Jump to content

Da li mogu prijaviti za 6.mj.


NATA24

Preporučene objave

Hy, uvjete stječem 22.04.2009.g., mislim da mogu prijaviti za rok u 6 mj., jesam u pravu?

Eto, počela sam jučer učiti, i polako počinjem, da ne bude preveliki šok, oko 3 sata dnevno, započela sam sa ustavom i orgaizacijom, to mi se čini jednostavnije dok se ne ušaltam u učenja. :namiguje: pozdrav iz Dalmacije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ej, ako uvjete stječeš 22. travnja odmah bi trebala zatražiti potvrdu ministarstva da imaš uvjete za polaganje i po mogućnosti ako imaš koga u zg-u bilo bi dobro da ti to uzme jer češ čekat puno duže zatražiš li poštom. Za polagat u lipanjskom roku, koji traje od 15. lipnja do 15. srpnja, treba prijavi 45 dana prije 15. lipnja šta bi značilo krajem travnja.

A šta se učenja tiće good luck!!

Ja izlazim 15. siječnja i nemogu više, pun mi je kufer!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi jasno glede tih pustih potvrda......

meni je nekako logično kad stekneš uvjete, .....45 dana prije ispita se prijavljuje , do kraja travnja za rok u lipnju , zar ima još što drugo kakve su to potvrde da se ispunjvaju uvjeti , jer tamo piše ako ispunjavaš uvjete poslat će ti rješenje kad si za ispit- ministarstvo , kako uopće zatražit ikakve potvrde sada ako stječeš uvjete za par miseci.....

može li tko razjasnit....

hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marijanaj je napisao:

nije mi jasno glede tih pustih potvrda......

meni je nekako logično kad stekneš uvjete, .....45 dana prije ispita se prijavljuje , do kraja travnja za rok u lipnju , zar ima još što drugo kakve su to potvrde da se ispunjvaju uvjeti , jer tamo piše ako ispunjavaš uvjete poslat će ti rješenje kad si za ispit- ministarstvo , kako uopće zatražit ikakve potvrde sada ako stječeš uvjete za par miseci.....

može li tko razjasnit....

hvala!!!

 

Evo ovako, kad stekneš uvjete, dakle, kad napuniš npr. 18 mj. staža kao sudački vježbenik, tek tada stječeš pravo prijaviti ispit, da bi ga mogla prijaviti potrebna ti je potvrda od predsjednika suda da si napunila 18 mj staža, i to šalješ u ministarstvo, naravno 45 dana prije roka u kojem misliš izaći na ispit. Nakon što si prijavila ministarstvo će ti poslati OBAVIJEST u kojoj se navodi kada su ti odredili datum polaganja, nikakvu potvrdu ministarstvo ne šalje.Tu obavijest će ti poslati 15 dana prije ispita. Ako nisam dovoljno razjasnila, sve piše na stranici min. pravosuđa. :zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

..jedno pitanje, nama koji smo stekli uvjete prije 01.01.2009.g. po starom zakonu, se priznaju isti uvjeti, polažemo po starom zakonu, zar ne...sve do 01.09.2009.g. kada se novi zakon počinje primjenjivati

..zanima me popravni , izašao bih u lipnju i to krajem roka zbog posla...pa me zanima, ako bi slucajno imao popravni , da li bi onda imao taj dio po starom zakonu u 09 mj...

..ili moramo biti iz prve efikasni i položiti sve u 06. mj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija