Jump to content

Zadruga upisani vlasnik nekretnine


danica golobic

Preporučene objave

 Molim za savjet kako prenijeti zemlju koja je u katastru na mojim prednicima, a u sudu-gruntovnici se vodi na zadrugu. To nisu zadruge iz soc. Jugoslavije več  iz vremena Austrougarske.

Neslužbeno tumačenje sam dobila da kad je u nekoj obitelji bilo više odrasle braće sa svojim familijama a otac im umre ,onda se zemlja vodila na zadrugu kojoj se dodavalo prezime.(npr. zadruga Golobič) . Kako ja imam 70 god te je ta zemlja oduvjek moja tjmojih prednika na koji način mogu da je upišem u gruntovnici s obzirom da  ne znam gdje bi bili neki nasljednici. Mislim da je tu zemlju kupio moj djed negdje oko 1900 - 1910 god. Napominjem daje katastarska općina za moje mjesto  osnovana 1954 te da je tada ta zemlja upisana na mog oca ida je na nju plaćan porez sve do 1991 g. s obzirom da sam ja u mirovini te ne mogu plaćati odvjetnike postoji li neki jeftiniji način. unaprijed zahvaljujem i srdačno pozdravljam

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , danica golobic je napisao:

 Molim za savjet kako prenijeti zemlju koja je u katastru na mojim prednicima, a u sudu-gruntovnici se vodi na zadrugu. To nisu zadruge iz soc. Jugoslavije več  iz vremena Austrougarske.

Neslužbeno tumačenje sam dobila da kad je u nekoj obitelji bilo više odrasle braće sa svojim familijama a otac im umre ,onda se zemlja vodila na zadrugu kojoj se dodavalo prezime.(npr. zadruga Golobič) . Kako ja imam 70 god te je ta zemlja oduvjek moja tjmojih prednika na koji način mogu da je upišem u gruntovnici s obzirom da  ne znam gdje bi bili neki nasljednici. Mislim da je tu zemlju kupio moj djed negdje oko 1900 - 1910 god. Napominjem daje katastarska općina za moje mjesto  osnovana 1954 te da je tada ta zemlja upisana na mog oca ida je na nju plaćan porez sve do 1991 g. s obzirom da sam ja u mirovini te ne mogu plaćati odvjetnike postoji li neki jeftiniji način. unaprijed zahvaljujem i srdačno pozdravljam

 

zadruga iz  Austrougarske  nema nasljednik. dakle, pripada Republici Hrvatskoj.

u nadležnom općinskom državnom odvjetništvu podnijeti prijedlog za moirno rješenje spora. u njemu obrazložiš da zemlju radiš godinama (ako imaš kupoprodajni ugovor djeda priloži ga ) i da smartraš da dosjelošču imaš pravo na zemlju koju obrađuješ. ako ne prihvate zahtjev za nirno rješenje spora nadležnom sudu podnijeti tužbu za utvrđivanje prava vlasništva dosjelošču.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji troškovi zbog zakona.

 

I da puno hvala

 

 

Molim vas za savjet dali se mogu jednom tužbom tužiti više različitih osoba pošto imam povjesni izvadak  zajedno za više čestica, a te čestice su u zemljišnm knjigama na više osoba.  To bi značilo da su recimo za 10 k.č. vlasnici u zemljišnim knjigama 15 osoba. Koliko  smije biti star povjesni izvadak iz katastra da bi poslužio kao prilog tužbi.

Unapred zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, danica golobic je napisao:

dali se mogu jednom tužbom tužiti više različitih osoba pošto imam povjesni izvadak  zajedno za više čestica, a te čestice su u zemljišnm knjigama na više osoba.

Jednom tužbom više osoba može tužiti i biti tuženo,pod uvjetima određenim u čl.196 Zakona o parničnom postupku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija