Jump to content

HRVI


dudo-sk

Preporučene objave

Poštovani,

 

Jučer (26.05.2010) sam bio treći put na vještčenju za priznavanje statusa HRVI.

Molim Vas ,kakva su iskustva sa rješenjima jer mi je privremeno isteklo ?

Imao sam 40 % privremeno i kako mi je treće vještačenje rečeno mi je da sam dobio trajno.Postupak traje od 1996 godine !!!

 

Zanima me koliko dugo se čekaju rješenja ?

 

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

dudo-sk je napisao:

Pozdrav,

 

jučer stiglo rješenje, skinuli mi sa 40 % na 30 % i dali trajno..

Nadam se da je moj put za ostvarivanje prava na HRVI okončan jer traje od 97 godine.. :palac:

 

Ja sam 21.12.2005 predao zahtjev za priznavanjem statusa HRVI na osnovu oboljenja od PTSP-a.

 

Prošle godine u 9 mj bio sam po 2. puta na prvpstupanjskoj komisiji-produžili su ali su skinuli sa 30 na 20 %, sada čekam 2. st. rješenje po drugi puta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam treče prvostupanjsko (trajno) dobio 11/2009.

Još čekam drugostupanjsko.

Još je najbolje od svega da sam bio na mirovinskoj komisiji i priznato mi je pogoršanje i opča nesposobnost za rad (dosad profesionalna).I sad moram čekati mjesecima to drugostupanjsko da mi mogu izračunati novu mirovinu.

 

 

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Bio na prvostupanjskoj 2006g. i dobio 20% HRVI; nisam se žalio. Čekao dugo i zatim II-stupanjska revizija skida - ispod 20%. Tužio sam MBOMS Upravnom sudu i tužba odbijena (slao sam požurnice). Uskoro trebam ići ponovo na I-stupanjsku (istek dvije godine). Ima li netko slična iskustva? Da li moram ponovo fotokopirati zdravstveni karton i psihijatrijski karton? Kako da budem siguran da će birokrati u područnom Uredu za obranu dostaviti I-stupanjskoj komisiji ama baš sve nalaze i dokumentaciju koju sam im ja predao ???? :misli::-?:ideja::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neno-josip je napisao:

forrester ne moraš ponovo kopirat zdravstveni karton već ga imaju samo papire koje si sakupio od te zadnje komisije,ne budi paranoičan i sumnjičav sve će biti u redu.znam ljude koji su bili u sličnoj situaciji kao i ti i sve je riješeno pozitivno.pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.

Ne znam da li sam paranoičan, ali mislim da nije nemoguće da se takvo nešto desi. Da nekad, negdje, nekome referent iz područnog ureda (bilo slučajno, ili namjerno) I-stupanjskoj komisiji dostavi nepotpunu medicinsku i inu dokumentaciju. Gotovo sam uvjeren da je takvih slučajeva bilo, a možda sam i ja jedan od tih? :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Molim ako netko ima iskustvo da je odbijen na II-stupanjskoj reviziji, a dvije godine mu istekle tijekom ove godine, pa je ponovo podnio zahtjev za HRVI.

Da li je ista procedura kao i kod prvog podnošenja zahtjeva? Pretpostavljam da se ponovo ispuni obrazac-zahtjev u Uredu za obranu i priloži sva novija med. dokumentacija (od odlaska na II-stup.reviziju).

Kakva su iskustva, nakon podnošenja zahtjeva koliko se čeka na poziv za I-stupanjsku itd.? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neno-josip je napisao:

forrester,dobio sam ja.plp mi dao30%,a dlp skinuo na 20%.prije mjesec dana izišao ponovo po drugi put na plp i dali mi 20%.pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.

 

Zahtjev sam predao 21. 12. 2005. godine ( znači još malo punih 5 godina ).

 

Do danas nisam još dobio trajno rješenje,

do sada tek imam da je DLP potvrdilo po drugi puta 20 %,

 

prvi puta i na PLP i na DLP dobio sam 30%,

čekam izlazak treći put na PLP .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima.

Prvi put sam dobio drugostupanjsko rješenje u 3. mjesecu 2007. a prije mjesec dana stalno poslije tri izlaska na PLP. Dva puta sam na PLP dobijao 30% i oba puta u mi na DLP smanjili na 20%. Mislim da sam negdje pročitao da se i ne može dobiti stalno rješenje za kraće od 3 godine od dobijanja prvog rješenja DLP. Moj je savjet, biti strpljiv...

Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izgleda da me do sada nije nitko razumio. Pojasniću; branitelj predao zahtjev za HRVI prije 31.12.2005., prošao na plp, dlp ga ruši, upravni sud odbija tužbu (taman ističe 2 godine od dlp). Tada nakon dvije godine od odbijanja podnosi ponovo zahtjev za status HRVI ( a nakon 21.11.2009.), bude pozvan na plp i dobiva 20% (ili više) HRVI privremeno. Ima li takvih primjera??

P.S. mislim da sam sada jasno iznio pitanje! :namiguje::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Zar ipak nema nitko da je odbijen za HRVI na II-stupanjskoj reviziji, a da je nakon protoka dvije godine ponovo predao zahtjev (a da je to bilo nakon 21.11.2009.) i dobio HRVI na I-stupanjskoj???? :misli:

 

Ima, znam jednoga takvoga. Odbijen je 1. puta, nakon 2 godine ponovno predao zahtjev za vještačenjem i kaže da je bio na 1. st. LP i dobio 20 % hrvi , sada čeka 2. st. rješenje LP-a ( čeka već jedno otprilike 6-7 mjeseci ).

 

Nije pokretao tužbu, čekao je da prođu 2 godine i skupljao novu med. dok.

 

Po njegovu kazivanju kada je bio 1. puta na komisiji prije 2 godine dobio je rješenje i od 1. st. i od 2. st. LP da je 19 % hrvi ( ne znam ja papire nisam vidio, prenosim samo ono što mi je on pričao ).

 

Rekli su mu ovaj puta na 1. st. LP da ako mu ovih 20 % potvrdi i 2. st. LP da mora izači još 2 puta da bi dobio trajno ( što bi bilo statndardni postupak - klasika ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Ima li tko iskustva s DLP? Jučer sam dobio od PLP 20% trajno (T-315, ranjavanje), 01.07.1998. predan zahtjev za HRVI na osnovu i PTSP i ranjavanja. U mirovini sam nekih godinu dana (opća, 50:50), u HV od početka, 1994 se aktivirao...Pravnik me savjetuje da uložim žalbu, i to na onaj dio koji se odnosi na PTSP (naravno, prekasno krenulo liječenje, ali po pravniku dokumentacija je "jaka") da bi me DLP osobno zvala na vještačenje jer pomišlja da bi mi i ovih 20% od ranjavanja (2 prostrijela, 1 ustrijel, geler u tijelu) skinuli jer ne postoji oštećenje kostiju, živca ili kako već pravilnik o HRVI tumači.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto je prema prema tvojem navodu vidljivo da imaš problema sa ostvarivanjem statusa HRVI ne vidim razlog zašto ne poslušaš savjet pravnika.Za PTSP,dokumentacija može biti "jaka" i "pojačati" se,dok je kod ranjavanja to malo teže ili preciznije nemoguće.Ti se svakako možeš žaliti i na jedno i drugo,ukoliko žalba ne prođe,slijedi Upravni sud

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neno-josip je napisao:

forrester,moja dva frenda su bili isti slučaj kao i ti.bili su odbijeni na drugostupanjskoj,pa onda na sudu i sada prije dva mjeseca izašli ponovo na plp i oba doboli 20%.pozdrav svim braniteljima.

Hvala neno-josip. To sam htio čuti. Znači nakon izlaska novog Zakona su ponovo išli na plp i prošli. To je to; to me zanimalo!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

neno-josip je napisao:

forrester,moja dva frenda su bili isti slučaj kao i ti.bili su odbijeni na drugostupanjskoj,pa onda na sudu i sada prije dva mjeseca izašli ponovo na plp i oba doboli 20%.pozdrav svim braniteljima.

Hvala neno-josip. To sam htio čuti. Znači nakon izlaska novog Zakona su ponovo išli na plp i prošli. To je to; to me zanimalo!!

 

I ovaj slućaj kolege kojega poznam je isto ponovno po prvi puta bio na vještačenju negdje početkom ove godine.

 

Nema veze ovaj novi zakon sa onima koji su zahtjeve za priznavanje statusa hrvi-a podnjeli prije 31.12.2005. , svi oni su u postupku ili imaju pravo na obnovu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čupam papire od 1994 godine, a ratni put sam dobio 2010 godine, prvi put sam podnio zahtjev bez sve dokumentacije i odbijen je 2003 godine. drugi put podnio zahtjev 2010 i prvostupanjska komisija -20 i odbijen.

dragovoljac 16.08.1991

ranjavan 1991, traumatoloski list, kvalifikacija ozljede (A) laka, kirurska obrada.prekinuo bolovanje i otisao na ratiste.potvrda o okolnostima stradavanja. nalaz ortopeda, strana tijela u podrucju ranjavanja. nalaz psihologa, ispitanik trajno radno afunkcijonalan. nalaz neurologa, hernija diska itd... nalaz otorinolaringologa, gubitak sluha po fovleru 18%. nalaz psihijatra, F43/1, F13/0, F60/1, K/02, X64.

 

zanina me sta i kako dalje.molim savjet

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

danas stiglo drugostupanjsko rjesenje...treci puta...

 

skinuli mi sa 30% na 20%, trajno

 

iako sam u prvom naletu nezadovoljstva imao namjeru zalbe/tuzbe..kasnije sam ipak odustao jer niti vise imam zivaca niti snage za te silne zalbe, prepiske, komisije, iscekivanja..a na kraju opet jedno veliko nista od svega toga...

 

u mirovini vec 6 mjeseci, rat/mir 40%/60%, 2940 kn

 

u kolovozu 1991. s 19 god. dezertirao sa odsluzenja vojnog roka u JNA, pa 3,5 godine prve crte bojisnice u HV, nakon rata 7 godina terena kao pirotehnicar na poslovima razminiranja + jos 7 godina civilnog staza

 

 

- nije mi u mirovinu obracunata i priznata duznost zapovjednika desetine iako imam potvrdu o tome (tecaj zavrsen 1992.) ovjerenu od MORH-a

 

- nakon zalbe na omjer rat/mir 40/60 dobio odbijenicu te po toj osnovi namjeravam ici tuzbom na upravni sud RH.

 

jadno se osjecam kad moram tuziti vlastitu drzavu za koju sam se borio i njene institucije zbog uskracivanja pripadajucih mi prava ali nazalost samo mi to preostaje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...krajem 6/10 bio na PLP-u te mi dali prijedlog za 20%hrvi za stalno...žalio sam se na dobiveno PLP rješenje(20%),te tražio osobni pregled.Prije 3 dana bio sam na drugostupanjskoj u svezi žalbe...s 20% digli na 30% trajno-ja zadovoljan....

 

...2.st.vještakinja pitala me par osnovnih pitanja u svezi lječenja i bolesti Ptsp,te kontuiranost lječenja-gledala lj.dokumentaciju.....upravo činjenica da imam lječenje bez prekida (kontrole,dnevne bolnice,hospitalizacije,psiho-testiranje i sl.)

 

evo za sve one koji su u sličnoj situaciji da se znaju ravnat,znači ako niste zadovoljni % invalidnosti temeljem 1.st.rješenja,obavezno se žaliti,nemate što izgubit,samo naravno sve mora biti podkrepljeno lj.dokumentacijom....sretno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sviby znam da si sretan zbog toga i ja bi bio sretan ja još uvijek od 1998 čekam htio bi svima koji imaju za trajno po osnovi psihičkih tegoba da nipošto nesmiju stati sa lječenjem i posjetama psihijatru i psihologu jer postoji mogučnost da se izvrši kontrola zdravstvenog stanja i poslije trajnog rješenja neki pojedinci nisu se poslje toga roka nastavili liječiti i ispalo je da su ozdravili jer nisu imali novih nalaza teostali bez stečenih prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Forrester je napisao:

Jesi li to krajem 6/10 bio treći puta na PLP??

 

koliko vidim većini traje privremeno do kraja 6 mj., valjda im je to na komisijama nekakva shema po kojoj rade, -

- evo i meni ovaj drugi puta vrijedi do kraja 6 mj tako je bilo i prvi puta

-vidim i drugima se vrti sve oko 6 mj.

 

 

gle kompa,meni je 2.st.rješenje vrijedilo do 31.05.2010. i vec krajem 6/10 bio 3.x na 1.st.komisiji gdje sam dobio prijedlog 20%za stalno .Žalio se i sad prije par dana bio na DLP gdje sam ishodovao 30%trajno i to je to......nadam se!

 

...mislim da ovo povečanje HRVI-a će dobro doći za pogoršanje bolesti gdje ću predat zahtjev U HZMO,na proljeće ili ljeto a u svezi da mi dignu vojni postotak...a cilj je povečanje mirovine....... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

zkova je napisao:

Kompa je napisao:

Forrester je napisao:

Jesi li to krajem 6/10 bio treći puta na PLP??

 

koliko vidim većini traje privremeno do kraja 6 mj., valjda im je to na komisijama nekakva shema po kojoj rade, -

- evo i meni ovaj drugi puta vrijedi do kraja 6 mj tako je bilo i prvi puta

-vidim i drugima se vrti sve oko 6 mj.

 

 

gle kompa,meni je 2.st.rješenje vrijedilo do 31.05.2010. i vec krajem 6/10 bio 3.x na 1.st.komisiji gdje sam dobio prijedlog 20%za stalno .Žalio se i sad prije par dana bio na DLP gdje sam ishodovao 30%trajno i to je to......nadam se!

 

...mislim da ovo povečanje HRVI-a će dobro doći za pogoršanje bolesti gdje ću predat zahtjev U HZMO,na proljeće ili ljeto a u svezi da mi dignu vojni postotak...a cilj je povečanje mirovine....... :palac:

OK, ali ne znam zašto bi trebao toliko čekati s vještačenjem u HZMO-u za promjenu omjera. Moj slučaj: čim sam dobio II-stupanjsku potvrdu HRVI (prošlo možda 10-tak dana) predao sam zahtjev u HZMO. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, ali ne znam zašto bi trebao toliko čekati s vještačenjem u HZMO-u za promjenu omjera. Moj slučaj: čim sam dobio II-stupanjsku potvrdu HRVI (prošlo možda 10-tak dana) predao sam zahtjev u HZMO. :-)

 

vjerojatno nisi vidio, ima u mojim ranijim postovima, i ja sam čekao 4 mjeseca za poziv na "obnovu" postupka, tj. novo vještačenje, nekoliko tel. poziva u hzmo, zašto toliko dugo čekam poziv, ništa, dobit će te, čekajte itd...

po..zdio, otišao u hzmo, direkt u sobu kod gospođe koja je odgovorna za pozive, i nakon mog "verbalnog" izlaganja, da ne kažem "ispada" dobio poziv za par dana, s time što mi se gospođa izvinila i rekla da "su" im rekli da šalju pozive prvo ovima koji su trenuntno na bolovanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

prije par dana dobio rijesunje dru.stup.gdje su mi skinuli sa 30% na 20% i dali trajno.to je bilo treci put da sam izasao.sto da sada radim da ih tuzim upravnom sudu ili da cekam dvije god.pa da ponovo idem na ocjenu za HRVI.u mirovini sam i namjeravam ici na povecanje omjera rat/mir.nevidim razlog zasto su mi skinulli 10% kada se iz dokumentacije vidi stalno pogorsanje i redovno kontrole i lezanja.sto da radim dajete savjet.moze i na meim mariohorvat40@yahoo.de

hvala samo brzo jer rok imam 30 dana za tuzbu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

R-ZG je napisao:

mario40 je napisao:

nevidim razlog zasto su mi skinulli 10% kada se iz dokumentacije vidi stalno pogorsanje i redovno kontrole i lezanja.

 

@mario40

Da sam na tvom mjestu ja bih se prvo zalio na drug.rijesenje.Ako si i poslije nezadovoljan onda tuzba ide.

 

da ali nemogu se zaliti nego imar rok od 30 dana samo a tamo pise da mogu podnjeti samo tuzbu upravnom sudu :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

hasko je napisao:

I ja sam neki dan dobio rješenje "za stalno" i mislim da me tek sada čeka borba za prava koja sam ( kao i drugi ) trebao imati i bez svih ovih natezanja . Sretan Božić svima

 

na što sada sve imamo pravo ?!

koja prava ?

 

znam neka npr; - besplatne komunalije,

- olakšica poreza,

- dionice

i što još ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija