Jump to content

Ostavina-Rjesenje?


Draganec

Preporučene objave

Postovani. Nakon mamine smrti ja, sestra i brat pozvani smo od strane J. biljeznika na ostavinu. Nisam bio prisutan na glavnoj raspravi nego sam 10 dana prije pred J. bljeznikom dao izjavu da se odricem svega u korist sestre. Koliko mi je poznato nema nikakvog pred uvovora. Od sestre ne mogu doci do pravomocnog Rjesenja tko je sto dobio. Od biljeznika nista. 

Kako doci do pravomocnog Rjesenja i da li postoji mogucnost kakove izmjene, potraznje od moje strane. Saznanja imam da je sa majcinom kucom i ostalim vrijednost podjeljena od preko 50.000,00€.

unaprijed zahvaljujem na odgovoru.Zastara i sl.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem postovani G- man. Zapisnik postoji i na istom Nasljednicka Izjava....., kojom kao sin ostaviteljice prihvacam nasljedstva koje mi temeljem Zakona pripada..,,,,time da svoj nasljedni dio u cijelosti ustupam sestri....,,,

.,,,,,,,.....,

Odluka ce uslijediti pisanim putem.Dalje vec 6 god. niti slova. Jedino vidim da je u ZK ulosku drugi vlasnik kuce.

Pokusat cu osobno otic kod JB i zatraziti Rjesenje o nasljedjivanju.

" Pobijati zbog mana volje" Koji Zakon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas za pomoc! Znaci tata mi je umro prosle god u kolovozu. S tim da ja s njim nisam imala nikakve kontakte. Ostavio me kad sam bila mala. Drzava se brinula o meni. Javni biljeznik mi je poslao rjesenje o nasljedstvu gdje pisu samo brojevi racuna, i da s obzirom da se nisam pojavila  na javnoj raspravi  oni su meni sve dodjelili. Ja nisam nista poduzela jer rjesenje nije pravomocno. Da bi sad saznala da on ima samo ovrhe na racunima i da s obzirom da se ja nisam zalila u roku od 8 dana nakon tog rjesenja da ja to moram sad sve placati,ali nitko mi nemoze reci o kojoj je cifri rjec dok ne dobijem pravomocno rjesenje. To stvarno ne razumijem. Njegov brat mu je bio skrbnik i imao je punomoc na sve i izgleda da je nakon njegove smrti dizao i dalje novce. Dali postoji nacin kako da se svega odreknem i na koji nacin s obzirom da nemam jos pravomocno rjesenje? Nije u redu da ja sad placam tudje dugove od ljudi koje uopce ne poznajem. Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ivanazg3 je napisao:

Dali postoji nacin kako da se svega odreknem 

Što se tiče odricanja,završena stvar.

 

prije 1 sat, Ivanazg3 je napisao:

da ja to moram sad sve placati,

Odredbe Zakona o nasljeđivanju jasno određuju dokle ide odgovornost za dugove ostavitelja,a to je do visine vrijednosti nasljeđene imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, vaša odgovornost limitirana je visinom nasljedstva. Jedini problem je što za dugove odgovarate i svojom imovinom, pa tu može nastati određenih neugodnosti po vas.

Pripazite samo da ne potpišete nešto što bi vam očevi vjerovnici "velikodušno nudili". Klonite se i usmene komunikacije s njima, isključivo pismenim putem, jer postoji velika šansa da će vas pokušati navući na tanak led, da priznate cijeli dug, a onda vam se više neće moći pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 sati , G-man je napisao:

Dakle, vaša odgovornost limitirana je visinom nasljedstva. Jedini problem je što za dugove odgovarate i svojom imovinom, pa tu može nastati određenih neugodnosti po vas.

Pripazite samo da ne potpišete nešto što bi vam očevi vjerovnici "velikodušno nudili". Klonite se i usmene komunikacije s njima, isključivo pismenim putem, jer postoji velika šansa da će vas pokušati navući na tanak led, da priznate cijeli dug, a onda vam se više neće moći pomoći.

Znaci nista se vise nemoze napravit? Rekao je javni biljeznik da im vratim ovo rjesenje pa cu dobit pravomocno. Meni i dalje nije jasno zasto bi ja odgovarala za necije dugove kad tu osobu nisam ni poznavala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minute, Ruby_Danderfluff je napisao:

A posebno je pitanje što je s činjenicom da je njegov brat nakon njegove smrti raspolagao njegovom imovinom, ali ne i za njegove dugove, zbog čega bi njega trebalo upozoriti da ono čime se koristio, izvoli vratiti kako bi išlo za podmirenje dugova.

Problem je sto to sve mogu saznati na Fini tek kad dobijem to pravomocno rjesenje. Ali ja sam htjela to izbjeci. Ja sam u Njemackoj i nemam se vremena sudit s tom budalom. A cinjenica je da se nesto dogodilo jer je biljeznik prosle god imao izvjesce od banke i nije bilo ovrhe.  Zanimljivo je da mi je biljeznik rekao da nema nikakve uvide u te racune da nezna cega se trebam odreci a sad je njegova zamjenica sve znala. Oni kao da rade u nekom dogovoru s tim bratom. A od tog brata sin radi na kriminalistickoj uopce me strah u stp su me sve uvalili..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 hour , Ivanazg3 je napisao:

Problem je sto to sve mogu saznati na Fini tek kad dobijem to pravomocno rjesenje. Ali ja sam htjela to izbjeci. Ja sam u Njemackoj i nemam se vremena sudit s tom budalom. 

Nađite vremena.

Niste imala vremena ni doći na ostavinsku raspravu, zato i imate probleme.

Iz ovog što opisujete, postoji dobra vjerojatnost da je vaš brat svu očevu imovinu prenio na sebe ugovorom o uzdržavanju. A na računima nabrijao dugove pa se odrekao nasljedstva i tako su dugovi ostali vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, Matrix je napisao:

apsurd,upravo to rješenje koje Vi imate je pravomoćno,što znači da Vam uopće netreba dostavljati nikakvo novo rješenje,a što je i izvjesno obzirom da se vi niste žalili.

Ali u banci su mi rekli da nije pravomocno i to mi je potvrdio javni biljeznik i rekao mi kaj da napravim. Da je pravomocno rjesenje kod njih i da cu ga dobit tek kad ovo vratim. Zato sam se i obratila ovdje jer mi to nije jasno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ivanazg3 je napisao:

Molim vas za pomoc! Znaci tata mi je umro prosle god u kolovozu. S tim da ja s njim nisam imala nikakve kontakte. Ostavio me kad sam bila mala. Drzava se brinula o meni. Javni biljeznik mi je poslao rjesenje o nasljedstvu gdje pisu samo brojevi racuna, i da s obzirom da se nisam pojavila  na javnoj raspravi  oni su meni sve dodjelili. Ja nisam nista poduzela jer rjesenje nije pravomocno. Da bi sad saznala da on ima samo ovrhe na racunima i da s obzirom da se ja nisam zalila u roku od 8 dana nakon tog rjesenja da ja to moram sad sve placati,ali nitko mi nemoze reci o kojoj je cifri rjec dok ne dobijem pravomocno rjesenje. To stvarno ne razumijem. Njegov brat mu je bio skrbnik i imao je punomoc na sve i izgleda da je nakon njegove smrti dizao i dalje novce. Dali postoji nacin kako da se svega odreknem i na koji nacin s obzirom da nemam jos pravomocno rjesenje? Nije u redu da ja sad placam tudje dugove od ljudi koje uopce ne poznajem. Puno hvala

dali si pozvana na raspravu? kako je javni bilježnik doznao tvoju adresu?

od nadležnog suda traži ukidanje klauzule pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju. kao dokaz dostavi potvrdu bolnice u kojoj si bila. ako sud ukine klauzulu pravomoćnosti na to rješenje upti žalbu (po uputi o pravnom lijeku).

uređeno: od bovu
dodavanje.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Javni bilježnik Vam na to rješenje koje imate mora lupiti štambilj s klauzulom pravomoćnosti i ovršnosti, vjerojatno Vas zato traže da im date original rješenja da na njega mogu lupiti taj štambilj s datumom.

To znaci da se ipak mogu zaliti? Bez obzira na tih 8 dana. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

7

Prije 28 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Možete ako tražite povrat u prijašnje stanje jer niste mogli niti sudjelovati niti uputiti pismeno, jer ste bili u bolnici, i istovremeno sa zahtjevom za povrat u prijašnje stanje podnesete žalbu na predmetno rješenje.

Nisam vam stigla reci da dr put kad je poslani poziv tad je postu preuzela noja svekrva a ja sam bila u Njemackoj i nisam mogla doci. Ja tamo zivim a beba je premala da se ja vozikam. Familija je nekako dosla do mene. Slali su mi na razne adrese postu i isto tako taj dug od javnog biljeznika od 400 kn su poslali meni. Postar nije ni smio dati rjesenje njoj jer je bilo preporuceno. A nista trazit cu odvjetnika tu u Vz dok sam jos ovdje. Mozda se nadje koji izlaz. Hvala svima na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Javni bilježnik Vam na to rješenje koje imate mora lupiti štambilj s klauzulom pravomoćnosti i ovršnosti, vjerojatno Vas zato traže da im date original rješenja da na njega mogu lupiti taj štambilj s datumom.

Oni kazu da je pravomocno rjesenje kod njih i da cu ga dobit kad vratim ovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda bi Vam pomoglo da razumijete bolje što znači "pravomoćnost" - laički rečeno, pravomoćno rješenje je ono na koje više ne postoji mogućnost žalbe: dakle, ili ono čija je žalba odbijena, ili ono na koje je protekao rok za žalbu, a stranka se nije žalila. Vi ste u ovoj drugoj kategoriji, ali ako ste imali opravdan razlog za propuštanje roka, imate pravo podnijeti zahtjev za povrat u prijašnje stanje, odnosno kao da rok protiv Vas još nije protekao. Tada možete uložiti žalbu (pod uvjetom da od proteka roka nije prošlo više od dva mjeseca. Jeste li rješenje primili prije više od dva mjeseca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Možda bi Vam pomoglo da razumijete bolje što znači "pravomoćnost" - laički rečeno, pravomoćno rješenje je ono na koje više ne postoji mogućnost žalbe: dakle, ili ono čija je žalba odbijena, ili ono na koje je protekao rok za žalbu, a stranka se nije žalila. Vi ste u ovoj drugoj kategoriji, ali ako ste imali opravdan razlog za propuštanje roka, imate pravo podnijeti zahtjev za povrat u prijašnje stanje, odnosno kao da rok protiv Vas još nije protekao. Tada možete uložiti žalbu (pod uvjetom da od proteka roka nije prošlo više od dva mjeseca. Jeste li rješenje primili prije više od dva mjeseca?

Pa tu sam dosla u autoskolu. Dan i noc sam sama s bebom i nisam stigla, niti mi je to bilo na pameti da je takvo nesto moguce. Mislila sam da se mogu zalit na dr rjesenje. Nema veze. Hvala svima na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Možete ako tražite povrat u prijašnje stanje jer niste mogli niti sudjelovati niti uputiti pismeno, jer ste bili u bolnici, i istovremeno sa zahtjevom za povrat u prijašnje stanje podnesete žalbu na predmetno rješenje.

ne traži povrat u prijašnje stanje nego ukidanje klauzule pravomoćnosti (od nadležnog suda ) zbog  neuredne dostave. rješenje nije moglo postati pravomoćno zbog neuredne dostave. rješenje VSRH Broj: Rev 1458/1997-2

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
, Ruby_Danderfluff je napisao:

Možda bi Vam pomoglo da razumijete bolje što znači "pravomoćnost" - laički rečeno, pravomoćno rješenje je ono na koje više ne postoji mogućnost žalbe: dakle, ili ono čija je žalba odbijena, ili ono na koje je protekao rok za žalbu, a stranka se nije žalila. Vi ste u ovoj drugoj kategoriji, ali ako ste imali opravdan razlog za propuštanje roka, imate pravo podnijeti zahtjev za povrat u prijašnje stanje, odnosno kao da rok protiv Vas još nije protekao. Tada možete uložiti žalbu (pod uvjetom da od proteka roka nije prošlo više od dva mjeseca. Jeste li rješenje primili prije više od dva mjeseca?

Ako je protekao rok od 8 dana, a nije protekao rok od 2 mjeseca, što žalitelj može postići? Da li on može poništiti ostavinsku raspravu i vratiti sve na početak kao da nije održana ili može tražiti samo ispravke u slučaju da je krivo definirana ostavinska masa i sl.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija