Jump to content

EOS Matrix


tocak333

Preporučene objave

Pozdrav ljudi, vidim da ste vec pisali o njima ali nisam sve dobro pohvato pa se ispricavam unaprijed zbog ponavljanja teme. Otprilike u 7-om mjesecu 2014.godine sam uzeo mobitel i nisam bio u mogucnosti placat racune..inace t-com. Onda je dug preuzeo EOS i onda su pocela zvanja i prijetnje. Nisam im uplatio ni lipe, ali kolko se sjecam bili smo u nekom dogovoru da cu pocet uplacivat i sad nz kak stvari dalje stoje..dug je bio oko 8000kn kolko su oni meni rekli sto prema neplacenim racunima sigurno nije jer je dug u tcomu bio oko 2000kn. Sad me zanima kako i sta dalje jer sam nezaposlen i nemam primanja ni bilo kakve nekretnine i pokretnine. Inace dok sam radio jedno vrijeme na strucnom osposobljavanju zvali su poslodavca da im on uplacuje na sto oni nisu pristali i sav iznos mi je bio isplacivan na zasticeni racun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, drot13 je napisao:

Mogu čekati i imaju još 8 godina vremena. U tom vremenu moraju odraditi neku radnju u postupku i zastara od 10 godina kreće ispočetka. A kamate idu...

U redu je pokušavati se naplatiti kroz neko razdoblje od 5,6 godina.

Ako se ne može naplatiti u tom razdoblju, smatram da je prekidanje zastare i vraćanje na početak, samo opterećivanje svih sudionika, jer kamate a kamoli glavnica se u tom slučaju teško naplaćuje. No, znam da je zakon drugačiji...a i ja bih priznao svoju odgovornost u smislu da sam nekom nešto prodao ili posudio novac a trebao sam znati da je osoba financijski slaba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Wanksta je napisao:

...a i ja bih priznao svoju odgovornost u smislu da sam nekom nešto prodao ili posudio novac a trebao sam znati da je osoba financijski slaba.

Tu se radi o kupljenom mobitelu.

 

prije 2 sati , tocak333 je napisao:

..imam zasticeni i prepostavljam da ce mi uzimat trecinu kad nadjem neki poso al nisam siguran sta dalje?

Da, uzimat će ti dok se ne naplate, glavnicu i kamate...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , drot13 je napisao:

Tu se radi o kupljenom mobitelu.

 

često se u javnosti spominju mobiteli i ovrhe oko toga i to obično u smislu kad se građani dvoume oko sažaljevanja kad netko upadne u probleme,odnosno ovrhe jer su vjerovatno podosta njih i sami krivi za to......

međutim,može se dogoditi i upadanje u ovrhu i ne svojom krivnjom....npr. iznenadni,neplanirani gubitak posla ili neki drugi problemi (bolest,smrt ) i osoba upadne u probleme sa plaćanjem režija i osnove života,a prvo sto se netko počinje odricati ili neplaćati su telefoni....

nadalje ,pstavlja se pitanje i odgovrnosti operatera koji daju mobitele na "riječ" ,uopče ih ne zanima da li je osoba sposobna plaćati....to dobro i naplaćaju...uzmite telefon i pretplatu pa raskinite nakon mjesec dana pa će te vidjeti koliko košta taj talefon kod njih...to je eksta zarada,....pa ima mjesta i za ovršne poslove gdje se isto tako nepravedno i pretjerano deru građani.....i tako nabijeni dug može se stoljeće jedno naplaćivati.....to treba zabraniti......odnosno uvesti apsolutnu zastaru za potraživanje opreratera i ne namjenskih kredita/minusa banaka

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Živio sam u jednoj državi gdje si u rukama ovrhovoditelja dvije godine.

Ako se on ne uspije naplatiti sa svim pogodnostima, odvjetnicima, sudovima, skidanjem plaće, nakon dvije godine si čist, jer se smatra da ako ovrhovoditelj se nije za te dvije godine naplatio ili sklopio ugovor kako i do kada će se dug vraćati, onda si je sam kriv svojom procjenom prodaje novca, robe, a te procjene su zato jako stroge pa faktički i ne možeš ostati dužan.

 

uređeno: od Wanksta
Syntax
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve pet, ako ovo zadnje (procjene) funkcionira, onda mi je to jasno i apsolutno podržavam. Međutoa, kod nas smo većinom u takvoj situaciji da većina nas ne bi prošla većine objektivno postavljene postupke procjene... Naravno, da sredimo državu i sebe (ne nužno tim redoslijedom), to ne bi bio nikakav problem.:zubo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , drot13 je napisao:

Zašto samo na njih, a ne na ostale?

Slažem se da bi to trebalo nekako riješiti, ali apsolutna zastara mi je malo pretežak pojam...

njih sam izdvojio zato što oni imaju cijelu mašineriju iza sebe,pa čak i velik uticaj na vlast....ne želim stavljati u isti koš dug prema banci,operaterima ili recimo neki privatni dug ili npr alimentacija ...ili recimo mali privatnik nekome uzida kuću i ovaj ne plati...i slično

to su institucije koje izmeđuostalog imaju i mogućnost (a i obavezu) provjere i kreditnih sposobnosti građana...a ne da se ponašaju tipa dođe 18-ogodišnjak i sklopi ugovor za mobitel bez da ga itko pita jel radi.....to rade jer ako taj mladić svjesno ili nesvjesno upadne u probleme tek tada svi "masno" zarađuju ,od pretjerane naplate mobitela do ovršnih davanja i to mogu na način da ga čitav život maltretiraju........ili recimo banke,....nedavno sam spomenuo da je banka prihavtila sudužnika koji uopče ne radi...jel to normalno?.....je....jel će ako dužnik ne vrati moći i njega i sudužnika maltretirati cijeli život....

za takve treba postojati apsolutna zastara ,e ne da izvode kojekakve "karafeke" radi produžavanja zastarnih rokova....pa će ubuduće misliti kome daju ili nedaju....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se. Naravno da se dug mora vraćati. Ali nisam jedanput doživjela da me neki klinac ispred trgovine vuče za rukav i nudi besplatan mobitel. Neka provjeravaju nečiju kreditnu sposobnost prije davanja uređaja na rate. 

Ja svoje račune za mobitel redovito plaćam svaki mjesec. Ali jednom sam dobila ovrhu od teleoperatera zbog nekakvog duga od sto kuna. Nisam uopće bila svjesna duga, niti sam dobila bilo kakvu obavijest. Troškovi ovrhe su bili 350 kuna. Odmah sam to platila da dalje ne rastu. Niti danas ne znam da li je dug bio stvaran ili ne 

Znam dobro kako izgleda Ovršni zakon u Njemačkoj. U usporedbi s njim, naš je nakaradan 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Prije 11 minuta, wrritteer je napisao:

Danas u večernjaku...neuspjela kaznena prijava protiv matrixa zbog uznemiravanja:

 

https://www.vecernji.hr/vijesti/stotine-sms-ova-i-250-poziva-sud-to-nije-nametljivo-ponasanje-1219194

Riječ je o nepravomoćnoj prvostupanjskoj presudi u pravosudnom sustavu koji guranje prsta u anus smatra "radnjom izjednačenom rukovanju" a davanje mita cariniku "hrvatskim narodnim običajem", tako da i ovo ne čudi! Budući da su oštećenik i braniteljica izjavili da će podnijeti žalbu tek će se vidjeti o čemu se radi jer izgleda ne postoji sudska praksa u takvim slučajevima! Realno gledano takvo ponašanje je doista nametljivo i neželjeno, a prijetnje mogućim egzistencijalnim i financijskim krahom pojedinca i obitelji svakako moraju izazvati tjeskobu i strah, pa čak i kod suca koji je tako presudio! Možda će se jednom i osobno naći u sličnoj situaciji i shvatiti da je tolerancija na stres i osjećaj straha i ugroženosti individualan za svaku osobu! Na žalost činjenica je a to je jednom izjavio i Goran Aleksić da su hrvatski suci "intelektualne kukavice" u vezi sa čestim pogodovanjem bankama u sudskim procesima! Naravno u zadnje vrijeme sudska praksa pokazuje da nisu svi takvi i da ima i svijetlih primjera! :vjeruj: 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da dam malo drugačiji pogled...

Kazneno djelo nije zamišljeno za rješavanje ovakvih situacija u kojima postoji opravdani razlog za kontakt između osoba. U ovom slučaju, razlog za kontakt postoji - dug, i ne može se osobu koja je dužna na taj način štititi od kontakta. Naravno da je ovo što rade pretjerano i neprihvatljivo, ali smatram da nije kazneno djelo u smislu ove odredbe (već smo tu negdje pričali o tome).

Naravno, kada se radi o takvom kontaktu s drugim osobama (npr. članovima obitelji dužnika), onda smatram da bi se radilo o tom kaznenom djelu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"...pakao koji traje više od godinu i pol..."

"...Zvali su me svakih pet-šest dana, a slali su mi po dvije do tri poruke mjesečno..."

250 poziva podjeljeno na godinu i pol dana = ni manje ni vise u prosjeku su ga zvali svako drugi dan po jedan put. I to kako je navedeno uz valjanu pravnu osnovu...

a uz sve navedeno, svako 5-6 dana pozvati nekoga, 2-3 poruke mjesecno...

Tako da mislim da je presuda na mjestu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija