Jump to content

Odgovornost nakon prodaje firme


ZokiPoki

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

planiram prodati tvrtku i imam kupca s kojim pregovaram.

 

Čisto me, radi mirnog sna, zanima postoji li ikakva moja odgovornost za eventualna djela koja budući vlasnik može napraviti jednom kad preuzme stvari u svoje ruke?

 

Znači ako nagomila neke dugove, nekoga prevari itd. Može li se mene teretiti kako?

 

Hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovornost za poslovanje u narednom razdoblju nakon prodaje drustva, prelazi na novog vlasnika nakon podnosenje prijave registru trgovackog suda. Ostale uvjete koji se ticu odgovornosti bilo bi dobro jos jedanput utvrditi i u ugovoru kojim se prodaje društvo, odnosno udjela u istom, na novog vlasnika. Sve ovo pod pretpustavkom, da novi vlasnik kupuje vecinsku paket drustva - vise od 75%. Ipak bi bilo dobro da vam sve ove dokumente pripremi strucna osoba. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Malo bi se ubacila u temu, ali sa strane kupca.

Moje d.O.o. je zainteresirano za nekretninu koja je u osnovnim sredstvima drugog d.O.o.-a, no vlasnik (ino kompanija) inzistira na kupnji cijelog društva, a ne samo nekretnine.

S njegove pozicije ih razumijem jer je to jedini način da novac od prodaje dobije van na svoj račun u stranoj valuti.

No i mi se bojimo, obzirom da društvo par godina za redom ima prijavljen gubitak (prikazuju troškove, a prihoda nemaju nikakvih). Da li je sve prikazao itd...

Postoji li način da se mi kao kupci osiguramo??

Ideja je bila da nakon kupnje to društvo likvidiramo te da nekretninu prenesemo u naše vlasništvo.

Bila bi Vam zahvalna na svakom savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija