Jump to content

Vemos d.o.o.


Goggs

Preporučene objave

Vidim na stranicama Zavoda za zapošljavanje da poduzeće VEMOS d.O.o. traži pravnika.

 

Kolege želim obavijestiti da sam radila 6 mjeseci kod tog poslodavca i da sam usavršila svoje poznavanje radnog prava i Ovršnog zakona dok sam pripremala prijedlog za ovrhu temeljem ovršne isprave za plaće koje mi nisu na vrijeme isplaćene, kao i za onaj dio plaće koji mi nije uopće isplaćen dok plaćanje nisam ishodila ovrhom.

 

Tu mom odnosu s bivšim poslodavcem nije kraj ali ću ovom prilikom stati na onome što je napisano jer za ostala pitanja postupak je u tijeku.

 

Pozdrav!

Onima koji traže posao puno sreće u zapošljavanju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tantal je napisao:

Zanimljivo. Ljudi, socijalizam je davno umro, osim u nekim glavama. :kavica:

 

Moje asocijacije idu u drugom smjeru: meni se čini da robovlasništvo nije umrlo u nekim glavama, neki si i danas zamišljaju da su faraoni i da mogu tlačiti koga žele i kako žele. I da im nitko ne može stati na kraj. A da su

:propis: za naivce.

 

Sjetim se jedne poslovice koja glasi "možeš kako hoćeš ali ne možeš dokle hoćeš".

 

Vidjet ćemo.

 

:ceka:

 

Pozdrav i :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sapienti sat.

 

Pa kada ste me citirali, mogli ste me citirati u cijelosti. :-?

 

Nisam Vas mislio naljutiti, lijepo je biti u pravu, lijepo je imati ideale, no vrijeme je da se riješite određenih iluzija. :-o

 

Zar Vam još nije jasno, da pravo, pravda i pravica nisu sinonimi. Kolega Kregar je to rekao na prvom predavanju. Vidite, to Vam čak i kažu odmah na početku. :-D

 

Živite u državi gdje je sve naopako. Poslovica ova uvijek vrijedi: il se pokloni, il se ukloni. :kavica:

 

A gospodin Bogišić reče u uvodu Opšteg Imovinskog Zakonika Crne Gore iz 1868. godine: "što se grbo rodi, niti vrijeme ne pozakoni." :palac:

 

I to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tantal je napisao:

Sapienti sat.

 

Nisam Vas mislio naljutiti, lijepo je biti u pravu, lijepo je imati ideale, no vrijeme je da se riješite određenih iluzija. :-o

 

 

 

Niste me naljutili. I nije mi jasno zašto ste dobili taj dojam.

 

Nisam sigurna da Vas razumijem. Ugovoreni iznos plaće koji je "crno na bijelo" naveden u mojem ugovoru o radu sigurno nije iluzija. Kao što nije iluzija ni naplata mojih potraživanja u ovršnom postupku koji je već dovršen.

 

Ideje da su moja prava utvrđena Ustavom, zakonima i ugovorom te da nitko nema pravo da mi ih uskrati ne želim se odreći. Baš kao što se gaženju tuđih (i svojih) temeljnih prava i neizvršavanju preuzetih obveza ne želim ni pokloniti ni ukloniti.

 

Da ponovno naglasim: nisam sigurna da razumijem što ste htjeli reći. Trebam li tezu da se trebam "riješiti iluzija" pročitati kao "odustanite od borbe za ono što Vam pripada?".

 

Jer ako ste pravnik, i ako zastupate stav po kojem se trebamo "riješiti iluzija", ne mogu drugo nego da žalim Vas i sve one koji zavise od Vašeg odnosa prema pravu.

 

Svako dobro!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolegice,

 

Molim Vas da se držimo izvan područja argumenata ad hominem, a Vi ste upravo prešli tu granicu. :kavica:

 

Nemojte me žaliti, nemojte žaliti nikoga, a svakako nemojte žaliti ni moje buduće stranke, jer je žaljenje samo korak do prezira. :palacdolje:

 

Svatko se nosi sa svojim križevima, kako zna i umije. Nadam se da ćete i Vi u tome uspjeti. :palac:

 

Nitko Vam nikad nije rekao da se ne trebate boriti za svoja prava, ali morate voditi računa o okruženju gdje živite i radite. Poslodavci poput ovoga su u ovoj zemlji više pravilo, nego iznimka. I to treba tako gledati. Ako negdje nije dobro, potražite bolje radno mjesto. Istjerivati svoje pravice u ovoj zemlji je kontraproduktivno i u konačnici bespotrebno gubljenje vremena i energije. Na kraju krajeva, vrijeme i energija nisu resursi koje imamo na bacanje.

 

I nemojte se nikad svađati sa kolegama.

 

Puno sreće u Vašem budućem radu. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tantal je napisao:

Kolegice,

 

Molim Vas da se držimo izvan područja argumenata ad hominem, a Vi ste upravo prešli tu granicu. :kavica:

 

Nemojte me žaliti, nemojte žaliti nikoga, a svakako nemojte žaliti ni moje buduće stranke, jer je žaljenje samo korak do prezira. :palacdolje:

 

Svatko se nosi sa svojim križevima, kako zna i umije. Nadam se da ćete i Vi u tome uspjeti. :palac:

 

Nitko Vam nikad nije rekao da se ne trebate boriti za svoja prava, ali morate voditi računa o okruženju gdje živite i radite. Poslodavci poput ovoga su u ovoj zemlji više pravilo, nego iznimka. I to treba tako gledati. Ako negdje nije dobro, potražite bolje radno mjesto. Istjerivati svoje pravice u ovoj zemlji je kontraproduktivno i u konačnici bespotrebno gubljenje vremena i energije. Na kraju krajeva, vrijeme i energija nisu resursi koje imamo na bacanje.

 

I nemojte se nikad svađati sa kolegama.

 

Puno sreće u Vašem budućem radu. :-D

Tantale pozzzzzzzzzz

1. nisam pravnik

2. iako nisam smatram da je tvoj stav o kolegičinu postupku nakaradan baš stoga što si pravnik. Ti moraš biti prvi koji se bori za pravice kao lijek za ovo društvo koje je u totalnim k...u. Isto kao što se liječnik bori da mu pacjent preživi, tako bi se i ti trebao da tvoji "pacjenti" prežive.

3. ili je možda činjenica da za doktore,pravnike,svečenike i novinare vrijedi "ono" isto: radujmo se tuđoj nesreći, bit će love? makar su pri diplomi prisegnuli , kome sve ne???

4.kaj je trebala kolegica, podvući rep i pobjeći glavom bez obzira.Pokazala je da za razliku od tebe da ima MUDA i da ZNA kako se boriti za svoja prava i u današnje vremena.( pa će onda znati i za tuđa).Kad bi se trebala boriti. Sad je pravo vreme za to.

5. Zato nam je tak kak nam je kad nam dio elita (a pravnici to jesu)govori :" da je istjerivati svoje pravo kontra produktivno i u konačnici bespotrebno gobljenje vremene i energije". Čovjeće pa ti odmah mjenjaj struku i hodi delat nekaj na kaj buš u konačnici, korisno utrošil #OOPS#nu energiju. Samo kaj smo bacili lovu za tvoje školovanje! (a i tvoji starci). A to bu nam reklo: Tantale dužan si nam lovu!

6.A Goggs ti samo "udri" po onoj: "Nemij silim, uzmi veči čekić".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tantal je napisao:

Malo ste se zaigrali. Vi i ja nismo zajedno ovce pasli, a ja sa budalama i djecom inače ne raspravljam.

 

Pozraffff,još jadan i zadnji put.

 

0.Ja se jako volim igrati.

1.Nismo zajedno pasli ovce, jer ja ih nisam uopče pasao.

2.To da sam budala je stvarno moguće, zbog toga jer ti neznaš o kom pričaš.

3.A to što ne raspravljaš sa djecom to je strašno. Sa djecom jedino i vrijedi raspravljati. To je i zabavno i poućno.

 

Ja sam šumarske struke, pa nije ni čudo da poneki put "Nosim drva u šumu"! :skakuce::zatvoren:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Umro od smijeha čitajuć' cigu al' bolje i to nego od gripe :)

 

 

Glede post-a smatram da ukoliko su vaša prava uskraćen Goggs, naravno da ih treba i potraživati (osim ako ste prilikom prihvaćanja postavljenja sama prihvatila određene uvjete koji su vam eventualno predočeni)

Suosjećam sa vama popitanju nevladavine prava za koja se svi moramo boriti u neku ruku.

 

Ali definitivno uvijek tvrdim da treba "čuti" i drugu stranu, te druga mišljenja na okolnosti ovog mišljenja,a što je pravično....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija