Jump to content

Mirovinsko


dudo-sk

Preporučene objave

Poslao sam žalbu na omjer rat-mir i sad mi piše na stranici mirovinskog:

POVJERENSTVO MOBMS-A/526

 

Što to žnači?Da je žalba usvojena ili je moguće da i odbijenica ide na povjerenstvo ?

Žalbu sam predao još u 9 mj.

Imao sam 20/80..išao na ponovno vještačenje i dobio 30/70 tad sam imao 20 % RVI. U međuvremenu sam dobio 40 % RVI i na osnovu tog predao žalbu.Sve u roku..

 

Zanima me Vaše mišljenje...Što to znači ?

Hvala! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To najvjerojatnije (99,99 %) znači: da je viši ovlašteni vještak predložio promjenu uzroka invalidnosti (povećanje "omjera" u korist "vojnog" dijela); a kako to mišljenje podliježe reviziji Povjerenstva MOBMS, HZMO ne može - ne smije donijeti rješenje po žalbi bez nalaza i mišljenja Povjerenstva MOBMS-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

dudo-sk je napisao:

To je meni pisalo jedno sedam dana, zatim referent za prijepis i sad Povjerenstvo mobs..

 

OK. Hvala na odgovoru, da se mogu orjentirati, meni to piše evo sutra toćno mjesec dana. S time da sam žalbu nakon obnove bio podnio područnoj službi krajem 6. mj. 2008.

 

Tko zna zašto onda tako dugo traje ovo kod mene što piše: " Primopredaja spisa u rad " toćno mjesec dana, a dudo-sk napiso da je njemu bilo pisalo 7 dana. Ili im nešto nije jasno ili traže nešto pa ćekaju - mene nije nitko kontaktirao - znaći ne traže ništa od mene. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

... Ili im nešto nije jasno ili traže nešto pa ćekaju - mene nije nitko kontaktirao - znaći ne traže ništa od mene...

Ostaje još samo da referent zasuče rukave, i prihvati se posla. ;-)

Jer da nešto čeka što ne zavisi od HZMO to bi već pisalo (rok,...). Tko zna, kad krene raditi možda još nešto iskrsne, ali tebe najvjerojatnije neće kontaktirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Kompa je napisao:

... Ili im nešto nije jasno ili traže nešto pa ćekaju - mene nije nitko kontaktirao - znaći ne traže ništa od mene...

Ostaje još samo da referent zasuče rukave, i prihvati se posla. ;-)

Jer da nešto čeka što ne zavisi od HZMO to bi već pisalo (rok,...). Tko zna, kad krene raditi možda još nešto iskrsne, ali tebe najvjerojatnije neće kontaktirati.

 

Netko čeka 7 dana , netko 30 dana i vše. Znači ne čeka svatko isto ili približno isto da se njegov predmet odradi : " Primopredaja spisa u rad " kod nekoga se riješi za 7 dana a kod nekoga ni za 30 dana.

 

Eto samo da znaju i ostali koji čekaju da mogu biti riješeni od 7 dana pa na više od primopredaje spisa u rad. Negdje referent zasuče rukave za 7 dana i prihvati se posla a negdje kasnije. Čudno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani;

Danas sam dobio dopis u kojem stoji:

 

Sukladno čl 32 ZOPHBDR_a u privitku ovog dopisa dostavljamo Vam kompletan predmet hrvatskog branitelja radi ocjene invalidnosti ovlaštenog vještaka u Zg, br dnevnika .. od 13.02.2009. kojim je utvrđeno da je kod imenovanog počevši od 04.06.2008. postoji opća nesposobnost za rad uzrokovana 40% bolesti u svezi ZOPHBDR-a i 60 % bolesti koja nije u svezi ZOPHBDR-a

S obzirom na navedeno dostavljamo Vam cijeli spis na ponovnu ocjenu kako bi ova Središnja služba okončala žalbeni postupak.

 

Ne mogu vjerovati da su usvojili žalbu... :-o

 

Koliko dugo može trajati revizija na povjerenstvu ?????? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dudo-sk je napisao:

...

Ne mogu vjerovati da su usvojili žalbu... :-o

 

Zašto ne možete vjerovati, pogledajte prethodne postove (kako od drugih tako i moje) na vaše upite u ovoj temi, to je samo jedna od faza - ostaje ona zadnja : ako Povjerenstvo "amenuje" takav prijedlog onda je žalba uvažena!

 

Koliko dugo može trajati revizija na povjerenstvu ?...

Mjesec, dva, tri .... Obično bude relativno brzo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pitanje za pajdu.Išao na povećanje na mirovinsko ,nešto je vještak digao i sve otišlo u zg na reviziju.Predmet se vratio i sad je kod referenta za izradu nacrta rješenja.Pošto je izgleda stvar pri kraju a ishod neizvjestan molio bih da mi neko pokuša odgovoriti.a ako je revizija potvrdila prvostupanjsko rješenje od kad idu zaostatci.b ako je drugostupanjska podigla više od prvostupanjske od kad onda idu zaostatci itd.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim "veterane" da mi pojasne znacenje dopisa Podrucne sluzbe na izjavljenu zalbu.

U skladu s odredbama clanka 120. ZOMO, dostavlja se zalba na rjesenje ove Podrucne sluzbe.

Zalba je dopustena, pravodobna i izjavljena od ovlastene osobe (cl. 234 ZUP ):

U smislu clanka 236 i 237 ZUP-a proveden je novi postupak.

Obzirom da novoutvrdjene cinjenice ne utjecu na pravilnost pobijenog rjesenja,predmet se dostavlja Sredisnjoj sluzbi na rjesavanje povodom izjavljene zalbe.

Jos bih molio objasnjenje pojma kumulirani uzrok u nazivu

( invalidska mirovina zbog profesionalne nesposobnosti - kumulirani uzrok ).

Pozdrav braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

To znači da je djelatnik arhive zaprimio vaš predmet, a rezultat može biti: međustanica jer će ga on proslijediti nekome dalje ili je sve gotovo i on će ga staviti kao "a/a" (gotovo -> u arhivu ).

 

kome bi ga mogao proslijediti referentu ili vještaku ? i ima li kakve veze kome će ga proslijediti , jer mi sada piše da mi je predmet kod referenta a hoće li refrent sada postupati po predmetu ili će i on proslijediti dalje vještaku ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je proslijeđen ( iz arhive...) referentu i nije bio na Povjerenstvu za reviziju, to (najvjerojatnije..) znači da će žalba biti odbijena. Napomena: u pojedinim slučajevima se zna dogoditi da se u evidenciju o kretanju predmeta ne unese podatak da je kod vještaka, nego piše da je kod referenta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Ako je proslijeđen ( iz arhive...) referentu i nije bio na Povjerenstvu za reviziju, to (najvjerojatnije..) znači da će žalba biti odbijena. Napomena: u pojedinim slučajevima se zna dogoditi da se u evidenciju o kretanju predmeta ne unese podatak da je kod vještaka, nego piše da je kod referenta.

 

je odbijena je.

dobio sam već na kućnu adresu da je odbijena,

 

a nakon toga par dana iza sam vidio da je predmet u područnoj službi u arhivi na primopredaji u rad,

 

a za par dana predmet je iz arhive završio kod referenta na primopredaji u rad.

 

možda sada rješavaju moj zahtjev za izračunom nove mirovine na osnovu statusa rvi koji sam zahtjev predao u 10. mj 2008 a tada su mi rekli da ne mogu postupati po zahtjevu jer je predmet u središnjoj službi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

...možda sada rješavaju moj zahtjev za izračunom nove mirovine na osnovu statusa rvi koji sam zahtjev predao u 10. mj 2008 a tada su mi rekli da ne mogu postupati po zahtjevu jer je predmet u središnjoj službi.

Ispričavam se ali stvarno se ne mogu u sekundi sjetiti svih upita na koje sam odgovarao; sad sam se podsjetio o čemu se radi i u pravu si sada će raditi ovaj tzv. drugi dio odnosno u svezi HRVI-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija