Jump to content

Isplata udjela - pojašnjenje


porto

Preporučene objave

Molim pravne stručnjake da mi pojasne ovaj izvadak iz uputa za isplatu udjela Fonda hrvatskih branitelja, koji sam pronašao na www.erste-invest.hr:

 

" Kada će sredstva biti isplaćena?

 

Za otkupnu cijenu udjela uzima se cijena važeća na šezdeseti (60) dan od dana podnošenja zahtjeva, dok će se sredstva ostvarena prodajom udjela isplatiti

članu Fonda HB u daljnjem roku od 3 radna dana od dana relevantnog za izračun cijene udjela, tj. sredstva će biti doznačena na račun člana Fonda HB najkasnije

63. dan od dana podnošenja zahtjeva. Ukoliko šezdeseti (60) dan pada na neradni dan (vikendi i blagdani), kao važeća cijena za obračun otkupne cijene

udjela uzima se cijena prvog sljedećeg radnog dana Fonda HB, a udjeli se isplaćuju u daljnjem roku od tri (3) radna dana.

Na zahtjevu će biti otisnut datum očekivane isplate sredstava ostvarenih prodajom udjela na račun člana Fonda HB ili gotovinske isplate u FINA-i."

 

Nije meni sad problem što ću čekati 2 mjeseca na isplatu, nego mi se ne čini normalnim da će me isplatiti po vrijednosti udjela na dan isplate, a ne na dan predaje zahtjeva! Naime, vrijednost udjela je na početku bila nešto iznad 600 kn, dana 4.4. iznosila je 592,27 kn, a jučer, 8.4. vrijednost udjela je bila 585,13 kn. Dakle, vrijednost stalno pada i tko zna kakva će biti za 2 mjeseca?! :svorc:

 

:zbunj: Smiju li oni tako raditi!

 

Molim vas, savjetujte nas! :pravila:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ljudi, branitelji, poslušajte savjet.

Taj fond koji nama braniteljima treba isplatit lovu, je prazan. TOTALNO prazan. pitajte doktora IVU i Suzanu gdje je lova.

Oni planiraju za 2 mjeseca vratit lovu u fond. zakaj oni insistiraju da se dionice ne prodaju.

Zato, jer neće imati odakle isplatiti.

MMF će za 3 mjeseca gurnuti neku lovu a i iz pristupnih fondova EU će nekaj kapnuti.

Zajebali nas HDZ-ovci, tak Vam i treba kad ste glasoivali za njih.Pitam se ja. Ak nas Slovenci napadnu tko će doktoru IVI i Suzani uzet pušku pa krenuti u obranu suvereniteta lijepe naše.

Sva sreća kaj imamo još rezervne vatrogasne postrojbe koji će nas obraniti od Janeza.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stvarno ne bi trebalo pričati gluposti. ako za 60 dana cijena udjela bude veća nego sada onda će biti još i bolje. krajem godine se u fond uplačuju dionice još dvija jaka državna poduzeća pa će cijena udjela znatno porasti i oni koji ne prodaju do tada će dobro zaraditi.

ovakve gluposti govore samo oni koji nemaju pojma o ćemu pričaju ali vole lupetati, a za slovence su dovoljni i izviđači.

:-D:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani gospodine, možda moje tlapnje izgledaju blesavo i ludo, upamtite, za 2 mjeseca kaj ćese dogoditi.

Jel Vama jasno, odnosno imate li objašnjenje kaj HDZ vruška pokušava stopirati prodaju..j..be se njima za nas koj smo se smrzavali u rovu ili pili na Velebitu vodu tamo di se koza popišala. jeli borovnice doj je postrojba 95 bila odsječena 2 dana, u kolovozu samo imali gajbu pive nas 12 2 dana. Da. reći ćeš imali smo 2 gajbe pive, ali neznaš da je danju bilo 37 stupnjeva. a topla piva je bila super..

Dali se zato Suzana i dr., Ivo brinu da ćemo mi loše investirati u lovu koju dobimo za dionice.

Razmislite gospodine dragi, možda ste bili borac a možda niste.

Ja sam bio od 12.8. 1991 do 20.8.95. Sve skupa sam u tih godina bio doma 6 i pol mjeseci (zbrojeno). Kaj je radila Suzana i dr. Ivo, jesu li i tada bili "zabrinuti" za sudbinu naših udjela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaista mislim da pričate gluposti. ako ste kivni na HDZ te je Vaša stvar, ali je nemojte širiti ovakvim glupostima. tko zaista prati priču oko udjela, zna da će vrijednost udjela rasti kako se budu uplačivale dionice od ostalih poduzeća

ja sam u ratu od prosinca 90, nisam pio pivo ni rakiju i od rata imam samo gelereu tijelu i Ivi i Suzani ,tko god da oni jesu, hvala jer su mi dali udjele u fondu, što nisu morali, a ja ću biti pametan i te udjele sačuvati i dati ih mojoj djeci kad odrastu

moje poštovanje Vama... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darkoh je napisao:

zaista mislim da pričate gluposti. ako ste kivni na HDZ te je Vaša stvar, ali je nemojte širiti ovakvim glupostima. tko zaista prati priču oko udjela, zna da će vrijednost udjela rasti kako se budu uplačivale dionice od ostalih poduzeća

ja sam u ratu od prosinca 90, nisam pio pivo ni rakiju i od rata imam samo gelereu tijelu i Ivi i Suzani ,tko god da oni jesu, hvala jer su mi dali udjele u fondu, što nisu morali, a ja ću biti pametan i te udjele sačuvati i dati ih mojoj djeci kad odrastu

moje poštovanje Vama... :-?

 

svaka čast moj naklon

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stvarno ne bi trebalo pričati gluposti. ako za 60 dana cijena udjela bude veća nego sada onda će biti još i bolje. krajem godine se u fond uplačuju dionice još dvija jaka državna poduzeća pa će cijena udjela znatno porasti i oni koji ne prodaju do tada će dobro zaraditi.

_______________________________________

Pa ne znam baš.... Trenutno dionice Ine i HT-a rastu, a vrijednost udjela opasno pada. Na koju foru može narasti kada ponuda odjednom bude prevelika. Pa zar ne vidiš da se boje da bi tolika ponuda na tržištu mogla srušiti burzu? Na temelju čega onda ti očekuješ porast vrijednosti? Što se tiče dionica koje još trebaju uči u fond... jesi li svjestan kako će to izgledati. Pravo na svoj dio će imati i branitelji koji su već prodali udjele. da bi se to papirnato uredilo i izračunalo, trajat će ponovo tri godine. Najbolji ti je primjer ovih 60 dana. Imali su 3 g. vremena da se pripreme i nije im bilo dovoljno. To ti je čista prijevara da se sruši cijena kako bi se "netko" jeftino dokopao najvrednijih dionica u HR. Da smo pametni podigli bi kolektivnu tužbu protiv uprave fonda i države. Tada bi za svoje udjele dobili pravu vrijednost plus kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo preplašili su se i cijena jednog udjela porasla na 600,38 Kn,možda do ponedjeljka bude i duplo :-D:-D:-D:-D

Ljudi moji tko se na ove novce oslanjao jao si ga njemu, to je veća lutrija za dobit nego loto, tamo bar sam biraš brojeve, a ovdje ti netko drugi odabire iste :-D

 

Još zaboravih napisat, pa tko to kupuje udjela po onim nekim ludim cijenama, vidjeo u plavom oglasniku, 1 bod se prodaje od 2-5 ojrlina :-o

Koje su to igre :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo ti vjeruj, a ako neznaš tko su dr. Ivo i Suzana, ...NO COMMENT..oni su ti dali, ej jadan ti..kako si u zabludi, oni imaju satove i stanove a ti gelere u tijelu.

 

Dok si ti ratovao dr. Ivo je prodavao karte na blagajni Hrvatskog Narodnog Kazališta u Splitu, a kako se do dr. sc. titule dolazi za 3 godine. to se niko ne pita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne pričajte gluposti o ivici i marici jer sredstva fonda su erste banci i ne može niti ivo niti marica niti hdz sa tim sredstvima raspolagati..

druga stvar je isplata za 60 dana, dakako da nije pošteno pa ni zakonski ali to je potez fonda da se smanji navala na prodaju udjela kako bi fond opstao jer svi koji se upuste u prodaju udjela kupuju mačka u vreči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kaj se mene tiče još jednom, treba im sje... fond samo da vidimo kak se znoje, glumit dioničare sa 10000 kn je smješno, fond više nema nikakvu svrhu osim da se bagra naslađuje s našom lovom, i unaprijed da se izjasnim jerbo bi bilo svakakvih odgovora, onaj dio koji ide za stipendije i slično me ne interesira jer ne furam licemjernu polovičnu solidarnost i slično, nemam djece i vjerojatno ih nebum ni imal zbog prokletog rata pa me taj dio ne dira niti malo drugari moji prodat sve i svi odjedanput pa da vidimo kaj bu bilo

ps dividenda hehe ja bi to nazval mrvicama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto se javljate ako nemate pojma o funkcioniranju fonda,kod Vas vidim da je sve dobro ako je kontra ove Vlade,ne mogu a ne primjetiti da ste u crveno obojani,jer samo oni mogu samo o sebi misliti,a ne misle od djeci poginulih branitelja te branitelja kojima je stvarno potrebna pomoć ovo mislim na zakladu hrvatskih branitelja i fond za stipendiranje,kako razmišljate možda je i bolje što nemate djece.

Bog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fond je dobro zamišljen i ne bi trebao služiti za trenutno pomaganje, već za nešto što se ima duže vremena i može poslužiti za rješavanje velikih životnih problema. zaklada za pomoć i fond za stipendiranje djece su dobra i humana rješenja, ali je velik problem netransparentnost istih, pa se ne zna da li osobe koje su dobile to i zalužuju ili se radi o rođacima,prijateljima, vezama i sl. :-x;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za nevjerovati je šta je ovdje sve napisano. Da ne ide sve kako bi mi htjeli, to stoji, ali teza tipa " idemo im sj..ati fond" je nevjerovatna. Pa kome ćemo mi nauditi time? "Njima"? Tako što, ako se fond ugasi, nećemo dobiti po 7% prilikom privatizacije ostalih državnih tvrki, koje će se sliti u državnu blagajnu umjesto nama. " Neka se onda znoje ". Tko? Ako se netko znoji već sada, to smo mi. Gore su ispljuvane razne državne institucije i sama država. Netko nam je dao nešto što mu uopće nije bila dužnost, znači dobili smo, a to što nekima nikad dosta to je nešto drugo, jer zasluga branitelja nije mjerljiva novcem. Ukratko, tko nema drugog izlaza neka proda, tko ne mora neka ne prodaje. Ionako ne možemo ništa izgubiti jer ništa nismo ni uložili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da svi oni koji su pesimisti u odnosu na Fond, nek ne lupetaju gluposti i nek ne zbunjuju druge branitelje koji misle da će se vrijednost dionica tj. udjela povećati što je i moje osobno mišljenje, nebih rekao da je prevara, i da je sve u ovoj državi prevara, onda oni koji to misle nek se isele na Antarktik tamo netreba dozvola za uselenje i nek žive kao pingvini.A ovo o Janezima, lupetanje bez veze , za njih je dovoljan vod PTSD-ovaca i stvar gotova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ukratko, već odavno nas je čovjek prokleo da nebumo nikad imali svoju državu, prema tome samo vi i dalje držite štangu stoki režimskoj i crnoburzijašima, samo me interesira dokle bute stenjali pod okupatorskom čizmom jerbo su svi u istog gengu i ovi i oni a sva vaša djeca će na kraju dobro debelo plačat za ovu vašu pasivnost, jebo kapitalizam i jebo demokraciju to su priće za malu djecu a ne za pametne i normalne ljude, al nebojte se još uvijek postoje revolucionari koji će vas spašavati dok će te vi brojat te svoje dionice i davati guzice šoferima-biznismenima. Hehehehe Hrvatska država moš si mislit, ####te se svi koji se ne nalaze u ovoj prići

od Hrvatske vam je još samo osao hrvatski pleter ako to još niste shvatili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja svoje udjele prodajem i kupujem INU i THT, pa kako rastu dionice tako mi je lova veća...a kupim svu dobit , a ne samo 1/3...kao sada u Fondu...A kada dođu ostale dionice ( iako mislim da to nebude ove godine)...onda imam pravo i na njih , i isti princip ću napraviti...tako gubin dividendu??!!!! ali ona i nije i neće nikada biti velika...

evome je napisao:

mislim da je vrijeme da se mikke06 i bigbo maknu s ovih foruma,bolesnim tu nije mjesto,tko ne voli lijepu našu nek ode,mi smo se borili i opet ćemo ako zatreba.nigdje nije idealno pa nemre biti ni tu ali opet nije ni tako loše kom ne paše nek iseli :propovjeda::propovjeda:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...prije svega...pozdrav svim braniteljima...

...dugo me nije ovde bilo a i nece me još dugo biti...

...ponekad iz prikrajka povirim da procitam nešto pametno...ali toga je ovde u ovom podforumu sve manje...

...umjesto da branitelji kojima je krajnje potrebna i vaša pomoc ovdje dobiju koji savjet,tu mogu naici na uvrede i psovke koje ne dolice ni jednom forumu branitelja a kamoli ovom koji ima i prizvuk pravni...

...kao stari forumaš moilo bih vas da se uljudite i kultivirate te svojim pisanjem pomognete braci po oružju...a ne da od ovg foruma pravite sprdacinu...pozivam javno sve koji nemaju ništa pametno za reci da sute...tj.da razbiju svoje tipkovnice jer je i to nacin kako pomoci i ovom forumu i ljudima koji pomoc stvarno trebaju...

 

...s poštovanjem...whitedd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... @dsemovac...

 

...po naslovu tvog posta vidim da je upucen meni...stoga mi je dužnost da ti obrazložim...

...u temu sam se ukljucio samo kako bih ukazao na kršenje ljepog ponašanja na forumu...

....a sve procitano iz pravila bontona na svim forumima...

...pa citiram....

 

 

 

 

 

 

 

* Poruke koje šaljete na Forum trebaju biti jasne, sažete, precizne i pristojne. Izbjegavajte nepotrebno dugačke, nepregledne i poruke bez jasne tematike.

 

* Pažljivo odaberite temu i kategoriju u koju ćete se javiti.

 

* Ako opisujete problem, potrudite se da njegove elemente definirate kronološkim redom i budite eksplicitni u pitanju koje postavljate.

 

* Budite pristojni, ako trebate uslugu, lijepo zamolite, nitko neće imati volje pomoći nekome tko je poruku napisao na arogantan i nepristojana način.

 

* Prije postavljanja pitanja pretražite Forum - možda je netko već odgovorio na slično ili isto pitanje - tako ćete uštedjeti vrijeme sebi i ostalim sudionicima Foruma. Korisnici najmanje vole ponavljanje tema o kojima se već raspravljalo.

 

* Zahvalite osobi koja vam je pomogla - na Forumu vrijede ista pravila bontona kao i u stvarnom životu.

 

* Ako odgovarate na nečije pitanje budite jasni i uslužni, ne vrijeđajte nekoga zbog njegovog neznanja i ne 'pametujte'.

 

* Kada se uključujete u raspravu, držite se njene teme.

 

* Kada citirate nečiju poruku, uložite malo truda i citirajte samo one dijelove na koje se vaša poruka nadovezuje. Citiranje poruka u cjelini kako bi na njih odgovorili samo jednom rečenicom smatra se izuzetno nepristojnim.

 

* Ne stavljajte reklame i promocije na Forum.

 

* Kod slanja poruka koristite standardne veličine fontova i mala slova. Tekst napisan VELIKIM SLOVIMA shvaća se kao DERANJE. Ne pretjerujte u uporabi upitnika, uskličnika i ostalih znakova kako bi privukli pažnju na svoju poruku.

 

* Ako ste dugotrajni član Foruma, pokažite dobordošlicu prema novim korisnicima i pomozite im ukoliko se ne snalaze najbolje. Sjetite se da ste i vi jednom bili novajlija.

 

* Ako je netko na Forumu nepristojan, ne odgovarajte mu vrijeđanjem, već mu pristojno objasnite pravila lijepog ponašanja. Ako njegovo ponašanje i dalje bude neprihvatljivo, ne brinite, Forum ima svoje administratore koji su zaduženi za rješavanje problema s takvim članovima. Njihove ovlasti omogućuju im čak i da prijestupnicima zabrane pristup Forumu.

 

* I na kraju - ponašajte se prema drugima onako kako želite da se oni ponašaju prema vama. Forum je zajednica, što podrazumijeva bonton kakav prakticirate i u odnosima sa 'opipljivim' ljudima.

 

 

...mada sam i ja otišao offtopic...mislim da je žalosno da ja ukazujem na osnove ljepog ponašanja...ipak za to postoje moderatori ...koji nekada svojim istupima još više šire vatru...nažalost...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija