Jump to content

pravo na godisnji- sporazumni raskid


goca1951

Preporučene objave

 

K15 je što točno, regres?

 

Morala sam guglati - da, vacation allowance :)

 

Regres i način njegove isplate regulira pravilnik poslodavca, pa s obzirom da Zakon o radu ne kaže ništa o regresu, tu bi trebalo virnuti u odredbe pravilnika da bismo sa sigurnošću mogli reći imate li pravo na njegovu isplatu ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

radim u tvrtki u kojoj je osoba na stručnom osposobljavanju najavila odlazak. Prema tome, išli bismo na sporazumni raskid ugovora, ali nas muči pitanje oko razmjernog godišnjeg odmora. Koliko sam shvatila, osoba ima pravo na razmjerni dio godišnjeg (kao i svi ostali zaposlenici), no istovremeno osoba mora mjesec dana provesti na burzi kako bi kod budućeg poslodavca mogla započeti radni odnos uz olakšice. Samim time, početak tog radnog odnosa se prolongira. Ima li ikakvih sankcija za nas kao tvrtku ako osoba dobrovoljno odustane od godišnjeg odmora u korist svog što skorijeg početka rada u novoj tvrtki (nije stručno osposobljavanje)?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

radim u tvrtki u kojoj je osoba na stručnom osposobljavanju najavila odlazak. Prema tome, išli bismo na sporazumni raskid ugovora, ali nas muči pitanje oko razmjernog godišnjeg odmora. Koliko sam shvatila, osoba ima pravo na razmjerni dio godišnjeg (kao i svi ostali zaposlenici), no istovremeno osoba mora mjesec dana provesti na burzi kako bi kod budućeg poslodavca mogla započeti radni odnos uz olakšice. Samim time, početak tog radnog odnosa se prolongira. Ima li ikakvih sankcija za nas kao tvrtku ako osoba dobrovoljno odustane od godišnjeg odmora u korist svog što skorijeg početka rada u novoj tvrtki (nije stručno osposobljavanje)?

Hvala

 

Ako sam dobro shvatila, osoba bi cim prije zavrsila radni odnos tako da "ne stigne" iskoristiti GO? U tom slucaju isplacujete neiskoristeni GO i nece biti nikakvih problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija