Jump to content

branitelji oprez


grozni

Preporučene objave

HSP na tiskovnoj konferenciji upozorava branitelje da ne putuju u Bosnu prije nego provjere u HSP (oni posjeduju popis branitelja)dali se nalaze na popisu osumnjičenih za ratne zločine od strane Bosanskih srba.Danas uhičen jedan branitelj na graničnom prelazu Orašje navodno popis osumnjičenih je poduži.Oprez!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

HSP na tiskovnoj konferenciji upozorava branitelje da ne putuju u Bosnu prije nego provjere u HSP (oni posjeduju popis branitelja)dali se nalaze na popisu osumnjičenih za ratne zločine od strane Bosanskih srba.Danas uhičen jedan branitelj na graničnom prelazu Orašje navodno popis osumnjičenih je poduži.Oprez!

 

http://dalje.com/hr-hrvatska/daniel-srb--imamo-popis-stotinu-branitelja-koje-srbija-trazi/331624

 

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/vukovarski-branitelji-koji-je-bio-u-logoru-uhicen-zbog-zlocina-205035

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hebo im pas mater kad nas nisu uspjeli sve pobit 91 sad bi da pocrkamo po njihovim kazamatima.Ja u Bosnu nemoram samo neznam kako če se oni provest na našem jadranu.Ako se njima šta dogodi(a sumnjam da neče) naši vrli političari če reagirat na prvu neče šutit kao kad su HB u pitanju.Generale u Hag ostale u srbiju i stvar rješena.

Zagovornici ojave registra eto čemu služi,a ko zna u kojekakve svrhe bi još mogao poslužit? :-x:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni pozdrav stari prijatelju (ako te tako smijem nazvati)čitam danas na portalu tema"branitelji i oružje" puno je postova sa realnim razmišljanjem,a to su ljudi koji nemaju ništa protiv branitelja koji su ostali bez oružja,lovci -ptsp (i ja sam jedan od njih)isto tako ima i onih koji se naslađuju sa navedenim,molim te ako nešto znaš ,najnovije u svezi,napiši mi,danas je bila emisija(veterani mira)nešto su govorili o ovome ali nisam gledao,zahvaljujem ti,pozdrav ntpr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

Hebo im pas mater kad nas nisu uspjeli sve pobit 91 sad bi da pocrkamo po njihovim kazamatima.Ja u Bosnu nemoram samo neznam kako če se oni provest na našem jadranu.Ako se njima šta dogodi(a sumnjam da neče) naši vrli političari če reagirat na prvu neče šutit kao kad su HB u pitanju.Generale u Hag ostale u srbiju i stvar rješena.

Zagovornici ojave registra eto čemu služi,a ko zna u kojekakve svrhe bi još mogao poslužit? :-x:-x

E moj stari,nije stvar u registru o kojem ti pričaš ,iz njega sigurno nisu imena isčitali,pa oni imaju original registar ,ali sa više pojedinosti i detalja o nama,je..e se njima za naš oib i jmbg,imaju ga od prvog dana kako je rat završio,nego je stvar GLAVE U PJESKU,šta misliš čije?Eeeeee, jesmo jadni ali do kraja,ma nije da hodamo sa hlačama do koljene ,nego hlača ni nemamo, skroz su nam ih skinuli.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ntpr je napisao:

grozni pozdrav stari prijatelju (ako te tako smijem nazvati)čitam danas na portalu tema"branitelji i oružje" puno je postova sa realnim razmišljanjem,a to su ljudi koji nemaju ništa protiv branitelja koji su ostali bez oružja,lovci -ptsp (i ja sam jedan od njih)isto tako ima i onih koji se naslađuju sa navedenim,molim te ako nešto znaš ,najnovije u svezi,napiši mi,danas je bila emisija(veterani mira)nešto su govorili o ovome ali nisam gledao,zahvaljujem ti,pozdrav ntpr

 

Pozdrav i tebi prijatelju ntpr:

 

Nisam gledao tu emisiju nisam bio doma pa nemogu ništa komentirat.

U temi "branitelji i oružje" nisam napisao niti jedan post (nebi se štel mešat).

Negdje drugdje čini mi se da jesam pisao o tome ali nesječam se gdje,nije ni bitno.

Inače ja nisam lovac ali nemam ništa protiv lovaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....to se zove normalizacija odnosa...baš lijepo, kreneš posjetiti drugu državu kad ono ...buuuumm, lisičine na ruke kao najgorem kriminalcu, jbt. pa ovo više nema smisla....iskreno meni stvarno ne treba dalje od Hrvatske, ali kako je krenulo kad moje dijete danas sutra krene nekim slučajem preko Bosne ili srbije ne bih se čudio da zaustave i pitaju jeli i vaš tata tu...malo bi ga uhitili pa na informativi razgovor :zao::zao::zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da ste čuli komentare kriv popis branitelja objavljen na intrnetu ma svašta kao da piše ti si radio to ito pa sad si kriv moje ime već se godinama nalazilo na internetu i postrojba pa to nije smetalo nikom mislim da bi tribali sad tražit ostetu od drzave odstetu za objavu kad po zakonu nije se smilo objavit a ja sam nasa nas 360 prije objave na internetu pa koje tu lud

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da ministarsvo nije moglo obavijestit svoje branitelje

poslati im obavijest da ih tamo neki sumnjiče za to i to

a toliko vremena znaju za to

bože , bože

 

a nikako mi ne sjeda to - što ima srbija sa hrvatskim građanima

ni tko im daje za pravo da izdaju tjeralice za našim junacima

jer koliko ja znam rat se vodio na hrvatskom tertoriju a ne u srbiji

kojim pravom njihovo pravosuđe podiže optužnice kad se brane pred međunarodnim sudom da srbija kao država nije učestovala

u ratu

 

di je ta naša diplomacija i molio bih ljude koji znaju zakone da mi odgovore na ovo

 

kako može srbija izdati tjeralicu za našim braniteljima ??

 

ovo je još jedan od mnogih dokaza političara da su na vlasti samo radi sebe - bolje da završim ...

 

pozdrav

 

 

 

:palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa to nije čudno, to je očekivajuće.

U vukovaru u uredu za obranu radi Nada Vojnović čiji je suprug bio četnićki vojvoda "91. U centru Vukovara dobila je trosobni stan, u njemu živi sama dok su joj sinovi Nebojša i Saša u Novom Sadu svaki u svom stanu.

Na moj upit kako je to moguće za tu osobu od radnom mjesta do stana, bivša HDZ-ova gradonačelnica mi je rekla da je sve to po političkoj liniji. Napomenuti treba da je Nada Vojnović SDSS-ova vječnica u gradu Vukovaru.

Ne osječam se dobro, ubit ću nekoga!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.braniteljski-portal.hr/sadrzaj/hrvatska/8068

 

Bošnjaković je rekao i kako ne zna zbog čega je Purda uhićen jer ga na "popisu nije bilo" !

 

Ministar pravosuđa Dažen Bošnjaković sinoć je također potvrdio kako svaki hrvatski branitelj u Ministarstvu pravosuđa može provjeriti vodi li se protiv njega u Srbiji postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nadam se da će ovu situaciju iskoristiti naši pravnici

koji zastupaju Hrvatsku tužbu protiv Srbije.

ovo je dokaz umješanosti Srbije u događaje na teritoriju Hrvatske.

 

jna je od strane Vrhovnog suda RH proglašena terorističkom organizacijom .

zašto pripadnicima jna Hrvatska isplaćuje mirovine ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi HRVATI!!!!

Ajmo narode navali, jos malo pa nestalo..Jos ovo malo jadnika sto nije izruceno Hagu izrucimo ih Srbiji jer ocito da su postali teret drustvu,imali jos nesto sto nece po ledjima branitelja i njihovih obitelji!!??

Ajmo ajmo...navali narode amnestirajte,abolirajte jos kojeg cetnika dajte im vece stanove,obnovite im vozni park a,u lijepoj nasoj neka slobodno pljuju po svemu sto je Hrvatsko,nemojte nikako objavit njihova imena jer onda necemo moci u EU,zato napravimo jos neki popis branitelja „za odstrel“, tko su zapravo oni kad su teret ovom drustvu!!??

Ajmo ajmo gospodo, ukinuti braniteljima i invalidima jos ponesto ako se ikako moze,ma moze se 'tko su zapravo oni!!?? Znam evo prijedlog ukinite im gospodo i zrak jer samo jos to niste , nemojte im to naplacivat nego jednostavno zabranite im nekim pod-zakonskim aktom da ga udisu.

I ajmo jos koji spomenik partizanima podignu,t dok se jos moze oguliti po dzepu jos ovo malo branitelja sto je ostalo

##########################

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi Branitelji! Šta se čudite o svemu tome kad i medju nama samima ima onih koji se deklariraju kao veči i manji Branitelji.Pa razdor medju nama je davno napravljen, namjerno da bi se lakše manipuliralo s nama. Zato nam i je tako. Garantiram da postoje i spiskovi svih branitelja koji nisu dozvolili da granica velike srbije bude na relaciji knin-gospič-karlobag -karlovac pa do virovitice. I svi Branitelji koji su branili tu liniju su za srbijansku politiku ratni zločinci jer su ih porazili i ponizili kao 3. silu u europi.Pa sad nemaju drugog načina nego vodit takav psihološki rat protiv nas. Branitelji moji, nemogu oni nama ništa oni još slave kosovsku bitku u kojoj su ih Turci dobrano naprašili. Poslovica kaže- vuk dlaku mijenja al čud nikada-. Mogu oni radit spiskove kakove hoče MI smo pobjednici. Neka oni objave sve njihove postrojbe koje su rušile Vukovar,Osijek,Vinkovce Pakrac ,Novsku ,Karlovac ,Ogulin ,Gospič i druge naše gradove i sela pa neka objave imena spodoba koje su bile u tim postrojbama. Oni neće,oni čuvaju svoje.Samo su jadni u tim njihovim pokušajima.Kad nisu mogli vojno, pokušavaju tihom okupacijom umanjit i naš sveti domovinski rat i nas same.Zato Branitelji moji,držimo se sad još složnije i još se više poštujmo jer jedino tako možemo dokazat da smo još uvijek tu i da smo šložni kao nekad. Bog Vas sve blagoslovio od Iloka i Vukovara do Dubrovnika neovisno da li ste bili u gbr. ili pričuvnim postrojbama, sve Vas koji niste dozvolili zajedno samnom stvaranje velike srbije. Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miner

Potpuno se slažem sa tvojim razmišljanjem,po ovome što se da iščitat iz medija ako malo razmisliš izgleda da smo mi iz 91 svi njihova meta,nemogu oni prebolit da od velike srbije nema ni V a krivci za to smo mi.

Vidit čemo šta će naš dragi predsjednik napravit,hoće li se ponovit kao kod bivšeg(locirat,uhitit,transferirat)nebi me čudilo.

Jeste li čuli jučer na vjestima (dali Nova TV ili RTL)savjetnika predsjednika gdje kaže da su ti popisi izmišljeni od strane vladajučih da bi skrenuli pozornost sa svjih lopovluka.Kasnije u dnevniku HRT malo je promjenio ploču.

A gdje je nestala ta oporba od njih ni glasa,vratit če se prije izbora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

srbija izdaje tjeralicu za državljaninom Republike Hrvatske zbog navodnog zlocina koji je pocinjen u Republici Hrvatskoj još ako su i navodne žrtve državljani Republike Hrvatske onda ovoj gluposti nema kraja.To je isto kao da tjeralicu raspišu recimo Mađari,Austrijanci,japanci itd.Ja se nikako nemogu nacudit kako nas hebe ko god stigne a mi šutimo kao da se to nas netice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Službeni popisi Srbije i Republike Srpske nisu jedini popisi.

 

Postoje i drugi "opasni" popis.

 

Dio jednog popisa može se vidjeti ovdje:

 

Matijevići blog

 

stoga ne bi bilo loše malo proguglati svoje ime u kombinaciji s nekim ključnim riječima (npr. ubistvo, mušenje itd...) da ne bi netko na proputovanju ili skijanju produljio boravak u BiH ili Srbiji :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Službeni popisi Srbije i Republike Srpske nisu jedini popisi.

 

Postoje i drugi "opasni" popis.

 

Dio jednog popisa može se vidjeti ovdje:

 

Matijevići blog

 

stoga ne bi bilo loše malo proguglati svoje ime u kombinaciji s nekim ključnim riječima (npr. ubistvo, mušenje itd...) da ne bi netko na proputovanju ili skijanju produljio boravak u BiH ili Srbiji :vrti:

 

http://www.slobodan-milosevic.org/documents/reports/Serbian/DRETELJ.htm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jednom sam pitao i opet ću

 

građanin RH ratovao u RH bude osumnjičen za ratni zločin bez dokaza na iskaz navodnog svjedoka i onda se pojavi neka država koja govori kako nikada nije sudjelovala u tom ratu i da je to bio građanski rat i izda tjeralicu za nekom osobom.

 

di ste pravnici probajte odgovorit na to kojim pravom Srbija hapsi naše ljude

 

hajde g. Mrljavac obično imate odgovor na sve nije valjda da vas to nije zaintrigiralo

 

pozdrav

:palac::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vulinjo je napisao:

jednom sam pitao i opet ću

 

građanin RH ratovao u RH bude osumnjičen za ratni zločin bez dokaza na iskaz navodnog svjedoka i onda se pojavi neka država koja govori kako nikada nije sudjelovala u tom ratu i da je to bio građanski rat i izda tjeralicu za nekom osobom.

 

di ste pravnici probajte odgovorit na to kojim pravom Srbija hapsi naše ljude

 

hajde g. Mrljavac obično imate odgovor na sve nije valjda da vas to nije zaintrigiralo

 

pozdrav

:palac::kavica:

 

Bez ikakve ironije ! Jesi svjestan u kakvoj državi živiš ? Jesi svjestan što je važnije političarima : dobrobit hrvatske ili njihovi vlastiti interesi ?

Branitelji i ratnici ne zanimaju nikoga ! Za nas se čuje i vlada interes gad govori oružje . I čemu prozivanja Mrljavca ? Šta misliš , da nebi pomogao da može ? Za pravdu se moraš raspitati kod dotičnog gosp. koji vrši visoku funkciju u predstavničkom tijelu građana i nositelj je zakonodavne vlasti u Republici Hrvatskoj.Dotični je , mislim iz Osijeka i vrlo rado će prodiskutirati sa tobom ako je trijezan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vulinjo je napisao:

jednom sam pitao i opet ću

 

građanin RH ratovao u RH bude osumnjičen za ratni zločin bez dokaza na iskaz navodnog svjedoka i onda se pojavi neka država koja govori kako nikada nije sudjelovala u tom ratu i da je to bio građanski rat i izda tjeralicu za nekom osobom.

 

di ste pravnici probajte odgovorit na to kojim pravom Srbija hapsi naše ljude

 

hajde g. Mrljavac obično imate odgovor na sve nije valjda da vas to nije zaintrigiralo

 

pozdrav

:palac::kavica:

 

Evo ja ću odgovoriti na pravno pitanje (napominjem da ovo nije politički portal i da ću skretanje teme u politiku moderirati sukladno pravilima foruma).

 

Ratni zločin se može počiniti u bilo kojem ratu, bez obzira da li je međunarodni ili građanski.

Svaka država je dužna vršiti kazneni progon protiv počinitelja ratnih zločina. Tako npr. i RH u Zakonu o kaznenom postupku predviđa takvo gonjenje za takva djela bez obzira tko je počinitelj (čiji državljanin) i na čiju štetu je zločin počinjen.

Iste propise ima i Srbija.

 

Ponovno napominjem - politku ostavite izvan breniteljskog foruma i držimo se pravnih pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

 

Evo ja ću odgovoriti na pravno pitanje (napominjem da ovo nije politički portal i da ću skretanje teme u politiku moderirati sukladno pravilima foruma).

 

Ratni zločin se može počiniti u bilo kojem ratu, bez obzira da li je međunarodni ili građanski.

Svaka država je dužna vršiti kazneni progon protiv počinitelja ratnih zločina. Tako npr. i RH u Zakonu o kaznenom postupku predviđa takvo gonjenje za takva djela bez obzira tko je počinitelj (čiji državljanin) i na čiju štetu je zločin počinjen.

Iste propise ima i Srbija.

 

 

bez obzira tko je počinitelj, to je ok i razumljivo, ali je pitanje da li ima veze s obziriom na čijem je teritoriju počinjen zločin ( ako je ?), znači teritorij je ovdje ključan a ne počinitelj.

 

hoće li srbija podići i kaznenu prijavu protiv ratnih zločina protiv državljana afganistana a koji su ratni zločin počinili u afganistanu?

 

bilo je danas na jabuka tv u emisiji tv bujica u 20,00 sati o tome riječi, govorio je sačić , pogledajte emisiju kada bude i ako bude reprize.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uznemirenost jednog dijela branitelja je razumljiva i to nitko ne može sporiti.Žao mi je što se preko medija u prvi plan stavljaju ovakvi problemi koju sigurno ne mogu biti trenutačno važniji od ekonomskih jer nam se radi o glavi.Stanje u zemlji je takvo da nas neće uništiti neki popisi branitelja u drugim zemljama ni nikakvi registar,već će to uraditi ljudi koji vode ovu zemlju,isti ljudi koji svojom moći prljavo stavljaju ovakve teme u prvi plan nebi li se narod jedno vrijeme "zabavljao" time.Mi branitelji smo dio tog naroda i po koji puta smo nasjeli što se vidi u bezpotrebnoj raspravi u ovoj temi koja naravno vodi u politizaciju a braniteljima sada najviše šteti politizacija.Upravo zbog ovih stvari koje sam naveo se više neću uključivati u ovu temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apollon je napisao:

Uznemirenost jednog dijela branitelja je razumljiva i to nitko ne može sporiti.Žao mi je što se preko medija u prvi plan stavljaju ovakvi problemi koju sigurno ne mogu biti trenutačno važniji od ekonomskih jer nam se radi o glavi.

 

jednog djela branitelja, a kojega ? Svi mi možemo proći kao kolega Purda, svi do jednoga i zato je važna ova tema jako važna bez obzira na sve...radi se o našim glavama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podržavam početak funkcioniranja pravne države u pitanju rješavanja ratnih zločina.

Svi koji su počinili isti moraju odgovarati bez obzira na nacionalnu vjersku ,političku ili bilo koju drugu pripadnost.

U svakom ratu je bilo zločina s jedne i druge strane,istinsko pomirenje koje je u interesu svih se može dogoditi kad obje strane smjeste ratne zločince iza rešetaka i kazne ih primjereno težini (ne)djela koje su učinili.

Dakle pripadnici naših oružanih snaga koji su činili zvjerstva nad zarobljenicima,civilima,starcima,ženama poput onih navedenih u kaznenim prijavama moraju odgovarati,jer ako oni ne odgovaraju onda smo svi isti.

Ni jedan zločin ne opravdava drugi zločin.

Ta zvjerstava poput klanja civila,kopanja očiju ,rezanja jezika,silovanja žena,tjeranje na homoseksualne odnose mi se gade i žrtve s pravom imaju pravo zahtijevati da ti monstrumi odgovaraju.

Treba se samo staviti na mjesto žrtvi i upitati se da li bi Vi preko toga svega prešli,ja sigurno nebi.

 

Ti monstrumi koji su počinili zvjerstva ne smiju mirno spavati ma koliki domoljubi bili jer to nisu ljudi nego zvjeri.

Izgleda ni ne spavaju nego bune druge poštene branitelje da ih štite.

Treba se napokon suočiti s istinom i riješiti to za svagda.

Tko je ne dužan nema se čega bojati.

Ulazimo za koju godinu u EU,da li ćemo ući kao barbari ili kao civiliziran i kulturni europski narod u kojemu napokon funkcionira pravna država.

Od našeg stava,primjera i puta zavisi će postupanje i budućnost i cijele regije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitanje je samo što se smatra zločinom zločin je ako ubiješ zarobljenika bez oružja a ne ako pucaš u osobu u civilu koja puca na tebe i ko je bio u gradskim čišćenjima zna da ako ti je objekat sumljiv ide prvo kinder jaje a tek onda gledaš ko je u njemu civili nisu smjeli biti na prvoj liniji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Diksi! U potpunosti se slažem s tobom da zločini počinjeni u ratu moraju bit sankcionirani pošto s ljudskog gledišta niti je ljudski niti moralno iživljavanje na nedužnim civilima pa i ratnim zarobljenicima koji su se predali.Sad te molim samo da meni a i ostalima odgovoriš da li nije Hrvatska mogla isto kao i prema okupatorskoj vojsci primjenit zakon o oprostu i na naše Branitelje? Da li stvarno netko misli da je u redu da onaj koji je granatirao djecu i žene u svim gradovima lijepe naše bude aboliran sano zato što mu je to netko naredio da mora? Pa nema tu zapovjednika kazni a onog četnika koji je punio top i ispaljivao granatu oslobodi.Kakovo je to uopče razmišljanje. Pa po mojem je krivlji onaj koji je razarao gradove i pucao po starcima,ženama i djeci nego onaj koji mu je naredio. Pa šta nisu odbili pucat po civilima ako su takovi humanisti? Oni su se natjecali tko če više na koji grad ispalit projektila i likovali a naši vele morali su. Pa svaki tenk ima zapovjednika ,svaka top. bitnica ,minobacačka, pa svi oni su u Hrvatskoj ratni zločinci jer su isti izdali zapovijed i upotrebljavali to oružje protiv Hrvatskog naroda. A oni pričaju o nekolicini u srbiji protiv kojih se vode postupci. Pa treba ih bit barem po mojoj procjeni 15000 koji su direkt odgovorni za ratni zloćin u Hrvatskoj.A našim Braniteljima lijep pozdrav šalje Miner.Pozdrav svim Braniteljima gdje god bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moje pitanje nije politiziranje nego sam htio da saznamo međunarodno pravo u vezi ratnih zločina

nadležnosti -- haški sud ili države čiji su državljani osumnjičeni ili ??

 

žao mi je čovjeka , već je bio u srpskom logoru

žao mi je vukovaraca koji su najveći heroji DR-a

ljudi koji su najviše podnijeli

 

sada mi je mnogo jasnije pošto sam sinoć vidio i čuo

neke vijesti

 

svaki slijedeći komentar u vezi ovog slučaja bio bi politiziranje pa odustajem

 

pozdrav :palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

bilo je danas ( 11.01.11 ) u 20,00 sati na jabuka tv u emisiji tv bujica riječi baš o ovome slučaju i općenito o braniteljima kako se prema njima danas odnosi.

 

u prije snimljenom razgovoru govorio je sačić i svaka mu čast na izgovorenom, dok je gost bio đapić .

 

Kompa prijatelju dali je danas bila repriza te emisije.

Čuo sam samo odjavu gdje Sačić govori o nekakvom skupu potpore svim zatočenim Braniteljima na Trgu.

 

Forumaši dali znate šta o tome? Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelji Branitelji!

 

Pogledao sam reprizu jučerašnje emisije na jabuka TV.

Emisija OTVorena TV gost je bio Željko Sačić.

Da se čovjek zapita šta nam rade,jel to moguče. (15.01.11.)u 10,30 skup potpore svim zatočenim HB na Trgu Bana Jelačića u Zagrebu.

Rado bi bio tamo ali iz zdravstvenih razloga nemogu. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor na jedno gore postavljeno pitanje:

 

Da. Da Hrvatska ili Srbija imaju dokaza da je bilo čiji državljnanin počinio kazneno djelo ratnog zločina u Afganistanu, bili bi ga dužni kazneno goniti.

 

Druga je stvar što je to praktično teško izvedivo jer teško da će se slučajno u RH naći dokazi za nekog Francuza, a onda taj Francuz slučajno naletit u RH.

 

Inače Srbija progon vrši vjerojatno jer su navodne žrtve vjerojatno njeni državljani. Nebitno je da li je taj navodni zločin počinjen u RH ili u Njemačkoj.

 

Dakle s pravne strane je sve ok glede mogućnosti kaznenog progona.

 

Druga je stvar snaga dokaza. O tome će se očito u Hrvatskoj odlučivati.

 

No jedno znam - niti bi htio biti u koži Purde niti u koži onoga državnog odvjetnika koji bude odlučivao da li ima elemenata za progon Purde. Javnost je već stvorila ogroman pritisak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav od Miner! Pošto se ovdje navodi da srbija progoni Branitelje jer su neki napravili zločin protiv njihovih državljana, znači li to ujedno i da priznaju da su njihovi državljani u raznoraznim formacijama vodili rat u RH i da priznaju da su vodili otvorenu agresiju protiv RH? Jer ako je zločin počinjen protiv drzavljana RH pravoslavne vjeroispovijedi šta ima s time srbija? Osim ako nisu sami slali te iste da okupiraju RH.U drugom slučaju za sve je mjerodavna RH. To može i značit da oni uopče ne priznaju legitimne institucije RH a baš previše ni ne poštuju RH.Toliko.Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Dali je pametno putovat ovih dana van Hrvatske.Najme,imam priliku putovat za Veneciju na 1-2 dana ali neznam jesam li na kojem četničkom spisku nisam provjeravo niti nemislim.Dali se kockat ili sjedit kod kuće? Dali nas osim bosanaca mogu uhitit i Slovenci po tim nekim spiskovima?Ratni zločin nisam napravio ali pitanje je šta je za njih ratni zločin. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vulinjo je napisao:

Grozni

zar nisi u životu i puno više riskira

a za put u Veneciju ja bi i priko Beograda neka sam sa obale

 

Dobar provod ti želim

pozdrav :palac:

 

Nemoj tako,ja ozbiljno ti na šalu. Stvarno šta mislite o tome.

Da nebi bilo nisam znao,nisam vjerovao.Nisi valjda zaboravio Tihomira Purdu i on je išao pa eto šta sad čovjek proživljava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Diksi! Mislim iz viđenog da smo mi Branitelji stvarno spali na najniže grane kad jedan deklarirani četnik koji je javno i bez srama priželjkivao veliku srbiju i pljuvao po svim svetinjama DR a sad glumi spasitelja. Našu vladu može bit sram da je spala na taj način tražiti našeg Branitelja Purdu da ga vrate kući njegovim najmilijima. Znaš ,vjeruj mi da me je uopče sram što sam to doživio zajedno sa svima Vama da nam se tako vrača za sve što smo dali za ovu državu.Sad traže navodno i registar Branitelja u Hagu,još ne službeno ali gdje ima dima ima i vatre.A jučer, samo primjera radi, moja susjeda mi kaže da je zvao srbin koji je imao stanarsko pravo u stanu koji sam ja dobio legalno od grada i pita nju da li sam ja još u stanu i da li mislim ič u otkup stana jer bi ga on otkupio. Živi u Belom Manastiru a u ratu je bio četnički vojvoda i naravno dobio aboliciju.Nikako da mene nazove,jedva čekam. E prijatelju to je realnost pa šta god ko rekao. Svi če sve dobit natrag a mi koji smo stvorili ovu državu bit čemo bijednici i jadnici.Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

Prosvjedi urodili plodom.

Obično se kaže da "ulica" ništa ne riješava,možda ne ali ima sigurno utjecaja da se nešto pokrene.

Stanimirović se uplašio za svoju fotelju i evo ga u ulozi spasitelja.

 

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/110888/Srbija-ce-odustati-od-Purde-ako-su-jedini-dokazi-izjave-zatvorenika.html

Ma jeb... se njemu za Purdu i za sve nas,spasietlj je ,ali sebe spašava,vidi on ako se nastavi da će i on doći u pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad sam još prošle godine prepoznao da se vodi specijalni rat protiv hrvatskih branitelja(uključuje puno različitih aktivnosti usmjerenih na marginalizaciju i obespravljivanje braniteljske populacije,plaćeni mediji su bili uključeni u pripremu terena) mnogi su se vjerojatno pitali što ovaj trabunja.

Svakim danom imate nove dokaze da sam bio u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo za čiju debelu mirovinu i razne privilegije su radili naši preci pa i mi sami.Ove zvjeri je njihova vlast nagrađivala 65 god.čudim se da su i sad došli na red.

 

 

12.02.2011. | 16:26

 

MUP intenzivirao istraživanje i procesuiranje komunističkih zločina

Josip Manolić zarobljenicima rezao uši, noseve i prste te ih osobno streljao?

MUP je ove godine intenzivirao istraživanje i procesuiranje komunističkih zločina, stoga je policija protiv trojice osumnjičenika, Josipa Manolića, Josipa Boljkovca i Rade Bulata, nakon višegodišnje istrage došla do trenutka kad će se protiv njih podignuti kaznena prijava za ratni zločin. Tereti ih se da su naređivali ubojstva, ali i da su osobno ubijali civile i zarobljenike, piše Večernji list .

 

 

Manolića, koji je 1945. godine bio načelnik okružne Ozne Bjelovar, terete za zločine nad 120 zarobljenika koje su partizani počinili u šumi Lug. Tamo su ih mučili tako da su im rezali uši, noseve i prste nakon čega su ih ubili. U dokazima stoji i da je Manolić osobno streljao civile.

 

Manolić tvrdi kako ne zna ništa o zločinima koji mu se stavljaju na teret te da nije naređivao ubojstva i mučenja.

 

 

:vrag:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko je sljedeči ????

 

12.02.2011. | 16:39

 

Bivši ministar policije Ivan Vekić najavio veliki prosvjed branitelja na Markovu trgu

Bivši ministar unutarnjih poslova Ivan Vekić, koji je prije nekoliko dana u Županijskom državnom odvjetništvu u Osijeku saslušan vezano za ratna zbivanja u istočnoj Slavoniji, izjavio je u subotu tijekom promocije svoje nove knjige „Polje puno krizantema“ da osobno smatra kako je pozvan kao osumnjičena osoba.

- Ne znam do koje se pozicije došlo u prosudbi moje eventualne krivnje ili nedužnosti, ali poziv na razgovor u DORH može značiti da me se poziva kao svjedoka, što mi nije rečeno, ili kao osumnjičenika.

 

Osjećao sam se kao osoba na koju je pala sumnja da je počinio neka teška kaznena djela, jer je riječ o ratnim zločinima. Ne znam koliko je to činjenično utemeljeno, ali živimo u doba kada je dovoljno da se pojavi samo tračak neke sumnje, pa da se bude uhvaćen u mrežu iz koje se lako ne izlazi. No, o pojedinostima slučaja ne bih govorio - rekao je Vekić, dodavši da se ne boji eventualnog uhićenja te da je očekivao poziv na obavijesni razgovor upitavši se pri tome i zašto se o njegovoj eventualnoj krivnji ne očituju ljudi iz tadašnje Vlade nacionalnog jedinstva na čelu s premijerom Franjom Gregurićem.

 

Na novinarski upit vodi li ova istraga prema potpredsjedniku Hrvatskog sabora Vladimiru Šeksu, Vekić je izjavio da je zaključio kako osječki županijski i općinski državni odvjetnik, koji su s njime razgovarali, „nikome od branitelja ne žele učiniti zlo.“

 

Vekić, koji je i predsjednik stranke Hrvatska straža, najavio je i prosvjed branitelja na Markovom trgu u Zagrebu. Datum je prema njegovim riječima već dogovoren, ali nije ga želio podijeliti s javnosti.

 

N. Patković, foto: arhiv cropix

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija