Jump to content

Ponavljanje vožnje pod utjecajem alkohola


Damir Grbac

Preporučene objave

Poštovani!

ovakva je situacija... ljetos u 8. mjesecu napuhao sam 1,33... prijedlog je 3000 kn i 3 mjeseca.... poslije toga nije mi nista doslo... nisam bio na sudu.... nisam platio kaznu... međutim jucer sam opet ponovio djelo... napuhao sam 1,36... dobio sam prijedlog opet 3 mjeseca i 3000 kn... rekli su mi ako platim u roku 3 dana da je to 2000 .... ne znam sto da radim... dali da platim ovu kaznu a sa onom prvom idem na sud?? hocu li morat ponovno polagat ili ne?? ne znam sto da radim?'???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

ovakva je situacija... ljetos u 8. mjesecu napuhao sam 1,33... prijedlog je 3000 kn i 3 mjeseca.... poslije toga nije mi nista doslo... nisam bio na sudu.... nisam platio kaznu...

Valjda si dobio prvi put prekršajni nalog ili si dobio samo zapisnik o alkotestiranju.

 

Ako sad platiš 2000 ide i zabrana od 3 mjeseca ako u dobivenom nalogu (valjda si ga dobio) ne piše da se možeš žalit na mjeru iako si kaznu platio.

 

Piši progovor na nalog i traži smanjenje mjere i novčane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prvom slučaju si dobio prekršajni nalog i pisao prigovor ili nisi poduzimao ništa?

 

U ovom drugom slučaju si tek dobio prekršajni nalog?

 

Moraš nam točno reći koje papire si dobio (prijedlog ne postoji) kako bi znali što i kako. Vjerojatno si dobio zapisnik o alkotestiranju, naredbu o određivanju mjere opreza (ako si uz sebe imao vozačku dozvolu) i prekršajni nalog.

 

Bez obzira na jedno i drugo, nećeš morati ponovno polagati niti u najgorem slučaju (osim ako nemaš još toga od prije).

 

Isto tako, rok za plaćanje 2/3 je 8 dana, tako da imaš vremena odlučiti (za ovaj drugi slučaj, prvi je ionako već davno prošao).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prvom slučaju si dobio prekršajni nalog i pisao prigovor ili nisi poduzimao ništa?

 

U ovom drugom slučaju si tek dobio prekršajni nalog?

 

Moraš nam točno reći koje papire si dobio (prijedlog ne postoji) kako bi znali što i kako. Vjerojatno si dobio zapisnik o alkotestiranju, naredbu o određivanju mjere opreza (ako si uz sebe imao vozačku dozvolu) i prekršajni nalog.

 

Bez obzira na jedno i drugo, nećeš morati ponovno polagati niti u najgorem slučaju (osim ako nemaš još toga od prije).

 

Isto tako, rok za plaćanje 2/3 je 8 dana, tako da imaš vremena odlučiti (za ovaj drugi slučaj, prvi je ionako već davno prošao).

dobio sam prekršajni nalog... naredbu o određivanju mjere opreza i zapisnik o alkotestiranju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da prvi slučaj još nije gotov i tu možeš navesti da si nekažnjavan, a sad, provjerava li konkretni sudac/sutkinja ili ne, ne možemo znati. Obično isti zadužuju iste ljude, ali i ne mora biti tako.

 

A prijatelj bi ti trebao reći kako ti je napisao žalbu. Pa valjda si ju potpisivao?

ma potpisao sam ali nisam ni gledao.... vjerujem da je dobro, jer je vec pisao... naveo je da mi je prvi put.. ok hvala... pisat cu onda opet žalbu.... jedino me strah kad ovo prvo prođe... i onda drugi put kada budem išao na sud... vidjet će ovo... dali mi mogu povećat kaznu pošto sam ponovio u manje od godinu dana??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija