Jump to content

nakon 20 g. susjed me pomiče


Gogy

Preporučene objave

Oprosti, molim te .. kako je to "PARCELA KUPLJENA U ONIM GRANICAMA U KOJIM SE I NALAZIS"?

 

Mislim da si ti ipak kupio parcelu koja se nije nalazila katastarski "tamo gdje se nalazis".

 

A kako je to bilo nekad? Pa cuj .. moj djeda je tukao moju babu, a i pijan vozio auto bez vozacke dozvole. Osim toga bio je komunist i onda se to tako radilo - DOGOVORNO.

 

I jos danas susjed tuce svoju zenu, a ona se ne buni - pa si sve mislim: ne bi li i ja mogao svoju?

 

U tvojoj situaciji - ja bih ipak pozvao isto svog geodeta i provjerio susjedove navode. To bi bio prvi i najposteniji korak. Drugo, ako si zaista u njegovom posjedu trebao bi ga odstetiti i dogovoriti se s njim.

 

To je onako ljudski - a ono kao "nismo znali ... ja sam usao u posjed slucajno" .. to su price za malu djecu.

 

Kako to da si ugazio u tudje a nisi se za svaki slucaj i TOLERANTNO odmaknio od medje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novi susjed je novi vlasnik. Da svi novi vlasnici pri kupnji izvedu geodete i ograde ono što su stvarno kupili ne bi bilo sporova i pokušaja otimačine - dosjelosti. kod nas se vrlo popularno praviti lud uživati tuđe bez ikakvih troškova, ne plaćati nikakve komunalije i prisvajati sve što ti padne na pamet, ali svaki pravi i stvarni vlasnik neće to dozvoliti i apsolutno je u pravu. Najbolje je odmah pokazati što si stvarno kupio i po mogućnosti podignuti ogradu (ograditi sve što je tvoje i morno uživati).

 

stari vlasnici isto trebaju čuvati sve što su stvarno kupili i ne dozvoliti nikome da im išta oduzme jer oni su ti koji su to nekad stvarno i platili.

(zakon ne kaže da trebaju ležati na svojoj zemlji da bi dokazali da je njihova )

 

 

 

 

Velika slova editirao Mrljavac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čestica koju sam kupila, kupila sam u veličini i u granicama kako to piše u vlasničkom listu odnosno u katastarskom operatu. I tada, kada sam kupovala, izišao je geodet i pokazao mi odakle - dokle. U tim sam se granicama kretala i nisam se pomakla ni milimetra od onog što sam i kupila.

U ovim krajevima, suhozidi, stari putevi ucrtani od davnina, doista su takvi i ucrtani na katastru i najčešće čine granicu. U ovom slučaju stvarno čine granicu.

Meni nije jasno, zašto sada ja moram opet plaćati geodeta i dokazivati njemu da sam ja u pravu ?

Troškovi izlaska geodeta koštaju preko 1000 eura .

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ponovila bih: Kada je zemljište kupljeno, došao je geodet i pokazao granicu. Toga se i držim i nisam ušla u ničije zemljište. Sada sam ja u situaciji da razmišljam čiji je geodet pogriješio ????

Ovakvo stanje je 20 godina i sada mi prijete da će mi srušiti zid uz koji se inače, drži i septička jama. Ujedno i da će me tužiti ......

Ja sam mu rekla neka me tuži.

Kako je mogu dokazati da se doista i nalazim u onoj kvadraturi koju sam platila i koja je katastarski provedena, a da pritome ne ulazim u nepotrebno plaćanje ponovne izmjere. Pa zar je normalno da platiš geodeta samo zato da utvrdiš da nije u pravu susjed?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija