Jump to content

jel netko maknut iz lazne vojne mir.


micopuma

Preporučene objave

boli me kad se pojedinci "busaju"u prsa i kazu kako su nastradali u ratu na liniji ili ciscenju,a cijelo mjesto zna da je imao defekt extremiteta od rodenja(kraca noga 3-4 cm)i

na temelju toga je u invalitskoj vojnoj mirovini te se sepuri svugdi .

dali netko zna dali je netko skinut u "lijepoj nasoj"zbog davanja laznih papira i laziranja istih za mirovinu

dali je netko upoznat da su morali vracat puste novce od mir.cca(7000 i vise kuna)jer takvi uzimaju stvarnim invalidima njihovo

imate spoznaje o tome ili kome javiti za to :kavica::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Državno odvjetništvo u mjestu stanovanja,a najučinkovitije

je i ime onog koji prijavljuje jer u tom slučaju odjvjetništvo brže reagira a mora i obavjestiti onog

koji prijavljuje o poduzetim koracima. U slučaju anomnine

prijave često se ne dogodi ništa ili skoro ništa.

Prijava se može podnijeti i policiji koji je vrlo

učinkovita naročito ako prijava nije anonimna, mogu

posvjedočiti na vlastitom primjeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema se na ovu temu šta raspravljati, svi znaju da "lažnjaka" ima, ali to se zna gdje treba raspraviti i prijaviti.

zašto tema ima puno posjetitelja a malo odgovora, iz čistog razloga što svi misle da će sad tu pročitati ime i prezime nekog "lažnjaka" (a sam ga ne bi prijavio, jer mu je prijatelj, rođak i sl.) a ono ćorak, ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam imao namjeru pisati u ovoj temi jer je već stotine puta prežvakana, ali samo da dam jedan komentar i mislim da jednako razmišljaju tisuće istinskih branitelja.

Moj prijedlog je jednostavan, neka MOBMS i HZMO oforme jednu komisiju i za sve umirovljenika temeljem ZOPHB zatraže ratne puteve od nadležnih ureda i/ili ustanova a potom neka ih samo usporede sa postoječim ratnim putevima u dosijeima.

Vjerujem da će se već tu nači nekoliko stotina a možda i tisuća ratnih puteva koji se ne podudaraju i onda te ljude pozvati na reviziju i zatražiti povrat svih isplačenih sredstava.

Eto ja se čak volonterski javljam da sudjelujem u radu takve komisije, neka mi daju samo za gorivo i gablec pa da vidimo tko sa dva puta po dva tjedna terena (i kakvoga terena) ili sa dva puta po dva dana terena koristi prava a takvih bi se našlo podosta.

To je samo jedan prijedlog za prvi korak ali znamo da i najdulji i najteži put počinje prvim korakom ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

več se pisalo o tome i uglavnom da skratim..nikada ni jedna vlada ili vlast neče pokrenuti kompletnu reviziju invalidskih mirovina ..kako vojnih tako civilnih jer se radi o cifri od 380000 ljudi i ti nalazi koji podliježu reviziji nisu nikakve krivotvorine i teško je pobiti tako nešto..i takva revizija se nemože napraviti u nekom razumnom periodu nego najmanje bi trajalo 5 godina i više i upitno je koliko bi to držalo vodu na upravnom i ustavnom sudu..tako da pojedinačnih revizija bude ali samo kada netko nekoga prijavi...državu bi takva revizija koštala daleko više novaca nego što bi samom revizijom uspjela vratiti u državni proračun i što je večina ekon.stručnjaka smatra mirovine treba rezati linearno kao što je to vlada več radila i na taj način više novaca ulazi u državni proračun nego da se napravi sto revizija..jer nema troškova postupka revizije a svi daju svoj danak...u biti sve se svodi na onu rojsovu..tko je jamio jamio je....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor na pitanje u naslovu teme je DA,neki su maknuti ali to sigurno nije dovoljno.Za tu problematiku postoji DORH,Uskok i policija i na njima je svako daljnje postupanje pa ne vidim potrebu za revizijama jer imamo dovoljno jake institucije.Nitko se ne boji pisat na ovoj temi kako neki navode ali već smo iskusni sa ovakvim temama pa valjda znamo kako završavaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

e istina je to da drugi nase muke trose i sepure se na to ,ali

mi imamo cisto lice i dusu ali to ne pomaze kod racuna koji su sve veci ,a pogotovo kad ti dijete naraste pa te pita "tata zasto si se ti borio "?kad vidi i poveze tu nepravdu u drzavi

zalosno je da mi koji smo bili u ratu ucimo djecu istini i kako je poceo rat u RH.a ne uce ih oni koji su placeni za to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poz. branitelji! Evo citam malo ove postove o laznjacima,"velikim junacima" dom. rata i njihovim "malim" mirovinama.Netreba tu ni policije, niti USKOK,jer ako se ti "Branitelji" nakon dobivene mirovine koju su dobili unazad 10tak god.vise ne javljaju kod psihijatra na nikakve kontrole,pa zar nakon dobivene mirovine njima vise nije potrebna psiholoska pomoc?Mislim da bi i revizija psiuhijatara pomogla u otkrivanju laznjaka!

Bog i Hrvati manjina neka pati!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joso-legija je napisao:

Poz. branitelji! Evo citam malo ove postove o laznjacima,"velikim junacima" dom. rata i njihovim "malim" mirovinama.Netreba tu ni policije, niti USKOK,jer ako se ti "Branitelji" nakon dobivene mirovine koju su dobili unazad 10tak god.vise ne javljaju kod psihijatra na nikakve kontrole,pa zar nakon dobivene mirovine njima vise nije potrebna psiholoska pomoc?Mislim da bi i revizija psiuhijatara pomogla u otkrivanju laznjaka!

Bog i Hrvati manjina neka pati!!

...u pravu si, prijatelju, zaboravljaš samo da nisu svi koji su u invalidskoj mirovini u njoj po osnovi oboljenja od PTSP-a :frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poz. branitelji! Evo citam malo ove postove o laznjacima,"velikim junacima" dom. rata i njihovim "malim" mirovinama.Netreba tu ni policije, niti USKOK,jer ako se ti "Branitelji" nakon dobivene mirovine koju su dobili unazad 10tak god.vise ne javljaju kod psihijatra na nikakve kontrole,pa zar nakon dobivene mirovine njima vise nije potrebna psiholoska pomoc?Mislim da bi i revizija psiuhijatara pomogla u otkrivanju laznjaka! Bog i Hrvati manjina neka pati!!

 

Dakako nego tako. Ali i novopečeni umirovljeni branitelji kao i oni sa trajno priznatim statusom HRVI bi trebali redovno obavljati liječničke preglede-kontrole nekoliko puta godišnje tj. po potrebi i pridržavati se propisanih terapija da ne bi poslije u slučaju revizije ispalo "nisam znao".

 

Pogotovo to vrijedi za oboljele od PTSP-a, odnosno branitelje kojima su dijagnosticirane šifre koje se mogu dovesti u vezu sa dijagnozom PTSP prema MKB.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jutro1 je napisao:

Pozdrav!

Nadam se da će nova vlast bar dio lažnjaka

poslati tamo gdje im je i mjesto ali bez naše

pomoći to će biti vrlo teško.

 

 

Ja se samo nadam da neće biti diranja u prava branitelja.DORH je već neke stvari pokrenuo oko korupcije u HZMO a nadam se i daljnjim istragama po svi podružnicama HZMO.U Hrvatskoj ima jako puno lažnih invalidskih mirovina i po drugim osnovama a ne samo braniteljskih kako se u javnosti stvara pogrešni dojam.Svakim razotkrivanjem lažnjaka dolazi do uštede u proračunu a to je sad najbitnije jer ako nam krenu ponovo smanjivat mirovine nakon onih deset posto,teško da će više itko imat volju raspravljat tko je lažni i kako ih se riješit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poz. braniteljima i stovanom Mrljavcu!

Ja se od PTSP-ija ljecim vec od 2007g.Novopeceni sam umirovljenik,i u ovih 4g. svaki mjesec se redovito javljam na kontrole i uzimam terapije (jer bez njih ne funkcioniram),a neke ljekove i placam.Vrlo jednostavno moze se provjeriti dal neko uzima terapije ili ne,davanjem krvi na analizu,jednostavno i ucinkovito!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apollon je napisao:

grozni je napisao:

Ma kakva analiza krvi ili kojekakve revizije jednostavnije je ovako kao što je rekao RČ doduše neizravno ali svima razumljivo.

Večeras u Dnevniku Nove TV.

 

Što veli? Nisam gledao.

 

Veli da neće dirati mirovine iz "rada" pa vi sad zaključite:

:zao:

http://odluka2011.dnevnik.hr/clanak/vijesti/cacic-ponovno-cemo-se-zaduziti-jer-drzava-mora-placati-obveze.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joso-legija je napisao:

Vrlo jednostavno moze se provjeriti dal neko uzima terapije ili ne,davanjem krvi na analizu,jednostavno i ucinkovito!

 

Ma kakva analiza krvi, pa to košta. Bankrotiralo bi javno zdravstvo. Ja se liječim od 2000 god i u početku mog liječenja dok sam išao u dnevnu bolnicu, uzimali su mi krv svaki tjedan X 1 i dnevna bolnica je trajala 6 tjedana a sada jedva ako 5 ili čak i 4 tjedna.Danas toga više nema jer košta, kako bi rekla Grospićka iz "NMK" : " Nema financijske računice " :smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh:

 

A i trebalo bi se to nekakvim zakonom regulirati, krv se ipak smatra vitalnim organom za život!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Presvetli je napisao:

Moj prijedlog je jednostavan, neka MOBMS i HZMO oforme jednu komisiju i za sve umirovljenika temeljem ZOPHB zatraže ratne puteve od nadležnih ureda i/ili ustanova a potom neka ih samo usporede sa postoječim ratnim putevima u dosijeima. Vjerujem da će se već tu nači nekoliko stotina a možda i tisuća ratnih puteva koji se ne podudaraju i onda te ljude pozvati na reviziju i zatražiti povrat svih isplačenih sredstava. Eto ja se čak volonterski javljam da sudjelujem u radu takve komisije, neka mi daju samo za gorivo i gablec pa da vidimo tko sa dva puta po dva tjedna terena (i kakvoga terena) ili sa dva puta po dva dana terena koristi prava a takvih bi se našlo podosta. To je samo jedan prijedlog za prvi korak ali znamo da i najdulji i najteži put počinje prvim korakom ...

 

 

Hmmm, ne znam koliko bi to imalo efekta ali prijedlog je zanimljiv.

 

Nadodao bih i da bi pored ratnih puteva i sa ratnim putevima valjalo usporediti i rješenja o statusima HRVI (predočiti traumatološke listove, a ako netko nema traumatološki list neka ode u bolnicu i izvadi isti ili otpusno pismo) jer ja ne bih stavljao u isti koš one koji su se nepažnjom sami propucali kroz npr. stopalo i one koji su nastradali na prvoj crti bojišnice.

 

Međutim, mislim da od svega toga neće biti ništa i da bi bilo najpametnije pooštriti sankcije prema onim institucijama i njihovim djelatnicima koje ne postupe po ozbiljnoj anonimnoj prijavi građana za kojeg se utvrdi (a može se i telefonski procijeniti psihološki profil i ozbiljnost prijavitelja kroz razgovor) da ima opravdana saznanja za svoju sumnju u status branitelja koji je neka osoba stekla.

 

Normalno je da je ljude strah reći svoje ime i prezime u slučaju da žele prijaviti nekog za kog se zna da je lažni branitelj i koristi sve povlastice ili je npr. mirovinu stekao pod sumnjivim okolnostima.

 

Informacije cure iz mnogih institucija što možemo i sami vidjeti iz tiska, portala i dr. medija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijavljen uskoku,ostavio svoje podatke rekao da ću i svjedoćit na sudu .iz uskoka odgovor da on ima urednu medicinsku dokumentaciju,dali znam da je dao mito-ne znam,sada je taj dobio opču i 20%hrvi za stalno.tome sam bio zapovjednik voda na terenu 5 mjeseci i nije se nikad pojavio na terenu.ko je jamio jamio-ali na vrime

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oboljeli od ptsp-ija nisu samo ovisni o lijekovima nego svremenom se odaju alkoholu,a što se tiče revizije ili utvrđivanja bolesti da je posljedica DR mislim da je to jako veliki problem ,imam susjeda koji ima urednu liječničku dokumentaciju(znam da je sredio)a ratni put(bijo je vratar(otvaro i zatvaro šefovima vrata 1996)on nije lažnjak (ima sve uredno potpisano) kako to riješiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1kupusar je napisao:

oboljeli od ptsp-ija nisu samo ovisni o lijekovima nego svremenom se odaju alkoholu,a što se tiče revizije ili utvrđivanja bolesti da je posljedica DR mislim da je to jako veliki problem ,imam susjeda koji ima urednu liječničku dokumentaciju(znam da je sredio)a ratni put(bijo je vratar(otvaro i zatvaro šefovima vrata 1996)on nije lažnjak (ima sve uredno potpisano) kako to riješiti

 

Da bi se riješilo ovako nešto, potrebno je donjeti zakon kojime će se odvojiti branitelji koji su bili na prvoj crti u rovu i branitelji koji nisu bili na prvoj crti .

 

Danas imamo borbeni i ne borbeni sektor ali to nije dobro riješeno jer npr. netko ima status dragovoljca i vodi se od 1. dana da je sudionik rata ali tijekom rata nije opalio metka niti bio u blizini prve crte. Kako je to moguće, pa lako. Ima masa policijskih službenika koje je rat zatekao na radnom mjestu npr. u dežurstvu neke od policijskih postaja u Zagrebu , Puli, Varaždinu, Rijeci ili nekom drugom gradu koji nije bio obuhvačen ratom. I taj je policajac tijekom cijelog rata sijedio u svojoj stolici u dežurstvu i javljao se na telefon ili je otvarao i zatvarao vrata i ima status dragovoljca i vodi se u borbenom sektoru i ima puuuni ratni staž a rata nije vidio osim na vijestima na TV-u.

Naravno da je ostvario sva prava koja su mu zakonski kao dragovoljcu i branitelju pripala jer se po zakonu on vodi kao dragovoljac koji je bio u borbenom sektoru !

 

Trebalo bi zakonski odvojiti takve branitelja od onih koji su uistinu bili na prvoj crti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svim pravim braniteljima!Da se malo uključim u ovu temu,teško če sada biti dokazati nekome da je lažirao mirovinu kao što kaže kolega - boruna koji je prijavio uskoku,pa ništa od toga jer nema dokaza.Evo opisaču jedan primjer kod mene,tip padne kod kuće sa drveta (kičma) i onda obilazi i kuka kod zapovjednika da mu potpiše da je pao sa rova na terenu,šepa hoda na štakama i naravno zapovjednik mu potpiše da je stradanje na terenu i tip normalno dobije mirovinu,stan itd.a sad ga viđam da prodaje voče i povrče na placu kao da mu ništa bilo nije.Sad vas ja pitam kako to dokazati.Drugi slučaj-tip srčani bolesnik,netko drugi ide mjesto njega na liječnićki i prolazi,prvi teren i tip prijavljuje probleme sa srcem i odlazi 91 ili 92 u mirovinu i kako to sad prijaviti i dokazati,mislim da bi uskok više mene ispitivao nego njih.

Lijepi pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni se ipak čini da se tu nikad ništa posebno neće moći učinit.Institucije moraju trajno istraživat korupciju u svim podružnicama HZMO kao što su nedugo započeli.Neki su već i pritvoreni a siguran sam da ti liječnici vještaci nisu nikad ni vidjeli osobe kojima su sređivali lažnu dokumentaciju.Takve postupke treba pokrenut i u MORH-u i MUP-u vezano uz ratne puteve i kojekakve potvrde.Nažalost,jedini način da se broj braniteljskih mirovina smanji je čekanje da priroda učini svoje jer branitelji nisu više mladi.Ta brojka branitelja u mirovini i sa statusom HRVI je predmet ismijavanja u našoj javnosti i sad je kasno za analize zatšto smo dovedeni u takvo stanje.Morat čemo platit tu cijenu i trpjeti takvu atmosferu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je to greška sustava, kako je moguće da netko sa PTSP-em ima invalidnost 50%, netko 20%, netko manje od 20%. Ili imaš ili ga nemaš.Ne mogu dva čovjeka bez jedne noge imati invalidnost jedan 20% a drugi 70%.I one kvalifikacije PTSP-a: teški, srednje teški i lakši oblik. Ma dajte molim vas, ne baljezgajmo. Ja još nisam sreo čovjeka sa tako strašnim PTSP-em da ne može ništa raditi, a može voziti auto, boraviti po birtijama, raditi na baušteli, u šumi raditi drva i prodavati, obrađivati zemlju itd. I ja imam PTSP i tvrdim i tvrdiću da se s njim može živjeti i funkcionirati ako se troše lijekovi. Vrijeme u konačnici liječi sve rane. Sustav će sada opet odrezati svima jednako i zato dolazi do strašnog raskola među braniteljima. Trebalo je napraviti ovako: - PTSP dijagnoza nosi npr: 1500 kn, ovisno o dužini provedenoj u obrani opet nosi određeni iznos, ranjene uopće ne dovodim u pitanje iako bi trebalo i neke invalidnosti stečene na taj način revidirati jer u ovoj državi ime "invalid" uopće nije dorečeno jer ako je netko dobio geler u stražnjicu on po meni nije invalid ,ali opet sigurno ima PTSP jer nije bio u kokošinjcu.Sve će se to stubokom promijeniti ulaskom u EU jer je tamo pojam invalidnosti skroz definiran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima a posebno Boruni za hrabrost.Uskok kaže

ima urednu medicinsku dokumentacija i ne može se ništa.

Čini mi se da je to izgovor da ne rade ništa.Da netko

ima urednu medicinsku dokumentaciju može se utvrditi

samo medicinskim vještačenjem a sumnjam da je to uskok

radio.Iz medija imamo slučajeve da su pojedinci dobili

invalidnost na bolesti koje su imali utvrđene prije rata.

Vještačenjem se to vrlo lako otkriva kao i slučajevi

nezgoda i ranjavanja koji su se dogodili daleko od prve

crte.Tisuće lažiranih i izmišljenih ratnih puteva se isto

može osporiti uz kazne piscima tih izmišljenih priča.

Treba samo imati više volje a svjedoka tih krađa će

svakim danom biti sve više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gonzo-stari je napisao:

Sve je to greška sustava, kako je moguće da netko sa PTSP-em ima invalidnost 50%, netko 20%, netko manje od 20%. Ili imaš ili ga nemaš.Ne mogu dva čovjeka bez jedne noge imati invalidnost jedan 20% a drugi 70%.I one kvalifikacije PTSP-a: teški, srednje teški i lakši oblik. Ma dajte molim vas, ne baljezgajmo. Ja još nisam sreo čovjeka sa tako strašnim PTSP-em da ne može ništa raditi, a može voziti auto, boraviti po birtijama, raditi na baušteli, u šumi raditi drva i prodavati, obrađivati zemlju itd. I ja imam PTSP i tvrdim i tvrdiću da se s njim može živjeti i funkcionirati ako se troše lijekovi. Vrijeme u konačnici liječi sve rane. Sustav će sada opet odrezati svima jednako i zato dolazi do strašnog raskola među braniteljima. Trebalo je napraviti ovako: - PTSP dijagnoza nosi npr: 1500 kn, ovisno o dužini provedenoj u obrani opet nosi određeni iznos, ranjene uopće ne dovodim u pitanje iako bi trebalo i neke invalidnosti stečene na taj način revidirati jer u ovoj državi ime "invalid" uopće nije dorečeno jer ako je netko dobio geler u stražnjicu on po meni nije invalid ,ali opet sigurno ima PTSP jer nije bio u kokošinjcu.Sve će se to stubokom promijeniti ulaskom u EU jer je tamo pojam invalidnosti skroz definiran.

 

ti sigurno nisi ostvario rvi na osnovu ptsp-a ! rvi na osovu ptsp-a može biti max 40 %.

biće, biće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

boruna je napisao:

vrlo jednostavno,zapovjednik satnije ih je vodio koda su na terenu,završili smo na vojnom sudu zapovjednik satnije je demobiliziran,a ovima su ostala prava koji nisu dolazili. 92godina,na moj upit sucu što će biti sa zap. odgovor dešavaju se i gore stvari.

 

 

Još jedna priča iz Hrvatske, ukradeš i nikom ništa

jer kao ima i većih lopova od tebe.Čini mi se da

naša Hrvatska posađena na ovakvim temeljima stvarno

nema budućnost.Grozno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

grozni je napisao:

Kompa

rvi na osovu ptsp-a može biti max 40 %.

 

Nije točno, max za bolest PTSP 60%.

 

40 % je max rvi na osnovu ptsp-a. pitaj mrljavca ako mi ne vjeruješ.

 

 

 

Pročitaj pravilnik o utvrđivanju postotka oštećenja organizma HRVI

 

I da, u mirovini sam , ali ne zbog PTSP-a koji mi je dijagnosticiran još 1997 i sve dok sam radio u sustavu je bilo donekle pod kontrolom. Kada su me najurili jer više nisam bio sposoban za DVO (zbog druge bolesti) tada su tek nastali problemi, još dan danas žderem tablete , ali funkcioniram, a što se tiče postotka o kojem sam pisao osobno znam ljude koji imaju 2 tjedna u kokošinjcu i imaju 50% RVI na osnovu PTSp-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

238. Psihički poremećaji vezani uz ratnu traumu(akutna reakcija na stres, poremećaj

prilagodbe,posttraumatski stresni poremećaj i trajnepromjene osobnosti nakon ratnog PTSP)ako se

utvrdi da prije rata nije bolovao odpsihičkih poremećaja

a) lakog stupnja manje od 20%

b) teškog stupnja 20 do 40%

c) teškog stupnja s komorbiditetom(psihički i psihosomatski) 40 do 60%

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

239. Bolesti ovisnosti, ako se utvrdi da prijerata nije od toga bolovao

a) lakog stupnja manje od 20%

b) teškog stupnja 20%

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni, nemoj širiti dezinformacije jer ćemo ti ošišati jedan brk dok budeš spavao pa ćeš izgledati ovako:

ajv4ap.jpg

 

 

238. Psihički poremećaji vezani uz ratnu traumu (posttraumatski stresni poremećaj i trajne promjene osobnosti nakon ratnog PTSP) ako se utvrdi da prije rata nije bolovao od psihičkih poremećaja te ukoliko se tijekom ocjene oštećenja organizma isključe druga traumatska iskustva osim zadobivenih za vrijeme sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske.

 

Kod odgođenog PTSP, koji se pojavio nakon 6 mjeseci ili kasnije od prestanka sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, visina postotka ocjene oštećenja organizma ovisi o kontinuitetu i primjerenosti liječenja uz protokol sukladan medicinskoj znanosti.

 

a) lakog stupnja…………………………………..manje od 20%

 

b) srednjeg stupnja …………...…………………….20 do 30 %

 

c) teškog stupnja …………………………………....30 do 40 %

 

c) teškog stupnja s komorbiditetom (psihički i psihosomatski) 30 do 40%

 

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac i Kompa u pravu ste nisam obratio pažnju na to da su mjenjali zakon 2009 god. i opet nam smanjili neka prava.

Nije mi bila namjera širit nikakve lažne informacije jednostavno propust,ajde ostavi mi brk,vidiš da sam se potrudio.

 

http://hidra.srce.hr/arhiva/263/55195/narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_12_146_3575.html :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

Mrljavac i Kompa u pravu ste nisam obratio pažnju na to da su mjenjali zakon 2009 god. i opet nam smanjili neka prava. Nije mi bila namjera širit nikakve lažne informacije jednostavno propust,ajde ostavi mi brk,vidiš da sam se potrudio.

 

Ma u redu je.

Nećemo oštriti britvu i brkovi ostaju. :-D

 

 

 

jutro1 je napisao:

U vezi sa temom stvarno je bitan detalj 40% ili 50%.

 

:-? Vrlo je bitan taj detalj odnosno postotak.

40 ili 50% nisu iste brojke (pogotovo ako se radi o oštećenju organizma odnosno nečijem zdravstvenom stanju).

 

Mnogima znači puno i 1%.

Svatko bi želio biti potpuno zdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisao sam da iznos postotka nije bitan za temu o

kojoj raspravljamo, to i dalje mislim.

Naravno da je bitan za naše invalide ali samo za

iznos invalidnine i mirovine, i kako neki moji

prethodnici kažu često nije u skladu sa oštećenjem

organizma već ovise o nekim drugim stvarima o kojima

pišemo a nisu doktorima na ponos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija