Jump to content

Dokle alimentacija


Mario1

Preporučene objave

i žene i muškarci trebaju shvatiti kad to malo nedužno stvorenje dođe na svijet da imaju obavezu za cijeli život- na koji god način je začeto, a ako se smatraju dovoljno zrelima za sex onda znaju i njegove posljedice.moj post nije bio da ispljujem sve očeve, već samo one koji se tim nazivom ne zaslužuju zvati, a također, svjesna sam činjenice da ima svakakvih žena- koje se majkama ne bi trebale zvati iako su rodile djecu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lea je napisao:

i žene i muškarci trebaju shvatiti kad to malo nedužno stvorenje dođe na svijet da imaju obavezu za cijeli život- na koji god način je začeto, a ako se smatraju dovoljno zrelima za sex onda znaju i njegove posljedice.moj post nije bio da ispljujem sve očeve, već samo one koji se tim nazivom ne zaslužuju zvati, a također, svjesna sam činjenice da ima svakakvih žena- koje se majkama ne bi trebale zvati iako su rodile djecu

 

plaćanje alimentacije očeve ne čini očevima!!!

Pitam se koliko majki bi bilo u stanju plaćati to isto!

Činjenica je da je to njihova obaveza ali ne veća od bilo koje druge obaveze koje sve mi ne ispunjavamo na vrijeme i u potpunosti iz raznih razloga!

Plaćate li režije uvijek na vrijeme i u potpunosti ili neki račun za telefon prebacite i na slijedeći mjesec??? Od istih tih novaca neki očevi ili majke dobijaju plaću koju troše vjerojatno i na svoju djecu. Jesam li ja lošija majka ako ne platim račune na vrijeme, pa netko ne dobije plaću na vrjeme?? (ili parking, ili opomenu za TV......)

Alimentacija je sredstvo da još malo popljujemo svoje bivše i vrlo često način da se kupi vrijeme s djecom... nažalost!

Činjenica da ste dobili djecu na skrb ne znači da ste u apsolutnom pravu, zapravo svjedoci smo česte zloupotrebe položaja djelatnika CZSS-a, naravno ne više od bilo kojih drugih državnih službenika, ali su u pitanju dječje sudbine pa smo malo osjetljiviji na to!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napisala sam da je djete obveza za cijeli život- pod time smatram i materijalno i nematerijalno-dakle ljubav, pažnju, odgoj, briga....

i da ja sve svoje režije plaćam na vrijeme i nemam minus na računu, a znate zašto, zato što me moja draga i najbolja mama na svijetu naučila da ne moram imati svaku modernu krpicu i kremicu, i da od toga ima puno važnijih stvari-a to je čist obraz, ako ćemo u tom smislu da nikome,nikada ništa nisam dužna. i da prošli tjedan sam platila kaznu za krivo parkiranje, odmah, zato što me ona naučila da kad nešto pogriješim, za to treba prihvatit odgovornost.

a eto s druge strane mogla sam se uvrći na oca- koji ne zaslužuje da se tako naziva- koji je bjesomučno trošio na sve i sva, ali za mene nije htio plaćati alimentaciju.on je smatrao da zato što je razveden od moje mame, da je razveden i od mene i da nema nikakvih obvez,a i svinjarije s alimentacijom je radio zato da kazni mamu što se od njega razvela.

ja nisam pričala o ljudima koji bi plaćali uzdržavanje, ali ne mogu zato što su ne svojom krivnjom nezaposleni ili im poslodavac ne isplaćuje plaću i sl, a brinu se za svoju djecu. stoga ne vidim poantu vašeg posta

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lea je napisao:

napisala sam da je djete obveza za cijeli život- pod time smatram i materijalno i nematerijalno-dakle ljubav, pažnju, odgoj, briga....

i da ja sve svoje režije plaćam na vrijeme i nemam minus na računu, a znate zašto, zato što me moja draga i najbolja mama na svijetu naučila da ne moram imati svaku modernu krpicu i kremicu, i da od toga ima puno važnijih stvari-a to je čist obraz, ako ćemo u tom smislu da nikome,nikada ništa nisam dužna. i da prošli tjedan sam platila kaznu za krivo parkiranje, odmah, zato što me ona naučila da kad nešto pogriješim, za to treba prihvatit odgovornost.

a eto s druge strane mogla sam se uvrći na oca- koji ne zaslužuje da se tako naziva- koji je bjesomučno trošio na sve i sva, ali za mene nije htio plaćati alimentaciju.on je smatrao da zato što je razveden od moje mame, da je razveden i od mene i da nema nikakvih obvez,a i svinjarije s alimentacijom je radio zato da kazni mamu što se od njega razvela.

ja nisam pričala o ljudima koji bi plaćali uzdržavanje, ali ne mogu zato što su ne svojom krivnjom nezaposleni ili im poslodavac ne isplaćuje plaću i sl, a brinu se za svoju djecu. stoga ne vidim poantu vašeg posta

 

Poanta je da ni vas, ni czss, ni sud ne zanima što je netko nezaposlen i ne može plaćati alimentaciju, stalno se govori samo o obavezi bez obzira na sve. S druge strane ženama je veliki plus što ne rade jer tako mogu brinuti samo o djetetu!?

Čudi me da vas majka nije naučila da je sex zlo i da do sada već niste u nekom samostanu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa ja imam normalnu mamu koja me naučila da nakon sexa u obzir može doći i beba i da imam određene odgovornosti ako do bebe dođe. isto tako me naučila, ako ne želim bebu da se trebam sexualno odgovorno ponašati. dakle ključna riječ je odgovornost.

nezaposlenost-pa posla ima, onaj ko hoće raditi naći će si ga bez brige.

samostan?!-da, hm mislim da me ne bi primili-baš bi taj sex bio najveća prepreka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 11 mjeseci kasnije...

Mislim, mada bi trebao pročitati da je obveza do punoljetstva, odnosno završetka redovnog školovanja. U svakom slučaju krajnja granica bi bila kalendarska godina u kojoj puni 26 god starosti ili eventualno ranije ukoliko se isti zaposli. Sa zaposlenjem obveza prestaje.Trajna obveza ostaje kod radno nesposobnog ili bolesnog dijeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle, jedan od hrvatskih primjera kaže:

Članak 54.

(1) Status redovitog studenta ima student za vrijeme

propisanog trajanja studija, a najviše za vrijeme koje je dvostruko dulje od propisanog trajanja studija. U vrijeme iz ovog stavka ne uračunava se vrijeme mirovanja obveza studenta.

 

26g se ne spominje u Oiteljskom ali je osnovno zdravstveno osiguranje vezano uz to:

Članak 9.

Djeca osiguranika iz članka 7. stavka 1. točke 2. ovoga Zakona zadržavaju status člana obitelji

osiguranika i nakon navršene 18. godine života ako su na srednjem, odnosno visokom

obrazovanju, do kraja redovitog obrazovanja, odnosno najduže do navršene 26. godine života.

Pod redovitim obrazovanjem smatra se obrazovanje do završetka stručnog studija,

preddiplomskog, odnosno diplomskoga sveučilišnog studija

 

No, student ne mora nužno biti osiguran preko roditelja tijekom redovitog studija, a kao osiguranike ih se navodi pod:

11. učenici srednjih škola i redoviti studenti visokih učilišta koji su državljani Republike

Hrvatske i imaju prebivalište, odnosno boravište u Republici Hrvatskoj, te stranci s

odobrenim stalnim boravkom u Republici Hrvatskoj, a nisu zdravstveno osigurani kao članovi

obitelji osiguranika, s time da to pravo mogu koristiti najduže do isteka školske godine u kojoj

su završili redovito školovanje

 

Slično je kod prava na obiteljsku mirovinu:

(1) Dijete ima pravo na obiteljsku mirovinu i koristi se tim pravom nakon navršene 15. godine života ako je u trenutku smrti osiguranika na redovitom školovanju ili započne takvo školovanje nakon smrti osiguranika. To pravo pripada djeci do kraja redovitog školovanja, ali najduže do navršene 26. godine života.

 

Što bi ukupno značilo da mirovanjem studentskih obveza (što podrazumjeva i vojni rok i trudnoće, starosti djeteta do godine dana (gorespomenuti statut navodi i studentice majke ili studente-očeve) i bolest i sve što fakultet odobri u zamolbi, koje studenti upućuju "glede i u svezi" mirovanja studentskih prava, a nije neuobičajeno ni da ih upućuju u vidu zamolbe za produžetkom istih, fakultetu koji ih odobri ili ne za slučaj da se radi o istom fakultetu koji je prvotno upisan), i nakon isteka dvostrukog trajanja po važećem Statutu koji je iznesen samo kao jedan od primjera, 26g nije nepomična granica da se student smatra redovitim. A sve za slučaj da se radi o istom fakultetu, naravno.

Pročešljajte malo i studentske forume pa ćete naći mnoge odgovore, a primjera poprilično više, pa procjenite po tome o pitanju koje muči..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija