Jump to content

sta da radim sad....pomagajte


ludzbunjennenor

Preporučene objave

zena me ostavi..odvede djecu,lonce i deke i svasta nesto..e ali...za vrijeme zajednickog zivota zaduzili smo se za veliki kredit koji se otplacuje preko moje mirovine,nastala su neka dugovanja koja ce pljenidbom moje mirovine biti naplacena,dakle od mojih 3000 kn nece mi ostati 500-600 kn znaci vrijeme gladi me ceka.bivsa je zaposlena ima veca primanja od mene..medutim samo dio je sluzbeno proknjizen a ostatak dobija ispod stola..mene zanima kako da zahtijevam da mi isplati dio ukupnih dugovanja..kome da se obratim ..uza sve to nedozvoljava mi vidanje djece,mada nema nikakve zakonske osnove...ocajan sam i bespomocan

 

 

tuzni tata

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne,ne postoji nikakvo rijesenje o vidanju ili zabrani vidanja djece,ona je pokusala kaznenom prijavom za napastvovanje to dobiti medutim ta otuzba je odbacena,no ona i dalje odbija kontakt i dozvolu za vidanje ili obicno nazivanje na tel djece..nisam pametan sta dalje..centar za soc.nema nista sluzbeno od suda i ne zele postupati niti bit "posrednik"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ovako. Unaprijed se ispričavam što ću se od muke nasmijati na vaše pitanje jer pogađate već...i mene muči isto pitanje već 2 godine i još, naravno, nemam odgovor na njega, kako ću dio rate kredita od dotičnog naplatiti (krediti su tijekom braka dignuti na moje ime) a razvod još nije gotov.

 

Navodno moram podići privatnu tužbu za određivanje tko je kome što dužan. Ako ne radi (a radi na crno) ili nema neku nekretninu na sebi mogu zaboraviti na sve. A kako ići na sud kad jedva i za dijete uspijevam kupiti što mu treba jer niti kune za njega ne daje a svaki se izlaz na ročište plaća.

Što se tiče czss oni sa time nemaju ništa, što se tiče suca u predmetu rastave i on naravno sa time nema ništa.

 

E jesu nam zakoni!! On gušta a ja sam u dugovima i ne znam kako i što ću sutra djetetu skuhati.

 

bijesna mama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro, sudu podnijeti tužbu za razvod braka.u tužbi možetenavesti svoj prijedlog vezan za dodjelu djece na zajednički život jednom od roditelja,o susretima djece s drugi roditeljem, o visini iznosa uzdržavanja mlt. djece, kao i o svemu drugom

CZSS napišite pismeni dopis s povratnicom da vam je uskraćeno viđanje s djecom(s čime se krši njihovo pravo)te tražite od czss pomoć i pismeno očitovanje o učinjenom.

od suda tražite privremenu mjeru za susrete s djecom.

"njezina dozvola" je nebitna s obzirom da roditelji zajednički i sporazumno skrbe o djeci, a i onemogućavanjem susreta krši pravo djece....

pustite priče CZSS oni su dužni zaštiti prava i interese djece, pa neka vam to lipo i napišu kako su vam rekli...sigurno neće, jer bi to bilo neizvršavanje službene dužnosti (kaz. djelo)

ubuduće sa svim institucijama komunicirajte isključivo pismenim putem(s povratnicom ili urudžbirati)te čuvajte kopiju svakog dopisa.

nakon što predate tužbu sudu(3 primjerka), sud će vas oboje pozvati i uputiti na posredovanje prije razvoda(u neko ob. savjetovalište ili u czss)-nadležni su sud i czss prema prebivalištu djeteta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvljujem od sveg srca na tako iscrpnom odgovoru...doista ste mi dali smjernice za daljnje postupanje..ne bih da ispadnem nezahvalan i naporan..no zanima me i ovo.

ako nisam u materijalnim mogucnostima angazirati odvjetnika..dali u svom slucaju imam pravo na besplatnu pravnu pomoc..i dali postoji neka "hitna" pravna intervencija u cilju zastite(osobne)ja sam zaista ostao bez prebijene kune,nemam od kog posudivati..gladujem..zar bracni drug nije u nekoj obavezi skrbiti o drugom bar dok bark formalno pravno ne bude razvrgnut....ili mi ostaje pljackati poste,krasti itd..nadam se da postoji neki pravni ljek..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postovana gospodo,znam kako vam je mada sve kod mene traje mnogo krace,nazalost osom moralne podrske nista drugo vam ne mogu pruziti..

i moj bivsa bi se ponasala slicno vasem suprugu..ona sad je ugnjezdena i sigurna kod svojih roditelja..ni ticijeg mljeka joj ne fali...........a ja..14 godina ko budala placao sve racune i kredite..i sve ino.....sad osta ko crkveni mis..jadan i gladan:(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ludzbunjennenor je napisao:

postovana gospodo,znam kako vam je mada sve kod mene traje mnogo krace,nazalost osom moralne podrske nista drugo vam ne mogu pruziti..

i moj bivsa bi se ponasala slicno vasem suprugu..ona sad je ugnjezdena i sigurna kod svojih roditelja..ni ticijeg mljeka joj ne fali...........a ja..14 godina ko budala placao sve racune i kredite..i sve ino.....sad osta ko crkveni mis..jadan i gladan:(

 

 

Hvala na podršci i uzvraćam sa istom. Mojim postom sam vam htjela skrenit pozornost što nam je činiti jer vidim da imamo isti problem. Najbolje vam je kreniti što prije u postupak da se i vama ne produlji ka i meni, pogotovo što će sada biti godišnji pa će vam tek zakazati nakon lita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ludzbunjennenor je napisao:

da,kredit je dignut za vrijeme braka..i svi dugovi su nastali tijekom braka..ja ne osporavam svoj dio duga..ali..kako ona ima veca primanja od mene a sve ovrhe i obustave sjedaju meni na mirovini..mozete misliti koliko dobijem...ni za sibice

 

i krediti su bračna stečevina ako su korišteni za zadovoljenje životnih potreba obitelji(kućanstva)

 

podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

odmah.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne zelim vas obeshrabriti..no evo ja sam posjetio odvjetkika iznjeo problem....i najoptimisticnija varijanta uopce nije svjetla..vrlo tesko je naplatiti ili nac model po kojem bi supruznik placao dio kredita ili drugih trazbina..problem su i banke koje ne pristaju na podjelu rate..a i drzavne firme poput HEP-a vodovoda i slicnih tesko dugovanja prebacuju na onog drugog..savjetovano mi je da privatnom tuzbom probam sihodovati rijesenje o dugovanju sa zakonskim kamatama..kad cemo se naplatiti..to dragi bog zna:(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ludzbunjennenor je napisao:

ne zelim vas obeshrabriti..no evo ja sam posjetio odvjetkika iznjeo problem....i najoptimisticnija varijanta uopce nije svjetla..vrlo tesko je naplatiti ili nac model po kojem bi supruznik placao dio kredita ili drugih trazbina..problem su i banke koje ne pristaju na podjelu rate..a i drzavne firme poput HEP-a vodovoda i slicnih tesko dugovanja prebacuju na onog drugog..savjetovano mi je da privatnom tuzbom probam sihodovati rijesenje o dugovanju sa zakonskim kamatama..kad cemo se naplatiti..to dragi bog zna:(

 

To je vjerojatno najbolje rješenje.

 

Ukoliko supruga radi i ima redovita primanja nebi smjelo biti problema da ona plaća dio dugova.

 

Nije fer da vi sve plaćate, a ona ništa, ako ste zajedno trošili novac!

 

Odakle ste?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadam se da još čuvate papire vezane za kredit(e). Tamo lipo piše kad je kredit dignut i kolika je mjesečna rata sa kamatama. Pa molim lijepo, zar to sucu nije dovoljno da pola od toga naplati od duge strane. E sad. Prvi je problem ako supružnik ne radi ili ako nema neku nekretninu na sebi jer u tom slučaju se nema od čega naplatiti. Drugi je problem što se svaki izlaz na ročište plaća (tako sam čula). I kako sada pokrenuti postupak ako nemamo niti za osnovne životne potribe, baš iz razloga što su nam ti krediti sve "pojeli". Toliko sam frustrirana i bijesna jer ispada da ću još godinama plaćati kredite umjesto da guštam sa svojim djetetom. I uz sve to dotični za dijete ne daje niti lipe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

srecom sve papire imam sacuvano,od ugovora za kredite do zadnje ovrhe ..sve na moje ime..Ona je uposlena pola place je proknjizeno na poreznoj upravi,pola nije.rijec je o placi cca 4000 kn-no problem je sto u mom slucaju ona ima pravo traziti automatski alimentaciju,i tada bi se ta rata kredita smatrala kao alimentacija..i tada meni ostaje 2000 kn bez ijedne ovrhe.a njoj cca sveukupno 5000 kn..ne bjezim od alimentacije..no zar morma umrijeti ako sam se razveo..a svi znamo da iznos za rezije nece bit nista manja...samo kolicina novca nekako sam misljenja i od..da joj dam i te 2000 kn..a sebi da skratim muke i ponizenja...bogami

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

labirint je napisao:

Nadam se da još čuvate papire vezane za kredit(e). Tamo lipo piše kad je kredit dignut i kolika je mjesečna rata sa kamatama. Pa molim lijepo, zar to sucu nije dovoljno da pola od toga naplati od duge strane. E sad. Prvi je problem ako supružnik ne radi ili ako nema neku nekretninu na sebi jer u tom slučaju se nema od čega naplatiti. Drugi je problem što se svaki izlaz na ročište plaća (tako sam čula). I kako sada pokrenuti postupak ako nemamo niti za osnovne životne potribe, baš iz razloga što su nam ti krediti sve "pojeli". Toliko sam frustrirana i bijesna jer ispada da ću još godinama plaćati kredite umjesto da guštam sa svojim djetetom. I uz sve to dotični za dijete ne daje niti lipe.

ne davanje uzdržavanja za Mlt. dite kazneno je djelo!!!znači ukoliko postoji rješenje po kojemu je dužan plaćati određeni iznos za uzdržavanje sudu predajte prijedlog za ovrhu,prijavite CZSS pismenim dopisom te tražite njihovu pomoć-oni su između ostaloga dužni to prijaviti po službenoj dužnosti, a isto tako vam mogu dodjeliti(djetetu) privremeno uzdržavanje(koje će kasnije naplaćivati od oca); ukoliko ne želite čekati postupanje czss otiđite osobno u dorh(ponesite dokaze rješenje suda, ispis s tekućeg računa na koji je otac bio dužan plaćati i dr.) i tamo podnesite KP zbog povrede dužnosti uzdržavanja(čl. 209 KAZ. Zakona)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

labirint je napisao:

Poštovani marlino.

 

Pošto ste vi na ovoj temi i da ne otvaram novu, a kako vidim ima nas još koje muči isti problem, možete li nam objasniti postupak kako da dio kredita koji smo podigli u braku, a na naše ime je, pokušamo naplatiti od druge strane.

 

Hvala.

 

Evo Bovu vam je odgovorio što je rješenje tog problema, što se tiče besplatne pravne pomoći u dijelu kada su u pitanju susreti i viđanja sa djetetom imate pravo(odnosno tražite besplatnu pravnu pomoć za njega/nju); što se tiče vas nisam siguran pa potražite preko interneta stranicu ureda za državnu upravu grada Splita, pa ćete tamo naći i br. tel odjela koji se bavi time pa probajte ih kontaktirati ili osobno otiđite. na internetu ćete također naći zahtjev kojeg tribate popuniti(zahtjev za odobravanje besplatne pravne pomoći-obrazac ZOBPP-1, na 4 str.)

evo i adrese: Split, Vukovarska 1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam tražila besplatnu pravnu pomoć ali je nažalost ne mogu dobiti jer prelazim, kad su sve zbrojili i oduzeli, samo 70 kuna od njihovog limita. Pokušala sam im objasniti svoje stanje, da sam stalno u nedozvoljenom minusu, da mi svako malo stižu ovrhe na ovo i ono, jer mi krediti i troškovi za osnovne životne potrebe, i neprimanje alimentacije ili bilo kakve novčane pomoći sa njegove strane(jer još razvod nije gotov), jednostavno "pojedu" primanja ,ali njih to ne zanima. Bitno im je samo papirnato stanje mojih primanja.

 

Pogledati ću preko interneta to što ste mi predložili pa ću viditi kako dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ža mi je što ste u stanju u kakvom jeste ali nesmijete odustati. Već sutra otiđite i tražite besplatnu pravnu pomoć. To vam je u općini (ulaz sa Vukovarske), u prizemlju sa live strane, ako dobro pamtim zadnja ili predzadnja vrata na livo i tamo će vam reći koje papire tribate doniti.

 

Ali krenite što prije jer se čeka nekih misec dana do odluke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

labirint je napisao:

Ja sam tražila besplatnu pravnu pomoć ali je nažalost ne mogu dobiti jer prelazim, kad su sve zbrojili i oduzeli, samo 70 kuna od njihovog limita. Pokušala sam im objasniti svoje stanje, da sam stalno u nedozvoljenom minusu, da mi svako malo stižu ovrhe na ovo i ono, jer mi krediti i troškovi za osnovne životne potrebe, i neprimanje alimentacije ili bilo kakve novčane pomoći sa njegove strane(jer još razvod nije gotov), jednostavno "pojedu" primanja ,ali njih to ne zanima. Bitno im je samo papirnato stanje mojih primanja.

 

Pogledati ću preko interneta to što ste mi predložili pa ću viditi kako dalje.

Vaša djeca imaju bez obzira na vaša primanja pravo na besplatnu pravnu pomoć, jer se radi o njihovom uzdržavanju(alimentaciji). vi kao zakonski zastupnik i majka mlt. djece podnosite u njihovo ime zahtjev, kojeg možete isprintati sa stranice ureda za državnu upravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marlino je napisao:

labirint je napisao:

Ja sam tražila besplatnu pravnu pomoć ali je nažalost ne mogu dobiti jer prelazim, kad su sve zbrojili i oduzeli, samo 70 kuna od njihovog limita. Pokušala sam im objasniti svoje stanje, da sam stalno u nedozvoljenom minusu, da mi svako malo stižu ovrhe na ovo i ono, jer mi krediti i troškovi za osnovne životne potrebe, i neprimanje alimentacije ili bilo kakve novčane pomoći sa njegove strane(jer još razvod nije gotov), jednostavno "pojedu" primanja ,ali njih to ne zanima. Bitno im je samo papirnato stanje mojih primanja.

 

Pogledati ću preko interneta to što ste mi predložili pa ću viditi kako dalje.

Vaša djeca imaju bez obzira na vaša primanja pravo na besplatnu pravnu pomoć, jer se radi o njihovom uzdržavanju(alimentaciji). vi kao zakonski zastupnik i majka mlt. djece podnosite u njihovo ime zahtjev, kojeg možete isprintati sa stranice ureda za državnu upravu.

 

Besplatnu pravnu pomoć sam tražila vezano za uzdržavanje djeteta jer alimentacija još nije na snazi pošto razvod nije službeno gotov i da riješim ovo vezano za kredite. Ako se dobro sjećam i dala sam zahtjev u djetetovo ime ali nažalost, kako sam gore objasnila, odbili su me uz obrazloženje da prelazim gornju granicu za 70 kuna.

 

Jednostavno više ne znam kome se obratiti jer svatko govori nešto drugo ili kažu da oni nisu nadležni za to i to i da se obratim nekoj drugoj instituciji.

 

Zar moram biti ratni zločinac pa da mi omoguće besplatnog odvjetnika? Ma samo tražim svoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija