Jump to content

psiho vjestacenje


tajna

Preporučene objave

Sud je prihvatio vjestacenje nad nama roditeljima i dijetetom radi dodijele skrbi, pored toga sto je upoznat sa dijetetovim losim zdrastvenim stanjem.Sad dal postoji ikakav nacin da se dijete ne uznemirava,jer bilo kakav strs cini mu lose a sam razvod roditelja je stasan sam po sebi a kamoli saznanje da ce biti pitano s kim zeli nastavit zivit.Za mene ova situacija bi bila pozitivna, al ne zelim kao otac uplitat nevinasce koje to ne zasluzuje. Dal je moguce i dal bi sud mogao uzet u obzir njegovog doktora specijaliste preporuku da je svaka stresna situacija za secerasa jako stetna, jer ono ipak ima 8 g. i jako lose samo po sebi sve ovo dozivljava , i sam pomisao da ce ici radi toga na sud razgovarati s nepoznatima (psiholozima) seceri mu lude i jako sam zabrinuta.Otac koji ima ptsp i radno je nesposoban u penziji je i ima oko 10 500 penzije smatra da bi bio bolji roditelj, ne kazem da je los za dijete, al je jako vjest glumac u javnosti a doma je bio nasilnik prema meni kojeg sam bila na zalost primorana prijavit policiji koja nije htijela reagirati jer je njihov bivsi kolega, a sad mu nije bitno sto dovodi dijete u ovak delikatnu situaciju jer smatra da se dijeteta tice i da ono treba bit pitano s kim zeli zivjet.Dijete se inace boji kako ce on reagirati ak rece da zeli zivjet s mamom.

Sto mogu ucinit da se dijete ne uznemirava,i da li kako mogu odbit vjestaka za kojeg znam da je potkupljiv i njegov dobar prijatelj, a sud ga je uzeo u obzir kao prijedlog za sudskog vjestaka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne određuje li sud dr.specijalistu struke -sudkog vještaka?

mi smo imali određeno vjeđštačenje psihijatra predmetu povjeravanja djece i nismo znali ni kome ni kad idemo niti smo mogli utjecati na to. suprug je tražio drugu dr. da ne bi bio kod iste kod koje sam ja bilai nije mu uspjelo, morao je doći baš k njoj, odnosno, žena je došla za njim u czss,dok je bio na susretima s djecom. djeca se nisu upletala u to niti su bila vještačena. a kad su svoje mišljenje davale psihologica i soc.radnica czss-a djeci su pristupila jednostavnim pitanjima, bez puno problematike vezane za sam razvod(moja je najstarija 7 godina). procijenjivale su kako se djeca ponašaju u normalnim siutuacijama, kakav je moj odnos prema njima i njih međusobno( po onome što su napisale).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dostavite sudu nalaz i mišljenje diabetologa i zatražite da se dijete izuzme od vještačenja,odnosno ako to nije moguće da se vješatačenje djeteta provede na način koji ne bi ugrožavao njegovo zdravlje.To je najmanje što možete učiniti,a vrijedi pokušati.

 

Što se tiče sudskog vještaka koji je prijatelj protivne strane u postupku,potrebno je da tu činjenicu iznesete sudu,ukažete na moguću pristranost istog u postupku vještačenja i zatražite da sud odbije tog vještaka i imenuje drugog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na zalost mog dijeteta psiholosko vjestacenje se ne moze izuzet jer ima 8 god.?????-po rijecima prof.doc.Buljan,iako je za njegovo zdravlje to itekako potrebno.

Hvala per... na pm i itekako korisnom savjetu i svakako cu ga poslusat.Sad me zanima dal otac posto izinstira na vjestacenju placa vjestaka jer ga je on trazio,i dal ako ga on placa smijem vjestaka koji sud dodjeli odbit iz samo navoda da smatram da je pristran?Kakve su cijene tog vjestacenja i mogu li trazit s tim da se dovede vjestak recimo iz Zagreba jer se bojim pristranosti,mada se samog vjestacenja dijeteta se ne bi trebala bojat jer dijete zeli bit sa mnom tj. u mojoj je koristi da se vjestacenje obavi,al iz straha zanjegovo zdravlje zelim da sve ovo bude za nj sto bezbolnije..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onaj tko traži vještačenje treba predujmiti troškove.

Ako se radi o vještačenju kliničkog psihologa ili psihijatra onda su cijene negdje od 1000 - 1500 kuna po jednoj osobi koja se vještači,o tome će vas obavjestiti sud.

Svakako možete tražiti izuzeće određenog vještaka uz navođenje razloga.

Ne morate predlagati sudu drugog vještaka.Postoji popis sudskih vještaka s kojim sud raspolaže pa će ukoliko usvoji vaš prigovor imenovati nekog drugog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj slučaj je bio isti centar je uputijo suprugu i mene na procjenu obiteljski sposobnosti a naše djete kod psihologice.

U to vrijeme meni je bilo to malo čudno ali sada vidim da to je imalo smisla iz razloga što je djete odgajano u okolnostima koje nisu u skladu sa obiteljskim zakonom.

Svrha vještačenja je da se vidi dali djete-djeca imaju posljedica zbog navedenih okolnosti,ako ima da se poduzmu mjere po naputku psihologa...............u mom slučaju centar je snosijo troškove vještačenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ako je on trazio vjestaka koliko sam upoznata treba znaci on snosit troskove,dobila rjesenje suda di se dodjeljuje drugi vjestak i odredba suda da moramo oboje snosit toskove od 2000 kn.,oboje po 1000 kn.,sad me zanima zasto oboje kad sam ja bila protiv vjestacenja i vjestaka kojeg je on inzistirao.Odvjetnik kaze da nemam prava zalbe,iskreno nemam ni odakle platit nit zelim platit jer je to polovina mojih primanja,otac ne sudjeluje u troskovima za dijete i sta bi ja sad trebala djetetu zube na policu ak to platim?

Imam li mogucnosti da to ikak izbjegnem,i ak ne platim sto se dogada onda,osim sto se nece izvrsit vjestacenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad je već takva situacija obratite se sudu podneskom u kojem ćete navesti da novčani iznos niste u mogućnosti predujmiti, jer isti predstavlja polovicu vaših mjesečnih primanja te bi time bila ugrožena egzistencija djeteta pošto drugi roditelj ne doprinosi uzdržavanju.

 

Ako ne uplatite traženi iznos,vještačenje se neće za vas obaviti,odnsosno biti će provedeno za jednu stanu u postupku ako ista uplati novac,a sud bi trebao procjeniti koliko je takvo vještačenje i mišljenje vještaka koje se dostavi sudu važno i koliki će utjecaj na konačnu sudsku odluku imati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

canis je napisao:

Onaj tko traži vještačenje treba predujmiti troškove.

Ako se radi o vještačenju kliničkog psihologa ili psihijatra onda su cijene negdje od 1000 - 1500 kuna po jednoj osobi koja se vještači,o tome će vas obavjestiti sud.

Svakako možete tražiti izuzeće određenog vještaka uz navođenje razloga.

Ne morate predlagati sudu drugog vještaka.Postoji popis sudskih vještaka s kojim sud raspolaže pa će ukoliko usvoji vaš prigovor imenovati nekog drugog.

 

1000-1500 kn po osobi?!Moja još uvijek supruga je tražila vještačenje i platila 6000 kn predujam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

canis je napisao:

Kad je već takva situacija obratite se sudu podneskom u kojem ćete navesti da novčani iznos niste u mogućnosti predujmiti, jer isti predstavlja polovicu vaših mjesečnih primanja te bi time bila ugrožena egzistencija djeteta pošto drugi roditelj ne doprinosi uzdržavanju.

 

Ako ne uplatite traženi iznos,vještačenje se neće za vas obaviti,odnsosno biti će provedeno za jednu stanu u postupku ako ista uplati novac,a sud bi trebao procjeniti koliko je takvo vještačenje i mišljenje vještaka koje se dostavi sudu važno i koliki će utjecaj na konačnu sudsku odluku imati.

 

 

 

Dal mi mozete objasnit kakav podnesak da uputim ?Sluzbeno preko odvjetnika il kako drugacijem putem,pretpostavljam da bi onda morala podnijeti i PK1 kao dokaz? Nije dat sluzbeni rok za izvrsenje ,a sud je stavio da se na presudu nema prava zalbe sto se tice uplate predujma za vjestaka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno podnestite podnesak (možete o tome obavjestiti usmeno i odvjetnika).

 

Navedite vaše podatke,ime i prezime i adresu,te naziv i sjedište suda.Obavezno naznačite broj sudskog predmeta na koji podnesak dostavljate.

 

U slobodnoj formi iznesite razloge zbog kojih niste u mogućnosti predujmiti traženi noivčani iznos,a kao dokaz u prilogu dostavite podatak o mjesečnom iznosu primanja.

 

Također navedite da bi time bila ugrožena egzistencija djeteta iz razloga koje ste naveli u vašim prijašnjim postovima...

 

Pošto je sud već donio rješenje o vještačenju i naložio strankama uplatu predujma nećete s time ništa bitno promjeniti, ali ćete svakako pokazati da su razlozi zbog kojih to ne možete izvršiti objektivne prirode i da se ne radi o vašem osobnom nastojanju da vještačenje izbjegnete...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija