Jump to content

krediti hrvi


Sertic

Preporučene objave

Do kraja mjeseca ti izlazi Lista reda prvenstva, pa možeš pogledati na kojoj se poziciji nalaziš. Sa 40% invalidnosti možeš dobiti kredit, ako dobiješ preporuku Hvidre RH kojom će isti zamoliti Stambenu komisiju da te prekoredno zbrine zbog nekih izvanrednih okolnosti,a i ovisi za koju namjenu trebaš dobiti kredit. Inače, ako češ čekati redoslijed za jedno 2- 3 godine. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ej Zujo bacio si mi malo nade u ovo moje beznađe, zaintrigiralo me to da mi Hvidra može malo pogurati stvar jer stvarno sam izgubio vjeru u rješavanje tog pitanja..

 

naime HRVI sam vec dugo ( 40 % ) ali nikada nisam postao njihov clan jer sam izgubio vjeru u te udruge pogotovo kad su u Vinkovcima tražili zainteresirane za izgradnju zgrade hehehehhe al je uvjet bio da se upise u neku udrugu veterana i plati clanarina i naravno od zgrade ništa...

 

nisam do sada vidio da je neka udruga bilo kome pomogla pa sam malo bio skeptican ali posto sam na rubu i stvarno nemam drugo rješenje otici cu se u Hvidru malo raspitati o tome

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sertic je napisao:

kada mogu očekivati kredit 40% sam invalid, dali je netko s tim postotkom već dobio kredit, ako je neka mi se javi hvala.

 

ako si na listi od prije postoji mogućnost da dobiješ ove godine kredit moj prijatelj ima 40% hrvi i dobio je od ministarstva papire za kredit još u 12 mj.prošle godine. a to bolje da si poslao upit na MOBMS točnije bi dobio odgovor nego ovi razni komentari koji pričaju rekla kazala.to je ono što ja znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj prijatelj ima gotovo identičan slučaj ,otišao osobno u ministarstvo gospođa mu rekla što je toliko čekao da nek ide u tu gore spominjanu hvidru ,on otišao oni napisali požurnicu i nakon nekoliko dana prijatelj dobio dopis iz ministarstva da će dobiti kad dođe na red.I tako oko 6 godina on čeka.Ovo sve se događalo pred Božić

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZujoVeliki je napisao:

Nisi u pravu, Klanfa! Ove godine povećana su sredstva za kredite za 20% u odnosu na prošlu godinu. Ja čovjeku, želim pomoći savjetom, a ne odmagati! Mislim da će ipak meni vjerovati, jer sam bolje upućen u te stvari, a ti misli svoje!:vrti:

 

Čuj nemam informacije iz toga resora ali i ja čekam isto kredit pa sam se načeko.Ako je to točno što govoriš drago mi je.Ma država je nedavno rješila 100% invalide.A da hoće ovi što su na vlasti u jednoj godini bi se rješili ali ne žuri se njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

klanfa je napisao:

Čuj nemam informacije iz toga resora ali i ja čekam isto kredit pa sam se načeko.Ako je to točno što govoriš drago mi je.Ma država je nedavno rješila 100% invalide.A da hoće ovi što su na vlasti u jednoj godini bi se rješili ali ne žuri se njima.

 

Država ti, Klanfa, inače nije riješila sve 100% HRVI, a samo iz razloga što stalno izmigolje neki novi sa tolikom invalidnošću. Istina je da se na listi za stambeno zbrinjavanje nalazi oko 12OOO HRVI, pa bi za stambeno zbrinjavanje ako bi svakome dali oko 10.000 eura (uzeo sam najminimalniju procjenu), bilo potrebno oko 880 milijuna kuna,(godišnje se podijeli oko cca 80 - 100 mil. kuna) a to je dosta novaca, a bome i dosta godina). Znam samo da onoliko HRVI koji se u jednoj godini zbrinu, dođe iduće godine toliko novih invalida, pa se sve vrti u krug! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sertic je napisao:

prošle godine sam na listi županije bio peti pa se nadam da bi ove godine mogao biti riješen,možda sam malo preveliki optimista.

 

Ovisi, Sertiću, koja županija i koja namjena, ali držim ti fige. :palac: Inače, malo prije sam čuo Šukera koji kaže: u 2009. godini imati ćemo rashoda onoliko koliko ćemo imati prihoda. Tako da ono što sam prethodno rekao (jučer) o visini sredstava možda padne u vodu, jer što vrijede sredstva, ako se neće isplatiti. Država ovaj mjesec ne isplaćuje ništa u nijednom resoru (osim onoga što mora). :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sertic je napisao:

Netko tko je dobio kredit neka mi kaže,kolika je kamata i koliko jamaca treba, koje uvjete moraju imati jamci hvala.

 

Kamatna stopa ti je u svakom slučaju puno povoljnija od bilo kojeg kredita da ideš sam u realizaciju istog-od glavnice ti se odbija postotak za onoliko koliko imas priznat status HRVI

 

A jamci??(da li to još postoji)

 

Pa znaš kakvi su odprilike uvijeti cca 3.000 kn po mogučnosti državna firma itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sertic je napisao:

Netko tko je dobio kredit neka mi kaže,kolika je kamata i koliko jamaca treba, koje uvjete moraju imati jamci hvala.

 

Kamata je za tebe 3% fiksno-godišnje(jer si 40% HRVI). Uvjeti su ti: sudužnik (ako nisi kreditno sposoban), te obavezno 2 jamca (sa neopterećenim primanjima 3 puta većimod rate kredita) ili hipoteka na nekretnini. Kredit ide na rok od 15 - 35 godina, uz odbijanje postotka tvoje invalidnosti od njegove visine. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sertic je napisao:

Netko tko je dobio kredit neka mi kaže,kolika je kamata i koliko jamaca treba, koje uvjete moraju imati jamci hvala.

 

 

To bi ti otprilike ovako izgledalo:

 

HRVI 50% cca 11.500 oera isplata,dva jamca(najjednostavnije) i na 15.godina rata kredita oko 288,00 kn(to naprosiš nedjeljom ispred crkve ako ne "vlezne" od mirovine, :-D:smijeh::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZujoVeliki je napisao:

Sertic je napisao:

Netko tko je dobio kredit neka mi kaže,kolika je kamata i koliko jamaca treba, koje uvjete moraju imati jamci hvala.

 

Kamata je za tebe 3% fiksno-godišnje(jer si 40% HRVI). Uvjeti su ti: sudužnik (ako nisi kreditno sposoban), te obavezno 2 jamca (sa neopterećenim primanjima 3 puta većimod rate kredita) ili hipoteka na nekretnini. Kredit ide na rok od 15 - 35 godina, uz odbijanje postotka tvoje invalidnosti od njegove visine. :-)

 

A jamci baš moraju biti ? Ne može recimo nekretnina pod hipoteku ? Svi znamo kakva je dans stvar sa jamcima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

ZujoVeliki je napisao:

Sertic je napisao:

Netko tko je dobio kredit neka mi kaže,kolika je kamata i koliko jamaca treba, koje uvjete moraju imati jamci hvala.

 

Kamata je za tebe 3% fiksno-godišnje(jer si 40% HRVI). Uvjeti su ti: sudužnik (ako nisi kreditno sposoban), te obavezno 2 jamca (sa neopterećenim primanjima 3 puta većimod rate kredita) ili hipoteka na nekretnini. Kredit ide na rok od 15 - 35 godina, uz odbijanje postotka tvoje invalidnosti od njegove visine. :-)

 

A jamci baš moraju biti ? Ne može recimo nekretnina pod hipoteku ? Svi znamo kakva je dans stvar sa jamcima.

 

40% HRVI. Nema pravila.Bitno je da se u tvom mjestu stanovanja grade stambene zgrade i da si tražio stambeni kredit.Iznenada dobio kredit prije godinu dana tj.nazvali me i u 2 dana trebao faxom dostaviti sve potrebne papire ali nove kako bi se utvrdilo da nije došlo do promjena u imovinskom i drugim stanjima..Nikakva štela nelažem.Čekao od 1993. i u međuvremenu zasnovao obitelj..3% kamata fiksna na rok otplate 35 godine. Može ga se smanjiti na max. 15 god ovisno o visini mirovine tj.kreditne sposobnosti.Jamci netrebaju kao ni sudužnici jer jednostavno ugovor je takav da svi krediti idu preko HPB i ako ga se prestane otplačivati jednostavno Banka postaje vlasnik stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eliopisak,

replika na odgovor

1.Krediti za kupovinu kuća ili stanova je od 1995/96 godine ,a ne od 1993

2.Kamata je od 2% sve zavisi od postotka invalidnosti

3.Treba ti sudužnik i dva jamca mjenica i cc oko 3000 kn da startuješ za kredit.

4.Na nekretninu ti banka legne i ne otpusti ti ni jamce ni su dužnika ,tako da su se oni osigurali.

6.Nikakve preporuke ne pomažu barem nama u Slavoniji već samo veza i krema za ruke.

A sve koliko treba dobite novaca i koliko treba vratiti to ti piše u zakonu o pravima HB na stranicama mobms-a.

Inaće ja sam 60% HRVI od 1995/96 godine sam na listama u vrhu za kupovinu stana,jednom deložiran ,zamolbe, požurnice i sl.

Još nisam rješen,jer dolaze novi i uskaću na listu bez obzira kada si predao.

Hvala i bog :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neželim ulaziti u rasprave nego samo pomoći savjetom. Ponavljam.HRVI 20-40% kta fiksna 3% (IV skupina). 50-60% kta fiksna 2% (III skupina), 70-90% (II skupina) 2% fiksna i I skupina 100% HRVI i članovi obitelji i djeca poginulog hrvatskog branitelja oslobođena plaćanja kredita.

40% HRVI oslobođen je 40% vrijednosti nekretnine i ima pravo na nekretninu od + - 10 m2 (npr. ako ima pravo na 55 m2 može dobiti stan od 45 ali i 65 m2) Ako je stan veći od propisane kvadrature neplaća se porez na razliku kvadrata.

Napomena:prije ulaska u kredit ima se pravo na najam stana u iznosu 2 kn/m2 mjesečno prvih godinu dana i može se zatražiti i drugu godinu a tada je 4 kn/m2 i nakon toga se ulazi u kredit ili odustaje.

Kreditna sposobnost:neopterećena 1/3 stalnih mjesečnih neto primanja uposljednja 3 mjeseca a ima se pravo na samo 1 sudužnika ako su mjesečna primanja manja od 1/3 ali zato i je kredit na 35 godina.Ugovor neću citirati osim ako bude neke daljnje potrebe

Odobrenja stambenog kredita nema pravila jer Ministarstvo uglavnom više negradi zgrade za branitelje (hvala Bogu) :palac: nego kupuje stanove koji su izgrađeni i u slobodnoj su prodaji.Kupe par stanova u 1. zgradi pa nakon par mjeseci u 2. i tako to ide.

Cijena stana je 800 eur/m2 pa se može okvirno izračunati koliki bi bio iznos kredita u slučaju tog sretnog događaja. :-)

Manja cijena (neznam točno kolika) je ukoliko se radi o području državne skrbi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vukovar je napisao:

Inaće ja sam 60% HRVI od 1995/96 godine sam na listama u vrhu za kupovinu stana,jednom deložiran ,zamolbe, požurnice i sl.

Još nisam rješen,jer dolaze novi i uskaću na listu bez obzira kada si predao.

Hvala i bog :palac:

 

Nije mi baš jasno, Vukovar, da si od 1996 godine na listi za kredit za kupnju stana, da imaš 60%, te da još nisi riješen. Naime, ukoliko si iz Vukovara (kao što ti nick govori)onda to sigurno nije točno, budući da su iz Vukovara svi HRVI od 100 - 50% zbrinuti, jer je bilo u posljednjih nekoliko godina dosta stanova u Vukovaru. Oni koji su ostali na listi, oni, ili čekaju darovanje stanova ili su u posljednje godinu - dvije dobili toliki visoki postotak HRVI. Ukoliko si iz te županije možeš biti jedino iz npr. Gunje ili Babine Grede jer tamo nije bilo stanova. No, kladim se se s tobom u najobičniju kavu da ukoliko napišeš pismo stambenoj komisiji u MOBMS-u, da imaš status 60%, te da želiš (moliš) žurno stambeno zbrinjavanje stambenim kreditom - da ćeš isti dobiti u roku od cca. 30-60 dana. Naime, sigurno nisi nikad pisao da želiš kredit, pa te vode kao de želiš stan - a na tvome području stana nema, ili eventualno imaš neki pravni problem oko tvoga rješavanja, pa ga ne mogu tamo razriješiti. Probaj, pa češ se iznenaditi, mislim, ugodno:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno je zujo veliki to što ti govoriš jer sam izgubio nadu u kredit i provalio u stan 1998 godine iz kojeg sam deložiran 2004 ,(nalazim se i dalje na listama za dodjelu kredita preko mobms-a)i te mi je grad dodijelio drugi i da sam upao za dodjelu darovnica koje isto tako čekam od kada je uredba donešena 2005 godine ali isto tako je istina da sam pisao ministrici bar 10 puta ,hvidra vukovar slala požurnice i da mi nitko iz mobms-a nije pomogao oko deložacije da mi se nađe stan ili da mi se dodijeli kredit,tražio sam i preko APN za kuću,ali osoba koja je prikupljla papire dodjeljivala je po svom kriteriju odnosno po vezi,kod nas u gradu i krediti za branitelje su dodjeljivani po šteli,znam branitelje 40% i 30% invalidnosti koji su dobili kredite za vrijeme Pančića ,stanove su već prodali i uselili su u svoje kuće,također ima i branitelja koji su dobivali stanove u drugim gradovima ,a u gradu su zauzimali stanove koje sada ostavljaju svojoj djeci koja su isto tako išla ili na obnovu ili su ulazili u kredite svojih očeva te isto tako dobivaju stanove po 40-50 qm2 više nego što je po zakonu.

Tako zujo veliki u našem gradu Vukovaru ima svega što vi iz drugih krajeva lijepe naše možda neznate.

Hvala sad mi je malo lakše :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vukovar!

Bez ljutnje, ali imam mali komentar. Naime, govoriš da nisi mogao čekati kredit, pa si provalio u stan 1998. godine, dakle, nakon 2 godine čekanja. To ti i nije neko razdoblje, za uzimanje zakona u svoje ruke. Također navodiš da si dobio stan od grada, pa čekaš darovanje, što opet znači da si stambeno zbrinut, jer to ti je isto kao da si dobio stan od MOBMS-a, pa čekaš otkup. Znači da tvoja ljutnja na državu nije pravedna, jer te je ta ista stambeno zbrinula. Nadalje, sa liste za kredit ćeš uskoro sam povući svoj zahtjev, jer ti je to uvjet za darovanje. Nakon toga pišeš, da si pisao ministrici 10 puta i ništa (ne shvaćam kako bi se htio riješiti: drugi stan ne želiš, kredit ne želiš,kako onda?). Tvoja ljutnja je okrenuta na druge koji su iskoristili rupe u zakonu. Toga je, nažalost bilo, ali mislim da se te rupe zatvaraju i da će toga biti sve manje. Ja npr. nisam ostvario status HRVI, niti sam ga ikad tražio, a mogao bih kao svi drugi. Neću ostvariti pravo na zbrinjavanje, niti smatram da mi je država to dužna dati. Na svoj doprinos u ratu sam ponosan i ništa mi više ne treba. Nisam ranjen, imam ruke i noge, mogu se baviti sportom i raditi, i to je sve. :vrti::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

također bez ljutnje ali,

trajni status hrvi od 1994.g. temeljem ranjavanja, na listi za stambeno zabrinjavanj od 1998.g., do sada me nitko nije ni iz šale posjetio, samo se uredno svake godine vodim, a s obzirom koliko novih invalida stalno stiže voditi ću se do smrti.

stambeno pitanje sam riješio iz svoje plače i nisam čekao da mi netko nešto da niti sam provaljivao.

 

bez ljutnje.... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma,ja se ne ljutim već samo kažem da ne ide sve tako glatko,moj prolazak kroz godine ćekanja na kredit sam napisao nevezano jer kad bih pisao dan za danom kako je bilo,to neki ne mogu shvatiti ,a to što sam provalio u stan da to nisam tada napravio još bi bio u prognaničkom naselju,jer ako si sam ne pomogneš neće ti ni drugi,iako imaš sva prava morao sam postati "problem" da bi me se shvatilo i pomoglo, od čekanja nema ništa jer uvjek ima prećih i potrebnijih

Bog :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vukovar je napisao:

,a to što sam provalio u stan da to nisam tada napravio još bi bio u prognaničkom naselju,jer ako si sam ne pomogneš neće ti ni drugi,

 

Meni su moji nadređeni u to doba sami predložili da će mi odobriti ulazak u jednu od onih kuća samo da bi ostao kod njih jer tada nisu imali profesionalne ljude koji bi ih jednog dana mogli zamjeniti ( večinom su djelatnici bili pričuvni ili s ne adekvatnom školom ). Isto sam odbio, a da sam prihvatio sve jedno bi već do sada od strane vlasnika bio izbačen iz kuće.

Kasnije sam čak bio i podstanar ali nisam imao problema i muka kao neki koji su se morali iseljavati iz objekata. Poslije sam tražio premještaj i sada radim kuću 600 km od tamo gdje sam trebao živjeti u tuđoj.

 

Svatko radi onako kako misli da je za njega najbolje, kako što se kaže " sam pao sam se ubio " ili opet uspio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da baš tako, svatko sebi bira put.

ja sam čekao tolike godine i kad vidim tko je sve dobio stanove u sada ih iznajmljuje nakako mi je žao što nisam i ja ušao u neki državni stan pa šta bude bude.

čemu sve te liste kada se stanovi uglavnom dobijaju preko veze a nikada nijedna komisija nije izašla pa da provjeri da li zaista osoba živi u tom stanu ili ga iznajmljuje, pa po tom ima vukovar i pravo. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija