Jump to content

Aktualna vrijednost mirovine


cagart

Preporučene objave

  • 4 godina kasnije...
Prošlo je bilo doneseno u travnju tako da je još rano.Sredina rujna-sredina listopada.

 

Ne,ne u travnju je sjela lova za 3 i 2 mj .

 

Ovako je po zakonu :

" Mirovine ostvarene prema ovom ZOPHBDR-u, usklađuju se prema članku 86. ZOMO-a od 1. siječnja i od 1. srpnja svake kalendarske godine, prema novoj aktualnoj vrijednosti mirovine, utvrđene prema članku 81. ZOMO-a."

 

Jel zna netko kada će ovi iz hzmo-a vjećati o istome, jel se piše di šta po tiskovinama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aktualna vrijednost mirovine (AVM) je utvrđena svota mirovine za jedan osobni bod. Utvrđuje se za svako polugodište tako da se AVM uskladi po stopi koja se dobije kao polovica zbroja stope promjene prosječnog indeksa potrošačkih cijena u prethodnom polugodištu i stope promjene prosječne bruto plaće svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj u prethodnom polugodištu u odnosu na polugodište koje mu prethodi.

AVM utvrđuje Upravno vijeće Zavoda na temelju podataka Državnog zavoda za statistiku, najkasnije dva mjeseca nakon isteka polugodišta (čl. 81. ZOMO).

 

U vezi s tim, ministar Mršić je najavio povećanje mirovina od rujna za 1,25% - i to je to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ljudi moji mi nemremo stići do onih 10% što su nam hadezi ukrali još narednih 10 god ak budemo živi.Pa jel to normalno, i niko na to nije reagirao od ovih na vlasti a u Saboru kad je izglasano umanjenje mirovina za 10% od strane HDZ-ove vlade ovi sadašnji su nemalo digli bunu i skoro ih išli tuć što uzimaju braniteljima, a sad kad su na vlasti baš ih briga, ljepo uživaju a vas obične smrtnike nešmirglaju ni 0 posto. Sramota!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Iz MINISTARSTVA rada i mirovinskoga sustava izvijestili su o usklađivanju iznosa mirovina s potrošačkim cijenama i bruto plaćama. Tako je odlučeno da mirovine od 1. srpnja budu veće za jedan posto, a s mirovinom za rujan bit će isplaćeno i povećanje mirovina za srpanj.

 

Evo zadnjeg povećanja mirovina, a od Nove godine "šta Bog da po novom zakonu"....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 1. siječnja iduće godine na snazi bi trebala biti nova formula za usklađivanje mirovina s rastom plaća i potrošačkih cijena.

Nas " povlaštene " misle prebaciti iz sustava HZMO-a u sustav državnog proračuna.

 

Isto tako kažu da u HR nemože biti toliko invalidskih mirovina, pa ko da su si ljudi sami potpisivali i dodjeljivali iste mirovine ( ovdje mislim na civilne ).

 

Ko je za to odgovoran neka odgovara...a to se zna .....politika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moja pokojna baka je s mojim starim prošla "križni put", ali nikad nije ništa loše govorila o Yu, ali već '89. je meni osobno rekla da se boji da će biti rata ponovo (i pogodila), nakon toga rekla da će rat trajati 4-5 godina (i pogodila), da će najgore biti u BiH (i pogodila)..... kasnije mi govorila da se ne sprdam s partizanima, "jer vidjeti ćeš sine, kakav ćeš i ti teret biti državi".... žena je znala, nikada je zaboraviti neću....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija