Jump to content

Kako pomoći svome deset i po god. sinu


mario-sb

Preporučene objave

Neka gospođa napribavi Zakon o blagdanima, spomendanima i neradnim danima u Republici Hrvatskoj (NN 33/96, 96/01, 13/02, 136/02, 59/06, 55/08), gdje piše:

 

Članak 1.

Blagdani u Republici Hrvatskoj su:

 

1. siječnja -Nova godina

6. siječnja – Bogojavljanje ili Sveta tri kralja

Uskrs i Uskrsni ponedjeljak

Tijelovo

1. svibnja – Praznik rada

22. lipnja – Dan antifašističke borbe

25. lipnja – Dan državnosti

5. kolovoza – Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

15. kolovoza – Velika Gospa

8. listopada – Dan neovisnosti

1. studenoga – Svi sveti

25. prosinca – Božić

26. prosinca- prvi dan po Božiću, Sveti Stjepan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Konačno je došao i ovaj dugo čekani dan, ročište, ALI !!!!!

 

Majka, iako je uredno potpisala poziv za dijete, kako bi se izjasnilo sa kojim bi roditeljem ubuduće željelo živjeti, nije dovela dijete, opravdavajući se da nije namjerno, da nije znala isl.

CZSS Vinkovci se također nije odazvao pozivu.

 

Sudac pošizio !

 

Zbog već ranije ugovorenih termina novo ročište je 22.11.2010. god.

Ma doći će i taj dan

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mario-sb je napisao:

 

Sudac pošizio !

 

Zbog već ranije ugovorenih termina novo ročište je 22.11.2010. god.

Ma doći će i taj dan

:misli:

 

nemoj i ti. njeno (ne)činjenje ide tebi i djetetu u prilog. odi na pecanje. sada grizu štuke ko lude. prije će ti vrijeme proći. bistro!

 

često mislim na vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako sam se od samog početka trudio da ne učinim nekakav krivi potez, njih je bilo ali na sreću nisu prouzročili neku veću štetu u postupku, međutim opreza nikada dosta.

Ne znam dali je slučajno da na ročište majka nije dovela sina, kako bi se izjasnio sa kojim roditeljem želi u buduće živjeti, kao i ne dolazak djelatnice CZSS Vinkovci.

 

Ne zabrinjava me toliko to što je bilo, već ono što bi se moguće moglo desiti u narednom zakazanom ročištu.

 

Jedan od mogućih negativnih scenarija bi mogao biti i ovakav:

majka dovodi sina na ročište, CZSS se ne odaziva, temperamentan, samouvjeren, ljutit sudac, kako bi konačno završio postupak "za dobrobit djeteta" obavi razgovor sa djetetom bez prisutnosti djelatnice CZSS,....

 

Ustvari, zanima me: dali sudac smije obaviti razgovor bez prisutnosti CZSS te na osnovu toga donijeti pravovaljanu presudu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako sada ne dopelja dijete da se izjasni, moguće je i slijedeće ročište u 12. mjesecu ali onda će uredovati policija pa će dijete sigurno prisustvovati ukoliko nije teže bolesno ili u inozemstvu. bilo koji izgovor ide tebi u korist. (za to mora imati potvrdu liječnika) ako se dijete pojavi, czss nije bitan jer su prisutna oba roditelja i sudac koji donosi presudu. sudac obavlja razgovor bez prisutnosti czss i roditelja. a kako obavlja razgovor sa djetetom to znači da ga je netko doveo, a taj je roditelj koji ima trenutnu skrb nad djetetom. to znači da je vrijeme na vašoj strani. nemoj uopće razmišljatii o tome što bi bilo da je bilo ili kad bi bilo... kako si i sam rekao past će i neka fešta.

opusti se. pecanje je zakon za ovakove stvari. što je 25 dana naspram vječnosti.

sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bartleby je napisao:

Uopće to dopeljavanje djeteta na sud da se izjasni je svojevrsno zlostavljanje djeteta na način da ga se dovodi u sukob lojalnosti. Ne znam kako će se to provesti a da se šteta za dijete minimizira. I ne znam čija je to ideja, ali za dijete ne valja.

 

Poštovana bartleby,

kako bi Vama a i svima onima koji će početi ovaj post čitati od kraja prema početku bilo jasnije o čemu se radi i zašto je to, na žalost tako kako je, napravit ču kratku kronologiju događaja.

 

Dijete od prije Božića 2009. god. izražava želju da se vrati "kući" i da nastavi živjeti sa ocem, sa majkom ili bez nje.

Otac tek nakon pola godine trjezvenog razmišljanja donosi odluku o pokretanju vanparničnog postupka sa kime će dijete u buduće živjeti.

 

Slijedi uobičajena procedura:

- obrada oca od strane CZSS Sl. Brod

- obrada majke i razgovor sa djetetom od strane CZSS Vinkovci

- očitovanje stranaka o mišljenju centara

- poziv na ročište

 

Na ročište je pored bivše supruge, njenog punomočenika, djelatnice centra i mene pozvano dijete iz samo jednog razloga a taj je:

u mišljenju CZSS Vinkovci se ne spominje da se dijete izjasnilo sa kojim roditeljem želi u buduće živjeti.

Kako je srdito rekao sudac:

" MENI NE TREBAJU ONI, ONI SU SVOJE REKLI, MENI TREBA DIJETE DA SA NJIME POPRIČAM . . ."

 

Ako bi sada baš htjeli tražiti krivca za to što se dijete maltretira pozivanjem na sud, onda je to, kako je i sam sudac naglasio , CZSS Vinkovci, koji nije kako treba odradio svoj dio posla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sporo mi prolaze dani,

22. 11. 2010., kada je zakazano novo ročište, mi izgleda jako daleko pa mi se još svašta mota po glavi i neke mi stvari nisu jasne, kao npr.:

 

Ako se dijete, u razgovoru sa sucem, izjasni da bi živjelo sa ocem, pretpostavljam da bi se na osnovu naših (roditeljevih) prethodnih pisanih izjava, mišljenja CZSS i eventualno još kojeg pitanja u sudnici, mogla donijeti i presuda, dalje, dostavom na kućnu adresu u pisanom obliku.

 

Ono što me zabrinjava je mogućnost žalbe na istu, točnije:

 

Dali je u ovakvim slučajevima praksa da žalba ne odgađa provođenje donesenog rješenja ili se pak treba čekati da presuda postane pravomoćna kako bi se sprovela ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim još jednom,

dali netko zna :

 

Dali je u mom slučaju, vanparničnog postupka sa kime će dijete u buduće živjeti, nakon donesene presude praksa da žalba ne odgađa provođenje donesenog rješenja ili se pak treba čekati da presuda postane pravomoćna kako bi se sprovela a što onda podrazumijeva i vremensko odgađanje zbog žalbe, eventualnog vračanja prvostupanjskom sudu i tako u nedogled ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darla_ je napisao:

to je izvanparnicni postupak u kojem se ne donosi presuda nego rjesenje. protiv istog je dopustena zalba zupanijskom sudu u roku 15 dana od dana dostave prijepisa tog rjesenja.

Kako god da se ono zvalo, presuda ili rješenje,

dali je žalba moguća u roku 8 ili 15 dana,

zanima me:

dali, u ovom slučaju, rješenje od dana dostave prijepisa na kućnu adresu postaje pravomoćno ili ne ?

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne razumijem sto vam nije jasno.

naravno da rjesenje po primitku na vasu kucnu adresu ili adresu odvjetnickog ureda vaseg odvjetnika nije pravomocno. na kraju imate uputu o pravnom lijeku i u tom roku se stranke mogu zaliti drugostupanjskom sudu. ono postaje pravomocno protekom tog roka ukoliko ne bude zalbe. ukoliko netko od stranaka u postupku izjavi zalbu- nema pravomocnosti i idete dalje na sud vise instance.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Eto konačno dođe i taj 22.11.2010.god.

drugo ročište ali majka ponovo ne dovede djeteta na raspravu,.....

htjede ga dovesti ali ono bijaše uznemireno, rastrešeno, nekako se čudesno ponašalo.

Pa brižna majka pusti dijete da na miru ode tamo gdje i treba da ide, u školu a ne na nekakve sudove, jer se ni uvaženoj gđi. psihologinjici iz Vinkovačke bolnice, kojoj je majka na "pregled" svojevoljno dovela dijete, tako što ne dopada.

Sudac, ne baš veseo jer ima kako nam pokaza kamaru spisa, prebaci lopticu, odnosno dijete, nazad, CZSS,

istom onom koji je to prije dva mjeseca trebao napraviti a nije.

Nekako im se omaklo da su prvi puta zaboravili napisati ono naj važnije a zbog čega se i vodi ovaj postupak a to je:

djetetova želja sa kojim roditeljem u buduće želi živjeti.

 

Naravno, nakon neuspjelog ročišta sam otišao na informacije u školu i proveo nešto vremena sa djetetom koje mi je između ostaloga reklo da je bio voljan da ide na raspravu ali mu majka nije dozvolila i da i dalje, nakon skoro godinu dana, nije promijenio svije mišljenje o tome gdje želi u buduće živjeti.

 

Na žalost, djeteta, bojim se da će još puno dana proći dok mu se želje ne ostvare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

He,

da bude dan veseliji, majka djeteta me je,

(vjerujte mi)

bez opravdanog razloga prijavila za uznemiravanje putem fiksnog telefona preko kojega sam želio malo čuti dijete

(jer je majka njegov mobilni, kojega sam ja kupio, ponovno isključila pa ga na njega nisam mogao dobiti)

te su mi iz toga razloga jake snage MUPa zakucale na vrata.

Slijedio je prijateljski razgovor ali i upozorenje da bi me čak mogli i privesti i pokrenuti nekakav postupak ako ponovno nazovem isti broj a da osoba koju zovem to ne želi.

 

Možete zamisliti kako se danas osjećam,...

više niti svoje rođeno dijete ne smijem nazvati,

 

SRAMOTA !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovanje,Vaša tuga i dalje traje nadala sam se da pošto jedno duže vrijeme nisam sudjelovala na legalisu da ćete uspjeti bar djelomićno riješiti Vašu nevolju u Vašu korist i da ćete više vremena provoditi sa Vašim sinom

institucije su i u ovom slučaju zakazale,Bože kada će ova država krenuti naprijed....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stariii, ne kloni duhom. samo budi strpljiv i poštuj »pravila/zakon«. netko je u donjem tekstu napisao da je dovođenje djeteta na sud štetno i stresno za dijete, slažem se, život mu je rastrgan između oca i majke, ali ovo je još gore, ne dozvoliti mu da se izjasni zbog maminog ega, ma vraga nezna ona šta je to.

pokušavam još nešto napisati pa opet obrišem i tako nekoliko puta.

hej, i jedan dan je ponekad puno - ali prođe.

sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji "1971" i "Lazare",

Velika vam hvala što ste tu, pa me se kao i ostali sa vremena na vrijeme sjetite!!!

Napisao sam jednom prilikom otprilike ovako:

hvala svima koji su mi do sada pomagali i javljali se sa svojim savjetima i prijedlozima...

ali hvala i onima koji su samo pročitali dio onoga što ovdje piše,

jer i kada netko pročita dio ovoga,

"Kako pomoći svome ( sada već jedanajst god.) sinu "

znam da nismo sami !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo lijepog primjera kako se majka i CZSS Vinkovci, bez straha od odgovornosti ( u slučaju moga djeteta ) poigravaju sa mnom, djetetom i zakonom :

 

Prijedlog radi izmjene sa kojim će roditeljem maloljetni .... živjeti , je pokrenut 29.07.2010.god.

 

CZSS Vinkovci 10.09.2010.god sudu dostavlja svoje mišljenje bez onog najbitnijega djela a to je očitovanje djeteta sa kojim roditeljem ono žali u buduće živjeti.

Namjerno ili slučajno???!!!!

 

Pa nakon toga slijede dva BEZUSPJEŠNA ročišta:

 

Prvo ročište:

 

ZAPISNIK

od 25.1istopada 2010.godine Sastavljen kod Općinskog suda u Vinkovcima

 

Nakon oglašavanja stvari u 08,30 sati pristupaju sudu pozvani:

Za predlagatelja: osobno

Za protustranku: osobno uz pun. …………….

Za CZSS Vinkovci nitko dostava uredna.

 

Sud

riješava Ročište se odgađa a sljedeće se zakazuje za dan

22.studenog 2010.godine u 08,30 sati

što nazočne stranke primaju na znanje i obvezuju se pristupiti na isto ročište bez slanja posebnih poziva.

 

Majka i z.z. izjavljuje da joj je jasno da na iduće ročište mora pristupiti i dijete maloljetni ………….te se obvezuje istoga dovesti na ročište kako bi sud od njega u smislu zakona mogao uzeti izjavu s kojim roditeljem želi živjeti a CZSS Vinkovci će poziv biti upućen pismenim putem.

Dovršeno u 08,40 sati.

 

Drgo ročište:

 

ZAPISNIK

od 22,studenog 2O10.godine Sastavljen kod Općinskog suda u Vinkovima

 

Nakon oglašavanja stvari u 08,30 sati pristupaju sudu pozvani:

Za predlagatelja: osobno

Za protustranku: osobno uz pun…………

Za CZSS Vinkovci ………………dipl.iur.

 

Nije pristupio mldb. dijete stranaka unatoč pozivu suda sa prošlog ročišta i jasno naloženoj obvezi da sud namjerava na ovom ročištu saslušati mldb. djeteta na okolnost s kojim roditeljem dalje želi živjeti. Predstavnik CZSS Vinkovci izjavljuje da upit suda da će njihovi djelatnici ukoliko sud tako odredi dodatno provesti razgovor sa mldb. djetetom

stranaka na ovu okolnost.

sud

riješava

Poziva se CZSS Vinkovci da dodatno obavi razgovor sa malodobnim djetetom stranaka na okolnost s kojim roditeljem dalje želi živjeti , I da dijete u razgovoru jasno želju verbalizira djelatnicima Centra a majci kod koje se dijete nalazi se nalaže da u dogovoru sa nazočnim predstavnikom CZSS Vinkovci dijete dovede na razgovor. Po primitku dopunskog Izvješća CZSS Vinkovi daljnja odluka suda pismenim putem.

Dovršeno u 08,45 sati.

 

Što to još čeka ovog mog odlikaša kojemu je najveće želja bila da živi u jednoj velikoj sretnoj obitelji ali ako tako ne može, onda bi se, kako kaže, volio vratiti ovdje gdje se rodio, gdje mu je staro društvo,....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako još ima vremena, zatraži od czss da uz dopis o razgovoru sa djetetom stave i svoje mišljenje o uvjetima u kojima dijete trenutno živi i koje će imati kada ga dobiješ na skrb. bilo bi dobro da to bude zajedno jer će sudac to zahtijevati vrlo vjerojatno. ako to nemaš slijedi možda još jedno ročište.

po viđenju frenda, pravnika, ovo je zadnje. živi bili pa vidjeli.

sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

LAZAR je napisao:

ako još ima vremena, zatraži od czss da uz dopis o razgovoru sa djetetom stave i svoje mišljenje o uvjetima u kojima dijete trenutno živi i koje će imati kada ga dobiješ na skrb. bilo bi dobro da to bude zajedno jer će sudac to zahtijevati vrlo vjerojatno. ako to nemaš slijedi možda još jedno ročište.

po viđenju frenda, pravnika, ovo je zadnje. živi bili pa vidjeli.

sretno.

 

Moj " LAZARE",

siguran sam da ima vremena za ovo što si napisao, jer će CZSS Vinkovci, pod čijom su nadležnosti dijete i majka, maksimalno odužiti svoju obavezu očitovanja.

Mišljenje o uvjetima stanovanja i mnogo čemu ostalome su već, na osnovu razgovora sa djetetom i majkom, napisali i dostavili sudu ali samo jedno i naj bitnije nisu a to je verbaliziranje djeteta sa kime želi živjeti.

Po svemu što se do sada događa moglo bi se sa lakoćom zaključiti da su - roditelji sposobni voditi skrb o djetetu ali ono je to koje bi se trebalo izjasniti i na osnovu čega bi sudac mogao donijeti presudu a upravo to on i traži-.

S obzirom da je do sada CZSS Vinkovci do bola bio pristrasan majci djeteta ne bi me čudilo da se dijete izjasni da želi živjeti sa jednim roditeljem a da centar napiše suprotno.

Što nam tada preostaje ! ? ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sud

riješava

Poziva se CZSS Vinkovci da dodatno obavi razgovor sa malodobnim djetetom stranaka na okolnost s kojim roditeljem dalje želi živjeti , I da dijete u razgovoru jasno želju verbalizira djelatnicima Centra a majci kod koje se dijete nalazi se nalaže da u dogovoru sa nazočnim predstavnikom CZSS Vinkovci dijete dovede na razgovor. Po primitku dopunskog Izvješća CZSS Vinkovi daljnja odluka suda pismenim putem.

 

s obzirom da i ti podjednako skrbiš o svom djetetu kao i njegova majka, imaš pravo biti prisutan pa zahtjevaj to od centra. čudno mi je da sud ne navodi neki konkretan rok.

 

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekjučer 14.12.2010.

je malac bio sa majkom na razgovoru u CZSS kod psihologinice gdje se, ( kako je meni rekao preko tel. ) na pitanje sa kime u buduće želi živjeti, jasno izjasnio

" sa ocem ..."

Djelatnica centra je bila ponovo zatečena, iznenađena, kao da se radi o njezinoj koži, o njezinom djetetu, ponovno su uslijedila podpitanja u smislu pa zašto, razmisli,.. i slično a svu tu torturu je već jednom prošao a i naputak sudca pravnici centra koja je bila na zadnjem ročištu je bio:

razgovarajte sa djetetom samo kratko i u smislu da jasno verbalizira sa kojim roditeljem u buduće dijete želi živjeti jer to prošli puta niste napravili.

Naravno da je bilo dobre volje i poštivanja djetetove želje kao i sudske procedure, sve bi bilo već gotovo, no sada treba ponovo čekati :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 5 tjedna kasnije...

Kažu da vrana vrani oči ne kopa ali se ponekad može desiti da je i sama sabi u stanju iskopati oči.

Evo kako to izgleda u slučaju moga djeteta:

 

MISLJENJE PSIHOLOGA

"Dječak je na razgovor došao u pratnji majke (drugi put). ali je razgovor obavljen bez njezine prisutnosti.

Dječak se lako odvaja od majke, majka to i prihvaća. Prema sugovorniku nema prisutnog otpora, komunikativan je. Na pitanja odgovara usmjereno i adekvatno. Rječnik mu odgovara dobi.

Mario iskazuje želju da živi s ocem........."

Milica Benić. dipl. psiholog

 

Iako teška srca, nakon pritiska suda, djelatnica CZSS je konačno u svome mišljenju napisala ono što se od nje i prije nekoliko mjeseci tražilo a to je: izjava djeteta sa kojim roditeljem u buduće želi živjeti.

Novo ročište zakazano 07.02.2011.

 

Sve pohvale djelatnici CZSS Vinkovci na savjesnom obnašanju svoje dužnosti ! !

 

 

:pljesce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dosadašnje plansko odugovlačenje CZSS Vinkovci, bivše supruge i njezinog punomoćenika, kako reče sudac, opstruiranje suđenja, da se onemogući djetetu da iskaže svoje mišljenje,

je prošlost a što sada, što nas čeka u budućnosti !??

 

Ukoliko sudac donese odluku da dijete u buduće živi sa ocem, logično je očekivati da će, s obzirom na dosadašnju praksu, druga strana napraviti žalbu.

Dali bi bilo pametno i osnova tražiti da dijete do punomoćnog rješenja bude kod oca ?

Iskreno, iako su uvjeti za život i sve ostalo bolji kod mene, iako sam ovog trena spreman da ga primim, iako volim tog svog klinca više nego išta na ovome svijetu i volio bi da se ovaj tren stvori kraj mene jer je to i njegova želja, smatram da bi za njega bilo dobro da ovaj peti razred na miru završi tamo gdje je sada, da ga se sa time ne opterećuje, premda je najbolji i najdiscipliniraniji učenik u razredu i vjerujem da bi se bez problema uklopio u novu - staru sredinu.

 

Ima li netko dobar prijedlog,

što napraviti ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemoj da te sada lovi kriza ili neka grižnja savjesti. učini što je najbolje za dijete i što ono želi. znam da klinac zna što je za njega najbolje, inače se nebi izjasnio kako je. i dalje ćete oba roditelja brinuti o svom djetetu samo će ono sada živjetii kod tebe. važnije je da je dijete kod roditelja koji ga najbolje poznaje i razumije nego gdje će završiti, odnosno nastaviti školovanje.

pitaš li se ikada što je tvoja žena mislila kada ti je uskraćivala da viđaš svoje dijete. dali je nju pekla savjest. dali je uopće ima. pokaži joj što je pravi roditelj i prijatelj, tako ćeš biti najbolji učitelj i uzor svome djetetu kakav čovjek i samo treba postati. možda i ona postane bolji čovjek.i nemoj sada da radiš #OOPS#rije.

mislim da će sudac naložiti da se djete povjeri ocu na brigu i da se odluka ima izvršiti u roku tri dana bez obzira na rok žalbe. živi bili pa vidjeli. pravda je spora ali dostižna.

 

nemaš pojma koliko sam sretan zbog vas dvojice.

 

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

LAZAR je napisao:

nemoj da te sada lovi kriza ili neka grižnja savjesti. učini što je najbolje za dijete i što ono želi. znam da klinac zna što je za njega najbolje, inače se nebi izjasnio kako je. i dalje ćete oba roditelja brinuti o svom djetetu samo će ono sada živjetii kod tebe. važnije je da je dijete kod roditelja koji ga najbolje poznaje i razumije nego gdje će završiti, odnosno nastaviti školovanje.

pitaš li se ikada što je tvoja žena mislila kada ti je uskraćivala da viđaš svoje dijete. dali je nju pekla savjest. dali je uopće ima. pokaži joj što je pravi roditelj i prijatelj, tako ćeš biti najbolji učitelj i uzor svome djetetu kakav čovjek i samo treba postati. možda i ona postane bolji čovjek.i nemoj sada da radiš #OOPS#rije.

mislim da će sudac naložiti da se djete povjeri ocu na brigu i da se odluka ima izvršiti u roku tri dana bez obzira na rok žalbe. živi bili pa vidjeli. pravda je spora ali dostižna.

 

nemaš pojma koliko sam sretan zbog vas dvojice.

 

sretno

 

Pozdrav LAZARE !

Hvala na podršci ali sada ti meni ubaci veeeeliku bubu u uho!

Odakle ti informacija, (naravno ako sudac uvaži djetetovu želju a ona ne odstupa od mogućnosti oca da se o njemu brine), da postoji mogućnost,

citiram :

"... da se odluka ima izvršiti u roku tri dana bez obzira na rok žalbe..."

 

Ja se ipak, sve nekako bojim i smireno čekam ljeto kada , ako ne dođe do nečega izvanrednoga, vjerujem da će do tada biti sve konačno rješeno,

naravno u korist djeteta !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"da se odluka ima izvršiti u roku tri dana bez obzira na rok žalbe..."

 

Pojedini suci svašta rade, ali ovako nečemu nemoj se nadati, a prije svega nemoj djetetu to govoriti jer se ovo neće desiti. Bitno je da djetetu objasniš da činiš sve u okviru svojih mogućnosti i da se treba strpiti, dok sud ne donese prvostupanjsku odluku i dok ne prođe žalbeni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mario,

 

želim ti pružiti podršku u tvojoj borbi za dobrobit svoga djeteta. Samo strpljivo ali hrabro !!!

 

Iz svega napisanoga, zaključujem da se naša administracija, pravosuđe i ostale mjerodavne službe nisu još uspijele izvući iz 70-ih godina prošloga stoljeća --> U radnom vremenu malo masnoga odojka, čašica rakije pa koja kava i hura-haj, a djeca nek sama odrastu i riješen problem.

 

Ja sam otpočeo sporazumni postupak da dobijem svojih 3 klinaca i nadam se da to neće biti kad budu imali 30 god.

 

Drži se Mario, svako dobro ti želim!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iz iskustva prijateljice takvo što se desilo u vrlo sličnom postupku promjene staratelja, iako je druga strana to pokušala eskivirati, uz pomoć nadležnog czss-a i prijetnjom policijskim postupanjem, otac je predao dijete nakon 5 dana. na forumu sam također pročitao par slučajeva kada je sud presudio da se slične stvari imaju izvršiti u tri dana bez obzira na rok žalbe. nisam tvrdio da će to sudac napraviti već sam izrazio mišljenje da bi mogao jer po logici stvarii u tijeku vašeg postupka to mi se čini sasvim normalno i očekivano. naravno sve ovisi o sucu. žao mi je ako sam ti unio dodatni nemir, nije mi bila namjera. i nemoj se bojati i strepiti dali će se pozitivno završiti za tebe, bez obzira na ta tri dana koja sam spomenuo, uvjeren sam da će te na kraju živjeti zajedno i to vrlo brzo. još jednom oprosti.

 

sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Društvo, hvala vam svima po tko zna koji puta na potpori!

Gringo, ne bih djetetu takva obećanja davao ni u ludilu, kada o tome razgovaramo ne govorimo o rokovima ali se, ako sve bude po " planu ", nadamo da bi se to moglo riješiti do ljetnih praznika.

Do ročišta je ostalo još pet dana vidjet ćemo što će se desiti.

Ha, ha, kako su do sada smišljeno opstruirali sud ne bih se čudio da nešto iznenada iskrsne pa da bivša ne dođe na ročište.

Da nema ovog Legalisa, bez razmišljanja bi napisao da više u nikoga i u ništa ne vjerujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Danas sam dobio riješenje, ne mogu vam opisati uznemirenost koju sam imao dok sam otvarao kuvertu.

Bilo je i s razlogom,

 

" ODBIJA SE PREDLAGATELJ SA PRIJEDLOGOM..."

 

"...Stav je ovoga suda da je u interesu djeteta da i nadalje ostane živjeti sa majkom za koju je utvrđeno da se na adekvatan način brine o svim njegovim potrebama, dijete nije zapušteno i nisu utvrđene bilo kakve nepravilnosti u odnosu majke . osim toga dijete postiže odličan uspjeh u školi što također govori u prilog da se majka pravilno brine o djetetu i mišljenje je ovog suda da nije u interesu mldb. djeteta da se sada izlaže stresu promjene škole i životne sredine."

 

Rasprave u smislu postavljanja pitanja nije niti bilo, ovo je ustvari prepisano mišljenje CZSS-Vinkovci i njezinog odvjetnika.

 

Želja jedanaest i po godišnjeg djeteta i njegovi razlozi zbog čega bi u buduće živio sa ocem a što je i bio osnovni povod pokretanja postupka, u obrazloženju donesenog rješenja nisu niti jednom riječju spomenuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tužno, teško, jadno, bespomoćno,... se nakon ovoga osjećam.

Kaako ponovno reći sinu da će istina pobijediti,

kako ga dalje učiti da bude pošten, dobar, iskren,....

da bude dobar đak,

trebao sam mu izgleda govoriti da bude loš đak, nemaran, nekulturan, da laže,... jer bi tada imao šanse ostvariti svoje želje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma naravno da mi je stalo do mog sina.

Volim ga a i nije on odlučivao dali će doči na ovaj svijet ili ne već ja i moja bivša supruga.

Ma sve je ovo vrlo jednostavno ( ali zašto bi tako bilo kada ne mora ):

CZSS Sl. Brod i CZSS Vinkovci kažu da su roditelji sposobni voditi skrb o djetetu.

Jedanajst i po godišnje dijete izražava želju da živi sa ocem.

 

Razlozi:

zar su uopće bitni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma naravno da su bitni svakom roditelju bitno je da bude uz svoje dijete ali ako život˙(mada većim dijelom krivi su drugi kojima nije stalo do dobrobiti djeteta jer su oni samo statistika u obavljanju njihovog posla) odredi drugačije preostaje samo borba da budemo uz svoje dijete što bliže,da ga podržavamo,volimo i da mu dajemo do znanja da ćemo biti bez rezerve uz njega

znam da ove napisane riječi Vama malo znače u Vašoj borbi za zajednički život sa Vašim djetetom,vjerujte vrijeme će pokazati da Vaša ljubav prema sinu je zaslužna što će on izrastati u poštenog i vrijednog čovjeka koji će biti svjestan što je za njega sve učinio otac nebili bio sa njim....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Prošlo je 42 dana kako sam poslao žalbu,

još nema odgovora a evo kako mome sinu i meni prolaze dani.

 

Sms poruka:

…sine dolaziš li ovaj vikend ?!...

 

Sms odgovor:

Evo pitao sam mamu dali mogu kod tebe doći za petak a ona je rekla da bih mi dala ako bi htio donet neku stvar,

na primjer frižider…

 

Eto ako hoću ispuniti djetetovu i svoju želju da se vidimo više nego li je to određeno sudskom presudom, moram bivšoj odvoziti stvari a ako ne ništa od proširenog viđanja !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"xara" dužan sam jedno objašnjenje !!

Naime, radi se o pokretninama koje su bivšoj supruzi pripale podjelom imovine a po koje iz neobjašnjivih razloga već skoro tri mjeseca ne dolazi.

Očigledno bi ih sada ja trebao odvoziti k njoj i to ( kako kaže ) slijedećom dinamikom :

Kada budem dolazio po sina da dovezem jednu turu a kada ga budem vraćao nazad drugu turu.

U suprotnome nema proširenja viđanja.

 

P.S.

Imao sam obavezu da u roku od 15 dana predam nekretnine tužiteljici.

Ja sam stvari pripremio već nakon par dana ali evo do danas nije došla po njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ono što mene ljuti je to što u puno sl. majke smatraju djecu kao svoje vlasništvo...kao predmet s kojim mogu dr roditelja ucjenivati,...nanostiti mu bol i sl. A gdje je ona polazna stavka: to je naše djete! Naglasak na: naše!!!! Koje treba mamu koliko i tatu...i tu nema nikakvog "ali"!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Večer!

Čitam o Vašem stanju i ne mogu Vam pomoći nikako, mogu Vam samo reći da imate moju moralnu podršku! Izdržite sve i ne dajte se. Ja osobno upravo ulazim u cijelu tu priču i već mi bivša daje do znanja upravo to što Vi prolazite, žene (čast iznimkama) zanima jedino i isključivo njihova dobrobit. Za dobrobit djeteta ne mare uopće, samo im je bitno da se one izdovolje pa stradala time djeca ili ne, svejedno. A što se tiče zakona i institucija...katastrofa...za njih su očevi samo izvor novca, ništa više. Jadno, stvarno jadno.

Nađite snagu i izdržite!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na potpori!

No kako se kola koja krenu niz brdo ne mogu tako lako zaustaviti, tako izgleda ne mogu ni "zločestoće" moje bivše supruge.

Kako bi se komunikacija između mene i sina smanjila, bivša mu je ovih dana promijenila mobilnog operatera. Tako su naši razgovori postali znatno skuplji a samim tim i rjeđi.

Što je slijedeće ! ! ? ? :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

xara je napisao:

ono što mene ljuti je to što u puno sl. majke smatraju djecu kao svoje vlasništvo...kao predmet s kojim mogu dr roditelja ucjenivati,...nanostiti mu bol i sl. A gdje je ona polazna stavka: to je naše djete! Naglasak na: naše!!!! Koje treba mamu koliko i tatu...i tu nema nikakvog "ali"!

 

Sigurno je da mi svojim postupcima svjesno nanosi veliku bol jer zna koliko volim tog klinca i koliko mi je stalo do njega i njegove budućnosti ali možete zamisliti kako je tome klincu koji dvije i pol godine žudi za svojim rodnim krajem, starim prijateljima, toplim " starim " domom,...

ali ne samo da mu se te želje ne mogu ostvariti već su se zbog njih protiv njega "urotili" svi u toj sredini u kojoj je sada, od majke, tetki, bake, ujaka, preko CZSS Vinkovci, MUPA, ODO Vukovar pa sve do općinskog suda Vinkovci.

Znam da ovo može ići u rubliku " vjerovali ili ne " ali,

vjerovali ili ne, nitko mu od strane nadležnih, državnih institucija ne želi pomoći da se vrati, svi ga žele a na žalost i uspijevaju, na silu, zadržati tamo gdje ne želi živjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marlino je napisao:

Xara,nažalost mislim da czss ne zanimaju želje djeteta, niti isti uzimaju njegovo mišljenje u obzir.i kada im dite napiše ili objasni da želi biti s ocem odnosno živjeti s njime, czss tumači da je djetetovo mišljenje nastalo manipulacijom oca i njegove okoline...

 

A evo kako to na žalost izgleda u praksi.

Sve gramatičke greške i gluposti koje će te pročitati u nastavku su djelo CZSS Vinkovci tj. orginalni, copy-paste tekst.

 

MIŠLJENJE PSIHOLOGA

o provedenom razgovoru s mlt. M. Č.

 

temeljem opsežnog psihologijskom intervjuom kao i psihologijskom obradom mlt. Maria

Dječak je na razgovor došao u pratnji majke (drugi put). ali je razgovor obavljen bez njezine prisutnosti.

Dječak se lako odvaja od majke, majka to i prihvaća. Prema sugovorniku nema prisutnog otpora, komunikativan je. Na pitanja odgovara usmjereno i adekvatno. Rječnik mu odgovara dobi.

 

Mario iskazuje želju da živi s ocem. a kao glavni razlog navodi niz zamjerki na majčinu skrb. Uglavnom su to uvjerenja koje je čuo od drugih odraslih, pretpostavljam oca. Majci zamjera što nemaju bolje stambene uvjete, kako bi želio stvari koje imaju druga djeca, kako ne voli život na selu, kako mu smrde domaće životinje. Kako mu majka zabranjuje gledanje tv, dovođenja društva. Za razliku od majke otac je mnogo tolerantniji, dozvoljava mu sve što poželi, često dovodi prijatelje, kako mu tata kupuje pizze i sl. Kada mi se postave protupitanja glede tih navoda, nema logičkog odgovora..

Majka je zabrinuta za dječaka jer navodi, promijenio se u poslije provedenih praznika kod oca. Postao je neposlušan, kada mu majka nešto zabrani ili ograniči zove oca. Otac tada naziva dječaka, propituje je ga o situaciji u obitelji, što majka radi i sl.

Mario je dječak čiji razvoj uredno prolazi, završio je četvrti razred s odličnim uspjehom, sada će u peti.

Iz izvješća škole razvidno je kako je dječak odgovoran u radu i učenju. Savjesno obavlja sve zadatke. Sudjelovao je u školskom natjecanju gdje je ostvario najbolje rezultat u razredu. U školu dolazi uvijek uredan i čist, redovito nosi sav školski pribor.

Majka redovito dolazi na informacije i roditeljske sastanke. Ima korektan odnos s prijateljima u razredu i školi. Glede izmjene odluke, ostajem u cijelosti kod ranije dostavljenog mišljenja.

 

Vinkovci, 03. siječnja 2011. Milica Benić. dipl. psiholog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dali za ovakve postupke u ovoj našoj dragoj državi Hrvatskoj može, treba, mora ili ne mora itko "odgovarati"??

 

Citirano je:

- u pisanom obliku.

- potpisano sa moje kao i od strane moje bivše supruge.

- sve u prisutnosti našeg ( skoro 12 god. ) djeteta.

 

"Majka mld. MČ, Gordana Čavčić je na djetetovo inzistiranje proširila Uskršnje susrete sa ocem Vladom Čavčić, te umjesto tri dana dozvolila da dijete ostane kod oca osam dana, pod uvjetom da po povratku djeteta majci zajedno sa ocem donesu određene pokretnine koje su u sudskom postupku pripale, tada tužiteljici, Gordani Čavčić, što su oni i učinili.

 

Dana 29.04.2011.god. Gordani Čavčić su u prisutnosti djeteta predane ispravne pokretnine na kojima je prethodno inzistirala :

 

- DVD player

- kuhinjska vaga

- pegla

- mikser

- komplet novih tanjura i šalica za kavu

- tanjuri, šalice za čaj, posudice, i pribor za jelo

- čašice za aperitiv

- figure

- fotografije

 

U Komletincima

29.04.2011.god. Vlado Čavčić Gordana Čavčić"

uređeno: od newbie
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Kažete da je žalba uvažena. Znači Županijski sud je vratio predmet na ponovno odlučivanje prvostupanjskom sudu.

 

"Ponovno neizvjesnost a dijete za to vrijeme čeka, pati i nada se da će mu se želja što prije ostvariti."

 

Vi trebate puno razgovarati sa djetetom i nastojati da ga previše ne opterećujete dešavanjima na sudu. Ono što je za njega bitno jest da ga vi nećete napustiti i da ćete se boriti za njega, a dali će pojedina sudska odluka izazvati u vama razočarenje time ga nemojte opterećivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već sam u debelom minusu, iz toga razloga i nemam odvjetnika pa me zanima da li moram ja sam snositi troškove vještačenja. Ja sam u mirovini, kao invalid dom rata, dok bivša privremeno radi pri općini.

 

riješio je

I. U gornjoj pravnoj stvari provest će se psihijatrijsko vještačenje.

II. Vještakom se imenuje: ……. dr. ……… stalni sudski vještak iz Vinkovaca,

 

III. Vještak je dužan podnijeti Nalaz i mišljenje u roku od 15 dana od dana dostave prijepisa

ovog rješenja, pisano u tri primjerka i podnijeti zahtjev za naknadu troškova.

IV. Vještak je dužan izvršiti uvid u ovosudni spis broj gornji te provedenim vještačenjem

utvrditi da li je mldb. dijete stranaka ………… obzirom na dob i zrelost sposoban samostalno

izraziti vlastito mišljenje o tome s kojim roditeljem želi živjeti odnosno da li je izraženo mišljenje u

interesu djeteta.

 

VI. Nalaže se predlagatelju da unaprijed položi iznos od 1.600,00 kn potreban za

podmirenje troškova koji će nastati u povodu izvođenja dokaza psihijatrijskim vještačenjem, a

najkasnije u roku od 8 dana od dana dostave prijepisa ovog rješenja.

VII. Sud će odustati od izvođenja dokaza psihijatrijskog vještačenja ako iznos potreban za

podmirenje troškova ne bude položen u određenom roku.

UPUTA O PRA VNOMLIJEKU:

Protiv ovog rješenja nije dopuštena žalba osim u dijelu u kojem je predlagatelju naloženo da unaprijed položi iznos potreban za podmirenje troškova. Protiv tog dijela rješenja dopuštena je žalba Županijskom sudu u Vukovaru a žalba se podnosi putem ovoga suda u dva primjerka u roku od 15 dana po dostavi prijepisa tog rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

i346 je napisao:

Večer!

Čitam o Vašem stanju i ne mogu Vam pomoći nikako, mogu Vam samo reći da imate moju moralnu podršku! Izdržite sve i ne dajte se. Ja osobno upravo ulazim u cijelu tu priču i već mi bivša daje do znanja upravo to što Vi prolazite, žene (čast iznimkama) zanima jedino i isključivo njihova dobrobit. Za dobrobit djeteta ne mare uopće, samo im je bitno da se one izdovolje pa stradala time djeca ili ne, svejedno. A što se tiče zakona i institucija...katastrofa...za njih su očevi samo izvor novca, ništa više. Jadno, stvarno jadno.

Nađite snagu i izdržite!!!

 

iako sam žena u potpunosti se slažem sa svim napisanim,majka sam koja je rastavljena i djete je sa mnom. ali u ovih zadnjih 6 g. iskreno sam upoznala toliko majki "gulikoža" i kojima su djeca samo sretstvo...tako da svim tatama ( moram naglasiti) normalnim....iskrena podrška od jedne nažalost samohrane majke koja nije dobila ni 1 kn alimentacije zadnjih 6 .g. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako neko vrijeme nisam pisao, mnogo toga se u međuvremenu događalo.

Jedna od bitnih stvari je:

pregled djeteta od strane psihijatra te slanje nalaza CZSS Vinkovci na koji do danas nisam dobio traženi odgovor.

 

Što činiti dalje !?

 

 

ČAVČIĆ VLADO

FIROV KRAJ 15.

35 209 Bukovlje

 

CENTAR ZA SOCIJALNU SKRB

VINKOVCI

Odjel za zaštitu djece, mladeži,

obitelji i odraslih osoba

 

 

 

Poštovani,

 

S obzirom da se do danas niste očitovali na dopise koje sam vam poslao dana:

21.09.2010., 01.10.2010., 17.02.2011. te 15.04.2011. godine a koji su vezani za psihofizičko zlostavljanje i zanemarivanje mld. djeteta M. Č. od strane njegove majke G. Č. te njegovog zabrinjavajućeg psihičkog stanja radi poteškoća prilagodbe na sadašnje, promijenjene, uvjete života, dijete sam odveo na psihijatrijski pregled, odjel za duševne bolesti, dječje i adolescentske psihijatrije opće bolnice » dr. Josip Benčević « u Slavonskom Brodu.

 

Uz dopis vam prilažem kopiju nalaza i mišljenje liječnika za koji vas molim

Vaše HITNO pismeno očitovanje a da prema majci postupite kako je to zakonom predviđeno u ovakvim slučajevima a sve u vezi zaštite i dobrobiti mld. djeteta.

 

Sa poštovanjem !

 

 

 

 

U Slavonskom Brodu

Dana : 27. 06. 2011. Vlado Čavčić

 

 

 

 

 

Nalaz dječjeg psihijatra

 

C. M., rođen xxxxxx

Datum pregleda : 18.06.2011

Dijagnoza : F43.2 - Poremećaji prilagdbe

Anamneza

Dječak u samostalnom razgovoru opisuje da je više od dvije godine kod majke kod koje je smješten nakon razvoda braka roditelja.Navodi da je neposredno iza razvoda majka često bila nervboizna,lkjuta,uznemirena i u tim stanjima ga je više od deset puta tukla tako da ga pljusne u Ijutnji ili tuče šibom i viče na njega.Navodi da je on bio za to da živi kod oca ,te da ga je i teta ošamarila a ujak prijatio policojom ako ne priča s majkom.Nakon toga perioda se donekle situacija smirila,navodi da je cijelo vrijeme njemu bilo lakše i bolje biti kod oca,ali je majka uvijek Ijuta kad joj spomene nešto pozitivno o tome.U zadnjih pola godine je majka ponovo sve nervoznija.Oko deset puta do sad ga ponovo ćušne,viče na njega,što ga plaši i smeta mu.Ne smije joj iznijeti suprotno mišljenje.Majka puno puši ,iako mu to smeta.U vezi je s neke dvije osobe kako sumnja i dosta na sebe polaže.Ostaje po dva tri sata sam iza škole kod kuće.Na večer spava u istom krevetu s majkom dok je drugi krevet dotrajao i nije opremljena druga soba za njega.Izražava svoju želju da se ne vraća majci.Htio bi biti smješten kod oca,vratiti se u razred gdje je pošao prve dvije godine u školu.

Navodi da bi se viđao s majkom kada bi prestala prijetiti i nervozno se ponašati.Prijetila mu je da ju nikada neće vidjeti ako ode ocu za stalno...Odličan je učenik i navodi da nema problema u ponašnaju dok neki dečki u njegovom sadašnjem razredu imaju i smetaju mu(puše i sl...)

Dijagnoza

F43.2 poremećaj prilagodbe i sumanja na zanemarivanje brige za dječaka s djelomičnim pokazateljima emocionalnog i fizičkog zlostavljanja u obradi.

Preporuka za liječenje i mišljenje

Preporuča se da Centar za socijalnu skrb donese privremeno mjeru prestanka viđanja s majko,te da se dječaka smjeti kod oca dok se ne sagleda situacija ukupno.Majka treba obaviti pregled psihologa i psihijatra kao skrbnik radi sumnaje na emotivni poremećaj koji ju tjera u nasilnije ponašanje.Potrebno je javiti se telefonom ovdje radi razgovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada ovako, odmah obavijestite Ravnateljstvo policije u Zagrebu, Odsjek za maloljetničku delikvenciju i Vladu RH, Odjel za predstavke i pritužbe građana, također taj nalaz pošaljite nadležnom Centru. Sve ovo učinite na način da dopise pošaljete sa povratnicama. Ovo vam sve govorim kako nadležni centar nebi mogao izvrdavati, nego će biti pozvani na očitovanje što su učinili u konkretnom slučaju.

Ako u roku mjesec dana ne budete imali povratnu informaciju o tome što će biti poduzetu u slučaju vašeg djeteta, onda mi se javite, naravno pod uvjetom da ste učinili sve što sam vam napisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gringo, hvala na pomoći.

Poslana su oba dopisa a evo u međuvremenu još jedan pregled i nalaz:

 

 

C. M. rođen xxxxxxx

Datum pregleda : 18.07.2011

Dijagnoza : F43.2 - Poremećaji prilagdbe

Anamneza

Dječak opisuje postpuno bolje i smirenije stanje od kada se nalazi kod oca. Navodi kako ga je majka

zvala telefonom i navodila da će doći policija po njega te da se on mora njoj vratiti, što ga je

uznemiravalo. Navodi da se plaši majčinih postupaka posebno jer mu je prijetila da će morati doći k

njoj na silu. To ga je jako uznemirilo te navodi da se nikako ne želi njoj vratiti jer se plaši njenih

postupaka.

Otac naknadno navodi da nije dobio odgovor Centra za socijalnu skrb niti upute da se obrati sudu.

Dijagnoza

F43.2 nakon stresnih događaja

Preporuka za liječenje i mišljenje

Obratiti se ravnatelju Centra koji mora dati upute o postupanju.

Dječak treba biti kod oca ,do daljnjeg obustaviti viđanja s majkom. Majka je dužna redovito se

ovdje obratiti radi razgovora i pojašnjenja situacije kako ju ona vidi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali se ovo što dolje piše može zahtijevati u van parničnom postupku sa kime će dijete u buduće živjeti a koji je u tijeku, ili treba novi sudski postupak.

Molim i pomoć oko sastavljanja istog.

Hvala !!

 

CENTAR ZA SOCIJALNU SKRB SLAV.BROD - obavijest

Obavještavamo Vas da smo podnesak koji ste nam uputili proslijedili u Centar za socijalnu skrb Vinkovci na njihovo postupanje. Vas kao drugog roditelja, kod kojeg dijete ne živi, a koji zajedno s majkom imate zajedničku roditeljsku skrb nad mlt. MČ, upućujemo na pismeno podnošenje zahtjeva nadležnom Općinskom sudu Vinkovci, vezano za donošenje odluka o roditeljskoj skrbi-između ostalog i privremene mjere, zabrane susreta i druženja mlt. Maria s majkom Gordanom.

uređeno: od newbie
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Dragi Mario! Čitajuću vašu problematiku nemogu se načuditi koliko su naši slučajevi slični a opet tako različiti.

Naime moj slučaj je sljedeći:djeca dodjeljena razvodom meni ali bivši suprug cijelo vrijeme okreće djecu protiv mene i nagovara djecu da odu živjeti kod njega jer če imati "više slobode". Dječak od 12 godina je pristao živjeti kod oca (bez konkretnog razloga zašto ne želi živjeti kod majke)unatoč sudskoj presudi, mom nepristanku i "nepristanku" centra za socijalnu skrb. Zašto? Evo odgovora.Bivši muž radi u Italiji,dolazi doma na vikend a kad radi ostavlja dijete od 12 godina samo tjedan dana bez grižnje savjesti.Zakon je na mojoj strani,evidento je da otac na taj način samo želi izbjeći plačanje alimentacije (mišljenje czss)jer bi jedno dijete bilo kod njega a drugo kod mene. Briga djeteta mu je zadnja na pameti.....ali ja još uvijek nisam dobila svoje dijete natrag.Sve to predugo traje,vrijeme koje prolazi ide na ruku samo bivšem mužu a dijete je i dalje samo.Bez oca i bez majke Žalosno je to da ja nemogu po dijete iako imam sudsku presudu.Molila sam bivšeg muža da se vrati u Hrvatsku i da tu potraži posao da bi sin mogao živjeti s njim ali ne želi ni čuti jer njemu tako odgovara.....

Želim vam puno sreće u daljnjoj borbi za dijete......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

bartleby je napisao:

Mario-sb, angažirajte odvjetnika ako ikako možete i to nekoga tko će odmah reagirati. Javite mi se na pm.

 

Draga bartleby, da sam od pokretanja ove teme pa sve do danas, za sve što je bilo potrebno imao odvjetnika, danas ja i moj sin ne bi imali što jesti.

Obračao sam se centrima za soc. skrb za koje sam smatrao da su dužni dati pravnu, savjetodavnu i svaku drugu pomoć koja je potrebna za rješavanje problema vezano za dobro djeteta ALI ništa od njih:-(

 

Na žalost, tako je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Evo kako "majka" može biti okrutna prema svome djetetu.

Prvo ga pusti i obeća da će zimske praznike provesti kod mene a kada je prošao sudski određen rok prijavila me svim mogućim institucijama da se ne pridržavam rješenja o susretima.

Pozvani mi čak i u policiju na obavijesni razgovor ali na kraju nikome ništa.

"majka" ljuta smišlja plan kako će nas kazniti i evo što radi:

uz blagoslov i potporu CZSS Vinkovci pokreće izvan parnični postupak za drastičnu promjenu viđanja.

 

Što nas dvojica sada da radimo, ja u minusu, ne mogu nam priuštiti odvjetnika, njega 12 i po godišnjaka, odlikaša nitko ne želi saslušati kako zaslužuje.

Tužno.

 

 

"Tijekom vremena od dana pravomoćnosti presude Općinskog suda okolnosti uzrokovanih ponašanjem oca i predloženika u pogledu održavanjo susreto i druženja oca sa djetetom.

Navedeno se ogleda u činjenici neredovnog održavanja susreta i druženja oca i djeteta, ali i nepridržavanja vremenskih ograničenja iz točke V citirane presude vezanih za tobožnju volju djeteta da provede više vremena s ocem.

Pored toga svaki puta kada se dječak vraćao od oca nakon više onevnog boravka bilo je primjetno neprimjereno ponašanje djeteta, po je za zaključiti da otac ima loš utjecoj na dijete. Pored togo kada dječak noći kod oca vikendima, otac izbiva iz kuće, pa se postavlja pitanje brige oko djeteta u to vrijeme.

Temeljem čl. 102. Obiteljskog zokona sud će na prijedlog roditelja ako to zahtijevaju bitno izmijenjene okolnosti donijeti novu odluku o susretima i druženju roditelja s djefetom.

Poradi navedenih razloga smatramo do je potrebno smanjiti konfakte i druženja maiodobnog djeteta sa ocem, te promiieniti njihovo mjesto, da se odvijaju u području prebivališta djeteta i to u vremenu svake prve i treće subote u mjesecu u vremenu 10.00 sati do 18.00sati.

Dokaz: anamneza CSS Vinkovci."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam čitao postove sem prvoga i zadnjega i letimično pregledao neke druge.

Da sam na tvom mjestu ne bi se puno sekirao jer imaš muško dijete solidarizirat će se s tobom puno prije nego sa majkom(90% vs 10%)....12-godišnje dijete bi se trebalo pitati kod koga hoće živjeti ,ali zanemari to,pravde u centrima nema....uskoro će biti pobjeda tebe i tvog sina...strpi se do tad jer vrijeme radi za tebe,uskoro će tvoj sin biti prevelik i odlučivat će sam o svemu.

To što vam je smanjeno viđanje to će samo pojačat njegovu želju...

Jedino ,po mom skromnom mišljenju,što trebaš raditi je da ga viđaš to vrijeme koje imaš,savjetuješ da ne uđe u neki opasan porok i paziš da ga majka ne usmjeri u propast(bilo bi npr.mudro da se pred takvom majkom praviš potišten radi smanjenog vremena i jako jako tužan tako da ne smišlja ko zna šta i s tim ne htjedne napakostit i dijetetu...bez uvrede ali ona mu već pakosti jer mu brani drugog roditelja dakle ko zna gdje je limit,moraš biti oprezan).

 

VRIJEME RADI ZA TEBE,uskoro je kraj nepravdi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Cijele ljetne praznike 2011g. sin, 12 god. je proveo kod mene.

Radi loših odnosa sa majkom i želje da živi sa mnom nije se želio vratiti majci.

Udovoljio sam njegovoj želji sve dok nije počela školska godina kada sam ga pod pritiskom zakona morao " na silu " vratiti majci.

Za to vrijeme, točnije dva mjeseca nisam plaćao alimentaciju.

Bivša supruga se na to nije bunila sve do prije par dana, kada sam od suda dobio prijedlog njezinog odvjetnika za ovrhom.

Zanima me dali za to vrijeme koje je dijete na ovakav način provelo kod mene, više od dva i pol mjeseca,

uz medicinsku dok. koja savjetuje da dijete ostane kod mene do daljnjega,

moram bivšoj nadoknaditi zaostatke alimentacije !?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pobrinite se da se ne služite prikazom punog osobnog imena djeteta gdje vam padne na pamet.

Vi odrasli, ako baš žarko želite "međusobne igrice" putem neta, uploadajte i scannirane golišave sličice sebe (po za to namjenjenim serverima).

Hvala.

 

Nadalje, navode o psihičkom oboljenju koje je prijetnja po dobrobit mlt djeteta je možda novonastala okolnost, pa sud može procijeniti o tome kao promjenjenoj bitnoj okolnosti.

Poziv na davanje izjave o priznanju očinstva nakon što majka izjavi koga smatra ocem nije ništa pretjerano neuobičajeno niti abnormalno, pa se radije bavite okolnostima (točnije djetetom) nakon 12g, a ne prije 12-13g (za šutanje djetetom kao loptom radi postizanja osobnih golova sada).

Veća korist po dijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Prošlo je puno vremena od kada sam zadnji puta bio ovdje među Vama.

Želim se zahvaliti svima Vama koji ste mi nesebično pomagali, davali savjete, pravnu pomoć, podršku pa i kritiku.

Iz poštovanja prema svima, ne želim ovdje nikoga posebno isticati, oni će se sami prepoznati.

 

Hvala i onima koji su do sada 24,944 puta posjetili temu.

Sve je to bila velika psihološka podrška, mome sinu i meni da idemo dalje.

 

Od 23.04.2014., sada skoro 16 godišnji sin sretno živi sa mnom.

Rezultat je to naše VELIKE upornosti, strpljenja i nadanja.

 

Nakon pet i pol godina zlostavljanja, maltretiranja, uskraćivanja, zabrana, kažnjavanja, tortura, nerazumijevanja, ignoriranja,...

djetetove majke, njezine rodbine i prijatelja, institucija kao što su: Vinkovački CZSS, ravnateljice škole Komletinci, policijskih djelatnika i ravnateljstva PU Otok, općinskog suda Vinkovci, državnog odvjetništva Vukovar, Ravnateljstva policije za mladež Zagreb, raznih ministarstava i još puuuuno njih,

 

dijete je konačno ostvarilo svoj san !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

ja sam otac koji se bori za dijete. Evo, moja bivša je upravo odvela moju kćer u nepoznatom smjeru i ne znam gdje je , a nitko ne želi reagirati, ni policija, ni centar. Pokrećem jednu stranicu gdje ću pisati o sudbinama nas očeva, pa bi želio znati više o sudbinama drugih očev.a Da li su i vas lažno prijavljivali, etiketirali kao pedofila, nasilnika itd? Ako želite napisati i kratku priču, javite mi se. Hvala,

Pozdrav,

Danijel

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mario-sb, imaš od mene poruku.

Pročitaj i javi se. Ostavi neki e-mail da ti se javim.

 

Ok. nisam odmah sve u dahu mogao pročitati a i malo prije sam se vratio kući.

Kada pročitam, javno ću se očitovati , premda već sada mislim da si preopširan i da si dirnuo u osinje gnijezdo.

 

Objavljuješ otvoreni rat u kojem ćeš, ćemo, bez obzira na našu podršku i borbu unaprijed izgubiti.

Dao nam dragi bog da nisam u pravu !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija