Jump to content

djetetova prava-kad se majka zainati


faca89

Preporučene objave

postovani

 

sa suprugom sam zapoceo vezu 2012. godine koja je 2014. godine rezultirala brakom i rodenjem dijeteta. njena obiteljska situacija je bila napeta i odnosi njezini sa roditeljima i sestrama su bili zategnuti. na moje nagovore supruga je prije braka izgladila odnose sa svojom obitelji. jel sam htio da djetetu pokazemo jednog dana pravi primjer.

 

poslje svadbe zivjeli smo u mojoj obiteljskoj kuci. sredinom 2015. godine njezini se poceli nama petljati u zivot. moja supuga ja jako slabog karaktera, nema svoj identitet te jako je podlozna svojim roditeljima. nakon sto sam ja intervenirao i porazgovarao sa suprugom petljanje je prividno prestalo. njezina majka je promjenila taktiku te je emocinalnim manipulacijama vrsila pritisak na nju. govorila je stalno kako je ona njih prakticki izdala jel zivimo kod mojih roditelja, pa da joj je moja mama nova mama i ostale bolesne stvari koje su utijecale na ponasanje moje supruge prema meni i mojim roditeljima. situacija je postala napeta supruga je mojima pocela braniti dijete i ja sam odlucio da mi odemo samostalno zivjeti. ona je prekinula sve odnose sa mojima a ja sa njezinima. dijete supruga i ja smo se preselili i zivjeli sami

 

tijekom dva mjeseca dok smo zivjeli sami njena je majka stalno nazivala suprugu, te je ispitivala dali ju tucem, kako ja radim, sta jedemo, stalno ju nagovarala da pokupi dijete i da se vrati kod njih.

 

jedan dan otisao sam na posao i po mene je dosla policija. supruga i njezini su me prijavili za prijetnje, kaznena je bila odbacena ali me se prekrsajno osudilo na sudu (bez dokaza, njena rijec protiv moje). dobio sam novcanu kaznu i zabranu priblizavanja. ona je vratila s ezivjeti kod svojih a ja kod svojih roditelja.

 

nakon isteka zabrane priblizavanja, mi smo se vidali i pricali kako cemo spasiti brak. pocetkom 2016 godine ja sam otisao zivjeti u zagreb i tamo pronasao suprugi posao i pripremao teren da mi ona i kcerka presele. cak su i bile u dva navrata po 4-5 dana. nakon sto su bile kod mene njezini su opet poceli vrsiti pritisak na nju, govoreci ju ako se pomiri sa mnom da je ona za njih mrtva. te je opet nasa veza pocela trpiti.

 

na moje inzistiranje napraili smo plan o zajednickom uzdrzavanju dijeteta. plan je sadrzavo alimentaciju i bila su odredena druzenja (svaki 5,6 dan nakon 4 dana moga rada). plan je 6/2016 postao pravomocan te ovijeren od suda.

 

u kolovozu 2016 godine nakon mojih zalbi CZSS kako ne vidam dijete na savijet djelatnice centra ja sam suprugu pozvao na kavu da popricamo o tim odnosima. kava je rezultirala sa njene strane isceniranom svadom i prijavom za prijetnje. dobio sam uvijetnu kaznu.

 

krajem 2016 sam poceo pismeno obavijestavati CZSS o krsenjima prava dijeteta na oca. nakon puno mojih mailova sve je prosljedeno policiji i ja sam dobio poziv da se ocitujem o tome. rekao sam kako mi supruga brani i neda dijete. na sto je inspektor rekao da cemo joj dati jos malo vremena a ako se ne popravi da ce prosljediti DORH-u.

 

u prvom mjesecu ove godine takoder je pokrenuta rastava braka pred sudom. u veljaci smo dobili nadzornicu koja je zbog losih obiteljskih veza trebala biti spona te na neki nacin pomoci da ja ostvarujem vidanja sa dijetetom

 

krajem svibnja ove godine dobio sam postu da se protiv moje supruge vodi kazneni postupak.

 

sada je sedmi mjesec ja svoje dijete i dalje ne vidam. centar kaze da oni nemaju nista sa time, gospoda nadzornica kaze da nemoze natjerati majku da mi da dijete. sud kaze da je ovrha najgora stvar i vraca me na centar.

 

ja ishod kazenog postupka koji je podignut protiv supruge ne znam. zanima me sto da radim u ovoj situaciji, jel se ispostavlja da je moja supruga iznad svega. nista joj ne znaci odluka suda, pozivi iz centra niti upute nadzornice. briga ju za kazneni postupak. takoder me zanima mogli li ja podici jos jednu kaznenu ako je ona prva u postupku? znaci ona i dalje ne daje dijete na vidanje ocu, kada radi ostavlja svima da cuvaju dijete osim meni. sluzi se svim sredstvima da me diskreditira kao oca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon isteka zabrane priblizavanja, mi smo se vidali i pricali kako cemo spasiti brak.
Gospodine Faca, zar Vam nije bilo dovoljno što ste sve doživjeli i proživjeli prije trenutka kada ste htjeli "spasiti brak" uključujući sve "intervencije" od strane suprugine obitelji?

 

Je li Vi smatrate da je brak zajednica dvoje ljudi koji jedan drugoga podržavaju ili je brak formalna zajednica koju pod svaku cijenu treba održavati, pa čak i onda kada se supružnik/supružnica ponašaju destruktivno prema drugom partneru/partnerici, a time direktno ili indirektno prema djetetu? Vaša (ex) supruga se jednostavno ponaša neprijateljski prema Vama i prema djetetu. Neprijateljski se ponašaju - neprijatelji.

 

Namjerno i sustavno nepoštivanje Rješenja o dobrobiti djeteta (o viđanju djeteta i ) je kazneno djelo. (Potražite čl. u Kaznenom zakonu). Državnom aparatu i sudu (a time i Policiji kao represivnom aparatu) nažalost puno više smeta činjenica što se neki XY ne pridržava onoga što je sud (tj. Država) propisao/-la nego činjenica da netko od roditelja emocionalno zanemaruje dijete i da mu čini psihološku i razvojnu štetu. Empatija nije uvijek jača strana ljudi koji sjede na mjestima koja bi trebala štititi interese djeteta. Klanjam se do poda izuzecima.

 

Dakle, svaki propušteni termin, ili barem svaki propušteni vikend s djetetom, pismeno prijavljujte Policiji, nadzornici itd. Idite osobno u DO i raspitajte se što je s Vašim predmetom, u kojoj je fazi i sl. Ne gubite vrijeme. Pokrenite ovrhu. Dok se odviju svi administrativni i sudski postupci, proći će ionako puuuno mjeseci. Sud će joj vjerojatno unutar ovršnog postupka isprva zaprijetiti visokom novčanom kaznom, a ako to ne bude dovoljno, morat će se ići na radikalnije postupke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je bio moj iskustveni komentar, vjerojatno možete sami pokrenuti postupak, ali stručno-pravno bi se trebalo ipak obratiti nekom odvjetniku koji se bavi takvim ovrhama, obiteljskom problematikom. Ne bilo kojem odvjetniku. Dosta njih je inertno i nisu bog zna kako potkovani u onome što rade. Meni nepojmljivo, ali praksa nažalost pokazuje da je tako, da vole iskoristiti neukost klijenta i da se ne možete osloniti ni na koga 100%. Stoga, dobro birajte i učite usput i sami o materiji kako biste znali procijeniti tko je tko i što je što.

 

Inače, zaboravio sam, ne možete podignuti dva puta prijavu za isti događaj. U svakom slučaju, računajte na sporost sustava zbog čega ne treba gubiti vrijeme razmišljajući biste li ili ne biste...lako kasnije odustanete ako se stvari u međuvremenu poprave...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sto se tice odvijetnika tu ste u potpunosti u pravu.

kazneno pravo mi je nepoznanica i nije mi bas najjasnije. ako sam ja dobro shvatio optuznica je podignuta, DO trazi zatvorsku kaznu za suprugu, sto ce vjerojatno rezultirati nekom uvijetnom. znaci ona je u postupku i dalje krsi prava dijeteta, nevjerojatno da svi peru ruke i da nitko nemoze nista napraviti. savijeti su mi da cekam rastavu i kazneni postupak. posto je kcer mala zanima me ukoliko supruga dobije uvijetnu i dalje nasatvi sa svojim ponasanjem. znaci li njoj nova kaznena prijava zatvor ili sta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za "rijec protiv rijeci" sud ne pokreće postupke, kamo li da donosi presude. Tako da ovdje ima "rupa". Ne zna se druga strana priče, pa se može stvoriti slika kakva se god želi stvoriti.

 

Isto tako ne možete kriviti obitelj od supruge, ako je ona slušala njih, koga god... Opet je ona ta koja donosi odluke.

Ali ne možete ni nju kriviti, samo sebe. Svatko je sebi kriv, ma kako to zvučalo. Ona je vaš izbor, brak s njom je vaš izbor...Svatko donosi svoje odluke, ma kakve one bile.

 

Odgovaram na temu jer jedna stvar je 100% tocna; ovrha je najgora stvar koju možete napraviti svom djetetu. Necete s tim napraviti lose supruzi, dobro sebi...Sve sto cete napraviti je djetetu lose. Nije vam slucajno na sudu receno da je to najgora stvar. Savjet; strpljenje, strpljenje.

 

Prijavu ima, sve će sigurno doći na svoje i osobno ne razumijem što još želite. Ako vam fali strpljenja, ne trebate raditi loše vlastitom djetetu, posebno ako tvrdite da to vec netko radi.

 

Uostalom: Veljaca-svibanj-srpanj... U postupcima to je brzina svjetlosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru. strpljenja mi ponestaje. takoder meni nije bitno sta ce biti sa suprugom, niti ja igram nekaku igricu da bi se osvetio. zdravo razumski preko glave mi je svega, a koliko mi se cini da osim ovrhe drugoga rijesenja nema. kao i gospoda sa suda i vi ovdje brkate pojam OVRHE, stavljajuci u kontekst nesto kao prislinu naplatu. ovra dijeteta nije da se dijete odvede na silu vec se sa pozivima, kaznama i ostalim prema majci zeli promjeniti njeno ponasanje.

ja kazem da sam bio optuzen za prijetnju, prijavila me je i odma se postupalo prema meni. prvo pritvor pa sud. i tako dva puta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokrenut je kazneni postupak, pisete da je prijedlog cak da ide u zatvor... I ne mogu se ne zapitati sto vise od toga hocete. A i vremenski rok vidim...pa zdravo razumski razmislite jos malo...

 

Gospoda sa suda ne grijese, pa ni ja. Krenule su sankcije, a OVRHA ce na kraju rezultirati prislinim dovodjenjem djeteta(sigurno, jer su druge sankcije vec krenule)... I jos necim bitnijim-dijete ce se samo tome protiviti, koliko god god.imalo, tko god od vas bio u pravu. I imat cete potpuni kontra efekt.

 

Ovo je naravno samo moje misljenje. Napravit cete sto mislte da morate. Ali ako vas jednog dana dijete samo odbije, ne krivite majku djeteta, njenu obitelj, svoju...Vi donosite svoje odluke. A trenutno je sve na vasoj strani samo to ne vidite.

 

Jos jednom savjetujem-strpljivo. Sretno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno. sve sto ste napisali ste u pravu. ja nisam trazio previse samo da budem otac, da dijete provodi vrijeme sa mnom. nisam cak ni htio potezati skrbnistvo jel smatram da dijete treba biti sa majkom. nemojte misliti da ja se sluzim sa svim sredstvima da bi povrijedio bivsu zenu. samo se borim za djetetovo pravo i za njezin interes koji je ocito zanemaren. sto se tice strpljena ovo predugo traje, ja nisam bio na djetetovom prvom ni drugom rodendanu. ja nisam ni jedan blagdan proveo sa dijetetom. tesko je to shvatiti nekome tko nije prosao sve to. iako opet kazem u pravu ste, jedini krivac kompletne situacije sam ja, bio sam preblag, pretolerantan, prenaivan i previise popustljiv. naravno da vodim racuna o interesu dijeteta iako druga strana svoj pomalo poremeceni interes stavlja ispred dobrobiti dijeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vam je dijete na prvom mjestu, moj naklon i sve ce sigurno doci na svoje. Ja sam vidjela vremenski razmak od nekoliko mjeseci. A sad citam prvi, drugi rodjendan... To je sasvim nesto drugo. Nije mi tesko shvatiti, na zalost.

 

Krenule su sankcije, ne brinite, novcane kazne, mogucnost zatvora... bit ce i vise nego dovoljne. Radi djeteta nemojte pretjerivati-iskren savjet. Kad god sam cula za slucaj ovrhe dogodio se kontra efekt i trauma za dijete, odbojnost prema onome tko je ovrhu pokrenuo...

 

Ima kaznenu prijavu, znaci nije da su se "oglusili" i da se ne poduzima nista. Postupci traju dugo, ali rjesavaju se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ovrha je najgora stvar koju možete napraviti svom djetetu. Necete s tim napraviti lose supruzi, dobro sebi...Sve sto cete napraviti je djetetu lose. Nije vam slucajno na sudu receno da je to najgora stvar. Savjet; strpljenje, strpljenje.
Gospođo Extreme, zanimalo bi me na koji način ste došli do zaključka da gospodin Faca ovrhom želi supruzi, kako kažete, "napraviti loše". Temeljem čega? Puka znatiželja s moje strane. Recimo, meni to uopće nije prostrujalo glavom.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas nakon polasatnog razgovora sa djelatnicom iz CZSS receno mi je da oni nemaju vise nikakvih instrumenata sa kojima bi mogli majku "prisliliti" da ne krsi zakon i dopusta dijetetu vidanje. Gospoda koja je psiholog u CZSS rekla mi je da ovrha jedina stvar koju mogu napraviti, i da nebi trebalo biti traumaticno posto mi kcer vec sve te ljude koji bi izasli poznaje. Takoder mi je rekla ukoliko ni ovrha ne urodi plodom da probam traziti izmjenu skrbnistva. Jel kako i oni kazu nije ima jasno da mi supruga ima toliko snage i hrabrosti opirati se zakonu i sudu. A oni nemaju instrumenata prisile.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rekla je, ukoliko ni ovrha ne urodi plodom da probam traziti izmjenu skrbnistva.
Već sama činjenica da netko od roditelja djetetu nanosi emocionalnu i razvojnu štetu sustavno djetetu skraćujući kontakt s drugim roditeljem, a da za to nema valjanih razloga (Dapače, često puta se djetetu onemogućava da provodi vrijeme s dobrim roditeljem!), govori o tome da osoba koja dugoročno uskraćuje kontakte u svrhu obračunavanja ili psihičkog zlostavljanja onog drugog preko djeteta - nije dobar roditelj.

 

Shodno tome, već bi institucije poput ZCSS-a trebale na vlastitu inicijativu donositi prijedloge da se dijete u takvim slučajevima povjeri drugom roditelju. Ovo bi trebalo biti izričito navedeno u Obiteljskom i Kaznenom zakonu jer stručna literatura o zlostavljanju i zanemarivanju djece jednoznačno govori o tome. I govore, naravno, sve direktne i indirektne žrtve takvog monstruoznog ponašanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da zakopavanje glave u pijesak nikada se nije pokazalo uspjesnim. Neko bi reko pa pusti suprugu, doce njoj pamet sa godinama. A gdje je vrijeme koje ja ne provodim sa dijetetom, gdje je sva ta bol i ponizavanja koja trpim? Kada god pokusam na normalan nacin razgovarati sa suprugom: "ona mi kaze znas da imas kaznenu i sta ce biti ako te opet prijavim", to mi je cak rekla pred nadzornicom.

 

Moj posao je da budem otac., a biti otac znaci stititi dijete i stititi djetetove interese. A u djetetovom interesu sigurno nije da ne vida oca niti ikoga sa moje strane obitelj( baka, djed, stricevi...), dok ona sa svoje strane ostavlja djete na cuvanje susjedama, pa cak i ocevom braticu koji je alkoholicar i ptsp-ovac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, sa žalom sam čitao Vaše postove i opisivanje Vaše trenutne situacije, a vjerujem, ako je tako kako opisujete, da ni Vašem djetetu nije nimalo lako i ugodno sve to prolaziti..

Sa svime što Vam je sugerirao poštovani Strawinsky se u potpunosti slažem i moja Vam je preporuka da pokrenete sudski postupak poradi promjene odluke o roditeljskoj skrbi (s kime će dijete živjeti), te da u istom postupku to detaljno obrazložite, kao i ovdje, i zatražite izmjenu odluke, tj. da se poništi odluka koja je sada na snazi i donese nova po kojoj će dijete dalje živjeti sa Vama, jer jedino to sud i može učiniti...

Sretno Vama i Vašem djetetu.

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam kod suda pokrenuo jednu, po meni važnu stvar, za emocionalnu dobrobit malog djeteta. Prvo ročište je zakonski (rekli su mi, ne znam gdje to točno piše) trebalo biti sazvano unutar dva tjedna, međutim, prvo ročište je bilo sazvano nakon jedne (1) godine, dva (2) mjeseca i dva (2) tjedna čime je za ostvarenje djetetove dobrobiti bilo - prekasno. Stoga požurite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani. 20.07.2017. obavijestio sam e-mailom socijalno da ne vidam dijete i zatrazio da poduzmu nesto. U kopiju sam stavio ministarstvo demografije socijalne skrbi i ured pravobraniteljice za dijecu. 31.07.2017. dobio sam postom obavijest od ministarstva da trazi od czss da se ocituju zasto ja ne vidam dijete.

 

31.07.2017. mi je objavljena presuda. Stoji mi da cu djete vidati po dogovoru. Takoder u presudi stoji koje su kazne ukoliko majka ne bude se prizdrzavala i branila dijetetu susrete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada će se CZSS očitovati Ministarstvu, te će Vas isto izvjestiti o nađenome.., no to Vas ne mora sputavati da podnesete sudu tužbu za promjenom te odluke o viđanju djeteta u kojoj navedete da je sa majkom nemoguće ostvariti dogovor oko Vašeg viđanja djeteta, te zatražite da sud definira vrijeme i način Vašeg viđanja djeteta, a također, iz navedenih razloga, možete zatražiti da sud donese novu odluku po kojoj će dijete živjeti sa Vama, a majci se odrediti način viđanja djeteta, dakako i odrediti plaćanje uzdržavanja (alimentaciju), jer se novčano uzdržavanje djeteta određuje roditelju s kojim dijete ne živi..

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud je donio taku odluku zbog neurednog radnog vremena. Ja radim po smjenama i to nekada budu  dana u komadu a nekada 6. A i bivsa supruga tako radi. Ako sam dobro shvatio odvjetnika kaze da je to dobro za mene, posto imamo nadzornicu te da sve nepravilnosti prijavljujem centru i nadzornici. 

Sada bas visim na telefonu niko da se javi iz centra. Razgovao sa bivsim, ponudio sam joj dogovor da bi ona mene napala i prijetlila mi se mojom kazenom.  

Mislim da cu opet pisanim putem obavijestiti centar a ako se stvar ne promjeni u iducih mjesec dana mislim da cu traziti ovrhu ( odvjetnikov savijet)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja preporuka Vam je samo pismeno, ništa telefonski, danas-sutra će ipak postajati pisani trag kao dokaz, a i na Vaš pisani podnesak Vam se mora odgovoriti što je učinjeno temeljem istog...

Kako navodite, najbolje Vam je postupiti kako Vam i sugerira Vaš odvjetnik, jer ipak on ima detaljniji uvid u Vašu situaciju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On 26/07/2017 at 17:50, Strawinsky je napisao:

 

 

Gospođo Extreme, zanimalo bi me na koji način ste došli do zaključka da gospodin Faca ovrhom želi supruzi, kako kažete, "napraviti loše". Temeljem čega? Puka znatiželja s moje strane. Recimo, meni to uopće nije prostrujalo glavom.

Ni meni ni u jednom trenu. Niti tako pise. Na "napraviti lose" sam mislila djetetu-kako sam i napisala. Koliko sam vidjela prema majci je krenuo sa kaznenim prijavama, svime...

Ako postupak ovrhe nije traumatican za dijete i ako se sa tim postupkom djetetu radi dobro...puno srece zelim, opcenito u zivotu.

Svi dijete trebaju staviti ispred sebe i svojih potreba, po mom misljenju. Nadam se da je vasa znatizelja utazena.

uređeno: od Extreme3003
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On 05. 08. 2017. at 1:40, Extreme3003 je napisao:

Koliko sam vidjela prema majci je krenuo sa kaznenim prijavama, svime...

Ako postupak ovrhe nije traumatican za dijete i ako se sa tim postupkom djetetu radi dobro...puno srece zelim, opcenito u zivotu.

Svi dijete trebaju staviti ispred sebe i svojih potreba, po mom misljenju.

Tako je. Svi trebamo djetetov interes staviti na prvo mjesto. Ovdje doduše imamo slučaj u kojem majka (ili "majka"?) stavlja sebe i svoje (poremećene, sadističke i/ili osvetničke) potrebe ispred djetetovih potreba. Kažete da je postupak ovrhe traumatičan (što nitko ne spori) i mislim da sam negdje pročitao kako navodite da to možete potvrditi iz priča koje su Vam dostupne iz osobnog života.

Pa dobro, ako je tako, napišite nam kako biste Vi to riješili da ste na mjestu gospodina Face. Naravno, polazeći od toga da je g. Faca realistično iznio slučaj i da je otac djeteta, da je otac kojemu je do djeteta i njegove dobrobiti doista stalo, pa je, kažete, "krenuo sa kaznenim prijavama, sa svime...".

Uzmimo hipotetski slučaj. Zamislimo sada da Vaš bivši suprug kojemu je zajedničko dijete dodijeljeno na zajednički život, brigu i odgoj (zato što su u hipotetskom slučaju navodno očevi "bolji" roditelji) sustavno i dugoročno opstruira sudsko rješenje i kontakt između Vas i Vašeg djeteta. I Vi nikako, nikako i nikako ne možete ostvariti kontakt sa svojim djetetom. (To za dijete, slažemo se svi ovdje, nije dobro. Niti je za Vas jer time tlači i Vas.) I vrijeme, tjedni, mjeseci i godine prolaze, malo dijete u ovom (hipotetskom i zamišljenom) slučaju odrasta, propušta majku i sve što mu ona može dobroga pružiti, dok Vaš zamišljeni bivši suprug uporno drži dijete u svojim rukama te, tko zna, možda i općenito negativno utječe na odgoj i psiho-emocionalno stanje djeteta. Zamislite da taj roditelj-skrbnik povrh toga Vašem djetetu ispere mozak, da dijete izmanipulira pa kad se pojavite, odbija kontakt s Vama i tko zna što još.

Kako biste, gospođo Extreme, konkretno postupili da se nađete u takvoj situaciji?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo sto ste se mene uhvatili. Imam pravo na svoje misljenje. I da, cula sam za slucajeve ovrhe i svaki put se dogodio konterefekt. U nikakvim losem smislu nisam komentirala, dapace, smatram da dijete nije krivo i ne smiju se preko djeteta rjesavat nesuglasice.

Drugo, vidim puno frustracija, cak i bijesa...zao mi je i naglasavam-to nije moja krivnja. Ako vam smeta sto nisam napisala-"bravo, ajde na ovrhu, to ce bit super..." To nije moj problem. Vodi me razum ne bijes. Zakonske mogucnosti i praksa, te posljedice tih odluka nisu isto. Treba ih svakako sagledati. 

Trece, rjesila bih kako gospodin rjesava. Napisao je da je podignuta kaznena prijava...Mislim da ce novcane kazne itd.bit dovoljne. Ako dobije i uvjetnu, znaju se posljedice ako se prekrsi uvjetna. Kojim cudom to nije dovoljno? Sve bih isto, ali stala bih na ovrsi sigurno, jer to nikad djetetu ne bih priustila.

A vi zamislite da ste vi dijete...Da zivite sa jednim roditeljem...Da vas drugi uzima na silu...Ako to uopce mozete zamisliti. Djeci je sve jasno od malih nogu i ne postoji majipulacija koja dijete moze odvojiti od roditelja sa kojim nije. To je bajka, sto takodjer pouzdano znam. Ako to netko pokusa dobije kontraefekt kao i onaj tko radi ovrhu. Zbog toga sam napisala-strpljenje. Ovdje vidim ljutu mamu i razumljivo ljutog oca. Vidim i da je vecina postova-kako majku dovesti pameti ida se pri tome zanemaruje ono najbitnije-dijete! Na stranu ljutnja, bijes, ego, frustracije...Na prvo mjesto-dijete! Dijete nije stvar! Jezivo je kad se bilo tko ponasa kao da je. Postoje pravni putevi, vec navedeni koji ce imat ucinak.bez posljedica za dijete. Treba se staviti u polozaj djeteta, ne jednog ili drugog roditelja.

Ako imate jos pitanja, hipotetickih situacija...slobodno...Preporucujem da shvatite i postujete cinjenicu da ne razmisljaju svi kao vi.

uređeno: od Extreme3003
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On 02/08/2017 at 11:15, Strawinsky je napisao:

Bio sam kod suda pokrenuo jednu, po meni važnu stvar, za emocionalnu dobrobit malog djeteta. Prvo ročište je zakonski (rekli su mi, ne znam gdje to točno piše) trebalo biti sazvano unutar dva tjedna, međutim, prvo ročište je bilo sazvano nakon jedne (1) godine, dva (2) mjeseca i dva (2) tjedna čime je za ostvarenje djetetove dobrobiti bilo - prekasno. Stoga požurite.

Vidim i od kud ljutnja, frustracije...Zao mi je.

Postoji zahtjev na sudjenje u razumnom roku...Nisam jos srela suca koji nije, ne na zahtjev, nego i na samu molbu reagirao. Tako da, za sve postoji nekakvo normalno rjesenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On 03/08/2017 at 21:42, faca89 je napisao:

Postovani. 20.07.2017. obavijestio sam e-mailom socijalno da ne vidam dijete i zatrazio da poduzmu nesto. U kopiju sam stavio ministarstvo demografije socijalne skrbi i ured pravobraniteljice za dijecu. 31.07.2017. dobio sam postom obavijest od ministarstva da trazi od czss da se ocituju zasto ja ne vidam dijete.

 

31.07.2017. mi je objavljena presuda. Stoji mi da cu djete vidati po dogovoru. Takoder u presudi stoji koje su kazne ukoliko majka ne bude se prizdrzavala i branila dijetetu susrete.

Zar ovo nije rjesenje situacije? Po meni je. I imate li kalendar?

Al zasto jednostavno kad moze komplicirano...Pozdrav svima.

uređeno: od Extreme3003
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana gospodo. Ja sam jedna uredna i vrijedna osoba, borim se za svoje dijete, svaka moja ambicija je i odluka je prvenstveno pogledana iz kuta hoce li to jednoga dana djetetu koristiti.  Vjerojatno imam svojih mana kao i svatko. Tolerancija mi jako visoka, ugavnom krupije sam po struci, naucio sam svasta dozivljavati. Nisam glup, koliko sam puta rekao supruzi ajde da se dogovorimo. Nista od toga, njoj je rano, kasno, zamara ju to, davi ju... i ja sa svojim djetetom prakticki nisam ostvario kvalitetan kontakt cca 2 godine. Zanima me kako bi vi to rijesili. Znate li koliko je majka morala napraviti "s.anja" da bi ja dobio ikakva prava u RH? Svaka njena prijava protiv mene (lazna) procesuirala se odmah, i uvijek sam bio osuden. Takva je praksa. Mislite li stvarno da je moja bivsa supruga razmna osoba., ona kaze meni sud, policija i socijalno mogu xxxx xxxxxxxx. Nju ne brine nista niti se ona boji, njen je otac propali poduzetnik ona zivi jos u 90-ima kada su takvi ljudi mogli imati uticaja na politiku, sud..... recite mi Vi kako bi rijesili takvu situaciju?, ona ne mari sta kaze sud, socijalno, policija, ministarstvo. Meni ravnateljica czsss kaze da spadam u 1% oceva koji se trude i koji nakon svih kalvarija koje sam dozivio od strane supruge( koja radi po spranci i vec pouzdanom zenskom nacinu) nisam poklekao i odustao.

 

Ocekujem Vas odgovor i unaprijed zahvaljujem na njemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opcinsi sud me je oslobodio placanja retroaktivno alimentacije, zanci vrijeme od kada ne zivimo zajedno. Jel sam sudjelovao i pokazao racune od kupovine stvari za dijete jel je bio jedini nacin da idem sa njima u trgovinu i kupim za dijete, tako sam jedino mogao provesti vrijeme sa kceri. 

Sa druge strane podignuta je kaznena protiv mene za zanemarivanje dijeteta. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On 03/08/2017 at 21:42, faca89 je napisao:

Postovani. 20.07.2017. obavijestio sam e-mailom socijalno da ne vidam dijete i zatrazio da poduzmu nesto. U kopiju sam stavio ministarstvo demografije socijalne skrbi i ured pravobraniteljice za dijecu. 31.07.2017. dobio sam postom obavijest od ministarstva da trazi od czss da se ocituju zasto ja ne vidam dijete.

 

31.07.2017. mi je objavljena presuda. Stoji mi da cu djete vidati po dogovoru. Takoder u presudi stoji koje su kazne ukoliko majka ne bude se prizdrzavala i branila dijetetu susrete.

Upravo ovako. Ne razumijem zasto ako sam zensko svi mislite da nisam na vasoj strani...?! Da budem precizna uvijek sam na strani djeteta!

Odgovarala sam onome tko me prozvao, vasu objavu sam stavila kao primjer kako se rjesava situacija.

Ja vjerujem da spadate u mali postotak oceva koje je uopce briga i svaka cast na tome.

Ja sam u situaciji gdje otac izbjegava dijete i radi toga sto krsi bas sve roditeljske obaveze ne snosi apsolutno nikakve posljedice...odgovor je svugdje isti: "ne moze ga se natjerat". Naravno da ne moze. Ali ni to nije u redu, jer moze raditi pravne probleme kad god pozeli(za sada, odluka se mjenja). Zelim reci, svaka vam cast na angazmanu. 

Zasto uporno mislite, ali svi, da nisam na vasoj strani, ne shvacam. Moj savjet je bio-ovrha je previse. Rsdi djeteta!! Jeli tako strasno sto to smatram predrasticnim? I savjet sam napisala u najboljoj namjeri. Znam za dijecu koja su upravo zbog ovrhe promijenila misljenje i imaju posljedice za cijeli zivot. 

Evo imate presudu, navedene su posljedice ako se ne bude postivala presuda...

Gdje je problem kad imate presudu? Prosvjetlite me. Ja ga dalje ne vidim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 undefined[?:minuta, faca89 je napisao:

Opcinsi sud me je oslobodio placanja retroaktivno alimentacije, zanci vrijeme od kada ne zivimo zajedno. Jel sam sudjelovao i pokazao racune od kupovine stvari za dijete jel je bio jedini nacin da idem sa njima u trgovinu i kupim za dijete, tako sam jedino mogao provesti vrijeme sa kceri. 

Sa druge strane podignuta je kaznena protiv mene za zanemarivanje dijeteta. 

Kupovina stvari se ne smatra alimentacijom, to je vasa dobra volja. Kako ste oslobodjeni alimentacije, ne znam..

Od kud prijava za zanemarivanje?! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo cu Vam reci dobro dosli u RH zakonodavstvo. Vjerujem da hrpa oceva to moze potvrditi. Pravo i pravda su dva razlicita pojma. Meni je drago sto ste Vi imali super iskustva sa sudovima. Ali isto tako tamo rade ljudi, koji i grijese, pogotovo u malim sredinama. Ako je sutkinja rekla da sam zbog tih i tih razloga osloboden retroaktivnog placanja alimentacije a sa druge strane dorh je podigao optuznicu protiv mene, kako to funkicionira., zbog cega ja njoj nisam platio? Ja sam instiktivno vrsio jedan oblik ucjene na suprugu, da kupujem djetetu, jel je to jedini nacin bio da provedem dva sata da kceri, jesam li ja kriminalac zbog toga?, sustav je nemocan, evo bas sam razgovarao sa nadzornicom, kaze kako supruga ne da dijete, vec kada radi rade ce dati susjedi na cuvanje nego meni. Postovana gospodo, hvala Vam na komentarima, niste prosli sve ovo i ne mozete to shvatiti, naravno niti Vam ja to zelim. Kada zovete sve moguce institucije a one vas samo vrte u krug. Takoder zakon na svoj nacin stiti majku pa kakva ona bila. 

Vas bivsi suprug Vama pravi pravne probleme, a zamislite kako bi se osjecali da zakon stiti Vaseg supruga u kriminalnom djelu uskracivanja djeteta Vama. I kada sam ja to sve izborio, odgovor od institucija mi je da nemaju instrumente. A sa druge strane ja ako nazovem suprugu kazem koji k....m radis zelim vidjeti dijete, prijaviti ce me i bocu opet procesuiran kao nasilnik. 

 

Majkama svaka cast, i u vecini slucajeva djete treba ostati sa majkom, ja nisma trazio puno., samo da budem otac, da uzdrzavam dijete, odgajam, ucim  i da vidam. Da dijete osijeti da ima oca, da nisam samo neki lik u bajkama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , faca89 je napisao:

Opcinsi sud me je oslobodio placanja retroaktivno alimentacije, zanci vrijeme od kada ne zivimo zajedno.

 

prije 3 sati , Extreme3003 je napisao:

Kupovina stvari se ne smatra alimentacijom, to je vasa dobra volja. Kako ste oslobodjeni alimentacije, ne znam..

Vjerujem da se misli na kazneni postupak, u kojem se kupovina djetetu odjeće, hrane, školskog pribora i slično uračunava odnosno uzima u obzir u smislu ocjenjivanja postojanja obilježja kaznenog djela povrede dužnosti uzdržavanja.

U parnici stoji ovo što je korisnica Extreme napisala, odluku suda treba izvršavati onako kako je njome određeno.

Također bih zamolio korisnika Facu da pripazi malo na izražavanje, jer se argument može iznijeti i bez korištenja uvredljivih izraza. Zahvaljujem na razumijevanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija