Jump to content

Izrada kupoprodajnog ugovora


dalmatien

Preporučene objave

Pozdrav

Molio bih ako mi netko može razjasniti nedoumicu oko izrade kupoprodajnog ugovora za kupnju nekretnine. Zanima me dali je agencija za nekretnine ovlaštena i osposobljena za izradu istoga ili posao oko kupoprodajnog ugovora treba povjeriti odvjetniku. Kakva je uobičajna praksa??

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Molio bih ako mi netko može razjasniti nedoumicu oko izrade kupoprodajnog ugovora za kupnju nekretnine. Zanima me dali je agencija za nekretnine ovlaštena i osposobljena za izradu istoga ili posao oko kupoprodajnog ugovora treba povjeriti odvjetniku. Kakva je uobičajna praksa??

Unaprijed zahvaljujem.

 

svatko je ovlašten sastaviti ugovor o prodaji. A sad, da li je sposoban to učiniti, uvijek je upitno.

Načelno se ne radi o velikoj znanosti pa se nažalost svakakvi kreteni primaju pisanja ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Molio bih ako mi netko može razjasniti nedoumicu oko izrade kupoprodajnog ugovora za kupnju nekretnine. Zanima me dali je agencija za nekretnine ovlaštena i osposobljena za izradu istoga ili posao oko kupoprodajnog ugovora treba povjeriti odvjetniku. Kakva je uobičajna praksa??

Unaprijed zahvaljujem.

 

Uvijek je bolje dati prednost stručnjaku specijalisti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovanje,

kupujem stan preko kredita banke, uz hipoteku kao osiguranje, predugovor koji sam sastavila je potpisan, sve je prikupljeno od potrebne dokumentacije i sve čisto, procjena je obavljena i polako se pripremam za sastavljanje glavnog kupoprodajnog ugovora i odlučila sam sve sama, polako, ali (nadam se) i sigurno, a srećom, u mom slučaju nema nikakvih otežavajućih okolnosti. Zapela sam kod jednog članka koji sam našla u hrpi primjera ugovora: "Prodavatelj jamči da Nekretnina nije opterećena knjižnim ili izvanknjižnim teretima, niti bilo kakvim pravima trećih osoba koja bi umanjivala, ukidala ili ograničavala pravo vlasništva Prodavatelja, osim tereta (založnog stanja) upisanog u korist ____ broj_____ temeljem Ugovora o okvirnom iznosu zaduženja i osiguranju pod brojem________ od ______ godine, za iznos od ___ eur u kunskoj protuvrijednosti po srednjem tečaju Banke na dan plaćanja, uvećano za ugovorne kamate, kamate korisnika garancije, ugovorene kamate za zakašnjenje u plaćanju, odnosno zakonske zatezne kamate ukoliko budu više, provizije, naknade i troškove prisilne naplate bilo sudske ili izvansudske prirode.." Mene zanima da li je potrebno u ugovoru gore podebljano i zar mi to neće smetati pri upisu vlasništva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija