Jump to content

Kupoprodaja stana pod hipotekom


bluegs

Preporučene objave

Poštovani, razmišljam o kupnji stana od pravne osobe koja u toj zgradi ima 4 neprodana stana i na njima 200000e založnog prava. Prodavatelj me uvjerava da prilikom uplate novaca njemu ide 25% a banci 75% i da se time briše hipoteka. Da li meni banka može izdati nekakvu pismenu potvrdu da će se ta hipoteka stvarno brisati? pismo namjere? stanovi su etažirani

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

u banci kažu da imaju ugovor sa prodavateljem, te je potrebno na samom kupoprodajnom ugovoru navesti da 75% kupoprodajne cijene ide banci u svrhu prijevremene otplate kredita, te na taj način oni izdaju brisanje hipteke. Sad to je sve na riječ, nigdje ja nemam napismeno da će to tako i biti...imam neki način dobiti to napismeno ili na riječ ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako trebate uključiti banku u Vašu kupnju stana. Mozete slobodno zamisliti banku kao da je ona "vlasnik br. 2". Takoder trebate sve detalje o nacinu placanja staviti u ugovor, poželjno da bude sastavljen od strane strucne osobe. Povežite Vaseg odvjetnika s bankarom, oni znaju sto im je ciniti. Zatim izvrsite uplatu na broj kreditne partije i trebate dobiti brisovno ocitovanje kojim se "brise" zalozno pravo banke. S ugovorom i brisovnim ocitovanjem ravno u gruntovnicu, a ne u ladicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u banci kažu da imaju ugovor sa prodavateljem, te je potrebno na samom kupoprodajnom ugovoru navesti da 75% kupoprodajne cijene ide banci u svrhu prijevremene otplate kredita, te na taj način oni izdaju brisanje hipteke. Sad to je sve na riječ, nigdje ja nemam napismeno da će to tako i biti...imam neki način dobiti to napismeno ili na riječ ?

 

banci uputi pismeno u kom ih obavještavaš da imaš namjeru kopiti stan kč.br? ulica, broj, ulaz, kat, (podatke iz vlasničkog lista) i da tražiš pismeno očitovanje o visini hipotekarnog duga za stan i brisovno očitovanje nakon uplate duga na račun banke.

pismeno uputiti preporučeno i sa povratnicom.

rekla kazala nije nikakav dokaz. mogu tvrditi da uplata nije pokrila dug (glavnicu i kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

s obzirom da sam ja prema naputcima banke potpisao ugovor s prodavateljem, te naveo u ugovoru da je prodavatelj duzan ishoditi brisanje hipoteke, a da 75% prema ugovoru prodavatelja i banke(svi smo u istoj banci) ide na kreditni račun prodavatelja u svrhu prijevremene otplate kredita...da li ja mogu u slučaju da mi banka ne želi izdati pismeno da će se sa mojih 75% uplate izdati brisanje hipoteke, mogu odustati od kredita?jer nisam ga jos ni potpisao te koje su pravne posljedice svega toga? ugovor sam s prodavateljem potpisao ali nisam isplatio nikakvu kaparu jer ona ugovorom nije određena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

s obzirom da sam ja prema naputcima banke potpisao ugovor s prodavateljem, te naveo u ugovoru da je prodavatelj duzan ishoditi brisanje hipoteke,

 

Nisam vidio taj ugovor pa ne znam detalje, ali pazite na potencijalnu zamku :

 

Ova formulacija 'prodavatelj je dužan ishoditi brisanje hipoteke' !

Prodavatelj, a ne banka!

To pravno gledano isključuje obavezu banke da makne hipoteku sa vašeg stana dok god njihov vjerovnik (prodavatelj) ne podmiri svoj kredit/dug prema banci u potpunosti.

 

...da li ja mogu u slučaju da mi banka ne želi izdati pismeno da će se sa mojih 75% uplate izdati brisanje hipoteke, mogu odustati od kredita?

 

Ja bez takvog jamstva ne bih ništa dalje potpisivao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo nakon pol sata borbe sa službenicom i nabrajanja sto ce mi pismo namjere i da to košta 100kn, šalje me napokon direktoru banke koji mi kaže da imam pravo za svoju sigurnost dobiti pismo namjere, tj da ga prodavatelj mora podići. Sad kad ste mi već toliko na usluzi... pismo namjere prodavatelj dostavlja meni ili ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija