Jump to content

vozačka dozvola


tragac

Preporučene objave

Da li je moguće da komisiji u Tvrtkovoj, traži da izuzev liječničke dokumentacije donesem i liječničku potvrdu da sam trajno nesposoban za vozača " C" kategorije, jer sam prije rata bio prof.vozač i da na to osim što nisam sposoban za ovl.sl.osobu i vozača dobijem prof.nesposobnost :-? pa ako za ta dva zanimanja nisam sposoban,zar to nije opća nesposobnost,pa drugih zanimanja nemam, meni to ljudi nije jasno ?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

P da najbolje da sad upišem neku školu da steknem neko drugo zanimanje u kojek neće smetati,ranjavanje,ptsp,.....vjerojatno proučavanje kretanja oblaka :-D pa koji su to apsurdi,nakon ova dva posla za kojem nisam sposoban, još imam šanse za neko drugo zanimanje,ma to je tako,jer dok su neki drugi pojedinci dobivali mirovine šakom i kapom u neka druga vremena, ja sam radio i muku mučio, nisi za opću nesposobnost ali si sposobam :-o:-o:-o Sad kužim neke iz minhen bojne :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo mi je zvučalo ka meni upućeno "objavite nam registar branitelja,jer se svi podaci na koje se vadite da će nam nepogodovati objavljivanjem,već su poznati svima" nažalost nije u mojoj domeni objavljivanje :-D:-D:-D a što se tiče vozačke kamo li sreće da sam samo nju izgubio, neka ide, ako je zakon takav za sve neka se oduzme, svakome na dušu kome su ostavili, ja se držim onih riječi što ih je nekad neko rekao "Sve za Hrvatsku,Hrvatsku nizašto " tko se još danas toga sjeća :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam možda bi bilo najbolje da vratim vozačku dozvolu, osobnu iskaznicu,karticu tekućeg računa, zdravstvenu iskaznicu,vojnu knjižicu....... i da uzmem državljanstvo republike Gvineje.

 

Pa ljudi moji ako sam prije rata bio sposoban za prof.vozača sa državnim ispitom,za pol.službenika,ako sam ranjen u ovom ratu pa koja prof.nesposobnost,možda sam ja glup i ne kužim neke stvari,ali nije pošteno i nije... :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koje cudo i meni se dogadja sl. situacija???naime prije 4 god. sam sudjelovao u prometnoj nesreci kao vozac sudarili smo se ja i g. policajac,naravno kolege njegove su utvrdili da sam ja prouzrocio sudar8nikad kaznjen zbog iste.po nalogu nacelnika p.s. moram na lijecnicki pregled,dr. nije nista jasno nakon uvida u moju lijecnicku dokumentaciju smatrajuci me normalnom osobom koja boluje od PTSP-a kao i vecina policajaca,barem onih koji su ga negdje ½pokupili½,ALI ja moram svake godine na lijcnicki pregled uz stalna obecanja da ce mi dogodine produzit na dvije,CAK mozda i na tri godine. :fajter: ti nasi zakoni...ljudi sretno :mase2::mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lega imao si pravo podići privatnu tužbu protiv tog kretena od načelnika koji je naredio da te podvrgnu liječ.pregledu...naime takvi poput njega su obična #### koja se pokušava na sve načine iskaljivati na policajcima koji su oboljeli od ptsp-a......bilo bi njima daleko pametnije da se brinu o svojim svinjarijama koje rade gotovo svaki dan,pa tako i danas možeš pročitati kako neki pom.načelnika granične policije uhičen u švercu ilegalaca preko granice !!!!!! zato samo kratko,časno sam službovao i bio pošten policajac no ovo danas što se događa uistinu me sramota tako nešto i pročitati,ali budi siguran da takvi nisu bili na prvoj crti bojišnice...... što se odnosi vozačke dozvole ptsp nemože biti razlog oduzimanja no naravno ako si konzumirao tablete ,a zatečen u prometu i podvrgnut testiranju i bio pozitivan zasigurno češ dobiti ono što i Zakon kaže,,,,, naime kreteni misli ako netko boluje od ptsp-a da je svatko pod lijekovima 24 sata to sigurno nije tako jer i sami doktori sugeriraju da što manje pijemo lijekove,a ako baš popiješ uredno svaki dan onda naravno nije dobro da i upravljaš automobilom...... pozdrav svima......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a je,tako je prijatelju trebao sam ici na tuzbu, no ko ga j...ionako sam uvijek u poslu s tim tuzbama.kazem ima Boga pa ce se on pobrinuti za takve.lijekove vecinom uzimam navecer za spavanje tako da ne postoji razlog za neke sankcije po tom pitanju.ljudi boluju od svakojakvih epilepsija,non-stop pod lijekovima pa nikom nis.sve mi se cini da smo mi PTSP-ovci nekome trn u oku.zasto??ko jih j...ljudi nedajte se,borite se za svoja zakonska PRAVA!! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, kažu da nemogu imati vozačku dozvolu C kategorije, tj.ako sam prof.vozač i ako mi je to bila profesija, e sada mi ljudi moji nije jasna jedna stvar , gledao sam neki dan dokumentarnu emisiju " Panj pun olova" o branitelju sa ptsp-om i neke stvari komparirao sa svojom vozačkom i stvarno ne kužim, jel ta emisija bila propaganda za ptsp pozitivnog ili negativnog učinka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim prijatelju da se nemaš za što ispričavati, takvi smo svi (ili bar većina) kad vidimo nepravdu.

U pogledu teme mislim da vozačke dozvole neće dirati jer bi time bili prisiljeni napraviti nešto da se organizira prijevoz ili tak nešto, osim toga ako nisu pokupili vozačke dokazanim alkoholičarima ne vidim razlog da ih pokupe PTSP-ovcima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

MRLJAVAC

imam 30% hrvi zbog ptsp,opću mirovinu-privremeno.imam mogučnost dobiti privremeni stan (50 kvadrata)od jednog dobrovoljnog vatrogasnog društva ali moram imati položenu C kategoriju.stanovao bih u njihovom dvorištu i "bio" vozač njihove cisterne u slučaju požara.da li mi se isplati ići polagati C kategorije?da li će mi uzeti kategoriju mada nisam profesionalac?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijatelju, ukoliko imaš mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad, podrazumijeva se da si nesposoban za bilo kakav posao. ukoliko si sposoban profesionalno voziti cisternu, pa makar i za DVD, očito nemaš opću nesposobnost te zbog toga lako možeš izgubiti i mirovinu i ostalo vezano za isto.

zato.pamet u glavu i dobro razmisli jer ne bi bio prvi koji je na taj način izgubio mirovinu. :-?:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tragac je napisao:

Da li je moguće da komisiji u Tvrtkovoj, traži da izuzev liječničke dokumentacije donesem i liječničku potvrdu da sam trajno nesposoban za vozača " C" kategorije, jer sam prije rata bio prof.vozač i da na to osim što nisam sposoban za ovl.sl.osobu i vozača dobijem prof.nesposobnost :-? pa ako za ta dva zanimanja nisam sposoban,zar to nije opća nesposobnost,pa drugih zanimanja nemam, meni to ljudi nije jasno ?????

 

A i B se smatraju osobne kategorije,a C je vec profesionalna jer se sa C moze raditi kao vozac(moze i sa B,npr kao taksist,ali C je bas profesionalna)

oni su ti na neki nacin isli na ruku,jer iako imas >HRVI,oni da bi te poslali u mirovinu,pretpostavljam mup te je oslobodio sa NESPOSOBAN

e sad ti imas i C kat pa bi mogao raditi kao vozac,a oni su (kako su neznam) odredili profesionalnu,a nedostaje im uvidom u dokumentacije gdje si ti po zanimanju i vozac dokument da nisi sposoban za C kat koju imas pa te bez te potvrde ne mogu UMIROVITI.

dakle isli su ti na ruku kako ispada.

opca ili profesionalna ovisi o stupnju i vrsti invaliditeta ,a i sam PTSP ima vise sifri.

kako oni to gledaju ne znam nemam pravilnik,ali pretpostavljam da ti ne mogu dati opcu vec samo profesionalnu ,a onda ih tu zeza C kat , jer onda ako to mozes raditi ne mozes u invalidsku mirovinu,pa su trazili da doneses potvrdu da i tu nisi sposoban.

 

inace koliko znam svima sa PTSP se uzimaju C kat na teret izdavanja novih dozvola(A i B kat -bez C) na teret MUP-a.

sto i nije bas pravno 100% ali to nije sad tema.,zapravo o tome bi se mogla otvoriti druga tema.

iz tvoga pisam nisam skuzio , sto tebe muci?

C kategorija ili PROFESIONALNA ?

moze i na PM,rado cu ti pomoci koliko mogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija