Jump to content

potpis


magel

Preporučene objave

jučer...

prekršajni sud...

zvršetak glavne rasprave...

oslobođen optužbi (nevažno za nastavak)

sutkinja: ''potpišite''

ja: ''ja bih prvo pročitao''

sutkinja: ''netrebate čitati, sve ste čuli''

ja: ''ipak bih pročitao''

sutkinja: ''nemam vremena čekati dok vi pročitate, imam sljedeću raspravu''....

 

zanima me što bi se desilo da sam izjavio da neću potpisati dok ne pročitam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na raspravama vam je diktat dovoljno glasan da ga čujete. uostalom, i sudac vam na kraju dodaje rečenicu "slušao sam diktat i na isti nemam primjedbi", a to sve potvrđujete potpisom. nemojte se ljutiti, ali ne vidim razloga vašem konstatiranju, pogotovu stoga što ste oslobođeni krivnje.....pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sutkinja je vrlo često mjenjala je tijek rečenica u diktatu, tako da u konačnici više nisi siguran što je napisano. svaku rečenicu je barem dva puta preokretala, dodavala svoje riječi. ipak je to bila starija gospođa koja bi trebala imati puno iskustva, a čovjek bi stekao dojam, kad bi samo slušao, ne i vidio tko govori, da je neki bezveznjaković.

ipak mislim da imam pravo na čitanje onoga što bih trebao potpisati.

pozdrav zvrki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se s notaricom. kao i s tim da imate svako pravo zatražiti čitanje napisanog zapisnika. kod takvih zapisnika gdje sudac bira svoje riječi i pokušava sklapati rečenice na raspravi, sama rasprava poduže traje i onda traženje da se pročita ono što je zapisano predstavlja daljnje oduljivanje što za suca, a poglavito za stranku kojoj nije jasno što je upisano, a što nije. ponavljam, vaše je pravo dobiti na čitanje zapisnik, te nakon toga isti kao znak suglasnoti, potpisati.....

pozdrav magel :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne samo da imate pravo vec je i obveza sutkinje da priceka dok vi procitate zapisnik. Citanje i potpisivanje dodatan je element za zastitu od mozebitnih gresaka koje zapisnicar slucajno (ali i namjerno) moze unijeti u zapisnik bez znanja ostalih. Vase odbijanje potpisivanja moralo bi se unijeti u zapisnik zajedno s razlogom zbog kojeg ste isti odbili potpisati sto moze biti vrlo vazno ako ulazete zalbu na odluku. U tom slucaju drugostupanjski sud moze lakse utvrditi mozebitnu povredu postupka ili pogresno utvrdjeno cinjenicno stanje.

Sutkinja je u vasem slucaju postupila potpuno NEPROFESIONALNO (na "hrvatski" nacin) i krajnje BEZOBRAZNO!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

U pravilu samo potpisujem zapisnike ne čitajući ih, sve dok nisam naletjela na dagtilografkinju koja po svojem nahođenju piše zapisnik, u kojem nema ni toči ni zareza, a datumi su bili totalno pogrešni. Od tada kod tog suca uvijek dajem pisana očitovanja te prvo procitam zapisnik, pa onda potpisujem. To što će netko zakasniti na marendu, tko mu je kriv, jer,naravno, rekla sam razlog takvog postupanja, međutim, daktilograf i dalje radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se da se na ovaj način mogu oduljiti rasprave, te da se sve što ulazi u zapisnik dovoljno glasno diktira. No, isto tako, uvijek se mogu potkrasti greške, tipa da se upiše krivi datum ili kriva čest. zem., tada će se postupak još više odužiti ispravcima.

Neće svaka stranka tražiti zapisnik na čitanje pa da će to sada prouzorčiti ogromne zastoje pa mislim da bi se stranci koja traži zapisnik svakako trebalo omogućiti čitanje istog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kome se nije nikada potkrala greška u pisanju zapisnika, dopisa, rješenja i sl.

Čarobna naradba copy - paste donosi neki puta i nevolje.

Neki dan sam bio ponovo na prekršajnom...

nije ni čudo da mogu pogriješiti. Rade u neklimatiziranim prostorima na temperaturi 30 C.

ali svejedno mogu pričekati da stranka pročita pa potpiše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da sudac nije ispravno postupio, ali isto tako nebi ja bio prekršajni za bilo kakav novac.

More predmeta, kratak rok apsolutne zastare, uvjeti rada nikakakvi, stranke uvijek u pravu, još ako dođu sa odvjetnikom .... :-x ................

Pozdav svim prekršajcima i držite se do novog zakona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija