Jump to content

Prebrza vožnja u naselju


toniiii

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Nedavno(na badnjak) me je zaustavila policija zbog prebrze voznje u naselju, kretao sam se brzinom od 83kmh umanjeno za 10 znaci 73 kmh( snimili su me necim jel), za sto mi je policajac urucio poklon za Bozic uplatnicu od 1000kn.Naravno odlucio sam napisat zalbu. E sad jel mi moze neko savjetovat kakvu bi zalbu trebao napisat?

ajmo reci da sam kriv,iako se bas ne osjecam tako.. tesko mi pada platiti 1000 kn kazne, buduci da sam 100% invalid (stvarno jesam,u kolicima sam znaci) a jedina primanja su mi 1250kn osobne invalidnine, jel to moze proci kao neki argument(obicno su ljudi milostivi prema invalidima :) )??

 

Nadalje, zaustavili su me svega 500-injak metara od moje kuce, te ja nisam bio u mogucnosti vidjeti znak ogranicenja od 50 kmh, buduci da sam ja usao na glavnu cestu iz svoje ulice a znak je postavljen oko 500m prije toga. Može li to proć kao nekakvo opravdanje??

 

I kao 3. do sada nisam bio kažnjavan.

 

Radi se o cesti Velika Gorica-Sisak, oni koji ju znaju bit ce im jasno, zasto se bas i ne osjecam krivim.

 

Eto unaprijed hvala na prijedlozima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što tu živite vam je otegodna, a ne olakotna okolnost.

 

Pišite prigovor u kojem u potpunosti priznajte prekršaj, ali prigovorite na visinu kazne.

 

Navedite da su vam malo bile hladne ruke i da ste brzopleto i nedovoljno pažljivo rukovali komandama gasa na volanu, priložite potvrdu o primanjima i potvrdu iz porezne o imovinskom stanju i tražite od suda da vam umanji kaznu.

 

Ako niste bili prekršajno kažnjavani zadnje 3 godine, sud će dati sve od sebe da je i umanji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Poštovani!

 

Imam sljedeći upit: Prije mjesec dana su me snimili u naselju Čeklje, te sam jučer dobio

na kućnu adresu da dostavim podatke o osobi koja je upravljala vozilom, što sam i učinio.

Radi se naime o motociklu, snimljen sam dakle odostraga.

Kretao sam se naime brzinom od 122 km/h u naseljenom području gdje je propisana brzina 50 km/h, te uz toleranciju od 10% prekoračio sam brzinu duplo.

U zakonu stoji da je za taj prekršaj propisana kazna između 5000 i 15000 kn, te isticanje zabrane upravljanja tom kategorijom između 3 mjeseca i 12 mjeseci.

Sad me zanima da li je nekako moguće umanjenje iste kazne, te da li ikako mogu proć bez i minimalne zabrane upravljanja vozilom, tj. da li bez minimalno 3 mjeseca zabrane nikako ne mogu proć?

 

Najljepše Vam se zahvaljujem.

Inače, u zadnje 3 godine nisam kažnjavan..

 

Lijep pozdrav,

Vladimir

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vladek, morate biti malo pragmatičan u ovakvim situacijama.

 

Po meni, daleko bolja varijanta ovdje vam je ne dati podatke pa "popiti" kaznu od 2.000,00 kuna bez ikakve zaštitne mjere, negoli dati podatke, pa dobiti kaznu od 5.000,00 kn sa najmanje 6, a realno i 9 mjeseci zabrane upravljanja. Naravno, odluka je samo vaša.

 

Edit : sad vidim da ste već dali podatke. E, kako kaže Drot, šteta da se niste javili prije. Išla bi vam ova moja sugestija, a sad bude grdo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa zar nisam duzan po zakonu dat podatke o vozacu?

 

Niste, jer ako ih ne dadete, slijedi kazna za prekršaj nedavanja vjerodostojnih podataka o identitetu vozača, za koji ide kazna od 2.000,00 kuna. U kontekstu prekršaja koji ste počinili - daleko bolja opcija.

 

I da li bih u tom slucaju u potpunosti izbjegao placanje kazne??

 

Kao što sam rekao, a i Drot također - 2.000,00 kn i eventualno koji bod. Zabrane ne bi bilo. Lekcija za ubuduće.

 

Sada vam ostaje Drotova sugestija, pa kako završi, završi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, prava je šteta što se nisam s Vama prethodno konzultirao, jer smatram da je ova kazna puno previse drakonska.

Taman sam neposredno prije pocinjenja prekrsaja kupio doticni motocikl. Što bi značilo da taman kad mi stigne kazna, jos u slucaju da bude 9 mjeseci zabrana u pitanju; komotno mogu motocikl i prodati jer ga prakticki citavu sezonu necu moc voziti.

Sad jedino ako me uz moje kajanje ne poštede zabrane upravljanja što je na stavak zakona prema pocinjenom prekrsaju prakticki nemiguce, zar ne..?!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija