru, jer vi ako ste još u sustavu pa ne idete u invalidsku mirovinu prema zakonu o mirovinskom osiguranju, nego po zakonu koji sam naveo gore jer je on za vas povoljniji. 

                                                                      ZAKON

O PRAVIMA IZ MIROVINSKOG OSIGURANJA DJELATNIH VOJNIH OSOBA I OVLAŠTENIH SLUŽBENIH OSOBA

Članak 11.

Ako zdravstvena komisija nadležnog ministarstva proglasi osiguranika nesposobnim za djelatnu vojnu službu, odnosno za poslove ovlaštene službene osobe, ovlašteni vještak iz članka 113. stavka 1. Zakona o mirovinskom osiguranju utvrdit će kod tog osiguranika postojanje profesionalne ili opće nesposobnosti za rad prema tom Zakonu.

 Možda nešto griješim jer znam par kolega iz 2019. da su otišli po članku 11. a za ovaj članak 35 Zakon o braniteljima je dodatak za one niske invalidske mirovine iz civilstva, ali neka ne poštovani Prof ispravi ako nešto krivo govorim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Ninaw,

ovo što vi želite do sada nisam imao u praksi. Postoje tri zakona po kojim bi vam se mogla priznati i izračunati invalidska mirovina:

- Zakon o mirovinskom osiguranju DVO i PS,

- opći propis ZOMO  i 

- Zakon o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata

Po onome što ste do sada napisali vi imate prava samo po Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS, članak 11, a za prava po ostalim zakonima se tek morate izboriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, Ninaw22 je napisao:

Hvala na odgovorima.I jos jedno pitanje koliko uspjesno se profesionalna nesposobnost moze vezati za posljedice rata, kao znatno ostecenje sluha usljed sudjelovanja u borbama,pad granate i detonacija tik uz rov,.I koji je postupak.

 

Koliko sam shvatio jer sam i sam išao na vještačenja ozljede tj. oštećenja ne prolaze toliko više da bi dobili trajnu invalidnost vezano uz rat, jedino ako imate liječničku dokumentaciju od prije da je ozljeda nastala prilikom obrane suvereniteta RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, Ninaw22 je napisao:

Hvala na odgovorima.I jos jedno pitanje koliko uspjesno se profesionalna nesposobnost moze vezati za posljedice rata, kao znatno ostecenje sluha usljed sudjelovanja u borbama,pad granate i detonacija tik uz rov,.I koji je postupak.

 

 

prije 23 minuta, Ninaw22 je napisao:

Hvala na odgovorima.I jos jedno pitanje koliko uspjesno se profesionalna nesposobnost moze vezati za posljedice rata, kao znatno ostecenje sluha usljed sudjelovanja u borbama,pad granate i detonacija tik uz rov,.I koji je postupak.

 

Postovani, ako već idete na invalidsku mirovinu- posljedica rata komisije vam danas gledaju isključivo ptsp, ali i tu morate imat hrpu dokumentacije. Druga oštećenja organizma će vam teško proći. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, Ninaw22 je napisao:

Koliko uspjevam vidit..nakon invalidske cl.11. DVO i PS..treba radit godinu dana i kad se ispune uvjeti godina moze se koristit braniteljska u punom iznosu bez smanjenja zbog profesionalne nesposobnosti.

Imate vi i svoju mirovinu i otpremninu. Zato dobro razmislite sta dobivate, a šta gubite ako odete u invalidsku. Govorim ako imate ispunjene uvjete koje trenutno traže. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Ninaw,

načelno da ali ima određeni postotak potencijalnih korisnika starosne braniteljske mirovine koji i dalje koriste invalidsku mirovinu po članku 11. jer im je povoljnija. Otišli su rano u invalidsku mirovinu te su prilikom izračuna iznosa invalidske mirovine imali veliki pridodani staž.

Temeljno što mi je nepoznato je: nadnevak rođenja, vaš najpovoljniji pvb od 1998 do umirovljenja, kao i pvb za ukupni radni staž, ukupni mirovinski staž, broj dana borbenog sektora i jeste li dragovoljac.

Kako mi nisu poznati ti vaši parametri za izračun mirovina (bijela polja u tablicama), odgovor na vaše pitanje je nepotpun.

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 28 minuta, Ninaw22 je napisao:

Mirovinsko je izračunalo pol.mirovinu 5200 kn a braniteljsku tek s 57 godina 5100 kn.Profesion.nespos bi onda bila umanjena 20% a ako bi dobio HRVI ne gubi se ništa ako ne onda u braniteljsku pa se isto ne gubi ništa koliko mi se čini.

Zar su vam u HZMO rekli da je Domovinski rat trajao 8. godina, kad pravo na starosnu braniteljsku mirovinu ostvarujete tek s 57. godina ?

Kako to, vi jedini ne gubite ništa u bilo kojoj mirovini ?

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Ninaw,

Legalis je mjerodavan za davanje objašnjenja vezano za prava na bilo koju mirovinu.

Broj mjeseci provedenih u borbenom sektoru vam za toliko mjeseci smanjuju pravo odlaska u starosnu braniteljsku mirovinu prije 65-tog rođendana.

PS

(Legalis je mjerodavan ali nije nadležan)

prije 3 minuta, Ninaw22 je napisao:

Gubim 20 % u invalidskoj ali do starosne braniteljske, bar su tako rekli.

Poštovani Ninaw,

Molim vas, bilo kako ali dostavite mi vaše podatke za ispuniti bijela polja na slici u prilogu.

Izracun mirovine.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, prof je napisao:

Poštovani Ninaw,

Legalis je mjerodavan za davanje objašnjenja vezano za prava na bilo koju mirovinu.

Broj mjeseci provedenih u borbenom sektoru vam za toliko mjeseci smanjuju pravo odlaska u starosnu braniteljsku mirovinu prije 65-tog rođendana.

PS

(Legalis je mjerodavan ali nije nadležan)

Poštovani Ninaw,

Molim vas, bilo kako ali dostavite mi vaše podatke za ispuniti bijela polja na slici u prilogu.

Izracun mirovine.jpg

Zar se ne smanjuje za braniteljsku  nešto i za svaku godinu beneficiranog radnog staža ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, Ninaw22 je napisao:

Zar se ne smanjuje za braniteljsku  nešto i za svaku godinu beneficiranog radnog staža ?

Za braniteljsku starosnu mirovinu sam vam odgovorio.

Beneficirani radni staž iz rada: 12/14, 12/15, 12/16 i 12/18 ovisno o broju provedenih godina smanjuje odlazak u starosnu mirovinu prije 65-tog rođendana po općem propisu ZOMO.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Ninaw22 je napisao:

Hvala na odgovorima.I jos jedno pitanje koliko uspjesno se profesionalna nesposobnost moze vezati za posljedice rata, kao znatno ostecenje sluha usljed sudjelovanja u borbama,pad granate i detonacija tik uz rov,.I koji je postupak.

 

Ako imate medicinsku dokumentaciju iz ratnih godine o oštečenju sluha onda ima smisla predavati zahtjev. Ako nemate šanse su nikakve zbog toga što vam neče priznati zbog dugog vremenskog perioda koje je prošlo od rata. Ja imam kronično akustično oštečenje sluha nemam medicinske nalaze iz vremana rata i nije mi priznato niti je dovedeno u svezu sa ratom. Pozz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , huskyCRO je napisao:

Ako imate medicinsku dokumentaciju iz ratnih godine o oštečenju sluha onda ima smisla predavati zahtjev. Ako nemate šanse su nikakve zbog toga što vam neče priznati zbog dugog vremenskog perioda koje je prošlo od rata. Ja imam kronično akustično oštečenje sluha nemam medicinske nalaze iz vremana rata i nije mi priznato niti je dovedeno u svezu sa ratom. Pozz.

A jeste dobili profesionalnu nespos.za rad za to.I zar se ne moze utvrditi  vrijeme nastanka ostecenja.putem svjedoka događaja.Imam nesto dokumentacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 40 minuta, Ninaw22 je napisao:

A jeste dobili profesionalnu nespos.za rad za to.I zar se ne moze utvrditi  vrijeme nastanka ostecenja.putem svjedoka događaja.Imam nesto dokumentacije.

Konkretno za tu bolest nisam dobio ništa. U profesionalnoj mirovini sam po drugim dijagnozama. Vrijeme nastanka vam priznaju ako imate nalaza i med. dokumentacije iz  tog vremena bojim se da vam neče pomoči nikakvi svjedoci. Ja imam nalaze  od zadnjih par godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 46 minuta, Ninaw22 je napisao:

A jeste dobili profesionalnu nespos.za rad za to.I zar se ne moze utvrditi  vrijeme nastanka ostecenja.putem svjedoka događaja.Imam nesto dokumentacije.

Ovaj tjedan ministarstvo branitelja potpisuje ugovor sa liječnicima koji će raditi samo u liječničkim komisijama za ostvarivanje HRVI. Centri komisija će biti u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Osijeku a revizorska komisija i žalbena u II stupnju će biti u Zagrebu. Ovim načinom se izbacuje liječnička komisija za utvrđivanje da li je ozljeda, bolest uzročno-posljedična s ratom. Znači vi možete sve predati u uredu za branitelje i pokrenuti upravni postupak za ostvarivanjem HRVI pa ako imate nešto od dokumentacije možete probati izaći na komisiju kada počnu raditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 12. 12. 2021. at 17:48, Ninaw22 je napisao:

A jeste dobili profesionalnu nespos.za rad za to.I zar se ne moze utvrditi  vrijeme nastanka ostecenja.putem svjedoka događaja.Imam nesto dokumentacije.

Da li ste od tog događaja do danas posjećivali specijalistu za sluh barem jednom godišnje  da bi se imao kontinuitet liječenja.? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Na 28. 11. 2021. at 17:42, prof je napisao:

Poštovani Nixon,

upisao sam nadnevak umirovljenja 1.4.2022.g. i dodao jedan čin. Mislim da je ovo ono što ste tražili.

20 % Izracun mirovine.jpg

30 % Izracun mirovine.jpg

1.4.2022 Nixon Usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm 71 kB · 1 download

Profesore može li na ove iste moje parametre da uvrstite čin Satnika- kako sad imam info izgledno je da bi trebao dobit taj čin. Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija