Jump to content

mrljavac, esad i drugi koji znaju POMOĆ!!!


maramih

Preporučene objave

Ovih dana sam dobio rješenje od mupa o zvanju i sad će mirovinsko po primitku rješenja pristupiti pisanju rješenja o mirovini. zanima me po kojoj osnovi će rješenje pisati s obzirom da mi je privremena invalidnost istekla s datumom 31.10.2007. a na reviziju sam pozvan 28.11.2007. godine odnosno da li mi HRVI vrijedi do novog rješenja ili do datuma koji sam naveo?

Molim odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HRVI ti vrijedi do datuma koje ti je navedeno u rješenju. Ovo nije prvi slučaj da se nađete, a ja to volim zvati međuzračnom prostoru. Isteklo vam je rješenje o statusu, a niste još pozvani na slijedeću komisiju. U tu se prema vama postupa kao branitelju bez statusa HRVI-a, odnosno kad izađete na komisiju i dobijete novi Nalaz i mišljenje, isto po primitiku, ako nisu oni, pošaljete vi u HZZMO. Ovo privremeno stanje često se dešava i dok ne dobijete novi NM i DLP, ostali ste bez statusa HRVI-a, a kao takvi ne možete koristiti "blagodati" ZOPHB iz DR i ostalih Zakona. Zato ćete na kraju dobiti "velike" zaostatke, a može se potkrasti i greška pa ne vide datum priloženog rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Esade pozzz. Dragovoljac sam od početka,imam upisano samo ono što sam proveo neprekidno na prvoj crti od 1.8 do 21.12 1991.Tada sam pukao od straha jer sam bio izložen strahotama a i bio sam mlad (22 god.) . Totalna trauma.Prava nikad nisam tražio dok mi nisu sami poslali dionice(bodove).Tada mi se sve što sam godinama izbjegavao (rat i ratne teme) opet vratilo(ptsp). Nisam mogao više funkcionirat i zarađivati a imam sretnu obitelj ( dvoje djece). U bolnici mi odmah dijag.PTSP F-62.0 nakon 43.1 . Liječim se već dvije godine i imam 4 ležanja u bolnici. Nemam nikakva primanja a i za hrvi sam isto zakasnio rok i sad je to na upravnom sudu jer moji liječnici traže da mi se prizna.Prije nekoliko dana su me nazvali sa mirovinskog (vještak) i papire poslao Taborskom.Uz to imam 10 -tak godina radnog staža u poljuprivedi.Supruga mi radi i ima malu plaću (2400) tako da praktički i nemamo od čega živjeti.Sve ove godine sam prekrivao simptome i mislio da će proći ptsp ali sada mi je jasno da nikad neće proći i da mi ni liječnici nemogu puno pomoć.

Šta da radim, kome da se obratim , tko je Taborski, šta mogu očekivat...?

Ajde molim te daj mi savjet jer sam iscrpljen i umoran, a najradije bi ovo brdo papira zapalio i pobjegao nekamo gdje nema heroja i generala. Ali imam obitelj...trebam pomoć... :-?:-?:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si bio kod područnog vještaka u MZZMO, koji ti je proslijedio svoj prijedlog prema višem vještaku, odnosno prema gosp. "T", znači da si u postupku umirovljenja. HB bez statusa HRVI-a, koeficijent za obračun je 1,50, sad ovisno o nesposobnosti (opća koef. 1,0, profesionalna koef. 0,8). Za daljnji obračun nisi naveo pripadajući čin. Što očekivati od "T" sve je moguće, dok na Upravni sud baš ne bi stavio preveliki ulog. Ako sam dobro shvatio tvoje pitanje, onda bi to bilo to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala prijatelju na brzom odgovoru. Iako sam zakasnio predati zahtjev za hrvi pa čak i s tužbom sam zakasnio nadam se pozitivnom odgovoru od upravnog suda. Poznajem tipa iz bolnice kojem je to uspjelo.

E sad bez obzira na hrvi , kako prognoziraš ishod kod T .Odnosno koliko i kad ?

Vidim da mnogi imate iskustva s ovim.

Napominjem da u stvarnosti bolujem od ptsp i imam jaku dokumentaciju. Pozzz svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaboravio sam napomenuti da nemam čin. Iako su ovi moji još 93 rekli da imam čin i ordene koje mogu preuzeti u vojarni.Ja onda nisam bio zainteresiran i sad toga više nema. Nisam čak nikada ni uniformu

obukao jer nismo dobili a na položaj nam niko nije donio....navodno nisu znali gdje smo....ali nema veze....zaboravimo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsemovca je napisao:

Kod "T" ishod je uvijek ne izvjesan. Tu ti nitko neće dati neku prognozu. Više ti želim sreće na Upravnom sudu.

 

Ne treba se preolako odlučivati za Upravni sud, treba vrlo dobro procijeniti dali je bolje iću u upravni spor (ako je zaista nužno) ili izići na ponovno vještačenje, kojim se gubi puno manje vremana.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je bolje prićekati rješenje drugostupanjeke pa onda vidjeti što je na stvari.Ova nagađanja ili prognoze samo ti produbljuju agoniju.Znam za sličan slučaj jednog prijatelja koji je dobio omjer 30/70 profesionalna .Mirovina mu je 1700 kuna.Bez statusa HRVI-a.Međutim sve opet ovisi o prijedlogu županijskog vještaka i od toga što će ti drubostupanjska potvrditi.Moja prva ocjena je bila 20/80 prfesionalna,koju nisam prihvatio već sam išao na ponovni postupak.Prema tome ispod toga omjera nemogu ići pa kreni od toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je. Ako mi upravni sud samo da priliku da me

lijećnička komisija ocijeni bit ću zahvalan.

A ovo drugo kod gosp. T -a neznam kako ide ali

se nadam da je istina ono što sam čuo da je dobar

i da prosuđuje pošteno.

Pod velikm sam pritiskom jer smo došli do

toga da nam iskljuće vodu i struju dok s druge

strane moram ponovno u bolnicu na liječenje.

Kako dugo treba gosp.T da dohvati moj predmet

u ruke...? Postoji li mogućnost požurnice...ako da

tko da je pošalje...ja osobno ili udruga...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maro je napisao:

Tako je. Ako mi upravni sud samo da priliku da me

lijećnička komisija ocijeni bit ću zahvalan.

A ovo drugo kod gosp. T -a neznam kako ide ali

se nadam da je istina ono što sam čuo da je dobar

i da prosuđuje pošteno.

Pod velikm sam pritiskom jer smo došli do

toga da nam iskljuće vodu i struju dok s druge

strane moram ponovno u bolnicu na liječenje.

Kako dugo treba gosp.T da dohvati moj predmet

u ruke...? Postoji li mogućnost požurnice...ako da

tko da je pošalje...ja osobno ili udruga...?

Probaj nazvati ovaj broj tajnice od gospodina Taborskog.Samim pozivom ćeš ustvari napravit požurnicu.Gošpođa se zove Vesna Šoljić 01/3786227
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Joj, Maro, morati ću te razočarati, ima onih koji su prošli dobro, baš kod gosp. "T" najviše zapinje. Mogu ti savjetovati da preko Udruge, zavisi opet kako kotira u tvom mjestu, da zamoli rečene distributere da ne izvrše iskapćanje, jer si u postupku umirovljenja, te nekom vrstom nagodbe, mirnim putem riješite nastalu situaciju. Već kako sam i pisao o onom izračunu mirovine, podosta ti ovisi o dotićnom godp. "T", koji će ti omjer odrediti za izračun mirovine. Postupak rješavanja predmeta opet je relativna stvar, a probaj s požurnicom zbog ovih poteškoća, bolje Udruga, da se što prije riješi tvoj predmet. Uvijek se postavljalo pitanje razumnog roka rješavanja ovakovih predmeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelji valjda će se nešto pomaknut nabolje

tako da napokon dočekam jedan veseo Božić.

Postoji li mogućnost da vidim gdje mi je završio

čin ? Onda je bilo sve na papirićima jer nije bilo

kompjutora. Može li se naknadno dodjeliti novi čin

i komu da se obratim. U komjutoru čak ni moj

zapovjednik nema čin pa mi je ratni put morao

napisati moj bojnik koji je prisilno umirovljen. Sad su

oni moj debeli ratni put koji je onda pisan rukom i poslije potvrđen kod javnog bilježnika skratili u nekoliko rečenica. Postoji li mogućnost da mi se

uvede i aktivnosti koje su počele još 1990 i komu da se obratim....? Sad su sve institucije preuzeli

dragovoljci koje u ona vatrena doba nismo viđali...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ti mogu odgovoriti sano na ovo pitanje što se tiće aktivnosti iz 90. godine.Jedino ako si zadužio oružje od strane mupa ili tadašnjeg sekretarijata za obranu može ti se uvesti taj period .Sve druge potvrde,kao što su organiziranja po tadašnjim mjesnim zajednicama i posjedovaje vlasitia naoružanja se ne priznaju i ne uvode kao vrijeme provedeni u DR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

flak je napisao:

Kad smo več dotakli temu stambenog zbrinjavanja mene konkretno zanima da li moraš imati status HRVI-a trajno jer nisam naišao na članak u zakonu koji to izričito propisuje.I da li su tim zakonom obuhvačeni samo HRVI ili općenito branitelji.

 

"Pravo na stambeno zbrinjavanje dodjelom stambenog kredita, odnosno mogućnost kupnje stana uz obročnu otplatu po pristupačnijim uvjetima od tržišnih u pogledu kamata i rokova otplate imaju:

1. članovi obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata,

2. članovi obitelji zatočenoga ili nestaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata,

3. HRVI iz Domovinskog rata od I. do X. skupine.

 

Pravo na stambeno zbrinjavanje korisnici prava ostvaruju na temelju pravomoćnog rješenja o trajno utvrđenom statusu."

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija