Jump to content

NOVO!-smanjivanje povlaštenih mirovina


juante

Preporučene objave

Samo je za očekivati da se tu pod povlaštenim mirovinama podrazumjevaju samo tzv. braniteljske mirovine , tj one po zakaonu o braniteljima.

 

A što je sa ostalim povlaštenim mirovinama a ima ih još mimo ovih braniteljskih i to podosta, sigurno 10 X više s obzirom da je braniteljskih oko 50 000 .

Tu u povlaštene mirovine spadaju svi koji nisu odradili puni radni viek odnosno muški do 65 godine života a žene do 60, apsolutno svi !

Čitao sam negdje da samo 17% ljudi koji su u mirovini su odradili puni radni vijek, pa sada kontajte koliki je to broj umirovljenika.

 

Hoće li se tko buniti ili će samo šutjeti, to ćemo vidjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali si se ikad zapitao - zašto ?-

E prijatelju zato jer si sudbinu sami krojimo što nasjedamo na koje kakve novinske članke te udaramo jedni po drugima . Vidi samo koliko je novinskih članaka bilo objavljeno o smrti predsjednika ZUHBL -PTSP RH gos. Marijana Vuka

Da ti kažem samo jedan i to ga je prenjela HINA

Javnu sućut uputila je samo Premijerka

Nije im zanimljivo jer bi objavili nešto što bi nas HB skupilo

Zašto ne nasjedamo na ovakve provokacije kad nas se zaboravljaju i nemamo medijske pozornosti.

Čovjek i osobni mi prijatelj bio je priznat u cijelom svijetu "skidali mu kapu"

zašto im vjerujete kad pišu da nas još više uznemire :misli: zašto , zašto ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u povlaštene spadaju i mirovine koje koriste DVO i OSO upravo je to između ostaloga što će vlada ukalkulirati u u novu dopunu zakona o DVO i OSO koja se več priprema ,naravno nitko to još neče potvrditi ali novi nacrt im je več gotov.predviđaju smanjenja od 8 do 12 posto ,naravno kako več i sami govorite tu će se nači i braniteljske nažalost pokazalo se istinitim da smo im nakon svega zapravo uteg oko vrata.Pozdrav svim braniteljima gdje god bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ja koliko sam shvatio gledajuci isjecak njenog govora...ona nije spomenula ni jednom rijecju smanjenje mirovina.

Vec je spomenula mogucnost revizije SVIH povlastenih mirovina.

Naravno opet ce se najveca hajka proteci-podici na braniteljske mirovine kako mi se cini dok ce ovi drugi ostati skriveni iza nas...ali...

Kako je netko vec napisao prije cemu dizati buku i paniku kada se jos nista u stvari ni ne zna :vrti:

Samo se nadam da ako dode to te revizije da ce ista biti odradena casno i posteno ali sve mi je to nekako nemoguce to jest ovo "casno i posteno" mi nekako ne pase uz Hrvatske politicare i rad drzavnih sluzbi :palacdolje:

Pa mi se sve cini kada do toga dode (ako dode) da ce opet ispastati oni koji ne bi trebali :vrti::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirovina je trajno stečeno pravo,znaći danas privatna imovina.

Nigdje se ne spominje braniteljske mirovine.Ne doljevajte sol na ranu.

Kosor je možda mislila,reviziju i korekciju za buduće umirovljenike koji će tek ići u mirovinu,po posebnim uvjetima.

Možda će se ukinuti izmišljene mirovine 6a,koje su se uvele da se smanji broj branitelja.

Ko ima pravo zvat nekog branitelja za nekakvu reviziju koji je otišao u mirovinu prije recimo 5 godina?

Neka se objavi registar branitelja,pa će se vidjedi ko je bio

branitelj a ko Njemačka brigada.

Možda novi uvjeti za povlaštene mirovine za buduće sabornike?

Možda novi uvjeti za presjednika države koji ide u mirovinu?

SVE JE MOŽDA, PA ZATO NE LUPAJTE !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nardo je napisao:

Možda novi uvjeti za povlaštene mirovine za buduće sabornike?

Možda novi uvjeti za presjednika države koji ide u mirovinu?

 

 

Rekla je premijerka "nove revizije povlaštenih mirovina" !

 

A to da će biti novi uvjeti za presjednika ili nekoga iz sabora kada odu isti u mirovinu o tome nije bilo govora, pa neće sami sebi rezati granu na kojoj sjede.

 

Oni udaraju ( kao i svi ) po onima koji šute i trpe udarce jer tko se buni i brani po njemu je teže udarati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZNA SE

 

Zna se tko ima pov.mirovinu

Branitelji

DVO

Bivsi djelatnici SUP

Sudionici NOB

Sudionici domovinske vojske

POliticki zatvorenici

Nesto umirovljenika iz bivsih federalnih sluzbi

Rudari iz Labinskih rudnika

Sabornici RH

Nesto mirovina BiH

Mirovine JNA

Nesto akademika HAZU

 

To bi bilo otprilike to do tocnog broja tesko je doci jer na stranicama mirovinskog nesto je navedeno koliko su ti brojevi realni to je upitno s obzirom da smo birokratska drzava.

U onoj drzavi bio je jako veliki broj suradnika bivse UDBE a njih treba placati tako da sumnjam u podatke od mirovinskog koliko su vjerodostojni.

Sto se tice branitelja to je lako rijesiti neka se objavi spisak svih po postrojbama pa ce se vidjeti gdje je tko bio

i koliko je bio u ZNG ,MUP,HV.

 

Neka se vec jednom objavi taj cuveni registar....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nardo je napisao:

Mirovina je trajno stečeno pravo,znaći danas privatna imovina.

Nigdje se ne spominje braniteljske mirovine.Ne doljevajte sol na ranu.

Kosor je možda mislila,reviziju i korekciju za buduće umirovljenike koji će tek ići u mirovinu,po posebnim uvjetima.

Možda će se ukinuti izmišljene mirovine 6a,koje su se uvele da se smanji broj branitelja.

Ko ima pravo zvat nekog branitelja za nekakvu reviziju koji je otišao u mirovinu prije recimo 5 godina?

Neka se objavi registar branitelja,pa će se vidjedi ko je bio

branitelj a ko Njemačka brigada.

Možda novi uvjeti za povlaštene mirovine za buduće sabornike?

Možda novi uvjeti za presjednika države koji ide u mirovinu?

SVE JE MOŽDA, PA ZATO NE LUPAJTE !!!

 

Sve mirovine (braniteljske i invalidske)mogu biti revizirane u roku od 5 godina nakon pravomoćnosti rješenja,a tako i statusi RVI.

Malo pročitajte Zakon.

 

Zakon o pravima branitelja iz Domovinskog rata

 

Članak 136.

 

Rješenje o pravima po ovom Zakonu koje je postalo konačno u upravnom postupku može se ukinuti po pravu nadzora ako je njime povrijeđen Zakon u korist stranke, a na štetu države u roku 5 godina od kada je rješenje postalo konačno u upravnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi moram reći da mi baš laska to što imam povlaštenu mirovinu...pa ne mogu svi imati takvu mirovinu ja sam

na ebo...malo me dokačila bombica dok sam bježao ...i eto sad sam ja povlaštem...ma baš mi je drago što mi se nakon toga desilo da mi je i u glavi se smutilo...što je srcu već do...izdilo kucat pa je malo stalo...što je kičmi dosta nosit budalaste glave...pa je malo se shebala...i eto ja sam super srećković, povlašten !!!!!! i naravno ako treba skidat mirovinu samo neka skidaju važno neka ostane ono da je povlaštena...to je meni najbitnije :zao::zao::zao::zao::zao::zao::zao::zao::zao::zao::zao::zao::zao::zao::zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma po čemu su braniteljske mirovine "povlaštene", po bolesti, po ranjavanju...pitam se dali netko želi mjenjati svoje zdravlje za vašu bolest i tako biti "povlašten", hajde neka se javi netko tko je zdrav i kaže želim biti bolestan piti po desetak tableta dnevno i primati od 2500-3500kn mirovine , želim tu privilegiju, ma koja je to povlaštenost i privilegija, baš sam ljuta... :-D:-D:-D

 

Pozdrav braniteljima, ma gdje bili!!!! :palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ma nek naprave tu reviziju ali po svim povlaštenim gore navedenim mirovinama....

 

 

....što će se dogodit?vezisti i oni koji su kupili mirovinu će se opet izvući,a mi "MALI"branitelji- mi čemo naj..... na nama će tražit dlaku u jajetu....

 

nek objave registar branitelja pa onda može revizija -ja sam ZA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se nadam da se naše, krvavo, ali baš krvavo stečene mirovine neće i ne mogu ukidati... Pa dosta je više lupanja po ljudima koji su na svojoj krvi stvarali Hrvatsku. Dosta. Pa taman kriza bila ne znam kakva oni to ne smiju, jednostavno NE SMIJU ni pomisliti a ne uraditi... Nikada više ne bi došli na vlast jer bi to bila izdaja Hrvatske kao države i Hrvata kao naroda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gardist je napisao:

Ja se nadam da se naše, krvavo, ali baš krvavo stečene mirovine neće i ne mogu ukidati... Pa dosta je više lupanja po ljudima koji su na svojoj krvi stvarali Hrvatsku. Dosta. Pa taman kriza bila ne znam kakva oni to ne smiju, jednostavno NE SMIJU ni pomisliti a ne uraditi... Nikada više ne bi došli na vlast jer bi to bila izdaja Hrvatske kao države i Hrvata kao naroda.

 

Bravo gardist :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislio sam ne komentirati ništa na ovu temu zato što ne volim dizati tenzije tamo gdje to nije mjesto.

Isto tako sam htio pitati Juantea odakle mu podatak za tih 2 posto.

Međutim sada me više ništa ne čudi i jednostavno moram i ja iz sebe "istresti" mali djelić onoga što inače i progutam, prešutim i zadržim za sebe.

Pročitam svaki post na braniteljskom dijelu Legalisa i svaku onu muku koju nepravedno proživljavaju pravi branitelji, proživljavam i ja sve skupa zajedno s njima i to uza svoj križ koji također nosim.

U puno slučajeva bih im želio dati "uljepšani" odgovor na pitanja koja često odražavaju i iskazuju očaj, ali tada bih učinio još goru stvar, jer bi mu dao lažnu nadu.

Ne želim ponavljati ono što je već u mnogo slučajeva napisano na ovom forumu, ali ne mogu a ne primjetiti koliko je samo bilo postavljano pitanja o najnižoj braniteljskoj mirovini, koja je sama po sebi ispod svih razina i čak da je čovjek mađioničar, zanima me kako sa tih dvije tisuće i nešto kuna može spojiti kraj s krajem od prvog do prvog.

Odgovor je jednostavan - nikako!

Možda su i te mirovine povlaštene iz razloga što u čovjeka razvijaju kreativnost i maštu kako s jednom kunom napraviti ono što može napraviti 5 kuna.

No da ne iden predaleko i preširoko.

Ono što me nagnalo da ovo uopće pišem je tekst od jučer koji sam pročitao u online izdanju Glasa Slavonije kako HAC (Hrvatske autoceste) zapošljava umirovljenike.

Tko nije pročitao, neka pročita.

Da sad ne citiram sve što piše, zabolilo me je kako se pojedinci koji usput i sebe nazivaju hrvatskim braniteljima, bogate na račun ove naše napaćene domovine.

Na pr, jedan bivši saborski zastupnik koji je u mirovini, a umirovio ga je MORH i to sa nekoliko stotina tisuća kuna otpremnine (tako piše u novinama), sada kao umirovljenik radi u HAC-u i to za plaću od 25000 kuna brutto!?!

Još je nekoliko takvih primjera navedeno u tom tekstu, a radi se o vojnim i policijskim umirovljenicima koji također rade u HAC-u za astronomski visoke plaće, a uz to vjerojatno primaju nemale mirovine.

Ovo je prestrašno!!!

Naravno ti što na taj način rade u HAC-u i još brojnim "HAC"-ovima, ne posjećuju ove stranice. Oni ne mogu živjeti od ovih "povlaštenih" mirovina, pa se jadni moraju još mučiti i ići raditi da zarade po koju kunu.

No da ne budem ciničan ili ironičan ili da ne ispadne da sam zavistan na te pojednince, zanima me samo kako će nakon što na površinu izađe još ovakvih primjera, ovi što predlažu "reviziju" (meni to više zvuči kao rezanje) povlaštenih mirovina, i nadalje pravdati taj prijedlog o toj reviziji.

Ne znam, imao bih toga napisati još puno, ali trenutno sam ogorčen, pa je bolje da šutim.

Pozdrav hrvatskim braniteljima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Negdje prije 2 godine svi tzv. " novi umirovljenici " dobili su dodatak na mirovine - to su dobivali u postocima , ali naravno to nisu dobili oni koji su u povlaštenim mirovinama - pa to ovi umirovljenici i danas imaju i primaju a mi ne.

 

A šta je sa ostalim ljudima koji su invalidskim mirovinama koji su recimo sa 40 godina otišli u mirovinu zbog nesposobnosti za rad - oni naravno nisu u povlaštenim mirovinama.

 

Evo gledao sam neki dan na TV ujedinili su se Hrelja i Čaćić to je stranka umirovljenika i ova druga. Neće biti dobro to za povlaštene mirovine , ovaj Hrelja je veliki protivnik povlaštenih mirovina ( a i sam će je jednog dana biti korisnik ) i to naravno ponajviše ovih braniteljskih. To je jednom i rekao na TV-u još dok je bio u Vladi.

Pa se s razlogom zapitajte što će i kako na kraju sve završiti i kolike će vam biti mirovine.

 

U zadnjih godinu dana ništa nije išlo u korist korisnicima povlaštenih mirovina, a kako je krenulo i neće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

...kako HAC (Hrvatske autoceste) zapošljava umirovljenike.

... zabolilo me je kako se pojedinci koji usput i sebe nazivaju hrvatskim braniteljima, bogate na račun ove naše napaćene domovine.

Na pr, jedan bivši saborski zastupnik koji je u mirovini, a umirovio ga je MORH i to sa nekoliko stotina tisuća kuna otpremnine (tako piše u novinama), sada kao umirovljenik radi u HAC-u i to za plaću od 25000 kuna brutto!?!

Još je nekoliko takvih primjera navedeno u tom tekstu, a radi se o vojnim i policijskim umirovljenicima koji također rade u HAC-u za astronomski visoke plaće, a uz to vjerojatno primaju nemale mirovine.

Ovo je prestrašno!!!

Naravno ti što na taj način rade u HAC-u i još brojnim "HAC"-ovima, ne posjećuju ove stranice. Oni ne mogu živjeti od ovih "povlaštenih" mirovina, pa se jadni moraju još mučiti i ići raditi da zarade po koju kunu...

poz commando,

pročitano jučer i odmah mi je pozlilo :rigoleto::rigoleto::rigoleto: pa :ljut: pa me odmah "puknula" :panika: pa helexiranje pa mi dođe da :bang:

Kuda to sve vodi:-? No Comments

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko je korisnika povlaštenih mirovina?

U lipnju 2009. bilo ih je 180.061.

 

Dobro , to je broj svih povlaštenih mirovina u RH, a ostalih

1.000 000 umirovljenika koji su to ( ako je u RH ukupan broj umirovljenika cca 1.150,000 )? Ako se zna da je samo mali postotak onih koji su u mirovinu otišli sa punim radnim stažem ( njih svega oko 15 % koji posto više ili manje ), koji su onda ovi ostali umirovljenici ( kada se oduzmu povlaštene mirovine i ove pune mirovine, ovih ostalih koje ne spadaju ni pod povlaštene i pod pune mirovine bilo bi opet oko cca. 700.000 istih ( koji su to umirovljenici ???).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko mi se čini u ovakvoj situaciji i vremenu koje dolazi i onome što nam se sprema ,gospodin Tuđman bi možda mogao biti "svjetlo na kraju tunela", jer kako objasniti sve bjesomučnije napade na našu braniteljsku populaciju,bez imalo poštovanja za ono što smo dali našem narodu ,svoje živote i izgubljene mladosti.Čude se što raste broj branitelja koji odlaze u mirovinu?Pa zar se pomlađujemo iz godine u godinu ili starimo , i tijelom i dušom,gdje im je logika kada treba ispoštovati sve što su mi obečali kao pripadniku gardiske brigade u "zelenom ugovoru",štanga mili moji, ali zato se starim umirovljenicima može vratiti dvadesetak milijardi,mogao bih nastaviti ali mi počinje biti slabo,znam jedno, dok je Franjo bio živ niko se nije mogao sprdati sa vojskom i braniteljima ,imali smo barem ponosa.Pozdrav borcima gdje god bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, slažem se da bi Miroslav Tuđman mogao biti spas za naš ponos i naša prava, ali pogledajte koliko mu prostora daju u medijima !!! Par sekundi po Dnevniku. Ali zato Pusićku prikazuju 10 puta kako dijeli donirane naranče i hvali se kako joj je najveći uspjeh taj što joj prva susjeda nosi bedž sa njenim likom (koji joj je ona dala, naravno)... A ona je najviše protiv branitelja i naših prava, pa skontajte onda koga mediji podržavaju i za što navijaju - sotoniziraju nas na svakom koraku, a spremaju se i korak dalje - hoće da nas praktično izbace iz zakona i prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Premijer i župani na lokalnoj razini trebali bi imati plaču od 3-strukog prosjeka naroda, tj premijer 3-struka prosječna plača u državi a županima 3-struka prosječna u županiji.

Gospodi u saboru predlažem dupla prosječna dravna plaća kao i zastupnicima u županijama.

Iste omjere i lokalnim šerifima.

Dakle ako je državni prosjek 5000 kuna premijeru i predsjedniku 15 000 Kn a sabornicima 10 000 Kn plače.

Na nivou lokalne zajednice ako je prosjek županije 3000 župan 9 a ostali 6 tisućaka plače.

Svi koji su pomoćno osoblje i voditelji pojedinih kancelarija točno toliko koliko je prosjek županije ili opčine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nardo je napisao:

Provjereno u mirovinskom!

Nikakvih 5 godina nema govora,ako se predmet prebacio iz Zagreba u područni ured,mirovina ti je zabetonirana.

A što se tiće invalidnosti,tko je ikada sa time radio reviziju? :smijeh:

 

Nije točno!! pročitati Zakon o pravima hrvatskih branitelja,članak 136.

 

Po nalogu nadležnih HZMO je dužan po Zakonu izvršiti reviziju.

 

Provjereno !!! :smijeh::smijeh::smijeh::smijeh:

 

Možda netko smatra da se Zakon netreba poštivati,šta mislite kako padaju "lažnjaci"?

Do 9.mjeseca ove godine pravo na mirovinu je izgubilo 11 "branitelja" po članku 136.

 

Molim povjerite i to. :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovde u Splitu toga nema!!

:smijeh:

 

Slažem se sa tobom da se lažnjaci tribaju bojat.

Ne bojim se za sebe jer sam bio prašinar u 4 gardijskoj brigadi,nego pišem realno.

Momak dragi,papir je jedno-praksa drugo,nije ovo Njemačka nego Hrvatska.

Ako ćeš gledat papir ,u mome ugovoru o garijskim brigadama piše da ću dobivat 3,5 prosječne plaće,piše da ću dobit stan nakon 3 godine,nikada ga nisam vidio,kao i toliku plaću.

Kada bi se danas išla napravit revizija,opet bi se kupovali nalazi,doktori zaradili,od svega ništa!!!

JEDINO REGISTAR BRANITELJA SPAŠAVA

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opet ja, nemogu a da nešto ne komentiram.Svi komentari koje pročitam uglavnom se svode na kritike sadašnje vlasti, pa tko je tu vlast izabrao 2004.god?Promjena zakona o HRV braniteljima je dala legitimitet i pobjedu tadašnjem HDZ-u i našoj ministrici.Tada su u Saboru vikali na Pančiča da je izdajnik Hrvatske i hrvatskih branitelja, sjećam se ko da je jučer bilo, a gle danas.Okrenuli kaput,pa po braniteljima, zato se nadam i to iskreno da nećete glasati na idućim izborima za tu istu vlast, treba glasati za stranku hrvatskih branitelja, onu stranku koja će vratiti izgubljeno dostojanstvo svakom branitelju, bilo živom ili nažalost mrtvom,ali će vratiti.Što bi mi bili gori od partizana,hravtski branitelji su stvorili ovu državu oni moraju o svojoj sudbini i odlučivati, zato svi za jednoga jedan za sve, neka je to komunjarska fraza ali je istinita.A što se Tuđmana tiće ako je to rekao,svaka mu čast, glasam za njega, ja i moja cijela familija. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pas im ma..r bahatu,samo da sebi skinu pola plaće i mirovine,da ne obnavljaju vozni park,sramota!!imamo državnički vozni park kao neka vodeća zemlja u gospodarstvu,a dnevno oko 300 ljudi ostaje bez posla,firme i obrti krepavaju,al važno da se oni voze,treba to sj...ti,inicirati referendum o nepovjerenju vladi i saboru,početi sa građanskim neposluhom,pozvati na ustanak,ni oporba ne radi svoj posao,šute ko guzice,naravno kad su svi isti,pun mi je kufer takvog vodstva države i Hrvatskog naroda!! Nisu zato naši prijatelji ginuli,bili ranjavanji oboljeli,nismo se zato borili.USTANI BANE HRVATSKA TE ZOVE,ZOVE!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juante je napisao:

Obavjest kolegama braniteljima koji večeras nisu gledali Dnevnik na HTV1 u 19:30,gdje je objavljeno da vlada priprema smanjenje plaća državne uprave i povlaštenih mirovina za 10%.

 

 

 

Da, s tim da je u državnoj upravi od 1.10. plaća išla gore oko4%, to mediji baš i nisu "popratli", znači prije smanjenja malo dignu, pa spuste... ustvari rade šta hoće, na našu žalost... :vrti::vrti::vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juante je napisao:

 

... Sve mirovine (braniteljske i invalidske)mogu biti revizirane u roku od 5 godina nakon pravomoćnosti rješenja,a tako i statusi RVI.

Malo pročitajte Zakon.

 

Zakon o pravima branitelja iz Domovinskog rata

 

Članak 136. (...)

 

Upravo kako ste i citirali, člankom 136. ZOPHBDR-a je regulirano ukidanje po pravu nadzora rješenja o pravima po ZOPHBDR koje je postalo konačno u upravnom postupku, a ne postupak revizije koji spominje premijerka.

 

Poništavanje i ukidanje po pravu nadzora o kojem se govori u citiranom članku 136. ZOPHBDR, kao izvanredni pravni lijek koji se može upotrijebiti protiv konačnog rješenja u upravnom postupku, regulirano je odredbama ZUP-a.

 

Ukoliko dođe do ostvarenja onoga što je gđa Kosor iznijela, to se svakako neće raditi po odredbama spomenutog članka 136. ZOPHBDR.

 

Postupak revizije o kojem govori premijerka nije ukidanje po pravu nadzora niti je "obična" revizija, već je riječ o "izvanrednoj" reviziji za koju bi se trebala oformiti posebna komisija ili povjerenstvo.

 

Takva revizija nije ništa novo na ovim prostorima, barem kada govorimo o invalidninama i mirovinama.

 

Naime, Povjerenstvo za reviziju ratnih vojnih invalida, kojemu je na čelu bio general Zvonimir Červenko, i ono za ocjenu preostale radne sposobnosti na čelu s dr. Ištukom bila su osnovana još 1997. godine i radila su nekoliko slijedećih godina.

 

Ilustracije radi, Červenkovo povjerenstvo zaprimilo je ukupno 28.742 predmeta, a do kraja prve godine pregledano je 4939 predmeta. Riješena su 3922 predmeta od čega je potvrđenih bilo 3588 rješenja, ukinuto je 300, a 36 ih je izmijenjeno.

 

Eto, takvo povjerenstvo i takvu reviziju treba očekivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači samo će smanjivati, ne nadajmo se da će nekome povisiti mirovinu, pa zato i rade reviziju da nam srežu i ovo malo što imamo!!! Da ne bi skidali po 2% ili 4% oni će nam skinuti 50% ili 60%... Živi bili pa vidjeli, a predsjednici brojnih udruga šute ko mali majmuni, dobro im pa ne vide dalje od nosa, ustvari gledaju samo sebe. Ne brinu se jer njih neće ni revizirati, oni su kupljeni igrači svake vlasti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro jutro svim Hrvatskim braniteljima i ostalom Hrvatskom puku.

 

Probudih se i pogledah ovaj portal i ovaj zadnji mi post izazvao osmjeh na licu,nekako sam odmah veseliji,istina da sam skeptičan,aliraspoloženiji nego inače.Samo se bojim da će biti "papreno",zamislite kako će na to reagirati Hrelja,Pusićka i ostali...,bit će frke,ali nadam se da HDZ i koalicija neće popljuvati sebe kaovšto je to radila do sada.

Sretno danas svim onima koje čekaju komisije i neka ih Bog čuva :-)

 

BOG I HRVATI :ljubav:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bas tako "juante" :palac: SRETNO IM BILO :namiguje:

Jer je ocito da je u danasnje vrijeme sve pitanje srece na kakvu ces osobu taj dan naletjeti i kakve je volje doticna osoba da li ce ti uopce gledati papire i da li ce se uopce potruditi shvatiti u kakvoj je situaciji covijek ispred njega :vrti:

A ovi politicari su "strah i trepet" :smijeh::smijeh::smijeh: jedni drugima skacu u usta i lupetaju svatko svoje :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo mada nije u toj temi ali dogovor poštujem.Danas sam dobo od DLP- stva konačno riješenje.Na PLP-u sam bio u 1. mj.2009. god. i ocjena je bila 30% za stalno PTSP, danas riješenje DLP-a 20% za stalno.Niko sretniji od mene.Skinuli su 10% ali mogli su i više pa bi bila pušiona, velim niko sretniji.Zato svima koji su u postupku riješavanja mogu samo reči, nemojte gubiti nadu i budite ustrajni u svojoj namjeri da riješite svoje probleme.Zadnje vrijeme nisam spavao po cjele noći , mislio o novom zakonu, šta ću ako me zakači to sranje, ali evo ima Boga.Isto tako želim svima Vama da ostvarite svoja prava, i lječite se. Poz svim braniteljima ma gdje bili. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma neznam šta reči..i sam se liječim od ptsp-a od 1998 godine..i još uvijek nemam trajno..imam 20% drugi put plp..sada čekam potvrdu dlp-a...i onda još jednom za trajno..a šta če biti od toga..to sam bog zna....jučer sam dobio neprovjerenu informaciju od kolege koji je u mirovini da su liječnička povjerenstva dobila usmeni naputak da skidaju svima za 10%...ma nemogu više da se živciram..pa ubit ču nekoga majke mi..pa ionako nemam ništa od života samo iščekujem šta če mi riješiti i skroz sam gotov..ruku na sebe nebudem digao..ali sada samo moram vidjeti koga ču skratiti za glavu..ja nisam neki folirant..neboji se nikoga..nemam grižnju savjesti...a oni me vozajuli ga vozaju..e pa kume..nemože to tako više...ma idem na robiju...ali znam zašto..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina je napisao:

ma neznam šta reči..i sam se liječim od ptsp-a od 1998 godine..i još uvijek nemam trajno..imam 20% drugi put plp..sada čekam potvrdu dlp-a...i onda još jednom za trajno..a šta če biti od toga..to sam bog zna....jučer sam dobio neprovjerenu informaciju od kolege koji je u mirovini da su liječnička povjerenstva dobila usmeni naputak da skidaju svima za 10%...ma nemogu više da se živciram..pa ubit ču nekoga majke mi..pa ionako nemam ništa od života samo iščekujem šta če mi riješiti i skroz sam gotov..ruku na sebe nebudem digao..ali sada samo moram vidjeti koga ču skratiti za glavu..ja nisam neki folirant..neboji se nikoga..nemam grižnju savjesti...a oni me vozajuli ga vozaju..e pa kume..nemože to tako više...ma idem na robiju...ali znam zašto..

----------------------------------------------------------

Nemoj prijatelju tako razmišljati, i ja sam mislio na taj način, stradali svi oko mene , cijela familija dobila živčani slom , od žene do djece.Otišao doktoru i u bolnicu po 2 puta godišnje i daj ljekove koje najjače imaš, smirio se malo i sad stalno na leponeksu i ka :palac: liksti, i normabelu od 3x10 , i još srce i stent i svašta ima vjeruj mi nije jedna bolest.Rekao sam neće ti skinuti tih 20 % sigurno, ali ustarj u lječenju i počni razmišljat malo pozitivnije, znam da je teško ali moraš ako želiš sačuvat svoje najbliže. Želim ti svako dobro, tebi i tvojoj obitelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na podršci..sve ja to znam..ali nemogu oni nas samo tako šetati..sada ti malo dam pa nedam...to če izgleda tako iči sve dok netko nepukne..a ovako kao što se ja osječam..ima ovdje cijela jedna satnija..pa mislim da je vrijeme da mi opet reda napravimo u državi jer ovako više nejde...samo ih promatram..neraspuštaju interventnu policiju..samo ih drže u bazama..čuvaju ih za nedaj bože..ali ako mi poludimo neče im pomoči ni jedan spoecijalac..potuči čemo ih kao zečeve.....pa jel to normalno više..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma prijatelju naravno da nije, nećemo sad dizat revoluciju, pročitaj malo moje postove.Tražio sam da se izjasnimo svi na forumu i oni koji samo pročitaju pojedine postove dali su za jedinstvenu stranku HRV branitelja, odgovora 5.Pa zar smo toliko ludi i razjedinjeni? Izgleda da jesmo kad imamo 15 udruga, i svaka razmišlja o sebi, umjesto obratno.Da je to obratno onda vjeruj mi do ovoga nebi ni došlo.Ja se duboko nadam i imam veliku želju da se branitelji ujedine kao i 91, bez obzira gdje je tko i koliko bio.Da se to ostvari svijet je naš, a i ova "država" bi ličila na državu

u kojoj bi vladao zakon a ne interesi pojedinca ili grupe pojedinaca. Razmisli malo o toj temi,ja mislim da je to jedini izlaz za nas sve.Puno sreće svim braniteljima u Ljepoj našoj. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijatelju neznam više ništa..pa šta su napravili od ove države..pa kakva je to politika da se nacionalni interesi stavljaju sa strane..pa koliko je novaca država dužna..pa gdje su ti novci..šta su nam napravili..ma neželim čuti ni za hdz ni sdp..nikoga..pa jel to država koju smo stvarali...a kada vidim i naše generale kao čermaka u šta su sve umješani..koji kriminalci..droga,šverc..kamatarenje..iznude..pa šta če i ljudi drugo misliti o nama....kao hrvatski branitelj uopče nevidim perspektivu za sebe u ovoj državi..pogotovo što na vlast dolaze ljudi koji su se smucali po zagrebu i završavali škol..dok smo mi ostavljali kosti u bunkerima...taj meni nebude pomogao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitam sve ove postove od dragih prijatelja ,kolega ratnika...i moram se pridružiti ogorčenju postupkom vlade da se tako ponaša prema braniteljskoj populaciji.

Pitanje zašto se tako ponaša ..odgovor jer se ne boji branitelja a trebala bi,a zašto se ne boji ..zato što su na sve čelnike braniteljskih udruga postavili svoje ljude ..hdzeovce.

Rezultat -nema tko organizirati nikakav prosvjed ,bunt ratnika..a da ima vjerujte mi drhtale bi im gaće kad bi se autobusi branitelja iz cijele Hrvatske slili u Zagreb.

Sve ovo što pišem osjetio sam na vlastitoj koži jer sam bio na prosvjedu 1996g.na Markovom ,kada nas je sve Lijović organizirao..

To je bilo neposredno pred donošenje Zakona kojim su htjeli umanjti prava branitelja.

Tuđman se us... i noć prije objavio da se neće ništa smanjivati,ali na prosvjed smo ipak išli,policija nas je pretresala od pete do glave,tražili su oruže ,sve su nas popisali.prije ulaska u autobuse...ali odustali nismo.

Došlo smo autobusima iz cjele Hrvatske nas oko 5-6000 tisuća RVI ..sve ranjenici,neki bez ruku neki bez nogu,neki u kolicima..ništa nam od srama nisu smjeli..Došao je i govorio nam Šušak,Jarnjak i Kosorica..glasovi su im drhtali od srama kad su vidjeli kakvi i koliko je ljudi došlo.Jadranki nismo dali ni govoriti,skoro se rasplakala.Tuđmana smo tražili da dođe nije se usudio .Građani su nam se htjeli pridružiti ali naši redari invalidi nisu dozvolili sve je bilo super organizirano bez ijednog incidenta točno u pet do dvanaest na Markovu trgu..Čuo se sa svih strana jeziv huk i bjes kad su političari govorili, to još nikad nisam u životu doživio,mislim da su se ovima političarima koji su nas došli smiriti ledila krv u žilama

Za koji dan usvojen je novi Zakon prava nisu smanjena nego povećana,što nismo ni tražili..novci se odnekud odjednom našli.

Ima novaca ne bojte se prijatelji samo oni nas hoće uništiti iskorjeniti satrati..jer nisu sposobni satrati lopove koji su opljačkali Hrvatsku.Nisu u mogućnosti jer su nesposobni.

Lakše je ukidati stečena prava,rezati ih jer znaju da nas sad nema tko organizirati..Lijovića su odmah nakon prosvjeda sredili,a u međuvremenu do danas su sve stavili pod svoju kontrolu.

Ostaje nam samo da plačemo i kukamo po portalima..nažalost to nam je sudbina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

Ostaje nam samo da plačemo i kukamo po portalima..nažalost to nam je sudbina.

 

da, nažalost...moram se složiti s tobom.

 

godine su prolazile, a da se nitko nije sjetio pristupiti braniteljskoj populaciji na znanstvenim načelima (pravnci, liječnici, sociolozi, povjesničari...)

 

da se tako učinilo danas bi stvari bile puno jasnije, a što imamo danas? ništa, danas nešto imaš pravo, sutra već nemaš, možeš u mirovinu, pa više ne možeš, ne moraš plaćati participaciju, opet od sutra moraš, dosta je da si ratovao 90 dana, pa nije, sad ti fali 10 dana??? sve ovo je posljedica što se branitelje stihijski prepustilo dnevnoj politici, koja je jedino uspjela otvoriti prostor za stvaranje bezbroj udruga, čiji čelnici su prihvatili taj ritam dnevne politike, i počeli se baviti njom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina je napisao:

jučer sam dobio neprovjerenu informaciju od kolege koji je u mirovini da su liječnička povjerenstva dobila usmeni naputak da skidaju svima za 10%...

 

Osobno sam iskusio isto na svojoj koži.

Liječim se od 2000 godine.

1. Puta mi i PLP i DLP dalo 30 % RVI ( 2008 godina )

2. Puta mi PLP reklo da je ostalo isto ( 2009 godina 9. mj ) ali sam doma dobio rješenje od PLP 20 % RVI ( privremeno ) sada čekam rješenje DLP.

 

Eto, htio sam samo ponoviti još jednom da režu. A dok sam čekao u hodiniku da me pozovu na povjerenstvo prije mene je izašao jedan kolega i rekao kako su mu skinuli 10 %, nakon njega sam ušao ja i meni skinuli 10 %.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..pok. Korade ..Zagorec ..čak i Ćiro ima čin generala ima ih jo masa po saboru..

 

Korade je barem bio ratnik i "fajter" dokazano prisutan na pojedinim ratištima(ne bih sad ulazio u opisivanje karakternih osobina i način zapovjedanja istog-a dalo bi se i otom podugo i poširoko raspravljati)za razliku od ostalih navednih.Ali o pokojniku sve najbolje...De mortuis nihil nisi bene.

 

Čermak se "herojski" pojavio nakon pet-šest dana u Kninu a funkcija mu je bila nešto u stilu "Upravitelja grada"(po mome neznam što mu je trebao taj izlet u HV kada apsolutno nema veze(pojma)o vojsci, niti po ustroju niti određenih vojnih znanja i vještina a već u ono vrijem naftni biznis mu je izvsno išao (opskrba UNPROFORA naftnim derivatima)

 

Zagorac upostupku-ne želim komentrati...

 

A Čiro ko čiro-nemoj sine.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

..pok. Korade ..Zagorec ..čak i Ćiro ima čin generala ima ih jo masa po saboru..

 

Korade je barem bio ratnik i "fajter" dokazano prisutan na pojedinim ratištima(ne bih sad ulazio u opisivanje karakternih osobina i način zapovjedanja istog-a dalo bi se i otom podugo i poširoko raspravljati)za razliku od ostalih navednih.Ali o pokojniku sve najbolje...De mortuis nihil nisi bene.

 

Čermak se "herojski" pojavio nakon pet-šest dana u Kninu a funkcija mu je bila nešto u stilu "Upravitelja grada"(po mome neznam što mu je trebao taj izlet u HV kada apsolutno nema veze(pojma)o vojsci, niti po ustroju niti određenih vojnih znanja i vještina a već u ono vrijem naftni biznis mu je izvsno išao (opskrba UNPROFORA naftnim derivatima)

 

Zagorac upostupku-ne želim komentrati...

 

A Čiro ko čiro-nemoj sine.......

 

Ok što se tiče ratnog puta pok. Korade nisam na to mislio nego na ponašenje poslije rata, a zbog takvih ponašanja i to još generala - a ima ih još podosta osim njega, eno npr. onaj u Splitu što je bio predsjednih HVIDRE a skompo se sa srbima i u kompi s njima opljačao je poštu onih nekih famoznih 12 000 000 kuna, ljudi - civili su stekli odbojnost prema općoj populaciji branitelja, jer u njihovim očima mi smo svi jednaki a što se ponajviše može zahvaliti medijima koji jedva čekaju da netko iz braniteljske populacije nešto krivo napravi-mediji ga odma razapnu a ljudi radi pojedinca osude cijelu populaciju ostalih branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neka sude,vrijeme će pokazati Tko su bili ti "Hrvatski sinovi".....koji su najzaslužniji za opstanak i stvaranje nezavisne.....

 

Nažalost kako to često i biva velika večina to neće doživjeti za vlastitih života ali ostat će za generacije koje dolaze...sjetit će se već netko...

 

P.S.Na sreču ili žalost mi smo živuči svjedoci rađanja jednog novog poretka,ustroja i doba (preživjeli rat)što če još generacije stolječima iza nas samo sanjati....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Savjetnici i novi ministar predlažu kako prebroditi ekonomsku krizu:

 

1. izbaciti političare (ministre i državne tajnike) iz nadzornih odbora javnih poduzeća

 

2. smijeniti uprave javnih poduzeća koje nisu provele Vladine naputke o štednji

 

3. pojačati kontrolu nad trošenjem novca u gradovima jer bi financijski problemi Zagreba mogli zahvatiti i druge gradove

 

4. restrukturirati gospodarstvo tako da se smanji jaz između Zagreba i ostatka Hrvatske

 

5. nužno je promijeniti lošu opću klimu u hrvatskom društvu i mentalitet: ne može se živjeti samo od rente, mora se razbiti odijum prema poduzetništvu i nesklonost riziku

 

6. promijeniti proračunsku politiku: nije točno da je 87 posto proračuna fiksno i da se na to ne može utjecati.To su plaće i mirovine koje se mogu - smanjivati

 

7. pojednostaviti porezni sustav, a u roku od dvije godine uvesti porez na imovinu

 

8. revidirati povlaštene mirovine

 

9. promijeniti lošu politiku plaća u javnom sektoru: postoji čak 15 sindikata i kolektivnih ugovora koje je teško ispuniti

 

10. učiniti efikasnijim HGK (smanjiti obveznu članarinu), Agenciju za ulaganja i ekonomsku diplomaciju: te tri institucije moraju konačno početi raditi svoj posao privlačenja stranih investicija

 

11. reformirati lokalnu upravu: država može financirati samo 10 županija i polovicu sadašnjih općina

 

12. ukinuti politički populizam: sada se saniraju gubitaši, a uništavaju zdrava poduzeća, tome se mora reći dosta

 

13. reformirati zdravstveni i mirovinski sustav"

 

izvor:

 

Jutarnji list od 14.11.2009.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

istina..i ja sam to pročitao..pa dokle...što je najgore opet če udariti po braniteljima..pa šta če više uzeti od moje 3000 kuna..treba od nečega živjeti.....a malo kada si razmislim nas branitelje pati i europska unija...njima neodgovaraju branitelji uopče..a naročiti ako imaju bilo kakva primanja i povlastice,pa se to mora skresati..pa je vladi ovo kriza idealan izgovor za rezanje braniteljskih prava..tako da se nemoraju kasnije sa tim zamarati...neznam šta če biti..ali nepiše se dobro...baš kada gledam svoj slučaj...u mirovini sam vojnoj 50-50..profesionalna,nikada dana civilne službe nisam imao..rat..pa plicija..imao siguran osao..solidnu plaču..ebiga..posaostresan nemožeš ga više raditi..ptsp imam još od 1998 godine..otvaram bolovanje...radno nespoosoban..mirovina..hrvi se rješava...i tome još uvijek nije kraj..neka mi sada mojih 20% hrvi vojna komisija skine..ja nemam više koeficijent 1,50..gubim pravo na činove..mirovinski bi mi mirovinu skinuo za 1000 kuna..znači sa 3000 na dvije..sa tim da pošto nemam hrvi nesmijem raditi obnovu postupka,znači osuđen sam životariti sa 2000 kuna,..a sve sam dao za ovu državu..što od rata i na kraju kao djelatna osoba u mupu...ni sata civilnog staža..bolestan..šutnu te van iz službe,ovi daju crkavicu..pa ti dečko sada živi...pa neka me sada netko uvjeri da netreba gore nekoga skratiti za glavu...pa hajde da čovijek nije bolestan..pa još nekako bi se negdje zaposlio i tako..a šta ču ja..kada sam kao biljka..a koliko nas ima takvih...baš nam je lijepo naša hrvatska zahvalila....ja volim ovu državu i bio sam spreman život dati za nju..ma nakraju sam ga i dao..jer ja nemam svoj život..kao ni večina vas..i šta smo dobili..mafiju..lopovluk..kriminal..i sve na foru velikih domoljuba koji sjede u vrhz..mamu im njihovu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tomislav Ivić

Branitelji su i danas spremni žrtvovati se za opče dobro

.....Podsjetit ću da su Upravo hrvatski branitelji prvi pružili punu podršku predsjednici vlade Jadranki Kosor za uvođenje inače nepopularnih kriznih mjera,štoviše,

izrazili su spremnost za veća izdvajanja iz invalidskih mirovina od dva odnosno četri posto koliko ona danas iznosi.....

izvor: Vjesnik 17.10. 2009

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto se udruge ne protive kresanju krvavo stečenih prava;zato što svoje džepove napune iz proračuna za "rad" istih,što su članovi vladajuće stranke,neki sjede i u nadzornim odborima,ima ih što su sami sebe izabrali za šefove udruga,i ne znam otku ima pravo da podržavaju "Jacine antirecesijske mjere",bez da pitaju ovu našu jadnu populaciju po kojo pljuje svaka šuša u ovoj nesretnoj nam Domovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još jedna vijest "izviđač".

ide nekako ovako: lansirajmo vijest i promatrajmo što će se dogoditi. ako narod grakne uz smiješak isprike povlačimo se na početne položaje. ako šute i ne čine ništa otvoren nam je put za novo rezanje. što više srežemo "njima" ostaje više "nama".

i tako je sada i najnevjernijima jasno da su izmjene zakona o braniteljima bile samo testiranje javnog mnijenja i predigra za daleko drastičnije uskaćivanje stečenih prava.

mnogi oboljeli branitelji su s izmjenama zakona "popušili" dok su drugi bili čak i zadovoljni (jer je svaki slijedeći korisnik prava bio prijetnja njihovoj mirovini).

umjesto da smo svi skočili na predstavnike vlasti još u začetku ovakvih pokušaja ponižavanja i sotoniziranja imamo situaciju gdje sad 450 000 (?) branitelja boli uvo za "povlaštene" braniteljske mirovine i "navija" da ih se skresa (ako ne mogu ja zašto bi mogli drugi???). uz njih je i ostatak nacije zatrovan lažima, obmanama i teškom izdajom visoke politike.

tako politika uvijek ima kritičnu masu i izvrsno upravlja njome...

a nama je sve jasnije koliko je zapravo branitelja branilo hrvatsku. više nas se ni 1000 za ozbiljniji prosvjed ne može skupiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nažalost u hrvatskoj je sve moguće ,mrtvi mogu da glasaju,a živi nemaju pravo glasa,običan čovjek ako je dužan za struju sitnicu dođu ga iskopčat ili mu ovrhom sjedaju ekspresno sa računa ili plijene sve što stignu dok veliki gubitaši još dobivaju donacije ili potpore da još više mogu krasti,a mi branitelji smo se rasuli kao rakova djeca svatko vuče na svoju stranu ,nema više onog da se stane i popriča jedan sa drugim da se pomogne bar savjetom već se sve više radi svako za sebe pa tako i sad ,jedni su za ovo drugi su za ono treći u među vremenu režu sve što stignu jer dok se mi dogovorimo prošla baba sa kolačima, pozdrav braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žali bože poginule...svakim danom sve više sumnjam u smisao rata,osim što je uništio jednu generaciju.U svakom slučaju za koju godinu izbrisati će nam indetitet,država je već u vlasništvu stranih banaka,jedino mjerilo vrijednosti je novac.OD države je ostalo himna i barjak(i to će nam brzo uzeti čim dođe unija).Kaže mi prijatelj koji je još uvjek aktivan,vozio se tramvajem prije par dana,ljudi se sklanjuju i čudno ga gledaju,dečko izgleda skroz o.k.,ali je bio u odori HV.Eto kakav smo mi narod,ponekad bi volio da opet izbije rat,samo ovaj put ne bih bio nazočan u predstavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa sada, u vezi sudjelovanja u predstavi nekako mi se vidi da bih u predstavi sudjelovao ali ne baš onako kako zatraženo već:

- nema povlačenja

- nema predaje

- nema zarobljavanja

- samo krv i slava

 

Ali bi usporedno pratio i događanja na teritoriju tipa "poštene privatizacije", tjedne povratke tatinih sinova (nekako bi sudjelovali u obrani pa makar ih tjerao ispred sebe, isto vrijedi i za sve pripadnike minhen bojne.

 

A sada da ne odem previše off topic, nekako mi se vidi da se ne bi trebali brinuti oko dodatnog harača jer idu izbori prvo predsjednički (nadam se pobjedi nekog nestranačkog) a potom će i parlamentarni a već prvim haračem se trenutnoj stranci trese fozelja još jedan kiks prema braniteljima i ode sigurnih 300 000 glasova jer onih 200 000 su upitni (do 500 000)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma kakvih 20.000 ili 30.000 glasova manje! Tako se govorilo kada su i naše generale izručivali u Haag. opet će kkao predstavnici udruga izjaviti da svi branitelji žele da im se smanje mirovine, jer kao da su se zato borili (a u stvari se bore da ime ostanu donacije prema njihovim udrugama - fučka se njima za branitelje) i opet sve iz početka. Branitelji ponovno izigrani i prevareni. Kada su vrhovi braniteljskih udruga namireni - onda je lako manipulirati svim braniteljima. :zao::zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije me dugo bilo,ali obzirom da sam 15godina ganjao mirovinu tamo od 93g prva rješenja,i kačili me zakoni jedan za drugim i tako to.PITAM SE O ČEMU MI PRČAMO?PRAV BRANITELJA?koja nebuloza ljudi moji,mi nikad nismo imali trajna prava svake 4 godine u prosjeku su ih kresali,skidali dodatke,invalidnine nisu uskladili 5-6 godina,a i onaj ko je izbacio onu tablicu da ja sa 20% HRVIimam 3% invalidnine od onog iz prve grupe je pravi biser.Sve su to laži a da udruge ne spominjem nema jedne koja nije sjebala svoje članove nekim svojim potezima ipak najbitnije je platit članarinu,udruga treba živjet,fondovi i sl institucije,centri za PSP POMOĆ,najajača igra vlasti.Ne vjerujem više nikome,a moj glas će ići nekom luzeru ne podupirem ni jednog kandidata sve su to lopovi.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija